Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik hordozókendő-márka a legnépszerűbb itt a Hoxán? fórum

Melyik hordozókendő-márka a legnépszerűbb itt a Hoxán? (beszélgetős fórum)


2009. aug. 22. 21:51
Fel sincs sorolva mindegyik:-)
28. Kedveske (válaszként erre: 26. - 6505bfef2e)
2009. aug. 22. 21:17

Benéztem, majd holnap még visszaolvasom, mit írtatok. Most megyek aludni. Jó éjt, mindenkinek!


(leesett az állam, hogy ennyi márkájú kendő van. Döbbenet.)

27. Khatif
2009. aug. 22. 21:08
Nekünk Mobywrap van. én nagyon szeretem.
26. 6505bfef2e (válaszként erre: 25. - Kedveske)
2009. aug. 22. 21:05

Üdv közöttünk!

Gratula a gyerekekhez! Pont egy másik fórumon értekeztünk erről. Ha gondolod nézz be oda is: [link]

2009. aug. 22. 21:01

Sziasztok!


Én januárra várom a második babámat. Az elsővel, nem volt hordozókendőm, ezért egész nap tartogattam, mert nagyon ölbe baba volt. Most mindenképp szeretnék egyet venni, de baromi tanácstalan vagyok, hogy melyiket válasszam. olyat keresek, amit újszülött korától használhatok, és lehet benne bölcsőtartásban a baba. Azt hiszem, csak itthonra használnám: pici "rámkötve" én meg teszem a dolgom.

Szóval szerintetek melyik lenne a legideálisabb?

2009. aug. 22. 20:48

OFF:

Erről a kisfiúról rögtön azt gondoltam, talán pszichológus segítségére szorulnak:


[link]


Mit gondolsz? Nem, lehet, butaság?

23. drnéni (válaszként erre: 15. - Ibike22)
2009. aug. 19. 14:16
Azt hiszem, ugyanez, de nem esküszöm meg rá, mert a windows írja be helyettem, bocs. Nagyon keveset szóltam hozzá, de sokat olvasom.
2009. aug. 18. 23:04
Na, mi meg arra az esernyőkocsit, ha megyünk valahova tuti legyen hova ültetni Törpit, ha meg kell etetni. Amúgy hétköznap ritkán használom. Ja, és a szüleimnél abban alszik a gyerek, mert még nem vettünk utazóágyat.
2009. aug. 18. 22:58
Én csomaghordásra használom a babakocsit. No meg arra, hogy a nagyobb gyerek beleüljön, ha már fáradt.
20. 6505bfef2e (válaszként erre: 19. - Katanya)
2009. aug. 18. 18:11

Hát, nekem szerencsém, hogy most nem telik arra, hogy halmozzak, pedig...

Én most adtam el a babakocsinkat, hogy tudjak venni rajta hordozót. Nekünk elég egy esernyőkocsi, mert én inkább hordozni szeretm Törpit.

2009. aug. 18. 16:00

Én őszintén és pirulva vallom, hogy halmozó lettem... Viszont van két tropa babakocsi, amihelyett nem fogok venni:-)

Nem itthon. Külföldön lopták. Szerintem vkinek megtetszett az ötlet. Lehet olaszban most indul be MT üzlet?..

18. 6505bfef2e (válaszként erre: 16. - Katanya)
2009. aug. 18. 14:27
Ezzel én is így vagyok, csak kapkodom a fejem!Egyik nap ez kéne,másik nap az....
17. ibike22 (válaszként erre: 16. - Katanya)
2009. aug. 18. 13:46
Ellopták??? Uramatyám, reméljük, sok hasznát veszik, hú de mérges vagyok, az a klubos Kozy-lopás is egy döbbenet!
2009. aug. 17. 21:48

Szia Matykomami. Ismerlek:-)

Én sem kaptam nagy kedvet a csatosokhoz. Apa is imádta a Mei Tai-t, de ellopták:-( Talán az SSC-vel még egyedül is menni fog neki a hátrakötés. No meg a sok csoda között nem megy a választás.

15. ibike22 (válaszként erre: 12. - Drnéni)
2009. aug. 17. 21:45
Ott mi a neved? A sok infó közül megkeresni épp azt, amit keresel, télleg lehetetlen... :D De szerintem nem is várja el tőled egy mamami sem, hogy végignyálazd az 500nemtom hány oldalt, ha kérdezned kell, kérdezel, hm??? :)
14. ibike22 (válaszként erre: 13. - Katanya)
2009. aug. 17. 21:40
Hozzám vhogy egyáltalán nem állnak közel az ssc-k :p, egy MT sokkal sokkal jobban tetszik. Ez a neved a mamamin is, ugye? Én ott matykomami vagyok.
2009. aug. 17. 21:00

Sziasztok! Most találtam a beszélgetésetekre. Én egy ideje használok mindenféle hordozót: kendő, Mei Tai, csatos.

Látom a Mamamival nem boldogultok. Pedig van egy külön a Zöldfülűeknek indított topic, ahol a leglehetetlenebb kérdésre is válaszolnak.


A drága kendőknél azért nem csak a marketinget kell megfizetni. Egy Didymos, Girasol, Lana szövött kendő hosszútávra, nagy babánál is nagyon kényelmes, mert nem vágják a vállat. Ezeket egészen pici kortól nagybaba korig lehet használni.

Az újszülöttekhez a rugalmas kendőket ajánlják, mert ezeket előre meg lehet kötni és úgy beletenni a kicsit. Ebből is van olcsóbb és drágább, vékonyabb-vastagabb. Ezeket általában kb 3-4 hónapos korig lehet használni, mert aztán kényelmetlenné válnak. A Je porte mon bebe rugalmas, de vastag, lehet vele nagyobb babát is kötni.

Újszülötteknél nagyon dícsérik a slingeket és erszényket: babasling, babooo, Bohém-mama, Bora stb..

A Mei Tai-t én csak később kezdtem használni, de elvileg azt is lehet egészen kisbaba kortól. Már számos gyártótól lehet vásárolni. Vigyázzatok mert a piactereken vannak átverősök. A Bamberoo, Kozy, Bora, Hajtka, Hunbaba kipróbáltak, közülük mindegyik jó minőség.

SSC-k: Egyszer próbáltam, de én a kendővel és Mei Tai-al könnyebben és szorosabbra tudtam kötni. Viszont a férjek biztos ezt választnák.

Aztán vannak a hibridek. Ha érdekel benneteket mesélek róluk is.


Érdemes vásárlás előtt próbálni, mert ahány ember-annyi vélemény.

2009. aug. 16. 15:44
A mamamin is regisztráltam, nekem arrafelé egy kicsit túl sok a mindentudó anyuka, ráadásul annyi infót halmoztak már fel, hogy nagyon nehéz megtalálni, amire nekem van szükségem.
11. drnéni (válaszként erre: 10. - Ibike22)
2009. aug. 16. 15:43

Decemberre várok. Sok szimpi kendő van, de engem nagyon befolyásol az ára; bevallom őszintén, hogy 25-30 000 ft-ot akkor se adnék ki egy kendőre, ha tellene rá. Attól tartok, hogy a marketing költség legalább ugyanúgy befolyásolja az árat, mint az, hogy ténylegesen mennyit tud a cucc.


Ha az Amazonas oké, annyit még rászánnék.


Majd írj, ha lesz mit, előre is köszi.

10. ibike22 (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2009. aug. 1. 04:18

Hány hónapos vagy?

www.mamami.hu, ismered ezt a fórumot?

9. ibike22 (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2009. aug. 1. 04:15
ja még annyit akartam írni az amazonasról, hogy állítólag jó kis vékony nyári kendő, de ilyen még a Zara, Gypsimama (rugalmas). És az erszény, vagy karikás? És a mei tai (bár az újszülöttnek még nem jó)?
8. ibike22 (válaszként erre: 7. - Drnéni)
2009. aug. 1. 04:11
Nincs még, most használja a társtulajdonos :) az újszülöttjével, még nem nagyon számolt be, de már nagyon várom, miket fog írni, majd írom, hogy miket tapasztalt, hogy megy neki. Ez 510 cm-es, gépi szövésű, lollipop. Rugalmas , sling változatról még nem is hallottam.
7. drnéni (válaszként erre: 5. - Ibike22)
2009. júl. 30. 16:30
Nálad van már az Amazonas? Nagyon érdekelne! Most láttam, hogy van belőle rugalmas, és 2 darabból álló sling-szerű is. Akkora a választék, hogy az ember beleszédül.
2009. jún. 27. 12:51

Sziasztok!

Nekem Hoppediz elasztikus van, amit imádtam, de mostmár eladó, mert kinőttük:)

5. ibike22 (válaszként erre: 4. - Drnéni)
2009. máj. 20. 21:54
Az amaznasomat még nem láttam, mert most egy másik anyuka fogja használni. Azt mondta, hogy vékony, és puha. A vékonyságnak előnye, hogy nem melegít, viszont, ha nem olyan profi a kötés, vághatja a vállad. De szerintem hamar rá lehet jönni, hogy kell jól megkötni. Más is mondta, hogy a Nanduhoz képest ég és föld, anyag vastagsága és merevsége szempontjából.
4. drnéni (válaszként erre: 2. - Diveron)
2009. máj. 20. 16:02
De miért? Tényleg érdekel, mert megint babát várok. Nekem nem volt különösebb gondom a Nanduval, leszámítva, hogy nyáron ronggyá izzadtunk benne.
2009. ápr. 28. 16:53
jaj, de jó, végre vki! :)))))) Te vagy keresztes a mamamiról??? Nekem nandum és amazonasom van:)
2009. ápr. 26. 17:05
LANA hordozókendő. Kicsit drágább, mint a hagyományos hordozókendők, de bőven megéri az árát.
2009. márc. 9. 14:36
Neked milyen kendőd (v. valami hasonló hordozóeszköz)volt/van/lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook