Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek a "Baby Einstein" és a "Little Einstein" kisfilmekről? fórum

Mi a véleményetek a "Baby Einstein" és a "Little Einstein" kisfilmekről? (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 6. 11:55

Sziasztok, köszönöm, hogy leírtátok a véleményeiteket. Szerettem volna ha több vélemény is jött volna. :o(((


Vinkó 26

mi is nagyon jól elvagyunk a tv nélkül. Én ha be is kapcsoltam a BE-s kisfilmeket csak akkor volt, ha olyan dolgot csináltam ami közben nem lett volna szerencsés ha Liliána ott bujkál a lábam közelében. Zenéket mi is nagyon szeretjük.


kicsimakk

nálunk most a Neptun-os rész a favorit. Egyébként is imádja a vizet, de amióta ezt a kisfilmet nézegeti, azóta talán még jobban.


trapiti

a férjem valóban TV ellenes. Jóformán én sem nézhetem a TV-t. :o((( Egyébként a BE-s kisfilmektől aki zseni lesz, akkor valóban megérdemli a jelzőt. Szerintem nem lehet tőle zsenivé válni. Esetleg gyakorlatiasabban el tudja képzelni a világot, aminek még csak kis szegletét ismerte meg. Amióta elkezdtük nézni a kisfilmeket és látja az állatokat, tárgyakat, stb…-ket mozogva, hangot kiadva még jobban szereteti könyvben is nézegetni, és mindenhez van hozzáfűzni valója. (Természetesen magyarul.) A leányom még csak az alapszavakat mondja, amit ilyenkor 16 hónaposan szoktak mondani a gyermekek, és a mondókákat amikor mondom a dallamát végig velem mondja. Vannak szavak amiket már közbe-közbe velem is mondja, de inkább még csak a kezdő szótagban biztos és azt mondja velem. Gratulálok, hogy nálatok már „a gólya, gólya gilice, mitől véres a lábad…” megy önállóan. Nálunk csak néhány szavak mennek belőle, és azok is csak akkor ha én elkezdem. (Nincs két egyforma gyermek. Ezt minden anyának/szülőnek tudnia kell!)


trapiti, úgy igazán ha nem láttál a BE-s kisfilmekből 1-et sem, akkor nem nagyon lehet felőle nyilatkozni. Most már, hogy itt a tavasz így a leányom is inkább a szabadba vágyik. Lassan nálunk is el fognak maradni a napi 20-25 perces TV-zések. (Ami szerintem nem sok.) Ha pedig valaki nem kapcsolná be a leánya miatt a TV-t, akkor gondolom (mivel most is internet segítségével olvasod az írásom) az internetről sem mutatott a gyermekének még semmit sem. Szerintem egykutya a két lehetőség, azaz TV vagy Internet -(számítógép).

4. trapiti (válaszként erre: 1. - Zsuzsa68)
2009. márc. 11. 00:33

Maximálisan egyetértek a férjeddel. Nincs az a szuperzseniképző dvd ami miatt bekapcsolnám a tv-t a lányomnak. 16 hónapos, kiválóan elvan tv nélkül (és mi is - ha nagyon akarjuk, akkor nézzük, amikor Luca már alszik). Nem hiszem hogy bármi lenne amit egy 1-2-3 éves gyereknek a tv-ből kellene megtanulnia. Elektronikus póráz.

Nem baby-Einstein, de a gólya gólya gilice már megy. Igaz nem angolul... ;)

2009. márc. 10. 09:47
Az én kisfiam 9 hónapos. Nekünk is van néhány Baby Einstein DVD-nk, reggelente szoktam neki betenni egyet (mostanában a "Babys first moves" címűt), láthatóan egyre jobban élvezi. Főleg a bábos részeket kedveli nagyon. Ártani biztos nem árt, az pedig biztos, hogy előbb utóbb megtanul néhány dolgot - pl. dalocskákat, mondókákat - angolul... :-)
2009. márc. 9. 18:05

Nekünk csak Baby Einstein baba zenénk van több albumnyi,sokat hallgatjuk,a lányom nagyon szereti!

Viszont ami a tv-t illeti!

Nállunk a nappaliban zajlik az élet,itt töltjük a nap nagy részét!

Délelőtt nem igen megy a tv,de ha délután haza ér a férjem ő be kapcsolja,vannak kedvenc műsorai!

ilyenkor el kerülhetetlen hogy a gyerek ne lássa a tv-t,de ameddig elegendő más fajta vizuális inger éri,addig nem zavar!Úgy értem nem tekergeti a nyakát utánn,nincs az hogy mindenáron látni akarja,simán el játszik akár háttal a tv-nek is,nem függ tőle!

Én sokat bábozok neki,mondókázok,éneklek neki nap közben,simán el vagyunk tv-nélkül!

Egyébként az én lányom 7 hónapos lesz!

2009. márc. 9. 17:43

A lányom most 15 hónapos. Korábban kaptunk 3 db "Baby Einstein"-es kisfilmet. Párszor már lejátszottam neki, nagyon élvezte. A kérdésemet viszont azért teszem fel, mert sok jót, és sok rosszat is hallottam a hatásáról. (pl.: a férjem is nagyon ellenzi, hogy a gyermek 2 éves kora előtt nézze a Tv-t... )


Várom a véleményeket !!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook