Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen izzadásgátlót tudsz ajánlani? fórum

Milyen izzadásgátlót tudsz ajánlani? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
107. manocka
2014. ápr. 24. 17:35
Nekem ami bevált a Secret a legjobb az összes többi Rexona, Adidas stb... egy kalap .... :D
106. mkjudit
2014. ápr. 24. 14:06
Vannak a dm-es kézfertőtlenítők, azok a gélek, én azt használom...Nincs tőle izzadás, hiszen elpusztítja a bacikat..
2014. febr. 14. 01:45
almaecet
2014. febr. 11. 08:58
Szódabikarbóna
103. 5015332cc0 (válaszként erre: 102. - 5015332cc0)
2012. jún. 5. 20:03
cream deo stift változat
2012. jún. 5. 19:59
Secret key platinum power naturel
2012. jan. 19. 13:40
mennen speed stick gel
2012. jan. 19. 13:37

Sziasztok!


24 éves lány vagyok. Nem vagyok egy nagyon izzadékony, inkább csak a a stressz miatt szokott a hónom alja. Sokfélét kipróbáltam már. A patikait,ami folyadék, az nagyon szupi, olcsó is, párszáz forint, csak kiszárad tőle a hónom alja nagyon. A vichy golyós izzadásgátlója elég jó,jobb,mint a hagyományos rexona meg dove,meg garnier...stb. de az ára 3000 Ft. körül van, és egy hónapra elég max. Az eucerin golyós dezodora nagyon rossz, semmit sem ér! Annál még a Fa spray is sokkal hatásosabb! Most vettem meg a Bioderma golyós dezodorát, majd beszámolok mindenképp! :-) Sziasztok

99. Gine (válaszként erre: 95. - Éduah)
2011. ápr. 22. 18:09
osztom,szódabikarbóna a legjobb!:)
2011. ápr. 22. 16:42
Amway, csakis!
2011. ápr. 22. 15:53
Én már legalább 10 éve nem használok ilyen aluminiumos izzadásgátlókat. Szerencsére nem is vagyok izzadós típus, viszont észrevettem,hogyha elhanyagolom a szőrtelenítést,akkor már érezhető...Tehát első a gyanta,borotva. A DM-ben vettem egy méregmentes antibakteriális kézfertőtlenítő zselét,a hónomalját is ezzel szoktam bekenni.Semmi izzadás nem érezhető.
2011. ápr. 22. 15:32

Van egy nagyon jó szer izzadásra:

Solutio antisudorica, gyógyszertárban lehet kapni. Bekened vele este lefekvés előtt, kicsit csíp, mert alkoholos és másnapra nem izzadsz és szag sincsen. Néha meg kell ismételni, nekem elég hetente egyszer és semmi izzadásgátló nem kell. Akinek esetleg olyan fokú izzadása van,hogy foltot is hagy a ruhán az izzadtság és szaga is van, ez megszünteti!

95. Éduah
2011. ápr. 22. 15:21

látom, hogy régi a téma, de hátha más is idetéved, mint én.


az izzadás természetes folyamat, nem kell gátolni :) a testszagot tökéletesen elveszi a szódabikarbóna, sokkal jobb mint az alumínium származékos dezodorok,amik ráadásul eltömítik a bőrt, és később komoly problémákat okozhatnak. amúgy, aki egészségesen táplálkozik, kerüli a műkajákat, az sokkal kevésbé büdös.


sampon házilag: [link]

2010. okt. 18. 08:56

Garnier Mineral Sensitive

48 órás, nagyon jó, megfizethető. Se nem olcsó, se nem túl drága, olyan átlagáras.

93. MelisUK (válaszként erre: 86. - Dittke14)
2010. okt. 17. 22:24
Szerintem is nagyon jó. :D Bár nekem a zöld kupakos nem jött be, viszont a fehér kupakos tökéletes. :D
2010. okt. 17. 22:23
A Vichy-nek a fehér 48 órás érzékeny bőrűeknek való izzadásgátlója nekem nagyon bejött. Tini koromtól kezdve nagyon izzadós voltam, nedves volt a hónomon a ruha, de ez a dezodor megoldotta a problémáim. Ja, és egyáltalán nincs semmi szagom se tőle és magának a deonak sincs szaga, így totál illat- és szagmentes a hónom, így tökéletes. Utálom a dezodor szagot a hónon. :P
2010. okt. 17. 21:54
Neutralize egy olyan deo, ami gyógynövényekből van. Nem olcsó, de az biztos, hogy nem rákkeltő és nincs benne alumínium só.
90. toni29
2010. aug. 18. 18:43
Én odabant használok. Nagyon jól müxik. És foltot sem hagy.
89. pemete
2009. dec. 9. 11:26
Én a Fa rice dry-t használom, spray-ben, nekem a golyósak meg a stiftek nem váltak be, csak a spray. Abból is ez a Fa, meg az egyik rexona.
2009. dec. 9. 11:17
Én sajnos eddig csak olyat találtam ami kimoshatatlan foltot hagyott a ruhán.
2009. dec. 9. 10:50

Sziasztok!


Én Niveat használok évek óta, nekem nagyon bevált. Ami most nagyon bejön, az a Double effect. Előtte az Energy volt, azt is nagyon szerettem...De szerintem mindenkinek más jön be:))

2009. aug. 7. 11:02

tegnap voltam a gyógyszertárban és ott a Vichy-nek az izzadásgátlóját nagyon dicsérték.

bár elég drága de ők azt mondták hogy már egy pár éve használják és nagyon jó.

85. dittke14 (válaszként erre: 83. - Bea105)
2009. jún. 29. 15:27
hát most én is azt használom de nem igazán akar elmúlni az izzadásom :(
84. gaby70 (válaszként erre: 72. - MelisUK)
2009. jún. 28. 16:04

Van egy kiadvány,mely az Ifjúsági,Caládügyi,Szociális Minisztérium támogatásával készült,ebből idézek:Részlet a Hétköznapi mérgeink c. kiadványból:


Samponok


A natrium-lauryl-sulfat (sodium-lauryl-sulfat) agresszív anyag, a bőrt, a hajat erősen szárítja. A DMDM, a samponok gyakori alkotója allergiát okoz, gyakran formaldehid-szennyeződést tartalmaz, amely fejfájást, súlyosabb esetben depressziót, asztmát okozhat, és gyengíti az immunrendszert. A természetesnek kikiáltott termékek gyakori összetevője a cocamidopropyl betaine. Ez a vegyi anyag allergiát okozhat, gyakran egészségkárosító nitrozaminokkal szennyezett. A triethanolamine-nal kapcsolatban felmerült, hogy allergén és tüdőkárosító, illetve rákkeltő is lehet.


Kerüljük a gyakori hajmosást! Használjunk természetes alapanyagokból készült, esetleg bio samponokat, melyek között találhatunk olyanokat, amelyek kókuszzsír–szappannal és hamuzsírral (kalciumkarbonát) készültek.


Tusfürdők, testápolók, krémek


A kozmetikai és egészségügyi termékek gyakran tartalmaznak baktériumölő anyagokat, ilyen például a triklozán. Ez az anyag bőrirritáló hatású, befolyásolja az immunrendszert, a baktériumok elpusztításával gyakran a gombák elszaporodását segíti elő. A tusfürdők savas kémhatásuk miatt sem egészségesek. A hagyományos kozmetikai készítményeknél általában kifogásolható, hogy a jó minőségű növényi zsírokat olcsó ásványolaj-származékkal helyettesítik, amelyek elzárják a pórusokat és függővé teszik a bőrt. A különféle allergiát kiváltó illatanyagok jelenléte szintén bőrkárosító hatású.


A legbiztosabban, akkor kerüljük el a bőrt és a szervezetet károsító anyagokat, ha figyelemmel kísérjük a fogyasztóvédelmi magazinok teszteredményeit, vagy ellenőrzött (BDIH, ECOCERT, BIOCONTROLL) natúrkozmetikumokat használunk


Fogkrémek


A fogkrémek nagy része Na-fluoridot tartalmaz. Ez a vegyi anyag nagy mennyiségben irritáló hatású, elképzelhető, hogy mérgező, károsítja az ideg- és az emésztőrendszert.


Keressünk alacsony Na-fluorid tartalmú, triklozánmentes fogkrémeket! Sok országban elterjedt a fogselyem használata.


Dezodorok, parfümök


A kozmetikumok, így a dezodorok tartósítására is gyakran a parabéneket használják. Ezek a vegyi anyagok behatolnak a bőrbe, hormonális hatásúak és lehetséges rákkeltők. A boltban vásárolt szerek mindenképpen tartalmaznak tartósítószert. A többi kozmetikai cikkel ellentétben a felhasznált illatanyagokat nem kell részletesen felsorolni a parfümök csomagolásán, azokat egységesen a „parfume” szóval jelölik. Az illatanyagok előállításához felhasznált több ezer vegyi anyagnak csak egy kisebb részét vizsgálták meg, ezek közül néhány légzési nehézséget, allergiás reakciót válthat ki. Az átlagos parfüm 50–100 illatanyagot tartalmaz.


Vásároljunk parabénmentes dezodorokat, kerüljük a parfümök használatát! Az illóolajokat az ókor óta használják illatosításra. Nagyon kis mennyiségre van szükség belőle.


Körömlakk, szempillafesték


Kevés ember van, aki ne ismerné a különféle lakkok és lakklemosók jellegzetes szagát. Ezek illékony összetevői károsak az egészségre. Például a toluol a körömlakkokban használt összetevő. Bőrirritáló hatású, károsítja a májat, a bőrt, a veséket, az ideg, a légző és a keringési rendszert, nagyobb mennyiségben vetélést okozhat. Egyes gyártók rákkeltő formaldehid-származékkal konzerválják a szempillafestéket, azonkívül a spirálokban gyakran az allergiát kiváltó nikkellel és krómmal is találkozni lehet. Mielőtt használjuk ezeket az anyagokat, gondolkodjunk a kockázatán! A szemek egészsége érdekében gondoljuk meg a szempillaspirál használatát. A szemorvosok véleménye szerint a vízálló festék a kevésbé rossz megoldásnak számít.


Hajfesték, hajlakk, egyéb hajápolók


A hajfestékek alkotóelemei színek szerint eltérnek. A világos hajfestékek gyakran hidrogén peroxidot tartalmaznak. Ez az anyag maró hatású, belélegezve fejfájást, hányingert okozhat, de az idegrendszert is károsíthatja. Sötét hajfestékekben p-feniléndiamin található, ez a vegyi anyag feltételezhetően mutagén, azaz károsítja az emberi örökítőanyagot, a DNS-t, lehetséges rákkeltő, allergén és irritáló hatású. A vesét, az immun, ideg- és légzőrendszert is károsíthatja. A hajrögzítők filmképző anyaga könnyen a tüdőbe juthat, s károsíthatja annak működését.


Az ősz tincsek elfedésére hajfesték helyett használjunk inkább természetes alapú hajszínezőt (pl. Henna, diófőzet, kamilla). A hígított citromos víztől fényes jól fésülhető lesz a hajunk.

83. Bea105 (válaszként erre: 82. - Dittke14)
2009. jún. 28. 13:35

Helló! Én is próbáltam az antisudoricát, de nekem annyira kikezdte a bőröm, hogy orvoshoz kellett forduljak vele. Az Exodort tudom ajánlani, én azt használom és egy hét után teljesen abba maradt az izzadás és csak hetente kétszer kell használni! Patikákban lehet kapni.

Üdv

82. dittke14 (válaszként erre: 18. - 6ebf587766)
2009. jún. 1. 17:44
én próbáltam az antisudorica-t és nekem nem használt csak 2 hétig aztán meg még jobban izzadtam
81. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 79. - Emagdi)
2009. ápr. 16. 18:50
Én úgy tudom, teljesen ártalmatlan az egészségre, de ha felteszed a kérdést egy topikba biztosan kapsz rá választ. Én sajnos erre nem tudok válaszolni 100%-osan
2009. ápr. 15. 16:50
Nekem a zsálya teát javasolták, hogy azt igyak. Napont 2-3 csészével. Egy deo vagy spray sem vált be nekem.
79. emagdi (válaszként erre: 77. - 82a31ed4c7)
2009. ápr. 15. 08:23

de ő a triklozánt mondta, nem az alumíniumsót.

triklozán sincs benne?

78. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 62. - 25396daeda)
2009. ápr. 15. 08:11
Ő már nem tagja a Hoxának, így írni nem tudtok neki.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook