Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kellemetlen szájszag fórum

Kellemetlen szájszag (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 8. 15:31

Sziasztok!

Voltam fül-orr gégésznél a mandulakő miatt!Hozzáfűzte, hogy ez teljesen természetes dolog!Sokan járnak hasonló cipőben!A kellemetlen lehelet miatt is felelős lehet.

Lehet túl sokat görcsölök, de nagyon taszító lehet, ha valakinek bűzös a szája!Talán rosszabb, mint a bűdös láb!

23. lacone (válaszként erre: 22. - Klimpi27)
2009. márc. 31. 14:39
Utálok ecsetelni!Nekem univerzlis fogkrém kell!
22. klimpi27 (válaszként erre: 21. - Cszsuka)
2009. márc. 30. 15:24
Köszi a választ!Valószínű, hogy avval is összehozható, hogy néha mandulakövem is!Azért is vásároltam éjszakai fogkrémet, hátha segít a szájhigéniám megfelelő fenntartásában. A nyáltermelés lelassul éjszaka, ami tökéletes táptalaj a baciknak!Ja..és beszerzem a olajat!:-)
21. Cszsuka (válaszként erre: 19. - Klimpi27)
2009. márc. 26. 10:51

Szia!


Kellemetlen szájszag a rossz emésztés miatt is lehet, de akkor is, ha refluxos vagy. Ezt érdemes lenne kivizsgáltatni, s annak megfelelően kezelni a helyzetet. Egyébként az olajfalevél kivonat és a grape csepp együtt csodákra képes, de a helyes táplálkozást sem szabad elfelejteni!

20. lucacska1 (válaszként erre: 17. - Lacone)
2009. márc. 23. 13:57

Helló!

Köszönöm a tanácsot!Megvettem dentisté fogkrémet, amit esténként használok!Tényleg nagyon jó tanács, hogy esténként gyógynövényes és reggel fluoridos fogkrémet használok!Valamint ami nagyon tetszik, hogy kellemes az íze!

19. klimpi27 (válaszként erre: 18. - Lucacska1)
2009. márc. 17. 13:34

Hellóka!Végigfutottam a beszélgetéseket!Sajnos nekem is fóbiám van a lehelettemmel kapcsolatban!A rágózás szinte már szenvedélyemmé vált!Mindig ügyelek, hogy a szájhigéniám megfelelő legyen.

A reggeli szerelmeskedésről nem vagyok hajlandó lemondani, inkább felkészülök rá!!!A GYÓGYNÖVÉNYES FOGKRÉMEK NAGYON JÓK!

18. lucacska1 (válaszként erre: 17. - Lacone)
2009. márc. 13. 09:19

Köszönöm!

Jelentkezem és beszámolók!K.

17. lacone (válaszként erre: 16. - Lucacska1)
2009. márc. 12. 10:28

Helló!

Szóval a márka dentisté!A drogériában megkaphatod!Valamint ha bővebb infóra van szükséged akkor google-ön is rátalálsz!

2009. márc. 11. 08:43
Kedves Lacone!Ird meg a márkát!!!Kiakarom próbálni azt bizonyos szuper fogkrémet!K
15. MelisUK (válaszként erre: 13. - Lucacska1)
2009. márc. 10. 16:01

Reggel fluoridos fogkrémet kell használni, napközben szintén, estére pedig gyógynövényeset, vagy akinek érzékeny foga van, annak sensitivet.

Sőt, az esti fogmosáshoz külön fogkefe is kéne. Ezt én nem tartom be.

14. lacone
2009. márc. 10. 14:21

Valami hasonlóról már én is hallottam!Talán a szobatársam már próbálta!Egészen bejött nekik!

Ha érdekel megkérdezem!

13. lucacska1 (válaszként erre: 12. - Borsa)
2009. márc. 10. 14:18

Helló!

Azt még nem próbáltam!

Hallottam valami gyógynövényes fogkrémről amit szintén lefekvés előtt kell használni rendszeresen!

12. Borsa (válaszként erre: 11. - Lucacska1)
2009. márc. 10. 10:28

Blend * *** night?

Nem rossz, de nem is világmegváltó. Ilyen még nem volt soha: állandóan köhögnöm kell tőle, és marja az ajkaimat is.

2009. márc. 10. 10:25

Helló!

Látom mindenki beindult a válaszok tekintetében!

Hallott már valaki erről az éjszakai fogkrémről?

10. MelisUK (válaszként erre: 9. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 9. 15:28

Én úgy gondoltam, hogy eljárnak az emberek évente szűrésre - úgy látszik tévedtem. :P

Nekem még nem volt olyan, hogy ne vettem volna észre, ha vmi baja van a fogamnak - ilyenkor mindig el is mentem az orvoshoz. Sajnos volt, hogy az orvos nem látott semmit, pedig lyukas volt a fogam a két fog között. Hiába mondtam, hogy gondja van, szépen hazaküldött... Aztán szinte az egész fog belseje szétrohadt, mire észrevette, hogy tényleg baja van annak a fognak...

Ez az eset óta megröntgeneztetem a fogam, ha úgy érzem van valami, nehogy megint ne lássa az orvos, de a néhai fájdalmaim csak a bölcsességfogam évek óta tartó növéséből erednek, makk egészségesek a fogaim, de van az az egy gusztustalan hatalmas tömés az egyik hátsó fogamban...

9. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2009. márc. 9. 13:46

És vajon honnan tudná ha egyáltalán semmi gond vele, nem fáj?

Talán nem csak én vagyok aki nem jár félévente fogászati szűrésre...

8. MelisUK (válaszként erre: 6. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 9. 13:40

Godnolom ha rossz foga van, akkor tudja, hogy attól büdös a szája és elmegy a fogorvoshoz.

Reggelre mindenkinek büdös lesz a szája - csak van, aki nem érzi magán. Van, aki a nappali szájszagát se érzi és még a rágót se fogadja el... És olyan is van, aki folyton attól fél, hogy büdös a szája, mert úgy érzi, pedig nincs is így.

2009. márc. 9. 13:37

De napközben fotos a szájhigiénié, reggel-este plusz minden étkezés után fogat kell mosni, és legalább napi egy alkalommla fogselymet használni.

Szájvizet csak alkoholmenteset szabad használni, mert az alkoholostól a nyelved tövén lévő bacik rengeteg ként fognak termelni, ergo büdös lesz a szád.

Fogmosásnál mosd meg alaposan a nyelved is, rengeteg baci van rajta.

Az alkohol, kávé, cigaretta fogmosás mellett is büdössé fogja tenni a lehelleted.

Az édességek és a szénhidrátok is büdös szájszagot eredményeznek.

És persze a túl fűszeres és fokhagymás ételek is kerülendők.

Minél több nyers zöldséget eszel, annál frissebb lesz a szájszagod. Gyümölcsökből is jó a narancs, grapefruit, kiwi, alma, körte, de pl a banán kerülendő.

Napközben a fogmosáson kívül fontos, hogy sok vizet igyál, így a bacik nem tudnak úgy szaporodni, vagyis nem fog büdösödni a szád.

6. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 2. - MelisUK)
2009. márc. 9. 13:33
Sajnos nem mindig ilyen egyszerü. Akár egy rossz fog, vagy egy gyulladt mandula is okozhat szájszagot. Csökkenthető ha előző este alaposan megsúrolod a fogakat hogy ne maradjon rajtuk és közöttük lepedék, esetleg grapefruitmagcseppes teafaolajos fogmosás. Nekem ezek váltak be legjobban, a már emlitettek mellett.
2009. márc. 9. 13:33
Fogmosáskor este csepegtess pár csepp teafaolajat a fogkefére, erre nyomhatod a fogkrémet ugyanúgy és így moss fogat, reggel is felkelsz, mint aki kimegy inni, egy 2dl-es pohárba engedj vizet, cseppents bele 4-5 csepp teafaolajat, és ezzel öblögess, garantált a siker :)
4. c3e28a071f (válaszként erre: 1. - Lucacska1)
2009. márc. 9. 13:32
éjjeliszekrényen 1 csomag rágógumi,vagy jó meleg vizet inni,az a gyomornak is jó!
2009. márc. 9. 13:31
Én a fogmosásra vagy egy rágóra esküszöm, de biztos a különböző szájvizek is hatásosak
2009. márc. 9. 13:31
Reggel mindenkinek felgyülemlenek a bacik a szájában, mivel leáll a nyáltermelés éjszakára. Nem tudsz mit tenni ellene. Az segíthetne valamit, ha fölkelnél óránként és innál vizet.
2009. márc. 9. 13:28

Sziasztók!

Valaki használt már olyan készítményt ami a reggeli bűzös leheletet enyhíti!

Minden reggel menekülök a barátom csókjai elől, mert félek, hogy kiábrándítónak fog találni!A barátnőm a párjával minden görcsölés nélkül csókolózik!Nekem így nem megy, kellene valami praktika!

Help!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook