Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Minusz kilók hetente, vagy naponta fórum

Minusz kilók hetente, vagy naponta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Minusz kilók hetente, vagy naponta

2020. jún. 10. 10:02
Naponta?????
20. Hisztini (válaszként erre: 19. - Mazsola24)
2006. nov. 18. 21:22

Egy "mazsola" ezt nem tudja? :)))

A receptek között megtalálod, csoprieva tette fel.

Fincsinek tűnik.

2006. nov. 17. 23:01
milyen az a mazsolás fogyi keksz?
18. 4b6a2525df (válaszként erre: 15. - 7130b15964)
2006. nov. 8. 09:58

Úgy gondolom, hogy Te fényévekkel fiatalabb, és ezért lényegesen mozgolódosabb vagy nálam. Ha esetleg rászánod magad, hogy elmenj egy ilyen makrobiotikus bemutatóra, légyszi tájékoztassál utánna. Aztán lehet, hogy én is rászánom magam.

A lébőjt jó ötlet, ugyan még nem csináltam. Pár év óta évente kétszer 10-10 napig gyümölcsön és vizen szoktam élni. Igaz ezen az őszön ezt is kihagytam.

17. 4b6a2525df (válaszként erre: 16. - Palovitz)
2006. nov. 8. 09:52
Az ilyen visszaszedéseket én is tapasztalatból tudom. 1992-ben(37 évesen) 75 kg voltam, és 70 akartam lenni, Lettem is 68 kg. Aztán valahogy 1995-ben elkezdődtek a menopauzás gondjaim és ezzel a hizogatásom is. 78, 82, 85. stb kg. Na ekkor kezdtem el az olyat pl, hogy 3 hétig tejföl meg zsemlye, aztás az összes akkor divatos diétákat. 3 kg le, 5 fel. Most 98 kg-nál tartok. Ezt a cikket a huszonnéveseknek számram, mert abban a korban lényegesen könnyebb fogyni és a súlyt megtartani. z előbb belenéztem az 50 felett mivel lehet fogyni topikba, ott jókat irta egy francia diétáról, ezért a googleról bemásoltam. Nekem ez nem megy, mert nem eszem húst, de ha te igen nézd meg.
2006. nov. 7. 17:37
Lehet hogy le lehet adni a napi vagy heti 1kg-ot, de nemlessz tartós, mert mihelyt megint rendesen akarunk étkezni,röktön vissza szedjük a leadott kilókat. Higyjétek el, ezt tapasztalatból mondom.
15. 7130b15964 (válaszként erre: 14. - 4b6a2525df)
2006. nov. 7. 15:02

A makrobiotikának tudomásom szerint fokozatai vannak. Ha tényleg érdekel, akkor érdemes lehet személyesen konzultálni erről egy ilyen bemutató vacsora alkalmával. Mivel neked szerencsére nincsen súlyos betegséged, biztosan a fokozatos átállást javasolnák. Én gondolkodom rajta, hogy megreformálom az étrendemet, 1 nap léböjt, 2-3 nap makrobiotika és a maradék hagyományos. Csak még nem vettem rá a fáradtságot. A hétfői léböjttel fogom kezdeni, az egyszerűbb és a hétvégi nagy kajálásokat szépen kompenzálja.


A ricottáról jutott eszembe, hogy Olaszországban sugo-t (paradicsomszószt, a fokhagymás verziót) is tettünk a ricottás főtt tésztára. Bár furin hangzik, de finom:)

2006. nov. 7. 07:23
Köszi a biztatást Tereze. Azért érdekes az élet, mert 2 hete találtam meg a makrobiotikátm, és még egy étkezési formát ez a MAZDAZNAN. Mindkettőt kitettem a kedvencekbe, de még nem tanulmányoztam mélyrehatóan. Sajtot és túrót eszem, igaz abból a Ricottát
13. 7130b15964 (válaszként erre: 11. - 4b6a2525df)
2006. nov. 6. 17:52

Jársz tornázni nagyon jó!!! Mindig annyit csinálj a gyakorlatokból, ami nem kínoz, nem az a cél, hogy lesérülj, hanem az, hogy lassan de biztosan fejlődj! Ha van rá lehetőséged próbáld ki a pilates-t is, erősítheti a térded körüli izmokat, amik megtámasztják a térded és nem fog annyira fájni az ízületed sem.


A Colonix hasznos, de nagy dolgokat azért ne várj tőle (mármint fogyás terén, mert nem arra van kitalálva).


Tényleg mennyire nem vagyunk egyformák, én kifejezetten nem szeretem, amikor elő van írva, hogy mikor pontosan mit csináljak vagy egyek, te pedig ezt találod számodra könnyebbnek:)) Persze, irányelvek kellenek ezzel egyetértek.


Visszatérve az étrendedre. Hogyan készíted a tésztát? "al dente" vagy magyarosan? Ha az utóbbi, akkor már az is nagy változást fog eredményezni, ha durumlisztből készült (általában olasz) tésztát veszel és pontosan annyi ideig főzöd, amit a neve alá biggyesztenek. Ha nem nézed az órát, akkor úgy is lehet tudni, hogy jó, hogy amikor kiveszel egy mintát és kettéharapod, akkor még nincs úgy szétfőzve, mint ahogy általában nálunk szokás és ha kettéharapod, akkor egy hajszálvékony fehér csík még látszik középen. Ez azért fontos, mert ha túlfőzi az ember a tésztát és a rizst, akkor sokkal gyorsabban szívódik fel a szénhidrát és megdobja a vércukorszintet, meglöki az inzulintermelést, az ingadozás meg továbbra is evésre ösztönöz. A másik a mennyiség és az időpont. Tésztafélét legkésőbb csak ebédre egyél inkább és ne csalj, ne délután közepén vagy este ebédelj:))

Attól függően, hogy mennyi fizikai aktivitást végzel és még miket eszel aznap, 100-150 gr tésztánál többet ne főzz ki magadnak, inkább tegyél rá pl. sok zöldségfeltétet.


Szerintem se jó, ha a húst szénhidráttal váltod ki. Nem csoda, hogy híztál, főleg, hogy a tésztát édesen etted.


Ha nem tudsz húst enni továbbra sem, akkor mindenképpen be kellene iktatnod a zsírszegény túrót, sajtokat, tofut, hüvelyeseket. Vagy térj át makrobiotikus étkezésre (ha van rá affinitásod, nagyon jó hatással van sokakra www.makrobio.hu). A honlapon rajta van, hogy mikor tartanak bemutató főzéseket, ahol ki lehet próbálni, hogy melyik ízlik, mennyire tetszik stb.


Mivel nem vagyok dietetikus nem vetemedek arra, hogy írjak neked étrendet, de azért, ha találok valami figyelemre méltót, szakmai forrásból a neten, akkor belinkelem ide.


Azért van egy két kaja ötletem, ha kíváncsi vagy rá, olvass bele a norbi diétás topikba itt a fórumon, Mókicának oda írtam be egy pár kaja ötletet.

12. 4b6a2525df (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2006. nov. 6. 17:18
A * diétát bejelöltem, hogy megveszem, a vanilia izt szeretem is, de.. A férjem vett ilyen Herbalifet, vagy mit, azt elkezdtem enni, és pár nap múlva bedagadtak a fülcimpáim. Kiderítették, hogy fehérje túltengésem vagy mifene van. A tehéntejet sem tudom meginni (pedig amig húst ettem nem volt semmi gond) Most a piacon veszek kecsketejet, de az meg furi izü. Csak az orvos megfenyegetett, hogy így 52 évesen megvonni a fehérjét egyik napról a másikra nem szerencsés és majd meglátom, hogy beteg leszek, úgy hogy észre sem veszem. Szóval a * itt áll bejelölve, de nem megrendelve. S Mádik por meg az asztalon áll. Köszi a tippet, megprobálok recepteket vadászni.
11. 4b6a2525df (válaszként erre: 10. - 7130b15964)
2006. nov. 6. 17:14
Januártól egyáltalán nem eszem húst és tojást. Halat 5 hónapig nem ettem, de arra rákényszerítettem magam, igy havonta kb 2-3 alkalommal megesze, de a legrosszabb módón: rántva. Igaz a panirból kiforgatom, de párolva vagy grillezve nem eszem meg. Az van, hogy láttam egy dögkutas müsórt a tv-ben, ahol a disznókat, akik megfulladtak betegségben nem a dögkutra vitték, hanem feldolgozták. Én nem is gondoltam rá, hogy ez engem zavar, csak másnap, harmadnap rosszul voltam, elmentem egy természetgyógyászhoz, aki számítógépesprogrammal megmérte, hogy jóformán minden belső szervem, (mármint a lép, máj, bél) alig működik. Aztán megkezelt,( többször is voltam még utánna), de a húst, halat és a tojást nem tudom azóta megenni. Pedig a hal és a tojás volt a kedvencem. Megfőzni megfőzöm ugyan, de mindig úgy nézek rá, mint egy döghúsra.De semmilyen felvágottat, meg ilyesmit sem tudok megenni. Nemrég megpróbálkoztam egy szelet parizerrel, de nagyon ócska ize volt. A családom állította, hogy semmi különös ieze nincs. Az elmúlt hónapokba csak nyüglődtem, kapkodtam mindenfelé, és persze a kényelmes megoldást választottam? krumpistészta, képosztéstészta..tésztatészta. És az amúgy sem lepke súlyom (172 sm. 97 kg) még 2 kg-val emelkedett. Mostmár nem dolgozom, december végén nyugdíjba megyek, igy lesz időm itthon főzöcskézni, de az az igazság, hogy ahhoz, hogy ehhez kedvet kapjak, kellene valaki aki előír nekem legalább 2 hetes étrendet, Így ha rákényszerülök, biztosan beindul az alkotó fantáziám, de most le vagyok blokkolva. Tudom, hogy nem jó, de ez van.Ja a tisztitókúra.Arra vetemedtem, hogy megvettem a Colonix csomagot,(ez béltisztitó kúra) és egy hete eszem.Sport: Mivel mindkét térdem kivan, igy (és persze a súlyomtól is) nehezebben mozgok, de most vettem két mágneses térdvédőt (niken) 2 mágnessel, tehát amikor a calaneticre megyek meg tudom csinálni a gyakorlatok nagy részét.Szóval ha öntetek belém akaratot vevő vagyok rá, csak most dedós módszeres igazgatásra van szükségem!
10. 7130b15964 (válaszként erre: 8. - 4b6a2525df)
2006. nov. 6. 12:25

Miket szeretsz? Egyáltalán nem eszel húst? Más állati fehérje mehet (tej, tojás stb.)? Szoktál szóját, tofut stb. enni vagy vevő vagy rá, hogy kipróbáld? Milyen az időbeosztásod (van lehetőséged nap közben is sütni, főzni, párolni vagy irodában/munkahelyen vagy és előre kell elkészíteni magadnak a kajákat)?


Más. Van a mostani Fitt Infoban egy tisztítókúra, de nyilván az egy kúra vagyis egy-két hétre szól, aztán kell egy normális étrend, amiről beszéltünk.


Most ügyintézek, aztán kosarazni megyek, de ha közben válaszolsz, akkor este kitalálunk valamit együtt, amit könnyen követhetőnek találsz. Igazából szerintem ez az egész kulcsa. Ha sikerül egy olyan módszert (ki)találnod MAGADNAK, amit könnyen tudsz követni, akkor nem érzed magad bekorlátozva, nem frusztrál, nincs miből kitörnöd, nem sanyargatod magad, nem vagy egyre ritkábban érzel falási kényszert, aztán teljesen elmaradnak.


Ha gyorsabb, kívülről, mások számára is látható sikert akarsz elérni, akkor pedig muszáj edzeni. Azzal nagyon szép eredményeket érhetsz el, formálódsz, kalóriát égetsz, vagyis nem kell mellette koplalva, sanyargatnod magad és az apró sikerek, ahogy egyre könnyebben, szebben, szabályosabban sikerül elvégezned a gyakorlatokat feldobnak lelkileg. Megéri kipróbálni, ha még nem tetted meg (még azoknak is, akik nagyon ellustultak a sok plusz kiló miatt).

9. emagdi (válaszként erre: 8. - 4b6a2525df)
2006. nov. 6. 12:18

* diétát már próbáltad?

ott tutira nincs hús, csak a fehérjepor. (más gyártótól is lehet kapni szinte ugyanilyen összetételű port, több ízben, szóval esetleg ha nem szereted a vaníliát, akkor is van megoldás:))


amúgy húsmentes recepteket találsz a neten, pl www.veg.hu, vegetarianus.hu, de ha a gugliba beírod, sok-sok találatot ad ki, tudsz válogatni:)))

8. 4b6a2525df (válaszként erre: 7. - 7130b15964)
2006. nov. 6. 12:11
OK Teresa. Vevő vagyok a jó utra térítésedre, ha tudsz nekem irni egy 2 hetes húsmentes menüt. Sőt hálás is leszek érte, mert teljesen igaz amit irtál.
7. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - 4b6a2525df)
2006. nov. 6. 07:38

Ez a "4 után nem tudom fegyelmezni magam" legtöbbször akkor fordul elő, ha valaki nem reggelizik bőségesen és nem ebédel megfelelően, valamint nem visz be elég szénhidrátot. Ennek eredményeképpen éhezni kezd a szervezet, amit csak evéssel tud csillapítani, általában szénhidráttal.


Nem mondom, hogy nem finom a keksz, csak annyit, hogy egy ilyen diétával nem lehet jó útra térni...

2006. nov. 4. 12:41
Nem próbáltam ki, mert nem eszem húst. A szivapürét a Lidl-be vettem. Csak azért tettem fel ezt a cikket, hátha valaki kipróbálja. A keksz finom és laktató. Tényleg el lehet lenni vele délelőtt. Ám megvallom, hogy én napközben tudom fegyelmezni magam, csak du. 4 után nem, igy én vacsorára eszem a kekszet és a 2 pohár teát, vagy vizet.
5. emagdi (válaszként erre: 4. - 7130b15964)
2006. nov. 4. 07:39
pont ezért lennék kíváncsi, hogy van-e olyan, aki már kipróbálta.....
2006. nov. 3. 21:45

Naponta egy kiló mínusz? Akkor nem fogysz 7 kilót, ha csak vizet iszol egy hétig. Legalábbis egy 65 kiló körüli koromban böjtöltem (csak víz) és kb. 3,5-4 kiló ment le egy hét alatt.

Bár, ha nagyon sokat edzel mellette...

2006. nov. 3. 15:07
Szia! Tetszik a mazsolás fogyikeksz receptje, szeretném majd kipróbálni is. A kérdésem az lenne, hogy a szilvapüré mi, lekvár, vagy gyümölcsből csinálod? A leírt adagból hány keksz jön ki? Köszi, szia!
2006. nov. 3. 14:44
szia! te kipróbáltad ezt?
2006. nov. 2. 14:07
A receptek közé feltettem a mazsolás fogyikekszet. Ha hetente akarunk 1 kg fogyni, akkor csak a reggelit helyettesítsük a keksszel. De ha naponta 1 kg-tól akarunk megszabadulni, akkor a következő étrendet tanácsolom:

Ugrás a teljes írásra: Minusz kilók hetente, vagy naponta

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook