Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lehet gyümölcsökkel fogyni? fórum

Lehet gyümölcsökkel fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. Lara1984 (válaszként erre: 45. - D41005143d)
2013. okt. 17. 01:56
Nem mindegyik. Ha a glikémiás indexet vesszük alapul, akkor a következök alkalmasak e célra: avokádó, szeder, körte, grapefruit, fekete & vörös áfonya, málna, ribizli, mandarin, nektarin, passiógyümölcs, egres, citrom.
2013. okt. 16. 07:47
nem,mert sok cukrot tartalmak.
44. Linnax (válaszként erre: 19. - 2bc7365ec9)
2013. okt. 15. 11:32

Teljesen egyetértek veled Erikasz, ha valaki tud figyelni a teste jelzéseire, annak könnyen mehet... nem, nem is a diéta, hanem a normális evés. Én például azt is megérzem, ha valamiből hiányom van. Egyszerűen elkezdem kívánni azt az anyagot tartalmazó ételt. Ha kevés a kálcium, egyre több tejfélét eszem-iszom.

Nyáron jó rengeteg görögdinnyét enni, télen sokszor veszek savanyúkáposztát, mire egy-két marékkal megeszek belőle, dugig lakom magam. És roppant egészséges!

43. Linnax
2013. okt. 15. 11:25

Például szőlőtől vagy banántól nem!

"Negatív" kalóriák: ananász, alma, meggy, papaya, cékla, uborka, paprika karalábé, brokkoli, paradicsom.

Mondjuk én "legelek". Amikor szép a sóska, akkor kimegyek a kertbe, és megreggelizek. Ugyanígy szeretem a karalábét, a paradicsomot, a nyers zellersalátát (bár itt az öntet már más kérdés), stb.

Egyébként húsevő vagyok, de ez azt jelenti, hogy sokszor "igazi" köret nélkül, csak párolt zöldséggel vagy gyümölccsel eszem a húst.

42. ilkamilka (válaszként erre: 39. - 3a35a2b906)
2010. ápr. 28. 17:33
teljesen egyetértek!én is nagyon sok gyümölcsöt eszem!ez az amit biztos nem vonnék meg magamtól...
2008. nov. 13. 19:08
oksa de a gyümi ha a tudományt nézed az a szénhidrát ami májadba kerűl és akármennyire is ki van tikkadva a tested nem tölti be az izmokba is. elvileg ha májad tele, azaz az a 50-60grammnyi tartalék nafta, akkor többi atomatice a wc-be landol vagy derekadra fonódik, esetleg máshova ez lényegtelen. gyakoraltilag meg nem tom mi az igazság, mert láttam olyat aki elkezdett tőle kerekedni, vagy van olyan mint én, aki megeszik napi 2-3kg almát most az idénynek megfelelően, de mindig ami éppen van, és semmi nyoma sincsen. persze mellette eszem minden egyebet is. kivétel cukros dolgok meg finomított liszt, csak teljeskiörlséű anyagok és azok is csak reggel vagy délelött. de szerintem más így burkolna és ennyit mint én akkor hamar gurulna a lejtőn, bár lassan Karácsony meg jön a Miki a szezonnak megfelelően illik hízni is:D
40. enci2
2008. nov. 13. 19:02
Helyes táplálkozással, sok fehérjével és jó fajta szénhidrátokkal lehet fogyni, a gyümölcsök jó fajta szénhidrátok és sok bennük a vitamin, valamint az olyan anyagok amik elengedhetetlenek a sikeres fogyáshoz... Ha ezt szem elött tartod lefogysz :o))
2008. nov. 13. 18:25
látom sokan nem vették figyelembe jogy pl alma 30kalóriájával mire megemésztem addigra lenullázódik. kit érdekel a gyümicukor. olyan mintha milka táblás csokit ennék vasrudakkal. a szervezet megkszüszköd az emésztéssel, az energia átalakiításával, ha meg plussz adódna azt is át kell alakítai zsírrá. ez mind mind energia, mi marad akkor abból a kevésbl amit bevittem. szinte nulla, realitivás elmélet is ott van nem kell mindig a tankönyveknek hinni. gyümi emberfüggő asszem amúgy. engem nem hízlal pedig tonna számra eszem. valakit mégis képes hízlalni, de az sem veszi figyelembe hogy nem a gyümitől hízott hanem a napi 10 kakós csigától amit megevett mellé.
38. katácskák (válaszként erre: 33. - Krisztinke)
2008. okt. 2. 07:16
IsmerQsömnek is ez jött be.
37. 7554d0e023 (válaszként erre: 32. - Edb6c38cef)
2008. máj. 1. 15:53
Szia, megkérdezhetem, hogy pontosan te, hogy csináltad a testkontroll diétát, mert olyan sokféle változatáról olvastam már?
36. s.irma
2007. szept. 14. 09:12

A 90 naposban van egy gyümölcsnap. De csak azt enni nem jó mert a szervezetednek sok egyéb anyagra is szüksége van.

A testkontroll diétában meg a reggeli csak gyümölcs.

Az rendkívül hatásos. Érdemes kipróbálni. De ebéd és vacsora az már "rendes" kaja. Viszont vannak benne tiltott élelmiszerek.

2007. szept. 4. 11:22
Van gyümölcsnapos diéta is. De kizárólag gyümölcs fogyasztással nem lehet fogyni.
34. dundy
2007. szept. 4. 05:23
Ma délelőttre csak szőlőt terveztem.Délben fetával töltött csirkemell céklasalival.Sajnos egésznap nem tudok gyümölcsöt enni.
2007. szept. 3. 15:34
Az eper mindenek felett. Nálam ez jött be. Meg sok folyadék mellé.
2007. júl. 30. 17:49
Igen, a Testkontrollban is rengeteg gyümölcs van. Rólam olvadtak a kilók lefelé. Ezen kívül is volt előnye: a gyümölcsben lévő cukor tuti rendben tartotta a vércukromat, mert nem kívántam a csokit (amúgy minden nyilem-nyalomot megennék). Ezen kívül méregtelenít is, és baromi jó közérzetet biztosít a gyümölcs. Nekem bejött, olyan diétának neki sem állok, ami kicsit is korlátozza a gyümölcs evést.
31. seven
2007. júl. 30. 13:15
szerintem igen és még egészségesek is de azert nem jó belőlük túl sokat enni
30. dobos
2007. márc. 8. 17:44

A gyümöcsök lúgos hatásúak,így nem érzed magad éhesnek,és nem kívánok a szilárdabb ételt se.

Én nyáron csak gyömölcsel fogyókúrázom,de csak egyfajtát eszem egynap.

2007. márc. 3. 09:54
Szerintem nagyon jól lehet velük fogyizni! Nyáron!
2007. márc. 3. 07:37
Nekem nem ment. Amúgy is túl sok a savam, iszonyat módon szenvedtem. Egy esetben esik jól éhgygomorra a gyümölcs. ha valójában szomjas is vagyok. Ráadásul nyáron próbáltam én ostoba vacsorára csak gyümölcsöt enni: úgy ugrottak fel rám a kilók, hogy nem akartam elhinni. Pedig volt hogy csak meggyet ettem egy hétig ebéd után, de az is nagyon hízlalt. Most meg mióta olvasgattam ezzel kapcsolatban rájöttem, hogy nem is szabad este gyümölcsöt enni.
27. Rika1
2007. márc. 3. 06:23
Magas folyadék felvevő képessége van például a grapefruitnak is.Rostjai magukba szívják a folyadékot,és a gyomorba megduzzadnak.Így okoznak teltségérzetet.
26. gpetra (válaszként erre: 25. - 2bc7365ec9)
2007. jan. 27. 15:19

Persze, minden ok, csak a diétával voltak gondok. Nem állítom, hogy nincs olyan ember, akinél bevált (én is ismerek ilyet), csak tényleg nem árt, ha előtte kikéri az ember az orvos véleményét.

Egyébként jól "szétoffoltuk" a topikot...

25. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 23. - Gpetra)
2007. jan. 26. 10:13

Egy alapos kivizsgálás sohasem árt. Szerintem mindenképpen érdemes utánajárni mi volt a baj.

Remélem már minden rendben.

2007. jan. 25. 21:37
Tuti nem lehet! Szerintem már délután sem szabad(na) gyümölcsöt enni. Legalábbis a testsúlykontroll elvei szerint.Este meg pláne! Nem beszélve a gyümik cukortartalmáról!!
23. gpetra (válaszként erre: 22. - 2bc7365ec9)
2007. jan. 25. 20:02
Ebben igazad van, de ha egy teljesen egészséges embernél olyan tünetek jelentkeznek, amik diéta előtt és után nem fordutak nála elő, akkor azért el kell azon ondolkodni, hogy talán a táplálkozásával volt a probléma.
2007. jan. 25. 14:55

A tudománnyál szerintem vigyázni kell.

Ami ma "fehér", az holnap már lehet hogy "fekete".

A legtöbb kérdésben pedig sokszor nincs egységes vélemény a tudósok részéről.

21. gpetra (válaszként erre: 18. - 575e11e2d1)
2007. jan. 25. 12:54
Teljesen egyetértek. Munkámból adódóan nap mint nap találkozom dietetikusokkal, és ők állítják, hogy a 90 napos diéta egyes emberek esetében egyenesen veszélyes lehet. Van, akinél működik, de van olyan barátunk, akinél kézremegést, rosszullétet okozott. Szóval nem árt az óvatosság.
2007. jan. 25. 12:24

Azért ami tudományosan bizonyított, azt ne vonjuk már kétségbe.

Egyébként pont én vagyok az, aki nem könyvből rak össze egy diétát. :)

19. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 18. - 575e11e2d1)
2007. jan. 24. 18:14

Nekem pedig pozitívak.


Az én véleményem:

Az egészséges táplálkozást nem lehet könyvből megtanulni. Mindenkinek más és más a jó. Ami az egyik embernek nem jön be, a másiknak még teljesen megfelelő lehet. A legfontosabb, hogy figyeljünk a testünk reakcióira, mire hogy reagál, és utána ennek megfelőlen táplálkozzunk.


Gyülölccsel lehet fogyni, ha megfelelően fogyasztjuk. Legalábbis én tudtam.

2007. jan. 24. 13:57

90 napos diéta...


Milyen diéta az olyan, amiben az egyik nap csak az egyik, a másik nap csak a másik makronutrienst visszük a szervezetünkbe...

fehérjére zsírra szénhidrátra minden nap szükségünk van!

Az autóba is kell mindíg olaj+benzin+hűtővíz. Egyik nélkül sem működik rendesen ( ne merjétek kritizálni a hülye hasonlatomat... :) )


Nekem erősen negatív véleményem van a 90 napos diétáról (meg úgy en bloc a "speckó" diétákról...)

2007. jan. 24. 13:51
9
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook