Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi az a mióma? Mit kell tudni róla? fórum

Mi az a mióma? Mit kell tudni róla? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
74. norci78 (válaszként erre: 72. - Anetta9)
2011. jan. 11. 08:27

szia

voltál már orvosnál? mit mondott?

2011. jan. 6. 16:24

(másnéven: méhizom-daganat, leiomióma uteri, jóindulatú méhdaganat)

A méhizom jóindulatú daganatos betegsége, a női szervezet leggyakoribb tumora. Elsőként az i.e. II. században Galenus figyelte meg, és scleromának nevezte el. Hippokratész a göböket "méhköveknek" tartotta. Rokitansky nevezte el a daganatot fibroidnak, a daganatot az angolszász irodalomban ma is így nevezik. A XIX. Században Virchow mutatta ki, hogy valójában a simaizmok burjánzásáról van szó, így a daganat bárhol előfordulhat, ahol simaizom szövet található.


A méhizom-daganat tokkal körülvett jóindulatú, de szinte végtelen növekedésre képes daganat, mely háromféleképpen helyezkedhet el a méhen belül.


A szubszerózus forma a méh hashártya-borítéka alatt, a méh felszínén, az intramurális forma a méh falában, a szubmukózus forma pedig a méhnyálkahártya alatt helyezkedik el. A szubszerózus forma kikocsányosodhat, vérellátást kaphat a hashártyából, leválhat a méh faláról is. Ekkor parazitás myomáról beszélünk. A daganat az esetek többségében csoportosan fordul elő.-ez a mióma..remélem segítettem..és igen orvoshoz el kell menni :(

72. Anetta9 (válaszként erre: 71. - Norci78)
2011. jan. 6. 14:44

Szia Norci78!


Köszi szépen a válaszod, tudom elkéne menni orvoshoz :( csak kíváncsi voltam, hátha vkinek hasonló tünetei vannak, mint nekem...

71. norci78 (válaszként erre: 70. - Anetta9)
2011. jan. 6. 07:28

szia

nekem úgy vették észre, hogy a vérképem borzasztó rossz lett, meg a ciklusom is össze vissza lett, ráadásul, nagyon erős vérzésem volt van :( elmentem nőgyógyászhoz, ultrahang, és egyből észrevették.

menj el dokihoz nézzék meg minnél hamarabb...

2011. jan. 5. 17:49
Sziasztok! A miómának mik a tünetei ??? Ilyen, hogy émelygés, hasban fura érzés ? Székrekedés ? Nekem petefészekcisztám volt tavaly nyáron, és az is szinte hasonló tüneteket okozott, kivétel a székrekedés... Szóval milyen tüneteitek voltak, ha voltak amikor miómátok volt ?
69. kiscsillag71 (válaszként erre: 48. - Norci78)
2010. dec. 4. 09:08

Szia Norci!


Nekem volt mióma embolizációm 1,5 éve. Sajnos még nem annyira zsugorodott össze, mint számítottam rá, de azért kisebb lett a miómám. Bővebben esetleg priviben tudok írni, ha adsz egy címet.

Üdv: Andi

2010. nov. 30. 19:31

:D Nem akartalak meggyőzni, csak elmondtam, miről olvastam, miben hiszek. Nekem bevált, én jól vagyok.

neked is ezt kívánom! :)

67. Cippora (válaszként erre: 66. - 2ebce29a9c)
2010. nov. 30. 19:20

Figyelj szerintem ne próbáljuk meggyőzni egymást,sosem szedtem gyógyszert,pedig lett volna rá szükségem.Most ezekszerint elő kellene kaparnom azokat a rég múlt problémákat,amik akkoriban voltak?Hiszen azok elmúltak,túl jutottunk rajta,és sokat beszéltünk róla.


A mióma kapcsán olvastam olyat,hogy a "gyerekvállalás miatti szorongás" hozza ki.Nálunk ilyen sosem volt.Örülök,hogy találtál valamit amiben hiszel,és meggyógyultál.

2010. nov. 30. 19:15

Nem a traumák hozzák ki, azok okozzák. Ez nem az én felfogásom szüleménye hanem olvasok sok ilyet mostanában, és elfogadom.

Bár jó ideje nincsen párkapcsolati problémád, de voltak. Abban az időben vajon feltudtad teljesen dolgozni azt a lelki sérülést, amit okoztak benned? Magadban biztosan tudod hogy feldolgoztad, vagy elfojtottad. Magyarán besöpörted a problémát a szőnyeg alá.


Nem akarok én ezen vitatkozni, csak közkinccsé tettem amit olvastam. Egyébként az Új Germán Medicinás írásokat olvasgatom, mert ezáltal jutottam el a saját problémáim felismeréséhez, a betegségeim okához.


Tudom hogy nagyon sok embert nem érdekel ez, és megelégszenek a betegségtünetek elnyomásával, kimetszésével, tablettákkal való visszaszorításával. Én egy ideje tudatosabbá váltam, csak az ismereteimet akartam megosztani. Ne fogadd el ha nem akarod, akkor is kívánom hogy gyógyulj meg! :)

65. Cippora (válaszként erre: 64. - 2ebce29a9c)
2010. nov. 30. 18:58

Hát figyelj,ha a traumák hozzák elő a testi bajokat,akkor nekem már halottnak kellene lennem :D

Párkapcsolati problémáim már egy jó ideje nincsenek,szexuálisak sosem voltak,a baba gyorsan jött,boldogan készültünk rá,és nagyon várjuk,úgyhogy passzolok.


Persze nem vagyunk egyformák,a te felfogásoddal sincs baj,ráadásul én hiszek is ezoterikus dolgokban,de ezt konkrétan nem hiszem.

64. 2ebce29a9c (válaszként erre: 61. - Cippora)
2010. nov. 30. 17:58

Jól tudod, kihozhatja. De nem az az oka.

Az okot mélyen legbelül a tudatalattid őrzi. Minden krónikus betegségünkkel így van ez. Addig dédelgetjük a tudatalattinkban traumáinkat, míg egyszer csak valaminek a hatására felszínre kerül a tünet. Sajnos ha csak a tünetet szüntetjük meg, ez esetben a miómát, a kiváltó ok, időzített bombaként továbbra is bennünk marad, és bármikor ismét támadhat.


A miómák megjelenése szexuális problémákkal, párkapcsolattal, gyermekvállalással kapcsolatos zavarokat jelzik.

63. 9e32886f4a (válaszként erre: 59. - 2ebce29a9c)
2010. nov. 30. 17:49
ebben vitáznék mert igen ahogy a cystánál is van rossz indulatú is de rendkívül ritka. és a terhesség is előhozhatja, sőt különösen a második és harmadik trimeszterben általában növekedésnek indulnak, majd a gyermekágyi szakban visszafejlődnek.
62. Cippora (válaszként erre: 60. - 9e32886f4a)
2010. nov. 30. 17:47

Igen,hallottam,hogy súlyosabb esetben akár a méhet is kiveszik.Az elején nagyon megijedtem,de kiderült,hogy a terhesség alatt nem igazán szokott problémát okozni.Remélem így is lesz.

Nekem cisztát sem említettek sosem,egyedül a hátrahajló méhet.

61. Cippora (válaszként erre: 59. - 2ebce29a9c)
2010. nov. 30. 17:44
Pedig én úgy tudom,hogy a terhesség alatti hormonváltozás is kihozhatja.Rendszeresen jártam nőgyógyászhoz,és soha senki nem említette,csak most,úgyhogy szerintem igenis lehetséges :) de majd rákérdezek,és megírom.
60. 9e32886f4a (válaszként erre: 58. - Cippora)
2010. nov. 30. 17:44

igen sajnos minden 3. nőnek van most már valami. Ha nem myoma akkor cysta mint ahogy nekem is.Érdekes hogy még mindig nem tudják mitől alakul ki elsösorban a myoma,de eddig arra következtettek hogy a hormonoknak a túlzott ösztrogén szint az oka.

Sajnos jó orvost is nehéz kifogni, mert a legtöbb orvos most már annyira nem figyel oda semmire, nem hiába van ez a sok mühiba. barátnőm anyukája is egy szimpla cysta mütétre ment be, mütét közben vették észre hogy van myoma. "elpattant" egy ér és már pakolták is ki barátnőm anyukáját.

59. 2ebce29a9c (válaszként erre: 58. - Cippora)
2010. nov. 30. 17:41
Valóban a nők több mint felének van miómája. Az a bevett szokás, hogy ameddig nem okoz panaszt, általában nem foglalkoznak vele. A mióma nem válik rosszindulatúvá, viszont abban biztos lehetsz, nem a terhesség hozta ki.
2010. nov. 30. 17:21

Sziasztok!

Nekem 3 hete állapítottak meg miómát,12 hetes genetikai uh-on voltam,a genetikus csak annyit mondott,hogy nem kell aggódni,és a papíromon sem volt semmi róla.Holnap megyek a nőgyógyászomhoz.Mivel nekem sosem volt panaszom ami általában a miómásokra igaz,így nálam valószínüleg a terhesség hozta ki.Olvastam,hogy manapság minden 3. nőnek van kissebb-nagyobb miómája.Remélem nálam nem fog gondot okozni.

2010. nov. 30. 17:10
Van egy új fajta módszer, az embolizációs módszer,amivel kezelik a miómát, és nem kell a méhet eltávolítani. a kockázata is lényegesen kisebb, a beavatkozás után pedig hamar felépül a beteg. Egyik ismerősömnek így távolították el a miómáját. Egyre inkább elterjed ez a módszer. Persze fenn áll a kiújulás veszélye ha megmarad a méh, mivel a miómával nem távolítják el azt a lelki okot, ami magát a miómát okozta. Az akadémikus orvosi segítségnyújtás erre nem terjed ki.
2010. nov. 30. 16:26
Ismerős a helyzet 3 éve műtöttek,kezdetben lúdtojásnyit diagnosztizáltak,ez februárban történt,a műtét májusban volt,addigra bizony gyerekfej nagyságúra növekedett.Kivették a méhemet, de a petefészkek megmaradtak.Különösebb problémám nincs ,a székleten kívül.Szerintem ezt a műtétet bárhol eltudják végezni,bármelyik kórházban el is tudják szúrni,mint műtéti rizikó minden benne van,de pozitívan kell hozzáállni.Gondolj arra,hogy meggyógyulsz!Attól pedig ne félj,hogy nem leszel NŐ-:)
2010. nov. 30. 16:13
nekem közvetlenül nincs de nővéremet tavaj mütötték neki egy gyerek fej méretü 1kg myomája volt. Szerencsére mütét közben derült ki hogy nem kell az egész méhet eltávolitani mert szerencsére kicsi volt a burjánzási felület. Most 1 évre rá újra ugyan ott 1cm myomája van nővéremnek. Mamámat is ezzel pakolták ki anno fiatalon annyi külömbséggel hogy neki első mütétnél sokat vettek ki méheltávolitás nélkül, viszont 1 hónap kontrollnál tele volt csomóval igy automatikusan kipakolták. Növérem sokat panaszkodik hogy fáj a hasa, nehezen megy wc-re és a mensesz idöszak is elég fájdalmas.
2010. nov. 30. 16:07

Hát... nem egyszerű az ügy. A nőgyógyászom megállapította, hogy egy lúdtojásnyi myomám van. Meg is ijedtem. Aztán elmentem hasi ultrahangra, biztos, ami biztos. Ott találtak még 3 db 1 cm-es myomát.

Valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata?

Valami új műtétről is hallottam..

2010. aug. 23. 13:51
Szia, én Pestre mentem az orvosomhoz és mivelő a Bajcsy kh-ban dolgozik ott fognak műteni.
52. norci78 (válaszként erre: 51. - Maszatt)
2010. aug. 23. 11:23

szia,

te kihez mentél? Kellett beutalót kérni, vagy csak bejelentkeztél?

Ezt a műtétet támogatják, vagy teljesen önköltséges?

2010. aug. 23. 09:47

Sajnos nekem is van :(

Egyfolytában problémát okoz,ezért 1 hónapon belül eltávolítják hiszteroszkóppal...

2010. aug. 22. 14:24
Nekem is nemrég fedezték fel teljesen véletlenül egy teljes hasi ultrahangnál, hogy 4,2 centis, gömb alakú mióma van a méhemben...
2010. aug. 22. 13:59

Jóindulatú daganat, amely idővel visszafejlődik. Édesanyámnak is volt, aztán elmúlt.

De mostanában általában azt mondják, hogy műteni kell.

2010. aug. 18. 19:22

sziasztok,


engem is érdekelne hogy esetleg volt-e már valaki ilyen mioma-embolizáción, nekem is miómám van és műteni akarnak, de én nagyon ellene van...

próbálok valami alternatívát keresni...

47. Agines
2010. aug. 16. 18:29
Szaisztok! A mioma visszanő? Köszönöm!
2010. ápr. 9. 19:47

Szia jucusmucus!

Engem két hete műtöttek miómával,bár nem emb-val,mert még nem szültem és szeretnék ill.nagyméretű volt a miómám.Úgy tudom ,szülés előtt álló nőknek nem ajánlják,bár nem kizárt,mert elsorvadhat a méh egészséges része,vagy legalábbis sérülhet maradandóan a vérellátása,ami később a babának árthat.Embolizációra készülsz?

2010. márc. 29. 08:07

Sziasztok !

Nem tudom, él-e még ez a fórum.

Azoktól szeretnék kérdezni, akik már átestek mioma-embolizáción.

Köszönöm előre is !

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook