Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki hogyan próbál meg felülkerekedni a félelmén? fórum

Ki hogyan próbál meg felülkerekedni a félelmén? (tudásbázis kérdés)


21. pemete
2009. ápr. 17. 09:07
Azóta már kétszer voltam a fogorvosnál, és teljesen elmúlt a rettegésem. Nagyon kedves a dokinéni, és nagyon vigyáz, nehogy fájdalmat okozzon. Úgy örülök, hogy sikerült legyőznöm magamat:)
20. a9338a7669 (válaszként erre: 18. - Pemete)
2009. márc. 10. 21:07
Na látod, megy ez! :) Ügyes vagy, sikerült! :)
19. danama (válaszként erre: 18. - Pemete)
2009. márc. 10. 20:13
ja és még én azzal nyugtatom magam, ha két szülést túléltem, akkor ezt is
18. pemete
2009. márc. 10. 19:28
Nagxon ügi voltam, se hiszti, se sírás, se semmi nem volt! Büszke vagyok magamra. Meg a dokinéni is nagyon kedves volt! Úgy látszik, hogy ahogy idősödik az ember úgy nő az önuralma...
17. danama (válaszként erre: 16. - Pemete)
2009. márc. 10. 14:52

csak nem :-)

bár akkor már ernyedten a fogorvos azt csinálhat veled amit akar :-)

16. pemete
2009. márc. 10. 11:48

Na majd ma kipróbálom! Remélem bejön nekem is:)

Hullám, hullám, reméljük nem a saját hullám fog eszembe jutni...

15. danama (válaszként erre: 2. - Pemete)
2009. márc. 10. 11:09

Én is voltam fogorvosnál, az a lényeg, hogy amikor a szúrit kapod ne akkorára nyisd a szádat, hogy megfeszüljenek az izmok, hanem lazán.

Csukd be a szemed és gondolj tengerre és hullámokra.

Mert ha a fájdalom szóra gondolsz akkor az agyad arra koncentrál, viszont ha a hullám szóra összpontosítasz az izmaid nem feszülnek meg!

Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de nekem bejött még az injekcó sem fájt!

14. pemete
2009. márc. 9. 15:52

Ja, már csak mégeggyel kell ugyanezt megcsinálni, mert kettő fáj egyszerre... Nemigaz, hogy nem tudtam jó fogakat örökölni az ősöktől, csak ilyen gyengéket!!!

A fogorvos nem bánt, a fogorvos jó ember, nem egy fúrós gyilkos, aki abban leli örömét,hogy nekem áfjdalmat okoz... A fogorvos jó ember, a fogorvos jó ember...

13. Csipkerózsika (válaszként erre: 11. - Pemete)
2009. márc. 9. 15:50
Így van, hiszti befejez! Arra gondol, hogy utána nem fog már fájni, és jók lesznek a fogaid!
12. a9338a7669 (válaszként erre: 11. - Pemete)
2009. márc. 9. 15:50
Jól bizony! :) És ha egy kicsit fáj is vagy kellemetlen, nincs annál rosszabb, amikor éjszakákon, nappalokon át fáj a fog... Szóval tessék erősnek lenni! :)
11. pemete (válaszként erre: 9. - Csipkerózsika)
2009. márc. 9. 15:48
Igyekszem, igyekszem!!! Milyen jó lesz nem kell majd demalgonon élnem, és magamnál leszek:) Na, jól csinálom?
10. pemete (válaszként erre: 8. - Megryan)
2009. márc. 9. 15:48

Egyértelmű az érzéstelenítés, de akkor is ott fúrkál a számban, és a szuri is fáj, és áááááááááá!

Eg hisztérikus picsa vagyok az az igazság!! De nem akarok az lenni!

2009. márc. 9. 15:45

Az én módszerem bármilyen félelmet keltő helyzetben: elképzelem, hogy minden nagyon jól alakul, hogy ura vagyok a helyzeteknek és könnyedén megoldok mindent.

Ez legyőzi a félelmet, mivel az ennek pont az ellentéte: a legrosszabbon való gondolkodás.

Mostanság 2 nagyon necces helyzetbe is kerültem, ami kb. hasonló volt számomra, mint neked a fogorvos. Már attól sírnom kellett volna, hogy meg kell tennem valamit. De addig erőltettem magamnak, hogy minden jól fog menni, míg végül messze felülmúltam magamat.

A gondolatnak hatalma van, úgyhogy csak jóra gondolj!!!

8. megryan (válaszként erre: 7. - Pemete)
2009. márc. 9. 15:45

Én is így voltam.

Mindenképpen kérjél érzéstelenítőt, én a sima töméshez is kérek, és tudatosítom hogy akkor semmit sem érezhetek.

7. pemete (válaszként erre: 6. - A9338a7669)
2009. márc. 9. 15:43
Erre igyekszem gondolni én is, de ez kevés sajnos...
2009. márc. 9. 15:41

Nekem a fogorvos az egyetlen orvos, akitől nem félek :) A többitől viszont nagyon, szerencse, hogy nem látogatom őket sűrűn...

Egyébként én, amikor ilyen előtt állok, folyamatosan arra gondolok, hogy milyen jó lesz majd utána, amikor elmúlik a félelem, és minden tök jó lesz.

5. pemete (válaszként erre: 4. - Mar.csi)
2009. márc. 9. 15:40
Azzal is, de azok nem tartanak ilyen sokáig, és a terhesség alatt megedződtem:)
2009. márc. 9. 15:39
Ez engem is érdekelne én a vérvétellel, injekcióval vagyok így.
2009. márc. 9. 15:38

ánok=hányok

Bocs, nem valami jó a billentyűzetem:)

2009. márc. 9. 15:38
Holnap fogorvoshoz megyek és irtózatosan rettegek tőle. Adjatok tippeket, hogy hogyan lazítsak mikor ott vagyok, hogy ne bőgjem el magam, és ne remegjek, mint a kocsonya. Mert sajnos ez a helyzet. Régen volt egy nagyon rossz tapasztalatom, és hiába győzködöm magam, akkor is ez van. Sírok, remegek, majdnem ánok, közel vagyok az ájuláshoz...
2009. márc. 9. 15:36
Ki hogyan próbál meg felülkerekedni a félelmén?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook