Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A megelőlegező szocpolt át lehet vinni másik házra? fórum

A megelőlegező szocpolt át lehet vinni másik házra? (tudásbázis kérdés)


21. betti125 (válaszként erre: 20. - Mókicaaaa)
2009. márc. 10. 12:46
drnéni jót írt sztem. Én is így tudom!
2009. márc. 9. 21:39

Tudna valaki illetékes segíteni???

Hitelügyintézők merre vagytok??? Please!!!

19. McKenzi (válaszként erre: 18. - Drnéni)
2009. márc. 9. 13:58
Nekünk ugyanezt mondták.
2009. márc. 9. 13:54
Mi nemrég írattuk jóvá a megelőlegező kölcsönt a banknál, megkérdeztük, hogy a második gyerekre fennállót át lehet-e vinni másik ingatlanra, és a válasz igen. Annyi, hogy ha eladtad a saját ingatlanodat, akkor közjegyzőnél letétbe kell helyezni az összeget, és ő csak az új ház vételárának kifizetéséhez adja vissza. Természetesen kérvényt kell beadni az átíratáshoz, illetékeket befizetni. Ja, és használt lakásra is át lehet vinni, csak akkor kell újat venni, amikor felveszed.
2009. márc. 9. 11:18

de ha rám hallgatsz,és ha időd engedi,saját magad intézed az egészet..

én tapasztaltam mindkettöt,és inkább a magam elintézem-et választanám:)))

16. Mókicaaaa (válaszként erre: 15. - Gerduska)
2009. márc. 9. 11:17
hát akkor tényleg majd megkapja a sorstól!
15. gerduska (válaszként erre: 14. - Mókicaaaa)
2009. márc. 9. 11:13

mert egy r..hadt..sze..mét..k..ög..k..va..:D

azért :(

meg bentvol anyos keze is dologba,ö intézte nekünk,az ő féligmeddig kollegái voltak,és azzal magyarázta ezt a 100ezret,hogy ő ennyiért intézte a szocpolt!!!!

elmentem,leüvöltöttem a fejét ,hogy ne nézzen má madárnak,nehogymá a szocpolt,amihez minden papirt én intéztem,é az mindenhogyan jár az államtól,ő 100ezerért intézzen!!.,de a párom leállitott,mivel ugye 8honapos terhes voltam,és itt azvolt a baj,hogy itt átvette a párom az "irányitást",aminek az lett a vége,hogy "majd anyám elintézi",..és ő ugy intézte,hogy kért tölünk kölcsön,az 1millábol 200at, és nem adta vissza!!!csak 70et..:((.mondván,hogy hát ki kellett fizetnünk a 100at a "kollegájának":((

hát sajnos ekkora szemetekkel voltam körülvéve:((

de a jóisten nem ver bottal,.állitólag súlyos beteg a hitelügyintéző csaj../gondolom nemcsak minket vert át/

14. Mókicaaaa (válaszként erre: 13. - Gerduska)
2009. márc. 9. 11:05
fasza.. hát elvileg ingyenes, mert ők a banktól megkapják szépen a százalékukat, akkor hogyhogy fizetnetek kellett?
13. gerduska (válaszként erre: 12. - Mókicaaaa)
2009. márc. 9. 11:02

minket csak egy hitelügyintéző szivatott meg rendesen :((((((((((

a k..csög...minden héten mindig mást mondott,a vége az lett ,hogy fel kellett vennünk 1millio szem.hitelt,de csak 200ezer ft kellett volna, azt mondta h nem lesz hitelbirálat ,azt a végén odaadták a bankba a 145ezres számlát,+ba még a végén jól lehuzta a páromat 100ezerrel,mert aznap mikor megkaptuk a hitelt ,mikor utalták, akkor nyujtotta be nki a munkadijatm,holott az elején aláirtuk,hogy ingyenes..ááá:(((

én egy lakáshitelt magam intéztem,és hidd el hamarabb meglett mint most ,és nem tudod senki átvágni,hülyxének nézni,meg összezavarni..

huu ha elöröül kezdthetném....csak terhes voltam,pont 7-8 honapos,ugyhogy nemnagyon tudtam futkozni,meg mellette ottvolt még 2gyerek.

2009. márc. 9. 10:56
Engem csak tudod az idegesít, hogy minden ügyintéző mást mond... meg hogy nem tudom pontosan, meg ilyenek....így ezért nem tudok semmit....
11. Mókicaaaa (válaszként erre: 10. - Gerduska)
2009. márc. 9. 10:55
az fasza lesz, hát nem tudom miből fizetjük vissza...
10. gerduska (válaszként erre: 9. - Mókicaaaa)
2009. márc. 9. 10:52

értem.

hát igen,ez megint fogas kérdés,bár én még ugy tudom,hogy mindenfajta szocpol támogatást vissza kell fizetni,és ujbol igényelni.

dehát ez csak az amit én hallottam:))

9. Mókicaaaa (válaszként erre: 8. - Gerduska)
2009. márc. 9. 10:49
igen ezt tudom, de mi már megkaptuk és megelőlegezőt vettünk fel a mostani lakásunkra, tehát ti eddig még nem hazsnáltátok fel, mi igen...ezért nem tudom hogy van ez...
8. gerduska (válaszként erre: 5. - Mókicaaaa)
2009. márc. 9. 10:43
fele jár használtra, mi 1,2 millt kaptunk 2 gyerek után
7. gerduska (válaszként erre: 4. - D@nu)
2009. márc. 9. 10:42

mi most vettünk használtat, 2gyerek után a szocpolt megkaptuk rá.

8 milliót nem haladhatta meg a vételár..

2009. márc. 9. 10:42
Gondoltam hátha van hitelügyintéző köztünk és tud konkrétat mondani!
5. Mókicaaaa (válaszként erre: 4. - D@nu)
2009. márc. 9. 10:42
biztos hogy jár hazsnáltra, csak nem annyi, mint az újra... de köszi nektek Csajok!
4. d@nu (válaszként erre: 2. - Mókicaaaa)
2009. márc. 9. 10:40
Nem akarok hülyeséget mondani, de én úgy tudom, a szocpol csak új lakásra jár, használtra nem...
3. gerduska (válaszként erre: 2. - Mókicaaaa)
2009. márc. 9. 10:39

Szia.

én csak annyi tudok mondani, hogy egyik ismerösömék szeptemberbe vettek uj házat,másikat ekladták,de a szocpolt, igaz,már meglévö gyerekre,de vissza kellett fizetniük.és ujból megigényelni.

nekik is ugy volt hogy átvihetik,de nem.

én ugy tudom,minden esetbe visszafizetni,és ujbol igényelni kell.

Minden jót.

2009. márc. 9. 10:33

Kérlek segítsetek!

Már megvan a kinézett ház, egyszer beszéltem egy hitelügyintézővel és rámondta, hogy igen persze, csak át kell iratni és kész. Ma reggel mielőtt mondom beleugrunk a témába, beszéltem egy másikkal azt mondta: nem, a megelőlegezőt vissza kell akkor fizetni.. na akkor hogy van ez most?

Amit tudni kell hozzá:(infó, hogy tudjatok segíteni)

Új lakásra vettünk fel két gyerekre megelőlegező szocpolt, az egyik megszületett, a másik még nem, és használt házat vennénk most...

2009. márc. 9. 10:30
A megelőlegező szocpolt át lehet vinni másik házra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook