Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van-e értelme a babának ételmelegítőt venni? fórum

Van-e értelme a babának ételmelegítőt venni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. okt. 3. 12:29
Nincs,fölösleges pénzkidobás!
2011. okt. 3. 11:37
Szerintem nincs, nekem volt es talan ha 1-szer hasznaltam. Ha utazik az ember, majdnem minden benzinkuton van mikro, otthon meg megoldja az ember valahogy . :)
2009. márc. 10. 21:21

Mi olyan sterilizálót vettünk, amit ételmelegítésre is lehet használni, és ezt is csak akkor, amikor már kiderült, hogy van bőven anyatej és a lefejt tejhez bármikor kéznél legyenek a szüskséges sterilizált eszközök.


Ételmelegítésre a hozzátáplálást kezdetétől addig használtam, amíg az étkezések előtt a lányom még szopizott is. Mire végzett a cicivel, az étel is meleg volt. (Csak nemrég vettünk mikrót, mert olyan kicsi volt a korábbi konyhánk, hogy nem fért volna el, meg amihez használtuk volna, arra elég volt a vízforraló.)


Most, hogy már seperc alatt kell a kaja, ha éhes, mikrózunk.

28. Sena
2009. márc. 10. 21:02
Látom itt is tiltakoznak a mikrózás ellen. Szerintem már elég régóta létezik mikró, elég sokan használják is minden nap, ha lenne valami káros hatása azt már bebizonyították volna. Az meg hülyeség hogy túl forró lesz az étel. Meg kell keverni és megkóstolni!
2009. márc. 4. 19:53

Köszi a hozzászólást mindenkinek, engem meggyőztetek maximálisan. Végül is utazni akarunk majd de nem vagyok az a kuka típus csak megoldom valahogy. Köszi mégegyszer, és örülök hogy egészen a repülésig eljutott a téma.

Jó babázást mindenkinek. Júniusban szurkoljatok :)

26. pussycatgirl (válaszként erre: 3. - Fortuna79)
2009. márc. 4. 19:42
A mikrózás egyébként nekem is egyszerűbnek tűnik, csak tényleg megoszlanak róla a vélemények. Köszi
25. ad04b33206 (válaszként erre: 24. - Anyuci74)
2009. márc. 4. 18:00
Utazás babával
24. anyuci74 (válaszként erre: 22. - Ad04b33206)
2009. márc. 4. 17:03
Nem talalom a topikot, engem is eerdekelne a tema. Utazni babaval a cime?
23. csacsa (válaszként erre: 22. - Ad04b33206)
2009. márc. 4. 16:21
Ott talakozunk. Nagyon erdekel a tema! :D
22. ad04b33206 (válaszként erre: 21. - Csacsa)
2009. márc. 4. 16:03

repületl mar babaval?

(pont most nyitottam egy utazni babaval topikot, ha gondolod nezz be.

21. csacsa (válaszként erre: 20. - Ad04b33206)
2009. márc. 4. 15:54

Hat igen ha van, es ha epp olyan orszagban mesz. Es ha pont autopalyan. Szoval sok mindennek kell klappolnia ahhoz hogy etetni lehessen a babat. Akkor inkabb a melegito. Azt csak bedugja az ember menet kozben aztan megal megetett es mehet is tovabb.

De a repulok tenyleg katasztrofalisak. Mi is megyunk jovo honapban egy 5 honapos babaval es elore felek. :(

20. ad04b33206 (válaszként erre: 18. - Csacsa)
2009. márc. 4. 15:23

mier nem? autopalya mellet idönkent mindenhol vannak ettermes-tankolos pihenök, ott biztos hogy segitenek. TApasztalat.

Viszont aki repölövel megy annak üzenm hogy keszüljön fel mert a fapadosok katsztrofalisak ugyan ugy mint a magyar repter. Nincs babakaja melegitö a pelenkazohelyisegben. Egeszen pontosan nincs pelenkazo helyiseg. En meg ilyen gazos dolgot nem lattam mint itt. A repcsin meg igaz segitökeszek es elviszik melegiteni a kajad, de mivel csak melegvizük van abban aztan allhat egy ideig a babakaja. Jobb ha peppel vagy tapszerrel keszül az ember a repülön mert ahhoz legalabb tudnak adni melegvizet. (viszont pelenkazojuk van :D)

2009. márc. 4. 15:18

nekem van melegitöm, nukos. Nagyon jo, es az elejen sokat hasznaltam mondvan, mikroba nem melegitek. Hogy miert, ne kerdezze senki. Mert hülye voltam :D aztan egyszercsak gyorsan kellett a kaja es bedobtam a mikroba. Na azota a melegitö meg lenn van a pincege. Hasznaltam nettem szoval nem volt nagy kiadas. Amugy ajanlani tudom mert jo, minden belefer, barmilyen cumisüveg, barmilyen üveges kaja. Esetleg ha valahova mentek es tartasz töle hogy nincs mikro, vagy nem akarsz kuncsorogni hog melegitsek, akkor jo. De szerintem ebböl nem csinalnak sehol ügyet, es megmelegitik szivesen.

Mi sokat utazunk, es sokszor sokaig igy kellett a kocsiba is valami. Igy vettünk egy reer autosmelegitöt. Nem vizzel müködik, hanem egy fütöszallal. olyan mint egy termosz.NA ezt viszont nem ajanlom senkinek!!! MEgmelegiti a kajat, de megöszülsz mire kesz. A gyerek mar 5x ehenhalt addig. LEgutoljara ezt is ugy csinaltam hogy egy benzinkutnal kertem meleg vizet az üvegebe a pephez es csak melegen dtartasra tettem a melegitöbe. Amugy kb 40 perc mire felmelegiti.

A vizes melegitöt meg nem tennem a kocsiba mert ha kiborul az ciki, es ahol gyerek van, meg csomag, meg kaosz a kaja miatt ott ez könnyen elöfordul.

En tehat mindegyikkel rendelkezem de megis a mikrot ajanlom utközben meg a kuncsorgast melegitesre. :)

18. csacsa (válaszként erre: 8. - Kohi)
2009. márc. 4. 15:14
Hat lehet en extrem eset vagyok de mi ha hazamegyunk 14 orat vagyunk uton autoba es nem tudunk "beugrani" valahova hogy melegitsek meg a vizet. Vagy amit kell. Szerintem ebben az esetben jol jon a melegito. Es gondolom pont ilyenre talaltak ki. Na persze ha nem kellene enyit utaznunk akkor en sem vennek.
17. Emesemm (válaszként erre: 16. - Beata21bea)
2009. márc. 4. 15:12

Én is ezt tapasztaltam a csecsemős osztályon.

mikróba melegítenek.

2009. márc. 4. 15:10
Nem kell venni. A mikróval kapcsolatban: a koraszülött osztályon abban melegítik a babáknak a kaját... innentől fogva nem fűzök hozzá semmit...
15. Alexa77 (válaszként erre: 8. - Kohi)
2009. márc. 4. 15:09
Én nem ugrok a nyakadba.:-) Bár mindenekfelett az egészséges életmód híve vagyok, de ahol mobiltelefon, számítógép, internet van, ott van sugárzás is, a mikrón már nem múlik.
14. csacsa
2009. márc. 4. 15:08
Ha csak otthon hasznalnad, akkor felesleges. Jo a mikro is. Viszont ha sokat vagytok kocsiban, kirandulas utazas akkor erdemes vanni. De akkor is csak akkor ha nem anyatejes a baba.
13. Emesemm (válaszként erre: 12. - Alexa77)
2009. márc. 4. 15:08
Hát, ha van mit:) de legyen tejed bőven és sokáig azt kívánom. Nincs is annál jobb!
2009. márc. 4. 15:07
Én nem vennék előre ilyesmit. Ha később úgy látod, szükséges, majd megveszed akkor. Személy szerint én fölösleges kiadásnak tartom. Otthon másképp is lehet ételt melegíteni, utazásra vihetsz olyat, amit nem is kell melegíteni, de általában mindenütt segítőkészek a babásokkal. Az első hónapokban meg úgyis szopizik, nem?
2009. márc. 4. 15:06
Ha úgy döntesz, hogy veszel, vegyél használtan, mert ezek általában nincsenek lestrapálva és sokat spórolhatsz vele.
10. kohi
2009. márc. 4. 15:06

na ez szép, mire megírtam, pontosan 6-an írták előttem ugyan azt.

Jó babázást MAJD... :-))

2009. márc. 4. 15:05
Szerintem tök felesleges kiadás. Nekünk nincs, és soha nem is kellett. Még a nagymaminál is meg tudtam melegíteni egy lábasban abébikaját úgy ahogy lejjebb is írta valaki. Úgyhogy szerintem csak pénzkidobás.
8. kohi
2009. márc. 4. 15:04

Szia,( 8 hónapos a kisfiam )mi kaptunk kölcsön ételmelegítőt,de maximálisan lehetett volna nélkülözni.

Márkásat kaptam, elég drága is volt.Nagyon örülök, hogy nem vettem.

Otthon gondolom van mikród,- NA MOST UGRANAK A Nyakamnak- MIKRÓT NEEEE, na aztán miért ne?

egy a lényeg bármit melegítesz jól rázd ösze ill .keverd meg - ÉS TESSÉK MEGKÓSTOLNI.!!!

Tehát otthon van mikród, használd azt. Bárhova elmész - ott is van. Nekem volt, hogy épp útközben éhezett meg, cukrászdába bementem, szívesen megmelegítették.

SZERINTEM FELESLEGES KIADÁS A MELEGÍTŐ- hacsak nem vagytok éjjel-nappal utazók, és a szivargyújtóról használnád, mert órákat a kocsiban vagy. Na ennyi. Van épp elég kiadásunk.

7. Emesemm (válaszként erre: 1. - Pussycatgirl)
2009. márc. 4. 15:03

Szia, ha sokat utaztok, akkor mindenképp érdemes vennetek. Mi használtuk sokat autóban, meg ha voltunk nyaralni, akkor is vittünk magunkkal és a szállodai szobában jó használatot tett.

Ha nem akarsz mikrózni (tejet, kaját melegíteni), akkor ugyanolyan jó otthonra is.

Nekünk babymoov -típusu van. Nekünk bevállt.

Ja és ha veszel olyat vegyél, ami autóban és 220V-ról is működtethető. Mielőtt megveszed, próbáld bele a cumisüvegeteket, meg a babiételes üveget, mert nem mindegyik fér bele egyes típusokba.

6. fobe (válaszként erre: 1. - Pussycatgirl)
2009. márc. 4. 15:02
Mi se használtuk, csak megvettük. Utazásnál jól jöhet. Bár mi is mindig megoldottuk valahogy másként.
2009. márc. 4. 15:01
mi kaptunk, de 1x haaználtam kb....
2009. márc. 4. 15:01
Mi vettük, de sosem használtuk. Az a lényege, hogy felmelegíti a tartályban levő vizet, oda kell beletenni a bébiételes üveget vagy cumisüveget... Simán meg tudod melegíteni a vizet egy edényben, és utána beletenni abba a melegítendő ételt.
2009. márc. 4. 15:00

Én mikróztam, semmi baja nem lett a gyereknek .) Szerintem felesleges és drága is.


Sok sok boldogságot a babához :) puszi

2009. márc. 4. 15:00
Hat attol fugg szerinte, hogy mennyit utaztok. Az szerintem akkor eri meg. Mi is vettunk pl cumisuvegmelegitöt, talan 2x hasznaltam, azota se. De hat ki hogy van ezzel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook