Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mivel áprilisban lesz az 5. házassági évfordulónk, ezért szeretnénk áprilisi egyházi esküvőt. Hol adnak össze 04.04.-én? fórum

Mivel áprilisban lesz az 5. házassági évfordulónk, ezért szeretnénk áprilisi egyházi esküvőt. Hol adnak össze 04.04.-én? (tudásbázis kérdés)


18. Ildenc
2009. márc. 9. 19:26

Sziasztok!

Találtunk olyan templomot, ahol nem köteleznek minket az egyházi esküvőre.


Július körül keresztelő!

2009. márc. 4. 13:34

A mi kisfiunkat jövő hónapban fogják megkeresztelni (katolikus pap9, annak ellenére, hogy nekünk csak polgári esküvőnk volt. És bárhogy szerettünk volna is templomit, nem lehetett, mert a férjem elvált és a volt feleségével volt templomi esküvőjük, és a katolikusoknál nem lehet több egyházi esküvő.

Akkor, jelen esetben a mi gyerekünket sohasem keresztelhetnék meg?!

16. Serry (válaszként erre: 4. - Ildenc)
2009. márc. 4. 13:29
Katolikuséknál az oktatást nem lehet "megúszni". Úgy,hogy gyorsan döntsétek el mit akartok és beszéljétek meg a pappal, hogy hogyan legyen.
2009. márc. 4. 13:03
Az én gyermekeimet is megkeresztelték, pedig nekünk sem volt egyházi esküvőnk. Ez teljesen pap függő, a mienk nagyon kedves és aranyos volt.
14. nagyreni (válaszként erre: 13. - Radica947)
2009. márc. 4. 13:03

Szerintem ez egy többlet a gyereknek. Akár hívők a szülei, akár nem, van honnan elindulnia, ha el akar indulni majd. Egy kisgyerek esetében nem hiszem, hogy azt kell nézni, a szülők hozzáállása szerint van-e értelme a dolognak.

Annak valóban nincs, hogy nagyszülői nyomásra másfél évesen kényszerből kereszteljék a gyereket. És azt hiszem, ebben az esetben sem arról vagy ilyesmiről lenne szó, hiszen látod, szeretnének megesküdni is.

2009. márc. 4. 12:43
Ha hívők vagytok, miért nem volt egyházi esküvőtök? Ha nem, akkor most miért olyan fontos megkeresztelni a gyereket, ez a divat, vagy biztos ami biztos! Az én szomszédaimnak nem volt egyházi esküvője, de a gyereket nagyszülői nyomásra meg kellett keresztelni, a pap nem kért semmi bizonyítékot, csak pénzt. Elég röhejes volt, ahogy a másfél éves gyerek végigbeszélte a szertartást, a szenteket babácskának hívta, a pap meg majd fölrobbant mérgében. Ennek mi értelme?
12. SReni (válaszként erre: 9. - Ildenc)
2009. márc. 4. 12:32
Nekünk se volt egyházi esküvőnk, sőt a férjem még megkeresztelve sem volt, mégis megkeresztelték a fiunkat. Igaz református templomban. Azért romantikus lesz újra esküdni, lesz menyasszonyi ruhád is megint?
11. nagyreni (válaszként erre: 9. - Ildenc)
2009. márc. 4. 12:27
Mi is nagyböjt alatt esküdtünk, húsvét előtt egy héttel. Meg is említette a pap a beszédben, hogy mások böjtölnek meg imádkoznak ebben az időszakban, mi meg egész éjjel enni és táncolni fogunk:-)
2009. márc. 4. 12:17

Sziasztok!

Ez elég érdekes, most összel volt keresztelve az egyik rokonom gyereke, és ők sincsenek megesküdve, sem polgárilag, sem egyházilag. Kérdezték a papot, hogy ez nem jelent-e gondot, de azt mondta nem, nincs semmi baj, ő így is megkereszteli.

Hát szerintem papja válogatja a dolgot...

2009. márc. 4. 12:13

Köszi nektek!


Most sikerült beszélnem a kerületben lévő atyával és, bár nem szokás nagy böjt alatt esküvőt tartani, de ha minden jól megy, akkor 2008.04.04.-én újra férjhez mehetek a férjemhez!

:)

2009. márc. 4. 12:03
Ez viszont érdekes, hogy tőletek követelik az egyházi esküvőt. Általában a keresztszülőktől szokták, vagy pedig ha nem házas a keresztszülő, akkor a bérmálásról az igazolást, és persze az egyházadó befizetését. Nálunk rólunk semmit nem kérdezett a pap, mikor a keresztelőkre bejelentkeztem, csak a keresztszülők hitélete érdekelte. Mert ugye a keresztelő során rájuk bízzuk a gyerekünk hitéleti való nevelését.
7. nagyreni (válaszként erre: 4. - Ildenc)
2009. márc. 4. 12:01

Nekünk 3 alkalommal volt jegyesoktatás az (katolikus) esküvő előtt, szerda, csütörtök, péntek, én pénteken meg is gyóntam (a férjemnek nem kellett, mert ő református). Nagy móka volt, 3 napig azon dolgozott az atya, hogy hitet "verjen" a férjembe, de iszonyú kedves módon, a harmadik napon közölte vele, hogy ha nem is hisz, igazán nagyon rendes ember:-)

Szerintem menj el a paphoz, beszélj vele, akármi is kisülhet még a dologból.

2009. márc. 4. 11:59

Voltatok már mindketten elsőáldozók és bérmálók? Mert én úgy tudom, hogy annélkül egy katolikus egyház sem ad össze. (Azután meg fizesd be az elmaradt egyházadót is, mert annélkül sem megy tovább semmi.)

De ha nem ragaszkodtok a katolikus valláshoz, akkor egyházi esküvő nélkül is megkeresztelik a picit az evangelikus templomban. (Tapasztaltam már.)

5. otis
2009. márc. 4. 11:56
Szerintem is bárhol. De minél kisebb a templom, annál nagyobb az esély. A mi esküvőnk a váci székesegyházban volt, és ott kizárólag 3 hónap bejelentkezési idő letelte és a jegyesoktatás után kelhettünk egybe.
2009. márc. 4. 11:55

Az a gond, hogy mindenhol oktatásra kell járni előtte és szerintem kifutnánk az időből.

Ezt az oktatást akarjuk "megúszni".

2009. márc. 4. 11:53
Amelyik templomba elmentek bejelentkezni, és van hely:)
2009. márc. 4. 11:53
Szerintem ha nem akartok nagy felhajtást, akkor bárhol. Szerintem elsőként azzal a pappal beszéljetek, aki a gyereketeket kereszti, ha nem vállalja még mehettek máshova.
2009. márc. 4. 11:51

5 éve vagyunk házasok a párommal.Nem volt egyházi esküvőnk, ezért ahol kereszteltetni akarjuk a babánkat nem vállalják addig, míg nincs egyházi is.

Mivel áprilisban lesz az 5. házassági évfordulónk, ezért szeretnénk áprilisi egyházi esküvőt. A babát júliusban kereszteltetnénk.

Hol adnak minket össze 04.04.-én? Római katolikusak vagyunk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook