Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tudni az elől fekvő méhlepény kockázatáról a terhesség folyamán? fórum

Mit lehet tudni az elől fekvő méhlepény kockázatáról a terhesség folyamán? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. febr. 3. 22:53
Nekem is elől volt. Nem volt semmi gond, csak lehetőleg mindig oldalt kellett feküdnöm és az is általában a baloldal. Hanyatt nem szabad, mert akkor az a súly ránehezedik a picire. Hála a lányom ezt is megúszta!
19. DODICA
2007. jan. 20. 23:51

Ilyenkor látni az UH hátrányait is.:( Sokszor fölöslegesen idegesítik anyukát. Az elölfekvő lepény (a korai UH-kon) semmi gondot nem szokott okozni, a méh növekedésével párhuzamosan szépen "feljebb megy" (marad az eredeti helyén, az egész optikai csalódásként is felfogható). Baj csak akkor van, ha a várandósság vége felé is elzárja a méhszájat. Ritka dolog.

Úgyhogy szerintem mindenkinek nyugi!:)

2007. jan. 16. 14:41
sajnos vannak kockázatai,nagy valószínüleg verzée, koraszülés ezért veszélyeztetettek az ilyen kismamák
17. ksmoni
2007. jan. 16. 14:12

Húha,újabb viharfelhők...

A 12hetes uh-on közölték a lepény helyzetét:fedi a méhszájat.De ,hogy teljesen-e,azt nem közölték.

Az ovit menet autóval oldjuk meg,haza meg 15 perc sétára van (az egri vár tövében).Én nem vérzek,de sokat pihenek,fekszem és igyekszem nem emelni,hajolgatni.Egy 3 éves gyerkőc mellet többet nem tudok tenni.reménykedem,hogy az idő múlásával feljebb csúszik!

2007. jan. 14. 11:12
Sziasztok! Nekem mindhárom fiamnál elölfekvő volt a méhlepény. A második terhességnél a 32. héten levált egy darab és meg kellett szegénynek születnie császárral. Gond volt, hogy nem kíméltem magam. Azt hittem, hogy minden terhesség olyan egyszerű, mint az első volt. Hát, nem. Ha pihenést és fekvést ír elő az orvos, akkor amennyire lehet, tartsátok be! Sok múlik rajta! Második szülésem után a klinikán találkoztam egy lánnyal, a 20. hetében volt, teljesen a méhszáj felett volt a lepény. Egészen a szülésig bent kellett feküdnie a klinikán!! Ezt csak azért írom, hogy inkább otthon pihenjetek.
15. Ciuciu (válaszként erre: 14. - Ksmoni)
2007. jan. 12. 18:17

Köszi a bíztatást mindenkinek. Nekem elölfekvő lepényt írtak az UH-omra és leválást, amitől vérezgetek és szigorúan feküdmöm kell. De meddig?????? Már mindenem fáj a fekvéstől és egy hét múlva elmegy a segítségem, úgyhogy nem tudom, hogy lesz a bölcsivel...:-(

Ksmoni, neked hány hetesen mondták meg, hogy hol tapad a méhlepény? És tényleg, hol tapad, mert csak azt írtad, hogy rossz helyen. Feküdnöd kell? Viheted azért oviba a gyerkőcöt?

14. ksmoni (válaszként erre: 11. - Fujicat)
2007. jan. 12. 11:22

köszi a biztatást,már alig várom a 16 hetes uh-t,hogy változott-e a helyzet.

Agyalni nincs időm,mert óvoda szoktatásban vagyunk...No comment:)

13. mimo (válaszként erre: 12. - Ciuciu)
2007. jan. 11. 00:09
Szia!!!nekem az uncsitesomnak 12 hetesen 12 mm haematomája volt, de már megszült...és egészséges a pici!!ne izgulj, ha van gond akkor ugyis megindul a vetélés(((((((.ne gondolj rosszra, pihenj sokat, kerüld a hirtelen mozdulatoka!!!Szoritunk neked!!!!!!!!
12. Ciuciu (válaszként erre: 6. - 2ab728965c)
2007. jan. 10. 20:28
Szia Bolondfáni! Te végig feküdtél? Otthon vagy kórházban? Nem véreztél közben? Mert én 11 hetes vagyok és egy 17 mm-es leválásom is van, amitől nagyon megrémültem - az orvosok szerint ez nem olyan nagy -, fekvést rendeltek el otthon, de nagyon félek, nehogy beteg babám szülessen. És még itt van a 2,5 éves kislányom, akit el kell hozzak a bölcsiből minden nap. Nem tudom, hogy ezt szabad-e majd, mert ha nem, senkim sincs, aki elhozná, mert a férjem estig dolgozik. Kérlek válaszolj, köszönöm.
11. fujicat (válaszként erre: 7. - Ksmoni)
2007. jan. 7. 11:50

próbálj meg ne izgulni rajta, esetleg mondogasd magadnak, hogy minden rendben van, feljebb kúszik az.


nálam is közölte a doki az elején, hogy nagyon lenn van, aztán az utolsó két alkalommal direkt rákérdeztem, de már minden okés.

mi már a 25. hetet töltjük :D


kitartás, minden jó lesz!!!!

10. _kleo_
2007. jan. 2. 20:57
Úgy legyen! :)
2007. jan. 1. 19:57
Köszi kleo,a próféta szóljon belőled!!!!
2007. jan. 1. 15:17
Kmoni, az én dokim azt mondta gyakran előfordul hogy a méhszájat eléri/fedi a méhlepény még a 12. héten, de ahogy a méh növekszik, szépen magától megoldódik a dolog, feljebb megy. Nekem a 12. héten elérte a méhszájat, most pedig épp a méhem tetején van a lepény a 29. héten. Hidd el, szépen fel fog neked is húzódni.
2007. jan. 1. 12:44

Jaj,lányok,nálam is ez a helyzet és úgy izgulok!!!

12 hetes uh.közölték velem,szurkoljatok,kérlrk,hogy hátrébb csússzon!!!

ja,BUÉK mindenkinek!

2006. nov. 15. 23:32

Csak akkor gond, ha teljes mértékben fedi a belső méhszájat, de még ilyen esetben sem reménytelen a terhesség kihordása, csak szigorú fekvés javallt, ne nehezedjen nyomás a méhszájra, mert az könnyen megnyílik.

A másik veszély a vérzés, de ágynyugalommal és maximálisan kíméletes életmóddal ezen is lehet segíteni.

Én a legnagyobb fiammal jártam így, de 4,5 kg-mal simán megszületett- csak nagy türelem szükségeltetik hozzá a mama részéről is...

2006. nov. 15. 14:12
Nekem a 12. heti UH-on mondtak hogy eleri a mehlepeny a mehszajat, vigyazzak vele, ne eljunk hazaseletet, ne terheljem magam, ne emeljek, ne sportoljak, stb. Most 22 hetes vagyok, de mar a 19 hetes genetikai UH-on is latszott hogy szepen feljebb maszott a lepeny, s most a hatso falon tapad jo helyen. Az orvosom azt mondta mostmar nem is lesz vele gond.
4. mimo
2006. nov. 14. 22:39
A munkatársamnak előlfekvő volt a lepénye, 22 hetesen kinyilt a méhszáj, levált a lepény, és elvesztette a babáját!!!!(((((((
2006. okt. 30. 22:34
Harmadik gyermekemnél érintette a méhszájat a lepény, az orvos a 18 hetes ultrahangon figyelmeztetett a problémára. Azt ajánlotta, hogy ne éljünk nemiéletet, nehogy vérzés legyen a dologból, vagy korai lepényleválás. Betartottam az utasításait, a növekvő méh pedig hátrébb vitte a lepényt, így gond nélkül és spontán megszületett a kisfiam, Simon.
2006. okt. 30. 22:20

A méhlepény általában a méh hátsó felső részén alakul ki. Öt-hatszáz szülésre azonban egy olyan eset is jut, amikor ez a szerv elöl fekszik. Az esetek egyötödében-egyhatodában csak a széle éri el a belső méhszájat, ám 20–30 százalékában teljesen befedi. A fennmaradó hányadban a méhszájnak csak egy részét takarja lepényszövet. Olykor az is előfordul, hogy e szerv a méhnyakba is benyomul. Az úgynevezett előreesett méhlepényre az jellemző, hogy – rendellenesen – előbb jön világra, mint a gyermek. Az elöl fekvő lepény fő tünete a részleges leválása miatti vérzés, amely rendszerint csak vérszegénységet idéz elő, a méhszájat betakaró méhlepény nagyfokú vérzése azonban már az anya életét is veszélyezteti.

A méhlepény alaki rendellenességei közül a két-, három- vagy többlebenyűségnek nemigen van szülészeti jelentősége, de ha a főlepénytől kisebb-nagyobb távolságra melléklepény helyezkedik el, arra oda kell figyelni, mert szüléskor leszakadhat a főlepényről, s a méhüregben visszamaradva vérzés és fertőzés forrása lehet.

1. Imo
2006. okt. 30. 19:00
Ki tud valamit az elöl fekvő méhlepény kockázatáról a terhesség folyamán?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook