Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 35.héten megszületett magzatnak milyenek az életesélyei? fórum

35.héten megszületett magzatnak milyenek az életesélyei? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2010. júl. 31. 18:59

Igazad van Lemi! Másfél éve minden jó szó, biztatás lelket öntött belénk, tompította a kétségbeesést.

És valóban. Nem másokhoz kell hasonlítgatni, hanem önmagukhoz mérni a picik fejlődését, minden új "produkciójukat"becsülni. Ők önmagukban kis csodák.

És bearanyozzák a nagyik egyébként unalmas életét.

Nagy szavaknak tűnnek, de ez a valóság.Szép napot minden mamának és babának!

189. Lemi09 (válaszként erre: 188. - Klarika5)
2010. júl. 31. 16:23

Naná, hogy nem hagyjuk!


Koraszülött babák /sajnos :(/ mindig vannak - lesznek.


Meg kell nyugtatnunk mindenkit, hogy szép és okos és értelmes felnőttek lesznek azokból a kis csöppekből, akiket most árgus szemekkel lesünk, hogy vajon tudnak -e már annyit, mint a kortársaik. Az én klányom is még csak 16 (najó, minnyá' 17) és már TUD! :))))))


Úgyhogy, akinek csak van pozitív máskismamalelket építő hozzászólni valója, az tegye meg. BÁÁÁÁRMIKOR! :)))))


Addig pedig tessék a nagymamának bevenni a reklámban ajánlott "márelismúlt-aderékfájásom" bogyót, és alagutazni tovább a fórumindítóok Szabikával együtt! :)))))))))))


(AKi naggyon kis cukorfalat!)

2010. júl. 30. 13:52

Ó, lányok! Nem is vettem észre, hogy újraéledt a Fórumunk. Nagyon köszönjük a figyelmességeteket! Tegnap volt nagy ünneplés. Kapott egy olyan bújós alagutat papától, meg tőlem. Egyedül maradtunk otthon, fel is avattuk Szabikával./Meg a macskával/ Szabika mászott belül, mama négykézláb kivül, mire odamásztam a végére, Szabika már fordult is vissza. Mára a térdeim emlékeztetnek a játékra.

Szépen fejlődik a kis prücsök. Mondjuk nem magas, de senki a családban.Szavai: mama, papa, bébi/ez ő/, el/nincs több túrórudi/, LiLi/ez a mi cicánk/ Szisz/ez az ő cicájuk.

Tegnap eltűnt a szemem elől, csend van, várok, mondom megnézem már mit csinál. Bement a szobájába, áll a pelenkázó előtt, fogja a szélét, és az mondja: kaka. Na, nem úsztam meg. Ki kellett csomagolni. De majdnem megzabáltam, hogy ez mit tud már!Nagyon, nagyon szeretem. Köszi a kedves soraitokat, s nektek is minden szépet, és jót!!

187. pemete (válaszként erre: 180. - D7730acc0b)
2010. júl. 30. 10:35

Én is 84-ben születtem 1 kiló 65 dekával, és 49 centivel, csak én nem egész 8 hónapra. :D

És itt vagyok, van már nekem is egy kislányom, egészséges vagyok, minden rendben velem.

2010. júl. 30. 10:33
Én 36 hétre szültem a fiam, 1880gr-mal, 44 cm-rel. Pont ma 22 hónapos, egy hónapja mértük, akkor volt 11,32 kg és 85 cm. Makk egészséges( kopp-kopp), és eddig még rgy náthája se volt. Eleven, mint az ördög, 14 hónapos korától jár önállóan, egy hónapja szépen kezd beszélgetni, és már bilizünk is!
2010. júl. 30. 10:19
Én 34 hétre szültem 2 kilós volt a fiam és 45 cm. Azóta 27 éves magas nagyfiú lett belőle. Sok apró-csprő egészségügyi probléma volt vele és nagyon étvágytalan volt kb. 12 éves koráig. Utána kimőtte!
184. Lemi09 (válaszként erre: 183. - D7730acc0b)
2010. júl. 29. 23:24

:DDDDD


Akkor te minden szempontból meglepetés voltál! :)))

2010. júl. 29. 10:22
Egyébként aranyos story szerintem, hogy anyunak amikor megszülettem, még nem volt lány neve, mert úgy volt hogy fiú leszek, úgyhogy az 3 napig anyu neve volt a szalagomon, és amikor már anyu is jól volt, megkérdezte a doki, hogy no akkor mi a gyerek neve, anyukám meg zokogott hogy akkor tudta meg hogy kislánya született, és hirtelen nem is tudja,doki mondta azt, hogy legyen Viktória, mert egy kis győztes.
182. d7730acc0b (válaszként erre: 181. - Lemi09)
2010. júl. 29. 10:18

Remélem, hogy valakit majd megnyutat a hozzászólásom.

Képzeld nekem megvannak a koraszülött lapjaim, hogy hogyan fejlődtem, még 1 éves se voltam amikor segítséggel lépkedtem, másfél évesen már önállóan rohangáltam... CSak tudnám hova siettem ennyire..:)))

181. Lemi09 (válaszként erre: 180. - D7730acc0b)
2010. júl. 28. 21:18

Jó ilyet hallani! :)))

Igazi túlélő hős vagy! :)))


És igenis nem hiába írtad ide most... Bárkinek lehet ilyen kétsége, akinek tavaly még nem volt...

2009 előtt nekem se jutott volna eszembe ilyen után olvasni... De akkor hirtelen szükség volt rá. Mindig jól jön egy kis biztatás. Az reményt ad. :))

2010. júl. 28. 16:09

Gondoltam beszaladok segíteni, de látom már azóta eltelt több, mint 1 év és megnyugodott a kis család:)))


Ha esetleg valaki hasonló aggodalma lenne, én nem egész 6 hónapra születtem, 44 cm-vel 1 kiló 60 dekával.... 84-ben, amikor még nem volt ilyen fejlett a tudomány, Jelentem 176 cm magas vagyok jelenleg kb 64 kiló, és egészséges is vagyok:)

179. Krisztina3 (válaszként erre: 177. - Klarika5)
2010. júl. 28. 09:52
Boldog névnapot Szabika!Remélem minden rendben velük.
178. Lemi09
2010. júl. 27. 23:41
Pár perc híja van még ugyan, de isten éltesse Szabikát a nevenapján! :))
2010. máj. 31. 16:43
Szabika elindult, önállóan jár:))
176. pmjudit (válaszként erre: 175. - Klarika5)
2010. márc. 9. 12:28

Köszönöm! Jó egészséget kívánok Nektek!4

Az én kisfiam is Szabika:))))

2010. márc. 9. 12:23

Drága kicsi gyermekek! Adja a jóég, hogy nekik jusson már ki a nyugalomból, a könnyű életből,a szerencséből.

Ami késik, Lemi, nem múlik:))Szabika is mostanában teszi kapaszkodva az első lépteket, s próbálgatja az első eséseket, amikor elfelejti, hogy az egyik kéz még kapaszkodásra való.

Judit - sok örömet, boldogságot pici fiúnak, és boldog szüleinek!

174. pmjudit
2010. márc. 9. 12:08
Isten éltesse a szülinaposokat!!!Az én kisfiam ma lett 3 éves:))))
173. Lemi09 (válaszként erre: 172. - Klarika5)
2010. márc. 9. 11:05

Nagyon köszönjük!

És nem csak a dizájnos jókívánságoknak örülünk ám! :))

És nem azért mondtam, hogy számonkérjelek, csak most jutott eszembe! :)) Gyógyuljon meg a pici fiú, és legyen újra jókedvű!

A napló olvasással meg ráérsz, ott marad az! :DDD

Bár képzeld, végre felállt Luca! :))) Ennek is hogy lehet örülni! :))

172. klarika5 (válaszként erre: 171. - Lemi09)
2010. márc. 9. 08:06
Jaj Lemi. Isten látja lelkem, hogy gondoltam Rátok, mert tudtam, hogy talán négy nap van a két nagy esemény között.Csak valahogy olyan sűrűek most a napok, hogy felugrok, s megyek tovább.Nagyon köszönöm a jókívánságokat, és duplájával viszonzom!!Kicsit másképp alakult a szülinap, mert vagy beevett előző nap a milánóiból, vagy valami vírus, de a szülinap hajnalán először hányt három kiadósat a csöpp fiú. Majd teszek fel képet, ha tudok, de ezért olyan kis levert, pedig máskor füligszájú.Kívánok Lucának szép, tartalmas, szerencsés életet, meg a családnak, persze! Most lemaradtam kicsit a Napló követésével is. Én meg nem tudok ilyen dizájnos üzeneteket küldeni, de így, egyszerűen küldöm nagy szívvel!!:)))Puszi Klári
171. Lemi09 (válaszként erre: 170. - Lemi09)
2010. márc. 8. 23:42

Uránanéztem... tegnap volt a szülinapjaaaa!

Szabika, utólag is isten éltessen sokáig! :DDD

170. Lemi09
2010. márc. 8. 23:37

Szia Klarika!


Tündérbogár ez a Szabi! :)))

ÉS OKOS IS! Bár bealudt az idegenszavakéskifejezések-en! :DDDD

Most van valamikor az ő szülinapja is, nem? Mikor is?

Gondoltad volna, hogy minden ilyen simán megy majd, amikor ezt a topikot megnyitottad? :)))

2009. dec. 25. 19:14
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
2009. dec. 24. 14:38
Mi is kívánunk minden babának, mamájának,kiscsaládjának, nagycsaládjának békés, boldog Karácsonyt!
167. Lemi09
2009. dec. 23. 23:34

Klarika, Lányok, Korababák....

Boldog karácsonyt kívánok nektek is! :))))

2009. szept. 5. 13:47

Lányok, sikerült feltenni néhány új képet.

A kislegény holnap lesz fél éves,

Az öröm ime, már verselésre késztet.:)

2009. aug. 29. 06:38
Kösz! Lemi.:) Én is macerálom már őket a friss képekért.Már kész legényember azóta.
2009. aug. 29. 06:12
teljesen jó esélyei vannak
163. Lemi09
2009. aug. 29. 00:51
Klarika, én csak most vettem észre, hogy képeid is vannak már! Jaj, de cuki fiú volt ez a Szabi már májusban is! Akitől ezeket kaptad, azoknak mondd, hogy várjuk ám a frisseket is a nagylegényről! :))
2009. aug. 23. 15:01
Ja, jó, akkor megkeresem, és visszaolvasok.Akkor már Rebeka nagylány, de jól jönnek majd a tapasztalatok, ha nálunk is meglendülnek a dolgok:) Most igazából semmi kiugró dolog nincs, minden olyan nyugis.De ez a jó!Puszi.
161. Krisztina3 (válaszként erre: 160. - Klarika5)
2009. aug. 23. 14:47

Ez aztán meglepi volt a javából.

Rebeka már 9700 gr és 77 cm.Eszik mindent,nagy kedvenc a joghurt,ennek mindennap lenni kell.Kúszik egyik szobából a másikba,mászni nem szeret,segítséggel feláll majd kapaszkodva megtartja magát.Már 8 foga van.Vezetek itt naplót,ott próbálok képeket is feltenni,ha van kedved olvasgasd a mindennapjainkat.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook