Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskások ide!!! fórum

Macskások ide!!! (beszélgetős fórum)


29. pallasz1 (válaszként erre: 28. - Nyusszkó)
2009. szept. 24. 15:21
Szia,nekünk 1 éves volt a szintén ivartalanított cicusunk,úgy láttuk hogy unatkozik egyedül,hát hoztunk egy kiscicát,szintén fiút mellé. Használják egymás tálcáját,ill.ez így nem igaz,mert nálunk ki van rakva 2 a fürdőbe és nincs tulajdonjog,tehát mindkettőbe megy mindkettő válogatás nélkül. Mi is tartottunk a viselkedésüktől,főleg hogy mindkettő fiú,de a nagy az első perctől védte őrizte és csodálta a kicsit.Sőt,ha leírom,hogy még szoptatta is...!! Mosdatta,a kicsi meg odabújt a hasához és cuppogott rajta...elég gáz volt :) de azóta is jól megvannak igaz a kicsi elég szemtelen és a nagy néha jól elveri,de hát ez van.
2009. aug. 29. 12:45

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Van egy 2 éves ivartalanított kandúr cicánk (házi). Egyre jobban érik az elhatározás, hogy szeretnénk egy másik cicát is. Kérdésem az lenne, hogy mennyi az esély arra, hogy egy almot használjanak? (Macskawc)

Illetve hogyan kell jól csinálni az összeszoktatást, ha kölyök cicát vinnénk haza?

27. 9947641af1 (válaszként erre: 25. - Cand Ida)
2009. jún. 28. 21:01

Szia!

Nekem volt egy cicám, aki nagyon igényelte, hogy közel lehessen hozzánk, amikor szül. Egy doboz készítettünk elő, de letakartuk, hogy sötét legyen.Ha akart bement, ha akart kijött. Amikor jött a szülés befeküdt, és olyan hálásan dorombolt.Igaz nálunk az apuka nem volt ott, mert az a szomszéd cicája volt.

Utána következő években már mindig ott somfordált ugyanazon a helyen ahol a "szülőszoba" helye volt. Onnan tudtuk, hogy nemsokára jönnek a cicák.

Remélem tudtam segíteni.

26. Vámpír (válaszként erre: 25. - Cand Ida)
2009. jún. 26. 12:13
Sajnálom, de én nem voltam még ilyen helyzetben. De szerintem ezt a macskák megoldják. Kérdezd meg az orvost mit ajánl.
2009. máj. 11. 16:29
Tud nekem valaki segíteni? A cicánknak kiscicája lesz, de fogalmam sincs, hogy hogyan készítsük elő a "szülőszobát"?! Kijár a cica, de mióta egyre nagyobb a hasa, nem szívesen mászkál. Az "apuka" már nagyon készül, mosogatja, szagolgatja :)
24. Vámpír (válaszként erre: 4. - Margareta51)
2009. márc. 13. 12:04
Szia! Az én himalájai perzsám is hosszú szörű és szintén benyomott a fejecskéje. Megkérdezted a szomszédodat???
23. Vámpír (válaszként erre: 3. - 4cf2a56ac6)
2009. márc. 13. 12:03
Szia! Bocs a késői válaszért. Igen próbáltam már kamillla teával, de nem használ,maximum gyulladáscsökentő. Mi borvizet használunk tisztításra az áztatáshoz és le kell szedni bolha fésűvel, utána meg vérzik neki :-(
2009. márc. 8. 00:31
Köszi!Tényleg imádnivalók!Úgy látom még más se álmos..
21. enjoy (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2009. márc. 8. 00:08
A te cicáid is szépek! :)
20. enjoy (válaszként erre: 17. - 4cf2a56ac6)
2009. márc. 8. 00:07
Szépek! :) Mindig is irigyeltem a sziámi macskák szemét. :)
19. enjoy (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2009. márc. 8. 00:07
Majd máskor teszek fel. Ezen a gépen egy sincs.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - 4cf2a56ac6)
2009. márc. 7. 23:48
Gyönyörűséges! :)
2009. márc. 7. 23:46
Az én kandúrom is nagy csavargó volt,de mióta ivartalanitották olyan,mint a kezes bárány.Tényleg kezelhetőbb.Azóta sokkal játékosabb is.Miával a másik sziámi cicával rengeteget játszanak.Rendesen pankráció amit művelnek.Bemennek a fürdőszobaszőnyeg közepére és ott gyűrik egymást.Utána ha megunták egymást mosdatják.Nem tudom,hogy az rémlik-e még nekik,hogy rokonok.Nekem van fennt kép róluk.
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Enjoy)
2009. márc. 7. 23:20
Mentem keresni róluk a képet, de nincs:(
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Enjoy)
2009. márc. 7. 23:19
Jófej lehetett az is.
14. enjoy (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2009. márc. 7. 23:05
Az én mostani két macskám is kiszaladna a világból. :DD Bezzeg Maxi1...ő kijárt csavarogni. Kalandor volt a lelkem. :) Volt olyan, hogy kint volt napközben, megzavarta vmi, az erkély előtt nyávogott, leeresztettük neki a kosarát, beleugrott és felliftezett. :) A szomszédok jókat röhögtek. :) Jófej cica volt. Sajnos egyszer nem került elő. De ennek már nagyon hosszú ideje..
2009. márc. 7. 23:00
Sziasztok! Nekem most 2 cicám van. 7 éves szibériai és 2 éves main coon. Előtte egy fekete perzsa volt 18 éves koráig élt fitten és fürgén, halála előtt egy nappal lett fáradt. Amit a könyvek írtak róla annak teljesen az ellenkezője volt. Órákig képes volt tipegőben hanyatt feküdni a babakocsiban. Szeretett sétálni a játék babakocsiban az utcán, de a városban pórázon. A szabadban , mint egy kutya utánunk szaladt, vagy előttünk. a gyerekekkel incselkedett. Ez a mostani kettő, ha kivinném az utcára őket hanyatthomlok világgá szaladnának. Nem hiszem, hogy lesz még egy olyan természetű cicánk.
12. enjoy (válaszként erre: 11. - Csicsi25)
2009. márc. 7. 22:59

"Ha néhány napig nem hány, akkor már minden baja van." Ez a magukról lenyalt szőr miatt is lehet.

A makkák nálunk sokszor kapnak vesét, időnként májat. Próbáld meg ezeket! Ja, ha valamelyikünk májkrémet bont, azért megőrülnek. :D

11. Csicsi25 (válaszként erre: 10. - Enjoy)
2009. márc. 7. 22:53

Néha rájön, akkor ugrál, mint akinek elmentek otthonról :)

Egyébként meg látszik, hogy jól érzi magát, már csak azon is, ahogy elfekszik. "Feldobja a papucsát" ahogy mondani szoktuk a gyerekekkel.


Az orvos is azt mondta, hogy mindig meg kell figyelni, hogyan viselkedik a macska. Én úgy vettem észre, hányás után inkább megkönnyebbül. Ha néhány napig nem hány, akkor már minden baja van. Hogy ez mitől lehet...?


Mondjuk az oké, hogy csak a csirkehúst eszi meg, de nekem már undorom van tőle, ráadásul jóval drágábban jön ki, mint ha konzervet enne. Képzeld csak el, minden nap legalább 3 felső csirkecombot megeszik!

10. enjoy (válaszként erre: 9. - Csicsi25)
2009. márc. 7. 22:32

A nőstény nálunk 1-2 konzerv fajtát eszik csak meg, ellenben a kandúr nem válogat. :)

Ha játékos még mindig, akkor nem hiszem, hogy komoly probléma lenne.

9. Csicsi25 (válaszként erre: 8. - Enjoy)
2009. márc. 7. 22:22

Valószínű, hogy a hányás a korral jár. Bár a fene tudja. Az enyém egyedül van, nem eszi el előle senki. Fiatalabb korában nagyon ritkán hányt.


Viszont azt furcsállom, hogy a legdrágább macskakaját sem hajlandó megenni, pedig egész életében konzerveken, tápokon élt. Így meg attól félek, hogy nem jut elég vitaminhoz, bár a száraztápot megeszi.

8. enjoy (válaszként erre: 6. - Csicsi25)
2009. márc. 7. 22:02

Sziasztok!

Az én lánycicám most lesz 14 éves. Dettó olyan, mint a tied. :) Sokszor válogat és gyakran kihányja amit megevett. Viszont ebben az is benne lehet - amit princess írt -, hogy Maxi (a kandúrom) elenné előle, ha nem sietne vele. :) Viszont szerencsére még semmi komoly baja nem volt egyiküknek sem. Csintalan mindkettő. Imádom amikor játszanak egymással. :)

2009. márc. 7. 21:28
Az én cicáim különösen a kandúr Ramszesz minden megeszik.Imádja a házi kosztot.Hihetetlen,hogy a főzelékektől kezdve a pizzáig mindent megeszik.Persze cicakaját is kapnak,de neki mindenből kell amit mi eszünk. A lánycicánál a hányás elég gyakori.Kb azóta amióta ivartalanitották.Sokszor szinte ugyanúgy jön vissza a kaja ahogy lenyelte.Habzsol,persze lehet,hogy azért mert ketten vannak és ha nem elég gyors Rami az övét is felfalja.
2009. márc. 7. 21:21

Sziasztok!


Nekem egy 13 és fél éves lánycicám van. Sajnos, meglátszik rajta a kor, nagyon válogatós, szinte a csirkehúson kívül mást nem is hajlandó megenni. Ha meg is eszi a macskakaját, többnyire kihányja. A hányás egyébként is szinte mindennapos nálunk. Azt hiszem, mostmár élete végéig ilyen marad. Igazából az állatorvos sem tudja, mi baja lehet.


Tavaly nagyon beteg volt, rengeteget jártunk orvoshoz, mire kiderült, hogy méhgyulladása van. Fiatal korában kellett volna ivartalanítani, de sajnáltam. Ennek most ittuk meg a levét, mert 13 évesen kellett megműteni. A dr.nő azt mondta, ha nem szedi ki a méhét és a petefészkét, néhány héten belül meghalt volna.


Egyébként egy tündéri cica, tényleg nagyon hozzánknőtt ennyi idő alatt. Idősebb, mint a gyerekeim. Mindannyian imádjuk, ő is családtagnak számít.

2009. márc. 7. 21:08
Sziasztok!Nekünk igaz házi cicáink vannak,de imádom őket.1 ártán házi cica (cirmos)és 1 ártán házi-perzsa keverék cica(fehér).Nagyon sokat vadásznak,falun élünk így van is mit,még a vakondot és a hörcsögöt is megfogják.Gondozom őket rendszeresen,mert ők is odabújnak hozzám ha bánatos vagyok.A gyerekeim is imádják őket és a kicsi nyúzza is rendesen,de tűrik.Éjszaka bent szoktak maradni,és ha kiakar kéredszkedni valameik akkor odajön a fejemhez és elkezdi a puha mancsával "ütögetni" az orrom,de nem nyávog.Nagyon okosak,hálásabbak mint sokszor embertársaim.
2009. márc. 7. 21:07

Sziasztok!


Mi is cicabaratok vagyunk.Sajnos nem tudom milyenek a mi cicaink nagy hosszu szoruek,a pofijuk ugynezki mintha a palacsinta sutovel szembe szaladtak volna,fekete es hoferben van az egerszurke eltunt.A szomszedomban vagy egy allattechnikus megkerdem tole mivel lehet gyogyitani a cicat.

2009. márc. 7. 21:04
Kamillateával átitatott vattapamaccsal próbáltad már törölgetni?Reggel este.Perzsa cicánál bevált.A sziámi cicák inkább fülfájósak.Az állatorvostól legutóbb egy gyógynövény alapanyagú cseppet kaptunk.Nincs benne antibiotikum,bármikor alkalmazható.
2009. márc. 7. 20:52
Hello, nekem van egy himalájai perzsa cicám. Ő lakásban lakik, de amikor lehet kiviszem a szabadba barátnőmékhez a kertbe, de nem megy el. Egy gondom van vele, hogy a szeme és szája körül fekete granulátum van. Több orvosnál is jártunk, de senki nem tudja mi lehet. Nem bolhás, nem atkás. Azt mondták, talán autoimmun betegsége van. Szteroidos gyógyszert és inyekciót kaptunk amitől jobban lett, de nem sokáig, és minden nap takaritani kell a szemét. Esetleg ha van ötleted, mi lehet vele, szívesen fogadom.
2009. márc. 7. 20:49
Két sziámi cicám van.Az anyacica és a fia.Természetesen ivartalanitva vannak.Kertes házban lakunk,de kiengedjük őket az udvarra is.Imádnak fára mászni,füvet enni.Szeretnek a szabadban lenni,de hivásra azonnal bejönnek.Várom kérdéseiteket a cicákkal kapcsolatosan.Nagyon értelmes ragaszkodó állatok.Mindenkit szeretnek a családban,pedig a gyerek eleget nyúzza őket.De ők az ölünkbe kéredzkednek és várják a szeretetet.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook