Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vaterán mennyi negatív értékelést "kell" begyűjteni ahhoz, hogy valakit töröljenek? Létezik ilyen egyáltalán? fórum

Vaterán mennyi negatív értékelést "kell" begyűjteni ahhoz, hogy valakit töröljenek? Létezik ilyen egyáltalán? (tudásbázis kérdés)


1 2
55. MelisUK (válaszként erre: 54. - Emagdi)
2009. márc. 9. 15:31

Sajnos ha valaki hitelt vesz fel tőlük, akkor kötelezik őket az otp-s bankkártyára... Így ezért is van sokaknak ilyen karija.

Plusz pl az egyetemen is az otp junior kártyái közül lehetett választani - így nekem is az volt.

És vannak olyan munkahelyek, amik szintén csak otp-s számlára utalják át a fizetést, ergo ilyen kártyával kell rendelkezniük az embereknek. Furi ez a rendszer.

54. emagdi (válaszként erre: 52. - MelisUK)
2009. márc. 9. 15:28

szerintem csak megszokásból vannak az otp-nél sokan:))) de nem is értem... ha a megbízhatóságot nézzük, akkor is megbízhatóbb egy nagy külföldi nemzetközi bank hazai fiókja, mint a magyar otp...

de a legdurvább, hogy iszonyat drága bank (ami a felszámolt díjakat illeti, bármiért), és valahogy az emberek mégis ottmaradnak.

na mindegy, mindenki maga dönti el mire költi a pénzét:))

53. MelisUK (válaszként erre: 51. - Emagdi)
2009. márc. 9. 15:22
Okés, elhiszem. :P A srác akkor vmit nagyon félrenézhetett.
52. MelisUK (válaszként erre: 49. - Emagdi)
2009. márc. 9. 15:21
Ezek jó hírek. Nem vagyok tisztában a magyar bankokkal, de tudom, hogy a többség az otp-nél van. A mérete, neve és kora végett tekintélye van ennek a "nagy zöld kocka" banknak, ezért választják, biztonságosabbnak ítélik a többivel szemben. Pedig ezek szerint tényleg csak utánajárás kérdése lenne.
51. emagdi (válaszként erre: 50. - MelisUK)
2009. márc. 9. 15:20
értem én amit mondasz, de hidd el, hogy ha csak egy sima emilcímet írok be, és az összeget, hogy küldje el a paypal, az kártyás fizetés lesz, és így nincs külön jutaléka a banknak.
50. MelisUK (válaszként erre: 46. - Emagdi)
2009. márc. 9. 15:18
Lehet, h a félreértés az utalás szóban gyökeredzik. :P Utalni lehet ugye a bankszámláról és lehet a paypalról is, nemcsak fizetni. A srác megkért minket, hogy vigyünk már neki innen egy bizonyos mp3/mp4 lejátszót, mert jóval olcsóbb, mint odahaza, szóval ő nem vásárlónk volt, csak valaki, akinek szívességből hazavittünk vmit, amit paypalon szerett volna átutalni de elmondása szerint lóvéba került volna.
49. emagdi (válaszként erre: 47. - MelisUK)
2009. márc. 9. 15:16

szerintem félrenézte az ismerősöd, paypalon keresztül nincs jutaléka a banknak. tutifix. annyit terhelnek be a számládon, amennyi pénzt beírsz hogy küldeni akarsz.


ami pedig az egyéb bankköltségeket illeti, az meg bankja válogatja, hogy ki mennyire lenyúlós. itt is van olyan, ahol mindez ingyenes, csak szerintem az emberek jó része lusta arra, hogy utánanézzen, vagy másik helyen nyisson bankszámlát ("csak mert ő már megszokta, hogy 20 éve az otp-nél van", és képes kifizetni többezer forintot havonta amit más banknál ingyen megkapna... ez pl egy elég tipikus példa, rengeteg ilyen emberrel beszéltem már, és nemcsak idősekkel, hanem fiatalokkal is, akik pedig már hozzászokhattak volna, hogy nem csak egy bank van az országban:))))

48. MelisUK (válaszként erre: 40. - Emagdi)
2009. márc. 9. 15:15

A magyar postáról nekünk is megvan a véleményünk... Bárhogy küldünk valamit, szépen felbontják és kilopnak a csomagból 1-2 dolgot és rápecsételik, hogy sérülve érkezett. Érdekes módon más országokba küldve soha nincs ilyen gondunk... Még az olyan csomagot is felszakították, ami körbe volt szigetelőszalagozva és kiszedtek belőle egy csomag édességet... Nagyon gáz.

Sőt, anyum is küldött nekem egy csomagot otthonról, ami úgy elkavarodott, hogy 4 hónappal később kaptam meg - még az a csoda, hogy megkaptam.

47. MelisUK (válaszként erre: 46. - Emagdi)
2009. márc. 9. 15:11

Lehet, hogy akkor vmit nagyon félrenézett, ezt nem vitatom. 107 fontot szeretett volna átutalni nekünk és még plusszban majdnem 2ezer forintot kellett volna fizetnie a paypalon belüli utalásért az elmondása szerint. Így mondta, hogy inkább cash-ben adná ide, mondtuk, hogy ok, de akkor váltsa be fontba, így is tett, pár nap múlva épp mentünk haza és ideadta.

Ez az, amiért a magyar bankokra gyanakodtam, nem hittem, hogy átverne - és kp-ben ideadta rendesen.

No meg azért is a magyar bankokra gyanakodtam, mert annyi mindennel lehúzzák a jónépet, pl lóvéba kerül a pénzfelvétel, egyenleg lekérdezés, utalás, stb, míg nálunk igyenesek ezek a dolgok.

46. emagdi (válaszként erre: 45. - MelisUK)
2009. márc. 9. 15:04

jajj már, most komolyan nem olvasod el amit írok?:))))

az átutalás igen, pénzbe kerül, elég sokba, viszont ha paypallal küldöd, az kártyás fizetés, ami után a magyar bank nem von le neked jutalékot, kvázi az nem átutalás hanem kártyás fizetés...

az ismerősöd valamit félreérthetett, vagy elbénázott, mert paypalon keresztül neki ugyanannyiba kerül nektek X fontot odaadni, mintha cash-ben adta volna. tudom, mert már nem egyszer küldtem így pénzt.

45. MelisUK (válaszként erre: 41. - Emagdi)
2009. márc. 9. 15:00
Az utalás igenis pénzbe kerül, a magyar ismerősünk ezért nem utalta át nekünk a pénzt paypalon kereszül, inkább ideadta fontban, mikor hazamentünk. Viszont nekem nem kerül pénzbe a pároméra utalni (ugyanaz az ország). Szóval ezért gondolom, hogy nem a paypal veszi le azt a plusz lóvét utaláskor, hanem a magyar bank, hisz a magyar bankoknál is pénzbe kerül az utalás - míg itt ingyenes. Persze ha valaki vesz tőlem valamit, akkor annak nincs többlet költsége, abból én veszítek xy százalékot, tisztában vagyok vele, hisz nap mint nap használom.
44. 7934d1ac97 (válaszként erre: 42. - 995261fe57)
2009. márc. 9. 14:57
Ez komoly?? Hú, bakker ez nagyon durva. :( Sajnálom... :(
43. 7934d1ac97 (válaszként erre: 40. - Emagdi)
2009. márc. 9. 14:56
Megkérhetlek rá, hogy a 26-os hozzászólásomat elolvasd, lehet elkerülte a figyelmedet. Igazából oda írtam le a pontos problémámat, ezzel kellett volna kezdeneme a topikot, csak sajna közbe el kellett mennem. Köszi! :)
42. 995261fe57 (válaszként erre: 38. - 7934d1ac97)
2009. márc. 9. 14:54
Igazad van!engem is ez zavart és ezért jelentettem fel hogy megkapja a büntetését(azért 10000 forint az 10000 ft)...és ki is derült hogy akkor nem csak engem hanem országszerte átvágott emberkéket,kb 500000-et zsebelt be!de a rendőrség megtalálta ugyanis menekült...még most is folyik az ügy...
41. emagdi (válaszként erre: 39. - MelisUK)
2009. márc. 9. 14:54

nem, ha eladsz valamit az eladótól vonja le a jutalékot.


a vevő annyit fizet, amennyit küld, a magyar bankoknak ehhez semmi köze, sima kártyás fizetés, ők csak beterhelik a számlán és kész, mintha kártyával vásárolnál. ugyanaz. pont ez a lényege, hogy olcsóbb ezzel fizetni, mint átutalni a pénzt külföldre (na, akkor van jutaléka a küldő banknak).

40. emagdi (válaszként erre: 38. - 7934d1ac97)
2009. márc. 9. 14:52

erre való a negatív értékelés. hogy a következő vevők már figyeljenek, hogy rizikós az eladó.


a banknál is vissza tudod vonatni a fizetést, de elég macerás, be kell menni, papírkitöltés stb...


egyébként sajna ez benne van a netes vásárlásban:(( a következő rizikófaktor a magyar posta, na, ott elég gyakran tűnnek el csomagok...(sajna még akkor is előfordul, ha egyébként ajánlva jött, bár ezekkel kevésbé szoktak játszani, mint a sima küldeményekkel)

39. MelisUK (válaszként erre: 36. - Emagdi)
2009. márc. 9. 14:51
A paypal jutaléka lenne az, hogy utalsz valakinek a paypaljára és az neked plusz pénzbe kerül? Nálunk nincs ilyen, totál ingyen van, én is utaltam már a párom paypaljára ajándék címszóval, így ingyen van. De pl egyik barátunk utalt volna nekünk Mo-ról, de mondta, hogy nem éri meg, irtó sokat levonnak. Ebből gondoltam, hogy nem a paypal, hanem a bank lesz az oka.
38. 7934d1ac97 (válaszként erre: 30. - 995261fe57)
2009. márc. 9. 14:48
Sajnálom, hogy te is így jártál. :( Igazából nem nagy tétel, 2 mese dvd a gyereknek szántam, + posta, de akkor is. Jobban inkább az dühít, hogy sok emberrel megteheti ezt büntetlenül.De az nagyon dühít!!! :( :@
37. MelisUK (válaszként erre: 33. - Emagdi)
2009. márc. 9. 14:48
Igen, így valahogy működik, annyit levéve, hogy nem írják jóvá a számládra a pénzt, ha valaki fizet, hanem azt át kell utalnod magadnak, ha szükséged van rá, ami 2-3 munkanap, de ingyenes az utalás.
36. emagdi (válaszként erre: 34. - MelisUK)
2009. márc. 9. 14:47

a magyar bankok nem nyúlnak le téged paypalos utalásnál, a paypal veszi le a jutalékát, ahogy te is írtad.


amúgy a bankodnál ugyanúgy vissza tudod vonatni (azt hiszem 30 napon belül) a fizetést, mint mondjuk a paypalon keresztül.

35. 7934d1ac97 (válaszként erre: 33. - Emagdi)
2009. márc. 9. 14:46
értem, köszönöm, most már ezt is tudom, hogy van ilyen. :)
34. MelisUK (válaszként erre: 31. - Emagdi)
2009. márc. 9. 14:46

Azért veszélyes, mert így tuti nem fogsz visszakapni pénzt, de a PayPalon simán visszavonják tőled a pénzt.

Nem a számlaszám kiadásával van a gond. :P

Tudom, hogy mindenfelé van PayPal, csak gáz, hogy a magyar bankok még ebből is lenyúlnak, itt ingyenes az utalás és csak az eladónak von le vmennyi százalékot a paypal a bevételéből.

Tőlem a kö..ög "paki" nem tudom hogy, de visszavonatta a pénzét és még a termék is nála maradt, amit azóta vígan használ... Nem tudom, hogy csinálhatta, de nagyon ügyes volt.

33. emagdi (válaszként erre: 28. - 7934d1ac97)
2009. márc. 9. 14:39

paypal.com

tulajdonképpen úgy műkdöik, hogy náluk regisztrálod a bankkártyád, és az internetes vásárlásaid kvázi bankkártyás fizetésként jelennek meg. természetesen ugyanúgy a kártyához tartozó számládat terhelik meg, mint más kártyás fizetésnél. illetve ha paypalon keresztül jön pénz, akkor jóváírják a számládon.

persze a paypal leveszi a maga kis jutalékát a tranzakciók során:)) dehát ebből él.

nem rossz rendszer, tényleg, ha külföldre kell fizetni, akkor biztonságos és olcsóbb mint az átutalás.

32. emagdi
2009. márc. 9. 14:37
paypal talán legnagyobb előnye ha nemzetközi fizetést akar az ember bonyolítani, akkor olcsóbb, mint az átutalás. (ezért is olyan népszerű az ebayen pl)
31. emagdi (válaszként erre: 20. - MelisUK)
2009. márc. 9. 14:36

azért a paypal is csak elméletben ad biztonságot, gyakorlatban azért elég bonyolult kiverni az eladóból a pénzt...


egyébként a paypal az egész világon szolgáltat, szóval nem csak "nálunk van" vagy "nálatok van":)))

csakhát szerintem sokan nem akarnak még a paypalnak is jutalékot fizetni, ezzel növelve az áru árát, ezért nem annyira népszerű nálunk...


azt meg nem értem, hogy miért lenne veszélyes kiadni a bankszámla számod. azt bárki megtudhatja, és utalhat bátran:))))

30. 995261fe57 (válaszként erre: 27. - 7934d1ac97)
2009. márc. 9. 14:35
milyen értékben vásároltál tőle?
2009. márc. 9. 14:25

szia Edit!

Képzeld én is jártam már így a vaterán,tavaly áprilisban vettem egy pihenőszéket és aránylag drága volt(10000 ft) persze előre küldtem a pénzt ő meg b@szott feladni a terméket,pedig sokat vártam rá,állandóan irogattam neki de semmi,hazudgált össze.vissza és mivel nem tudtam sehogysem elérni,negatív és mentem a rendőrségre feljelenteni...

28. 7934d1ac97 (válaszként erre: 20. - MelisUK)
2009. márc. 9. 14:16

Hát ez nekem nagyon tetszik!! Még ilyenről nem is hallottam!!


És ezzel a PayPal-lal ugyan úgy tudsz akár fizetni boltokba is bankkártyával és tudsz róla levenni pénzt is, mint a folyószámlaszámodról, vagy erről át kell utalj magadnak pénzt, az eredeti számládra hogy máshol is használni tudd a pénzed?

27. 7934d1ac97 (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2009. márc. 9. 14:09

Sziasztok!


Hú látom sokan írtatok, nagyon köszi, a kérdést elindítottam és aztán meg nem volt időm leírni, a következőt:


Az a gondom, hogy épp egy olyan valakitől vettem vagy vennék egy ill. kettő darab terméket akinek már 812 adás-vétele volt és abból 10 negatív, 28 semleges. Gondoltam én ez talán nem olyan rossz arány.

Feb. 18-án lejárt a licit és 19-én át is utaltam a pénzt postaköltséggel együtt. Azóta kb. 4-5 levelet írtam, hogy még is mi újság? Miért nem érkeznek a termékek. Azt írta vissza, hogy az egyik termékkel egy kis gond akadt megpróbálja újra beszerezni és aztán postázza, azóta többször írtam, nem válaszolt, ma újra írtam és megírtam neki, hogy péntekig ha nem postázza le, és/vagy a pénzt se utalja vissza péntek este menni fog a negatív véleményem. Még soha senkinek nem írtak negatívot, nagyon kellemetlen, arról nem beszélve, hogy se pénz, se termék egyenlőre.


És ma jobban utánna néztem hogy mit is írtak azok akik negatívot ill. semlegest írtak, majd mind arról panaszkodik, hogy nem küldte le az árut.


Azért kérdeztem, hogy az ilyeneket, nem zárják ki? Nagyon dühítő, hogy ő csak így szórakozhat az emberekkel. :(

26. koperta (válaszként erre: 25. - MelisUK)
2009. márc. 9. 11:59
Igen. A képek sokszor netről letöltöttek. Így volt ez annál a csalásnál is, amiről írtam. Csak később derült ki, hogy üzletben, áruházban fényképezett holmikat árultak. Persze voltak más árulkodó jelek is, mégis sokan beugrottak a megnyerő áraknak. Majdnem én is :P
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook