Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyedül is boldogan fórum

Egyedül is boldogan (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

17. survivor3 (válaszként erre: 10. - Castellina)
2009. okt. 22. 13:44

Ó

Milyen igaz.

2008. szept. 30. 22:31

Sajnos én is egyedül vagyok rá adásul beteg is de

igaz meg vagyok mindent ugy kell kérnem hozzatok

ez nagyon rossz, de a másik oldalról már kezdem meg szokni akkor főzők amikor kedvem van semmit nem kell időre készitenem azt csinálok amit birok, ez van ......

2008. márc. 28. 21:24
ALKATI KÉRDÉS
14. Castellina (válaszként erre: 13. - Beszti1)
2007. szept. 21. 11:03
Ha valakinek fontos, hogy legyenek mellette, azzal nincs semmi baj, sőt. A gond az, ha egyedül nem érzi jól magát. Ha valaki szerelmes és igényli, hogy a társa mellette legyen, az természetes dolog. De itt már fellép a vágy, a kötődés, ha elveszíted a párod, visszazuhansz a boldogtalanság állapotába. A biblia jut eszembe erről, amikor Jézus azt mondja valakinek, akinek meghal a szerette, hogy a halottakat hagyjuk meg a halottaknak, te pedig kövess engem.
2007. szept. 20. 23:46
Azt hiszem értelek. Elgondolkoztam és fogok is még:). De még mindig hiszek abban, hogy van, akinek nagyon fontos, hogy legyenek mellette. Hiszen a párkapcsolat intenzitását is különböző mértékben igénylik a különböző emberek.Lehet, hogy vannak bizonyos kérdések, amit még nem tettem fel magamnak és szembesülnöm kellene velük, ezen gondolkozni fogok.
12. Castellina (válaszként erre: 11. - Beszti1)
2007. szept. 20. 16:23
Én úgy értettem, hogy a hibáival együtt fogadja el magát. Ha elfogadta, akkor az azt jelenti, hogy felismerte a hibáit, és elfogadta, hogy nem tökéletes. Ne akarjunk mindenáron tökéletesek lenni, nem is lehetünk, de azért törekedjünk rá. Teljesen egyetértek veled, hogy a fejlődésnek ez a kulcsa, de ehhez nem feltétlenül kell magába zuhannia. Épp ez a cél, hogy ne kerüljön ilyen helyzetbe. A hibák nem tesznek minket értéktelenné. Sok embernek nincs önbizalma, mert azt hiszik, hogy kevesebbet érnek másoknál.Abban is egyetértek, hogy az ember társas lény. Ez a természetes állapota. De nem feltétlenül jelenti azt, hogy anélkül már boldogtalan lenne. Elvan magában, a saját kis világában, őrzi szorosan.Nem egy ilyen embert ismerek, akinek egy másik ember jelenléte már katasztrófa lenne. A boldogságot nem lehet színlelni, esetleg lehet úgy gondolkodni, hogy boldogok legyünk. Ha valaki egyedül nem érzi jól magát, csak mások társaságában, valószínűleg a saját gondolataival, érzéseivel nem szeretne szembesülni, lehet, hogy csak figyelmét akarja lekötni valami mással. Attól még nem lesz rossz ember. Mondok egy példát: A válásom után egyedül maradtam. Egyfajta viselkedésmódot vettem fel: buliról buliba mentem, csak ne kelljen egyedül, a négy fal között lennem. Hetente 3-szor jártam diszkóba, ha mindennap lett volna dizsi, akkor mindennap mentem volna. Kellett valami, ami leköti a gondolataimat, hogy emberek között legyek, kellett a pörgés. Egyszerüen nem akartam szembesülni a kérdésekkel: mit rontottam el? Mi történt? Mi lesz most? Hogyan tovább?
2007. szept. 18. 23:40

Ez szerintem egy jól hangzó sablon, ha nem bántalak meg ezzel. Van benne igazság, De: az ember társas lény. Megtalálni magadban a boldogságot az egy dolog, de párkapcsolat nélkül élni és úgy boldognak lenni hosszabb távon már nem valószínű, hogy természetes. Ez olyan szingli duma-mentem magam alapon.

"Aki nem jól érzi magát egyedül, nincs kibékülve önmagával". Vajon egészséges, ha valaki mindig ki van magával békülve, vajon van ilyen? A fejlődés kulcsa, hogy a hibát keressük. Aki néha nem zuhan magába, az nem fog fejlődni, csak mosolyogni és boldogságot színlelni, mint egy Barbie-baba.

"Miért várja el, hogy mások jól érezzék magukat a társaságában, ha önmaga sem viseli el a saját társaságát?" Ha valaki a párkapcsolatában boldogabb ember, mint egyedül, akkor tényleg a saját társaságommal lenne baj?... Persze el van az ember egyedül barátokkal egy darabig.. De lehet hosszú távon egyedül boldognak lenni, ha őszinték vagyunk (persze sokfélék vagyunk)? És ha nem, akkor rossz emberek vagyunk, akik még nem békültek ki magukkal? Nekem ez elég mentegetős dolog és egy kicsit mesterkélt is. Ha őszintén és egyszerűen/egyszerűbben fogalmaznád meg a gondolataidat,ugyaneztezt írnád?

2007. szept. 18. 09:49
Az igazi boldogság nem függ semmitől és senkitől. Nem akkor, és nem attól leszünk boldogok, ha megtörténik amire vágyunk, vagy megszerezzük vágyaink tárgyát. Mindez csak a vágy kielégülése. Ami után újabb és újabb kielégülést követelünk. Az igazi boldogság egymagában létezik, mindentől függetlenül, önmagunkban kell keresnünk. Akkor megadatik, hogy minden pillanatban jól érezzük magunkat a bőrünkben és ez teljesen felette áll a körülöttünk létező valóságtól. Sokkal pozitívabban fogadjuk a körülöttünk zajló eseményeket és segít átvészelni a minket érő negatív hatásokat. Aki nem jól érzi magát egyedül, nincs kibékülve önmagával. Miért várja el, hogy mások jól érezzék magukat a társaságában, ha önmaga sem viseli el a saját társaságát?
2007. szept. 18. 00:26

Én nem tudok egyedül boldog lenni. Igyekszem én és rá is fogom, hogy óhh mennyire happy és mennyire jó nekem így barátnőzni végre, úgysem volt rá időm, beülni koktélozni, programokat csinálni kicsit másképp, stb, de mégis akkor vagyok csak igazán boldog, ha melettem van az akit szeretek. Olyankor nem kell keresni, hogy mikor vagyok boldog és ráfogni, hogy most jó, mert belülről érzem, hogy bármikor jó akkor. Ehhez azért hozzá tartozik, hogy 22éves létemre van egy 7 éves kapcsolat a hátam mögött és előttem:), amiből néha kilépünk és mindig valahogy vissza. Lázadók vagyunk mindketten és lázadunk is rendesen. Lehet más lenne a helyzet, ha egy idegenre kéne várnom fehér lovon, akit még nem is ismerek és azt sem tudom, hogy mikor jön el, de így hogy már megtaláltam és nagyjából mindig "látószögben" van, igazából csak az a nagy kérdés, hogy mikor növünk fel. Nem tudom mi az a kapocs, ami összetart minket, de elég erős, csak valószínű rugóból van, ami néha kinyúlik, majd visszaránt:). De visszatérve az eredeti kérdésre, mikor külön megyünk egy picit, akkor mindig úgy hiszem, hogy most boldog leszek és élvezem majd az életet, de aztán mindig rájövök, hogy ez így egyedül nem olyan jó.

Klinikai eset?;)

2007. szept. 17. 15:55
Talán vidéken egy kicsit másképp, konzervatívabban ítélik meg az egyedülálló nőket. De a városi emberek többségének ez természetes. Amikor egyedül voltam nem éreztem semmilyen hátrányos megkülönböztetést. Talán csak ismerőseim néhány összehozlak valakivel akcióján nevettem, de semmi más.
2007. szept. 17. 15:49
Elég sok barátnőm van most egyedül, én is voltam. Egyvalamiben egyetértünk, nagyon jó szabadnak lenni. Mindannyian öntudatos, önálló teremtések. A vérmérséklete alapján mindenki másképp gondolkodik a párkapcsolatról. Van akinek szüksége van bensőséges , tartós párkapcsolatra, de van aki élvezi a változatosságot. Nem hiszem, hogy kétségbeesetten keresnék az igazit, persze vágynak rá, de nem mindenáron. És talán ez jellemzi legjobban a mai nőket.
6. Librigabi (válaszként erre: 2. - 93a74b44ea)
2007. szept. 17. 14:32
Ha Te vagy a kezdő facér, akkor én meg alighanem a "haladó szingli". ;-)))
5. 4423e63349 (válaszként erre: 4. - Mamóca)
2006. nov. 6. 21:16

Szia mamoca!

Nagyon aranyos vagy!Mar megtalaltam azt az embert akivel el tudom kepzelni az eletem hatralevö reszet:))) Ennek mar több mint negy eve.Össze is hazasodtunk,holott fogadalom kötött hogy többe nem teszek olyan "örültseget",de ugy erzem nem döntöttem rosszul:))) Ö meg nem volt nös,gyereke nincs,az enyemeket imadja,mi kell ennel több!?Jol kiegeszitjük egymast.

Legyen szep az ested.Puszi.

4. mamóca (válaszként erre: 3. - 4423e63349)
2006. nov. 6. 21:00

Csók MAUSI!

Bár én valószínű fiatalabb vagyok, rossz tapasztalatom nekem is van. Az első férjem elhagyott egy gyermekkel, a másodikkal a szívem alatt. A másodikat egyszer látta, 6 év alatt. Egy bajom van vele: hogy él! Három évig vártam, kerestem a nagy Őt, megtaláltam! Ma már elhiszem, hogy vannak rendes elvált férfiak is! Ő is nagyot csalódott az első nejében, talán ezért találtunk egymásra, ezért tudunk örülni minden egyes együtt eltöltött percnek, el tudjuk fogadni a másikat hibáival együtt. Mert a jó házassághoz két ember kell, szeretet, tolerancia, hűség, megbecsülés! Kívánom találj egy rendes embert, akit életed végéig melléd rendel az Isten! Puszi

2006. nov. 2. 22:17
Igen...az egyedülallo nö celtablaja a környezetenek.A gyanu övezi minden tettet,minden lepeset.Ha nincs sokaig valakije azert,ha van azert.A masodik hazassagom utan sokaig(15 evig)egyedül voltam.Persze voltak kapcsolataim,hosszabb,rövidebb tavon,de ferjhez nem akartam többe menni.Nana,hogy rajtam köszörülte a nyelvet a falu ahol eltem.Soha nem vivtam ki az emberek elismereset e-miatt.Tul kesö jöttem ra,hogy nem kellett volna arra törekednem hogy masok elismereset kivivjam,ha nekem ugy volt jo,egyedül.Nem is voltam egyedül,ott voltak nekem a lanyaim!Ja,azt elfelejtettem irni hogy nem az en hibambol voltam egyedül,a volt ferjem lelepett,otthagyott bennünket, kalandvagybol külföldre ment,aztan elfelejtett visszajönni.Ez az egy jo amit eleteben tett:))))
2006. nov. 2. 15:31
Hah, megtaláltam magamat. Asszem én vagyok "a kezdő facér"...:)
2006. nov. 1. 04:11
Az egyedülálló férfi nőismerőseiben feléleszti az anyai ösztönt, mivel olyan gyámoltalannak tűnik, mint egy kisbaba. Az egyedülálló nőt viszont inkább
gyanakvás övezi, fürkésző tekintetek keresik rejtett hibáit, mert nyilván vannak ilyenek, hiszen különben miért lenne még mindig egyedül?! Az emberek többsége hajlamos elfelejteni, hogy szinte mindenkinek az életében adódnak olyan időszakok, amikor akár akarja, akár nem, egyedül marad. Pedig nem az számít, kapcsolatban élünk-e vagy egyedül, hanem az, hogy mindenképpen meg kell dolgoznunk a boldogságért.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook