Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lázas a kisfiam. Alig eszik, és nem akar sokat inni se, félek kiszárad. Mit tegyek? fórum

Lázas a kisfiam. Alig eszik, és nem akar sokat inni se, félek kiszárad. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. márc. 10. 09:19
Köszi!
33. _kleo_
2009. márc. 9. 21:04
Örülök, hogy jobban vagytok!
2009. márc. 9. 12:39
Ma voltunk a doktor néninél. :-) Túl vagyunk a nehezén. Mér csak vissza kell hízlalni kisfiamat. :-) Köszönöm a sok tanácsot és segítséget!
2009. márc. 8. 15:10
Ja és a jobb füléből a zsír kissé folyik. Tegnap este folyhatott ki mert ma vettem észre. De ha hozzányúlok olyankor nem fáj neki. Mitől lehet?
30. L.Niki18 (válaszként erre: 28. - 81002da781)
2009. márc. 8. 15:08
Megkaptuk a rotavírus elleni oltást. És ha az lenne biztosan mondta volna a dokinőnk. Egyébként még sosem hányt, és most sem. A széklete 1* egy nap híg aztán többet nem kakál. Panadolt még adom neki és estére a Germicid c kúpot is, mert néha lázaskodik is. :(
29. _kleo_
2009. márc. 8. 13:51
Niki, akkor biztos hogy túl vagytok a nehezén. Ha nem hány és már a hasa sem megy, akkor biztosan nem fog kiszáradni. A piritós nagyon jó jel, lassan visszatér az étvágya. Mi is most vagyunk túl egy hányós-hasmenős víruson. Szerintem lassan próbálhatsz neki párolt zöldségeket is adni. Répát, almát, krumplit, zellert. Nekünk bevált diétás kaja a főtt durumtészta. Azt szivesen is eszik akár magában is. Tojásmentes, igazából csak liszt és víz van benne, úgyhogy azt is adhatsz neki nyugodtan.
2009. márc. 8. 12:03
Nem rotavírust kaptatok be?
27. pmjudit (válaszként erre: 25. - L.Niki18)
2009. márc. 8. 12:01

Ha eszeget és nem hány, akkor nem szárad ki!

Őszilé csak ingerli a beteg gyomrot ne adj neki.

Kínáld ropival, arra megszomjazik.

Jobbulást!

2009. márc. 8. 11:58

Szia Niki,

Örülök, hogy jobban vagytok...

Ha diéta, akkor viszont főtt krumpli, és rizspempő. Ez utóbbit addíg kell főzni, amíg a rizst teljesen szét nem tudod passzírozni.

Egy hétig ezt adni, 1 hét után lssan visszaszoktatni az eredeti étrendre.

Tulajdonképpen, mint a babákat. :))


Kiszáradás ellne még olyat is hallottam, hogy fürdetni kell a gyereket, ebben nem tudom mennyi az igazság.

25. L.Niki18 (válaszként erre: 23. - 81002da781)
2009. márc. 8. 11:40
Szia! Mivel diétára van fogva kisfiam, őszilevet és egyebet nem lehet innia. Csak fekete teát és ezt a Humana injekciós port ami pótolja a vitaminokat, sókat...jól írtad! Normaflort azt adom neki minden nap egy ampullával. Már elkezdett enni (reggel egy nagy szelet pirítós kenyér véknyan megkenve vajjal és hozzá tea amiben ez a Humana van! Remélem, hogy nem fog kiszáradni!!
2009. márc. 8. 06:43
Hogy vagytok Niki?
2009. márc. 7. 22:42

Szia, itass vele (ha tudsz) sok őszibaracklevet, abban sok a K vitamin ez fontos ilyenkor.

És most egy darabig babásítsd őt, azaz mindent pürésíts, hogy lenyelje.

Én Colát semmi pénzért nem adnék a gyerekemnek!!!

Amúgy valahol azt hallottam, hogy hányás-hasmenésnél amikor kijön a folyadék, akkor 1 pohár folyadék be, és ehhez óránkánt 1 pohár folyadék szintén be.

Adni kéne neki a Normaflore-t.


Az injekciós por biztos azért kell, hogy mindenféle vitamint pótoljon, meg sóket stb.


Amúgy úgy hallottam valahol, hogy a kiszáradás jele lehet a görcs is...

Ja és B6 vitamin is jó lenne a gyerkőcnek!


Jobbulást!


ui: az én gyerkőcöm 22 hónapos...

22. _kleo_
2009. márc. 7. 21:16
Szerintem nem az a lényeg, hogy mennyit iszik, hanem hogy mennyit pisil. A babáknál is ezalapján lehet megállapítani, hogy elég tápanyaghoz jut-e. Ha a doki nem látta rajta a kiszáradás jeleit, akkor szerintem nagyon ne félj, nyilván tudja mit csinál.
2009. márc. 7. 20:09

Amíg nem acetonos nem szárad ki.

De nagyon figyelj rá, mert komoly bajt jelez.


Viszont ha napok óta nem eszik és nem iszik jól, csoda, ha még nincs meg ez a tünet.

2009. márc. 7. 19:38

szőlőcukor natúr vagy citromosat adj!

de folyadék pótlót kérj vagy vegyél a patikában

19. L.Niki18 (válaszként erre: 15. - 25396daeda)
2009. márc. 7. 19:30
Már szedünk gyógyszert. Ezt a forever aktivátort hol lehet kapni és mennyi? Más gyógyszerekkel is lehet szedni?
18. L.Niki18 (válaszként erre: 17. - Pmjudit)
2009. márc. 7. 19:29
Nem hány! Ma 1-szer ment a hasa de többször nem. A lehelete nem acetonos. Doktornőnk tegnap látta. Ezt a Humana infúzió port kapja. Teában kell feloldanom...
2009. márc. 7. 18:28

Megy a hasa és hány. Jól értem ugye?

Lehelete acetonos? - ha igen, akkor kezd kiszáradni, folyadékpótlásra van szüksége, amit infúzióval oldanak meg.

Az orvos ma látta?

2009. márc. 7. 17:59

Ennyi idő után már el kellene vinni!

Hátha nem fognak bent titeket...

2009. márc. 7. 17:57
FOREVER AKTIVÁTORT ADJ NEKI!VÍRUS-,GOMBA-,CSÍRA-,BAKTÉRIUMÖLŐ ÉS LÁZCSILLAPÍTÓ HATÁSA VAN!EZ TUTI!!!!!
2009. márc. 7. 17:42

Ma egyszer volt láza. 38. Hányni nem hány. De ment a hasa is (vírusos hasmenés) és ezért csak teát (fekete) és vizet meg ezt a Humana port lehet csak adnom neki. Ebben vannak ásványi anyagok, só...! Így ha nem eszik de laglább iszik akkor jó. Nagyon aggódom...! :(

Egyébként doki volt kint nálunk.

13. pmjudit (válaszként erre: 12. - _kleo_)
2009. márc. 7. 14:29

2007. márciusiak klubja :))

Egyébként nekem ma két éve kellett volna szülnöm, de a kicsim nem sietett.

12. _kleo_
2009. márc. 7. 14:26
Az enyém 11-én lesz 2 éves. Összegyűltünk. :) Niki, hova lettél? Lázas még, vagy már jobban van? Nem lehet, hogy egyszerűen dacból nem iszik már, annyit kínálgattad?
11. pmjudit (válaszként erre: 9. - Azúr)
2009. márc. 7. 14:21
Persze a gyümölcslé egészségesebb, de lát néha kólát a tesótól és kéri. Ha beteg és nagyon nem akar inni, akkor kap:) Szereti, 2 éves lesz holnapután :))
10. Azúr
2009. márc. 7. 14:19
Ja,és ez simán lehet influenza.A szomszédom mondta,hogy a 4 éves fia egy hétig lázas volt,miután elkapta.
9. Azúr (válaszként erre: 8. - Pmjudit)
2009. márc. 7. 14:18

Nálunk a Kubu a menő,de ezalatt értendő bármilyen gyümölcslé.Mindet így hívja. :))

Kólát,szénsavasat még nem iszik.

8. pmjudit (válaszként erre: 5. - Azúr)
2009. márc. 7. 14:15
Pontosan. Én ilyenkor még kólát is szoktam adni, csak igyon.
2009. márc. 7. 14:15
Pisilni pisil? Hanyszor egy nap?
2009. márc. 7. 14:15

Niki!

Szagold meg, hogy a száját. Ha acetonos a lehelete, akkor kezd kiszáradni.

Orvosnál voltatok?

ha nem túl magas a láza és nem hányt, akkor nem valószínű, hogy kiszáradna.

2009. márc. 7. 14:13

Olyat kell nekik ilyenkor inni adni,amit szeretnek.Az enyém sem eszik ha beteg.

Mi az az infúziós por?Még nem is hallottam róla.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook