Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Életmód váltás a családnak - de hogyan? fórum

Életmód váltás a családnak - de hogyan? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 14. 07:25
Tanulmányozd az interneten a Norbi féle rendszert.Gyakorlatilag mindent lehet enni, csak nem mindegy hogy mikor. Szénhidrátot pl csak reggel. Ha a szénhidrátot nagyjából ki tudjátok iktatni az étrendből, már sokat tettetek az egészségetekért!! Pl soha ne fogyasszatok cukrot, helyette mindig édesítőszert használjatok. Fehér liszt helyett pedig vegyél teljes kiőrlésű lisztet, vagy zabkorpát, sütni, főzni is finomakat lehet velük. Van az interneten hazisüti.lapunk.hu oldal, sok jó ötlete találsz, mint ahogy egy csomó diétás receptoldal is van.
2007. okt. 4. 08:53

ELÖLJÁRÓ BESZÉD



Akár az egyének, akár a nemzetek tragédiáit nézzük, azt látjuk, hogy a tragédiák oka majd mindig a gyomor, a test, illetve a falánkság vagy a testiség volt, mert a lélek helyett - a test, ideák helyett - a vágy, szellemiség helyett - az érzékiség irányította cselekvéseit. S miért, mert nem ismerik a természeti törvényeket, minek folytán nem tudják, hogy miként éljenek, illetve azt, hogy mik az élet elengedhetetlen és áthághatatlan lelki és testi törvényei.


„S ezen törvények alól nincs kivétel. Ha megszeged, megbűnhődsz, ha betartod, üdvözülsz!”

(Röck Gyula)


„A helytelen táplálkozás az oka az emberi képességek széles körben tapasztalható csökkenésének, az egészség hiányának, valamint a betegségek ilyen mértékű megnövekedésének.”

/ Beszámoló a táplálkozásról és mezőgazdaságról

az ENSZ konferenciáján 1943, május 18, - június 3. /


„A természet tönkreteszi azt, aki elhanyagolja magát. Az öngyilkosság elegáns és kényelmes formája a táplálékbőség, a gazdasági biztonság, a felelősség hiánya.

Senki sem ismerte még fel a túlzott kényelem veszélyeit, senki sem látja a táplálék bőségének veszélyeit, ami fiatalt és öreget egyaránt érint.”

/ Alexis Carrel, Nobel-díjas professzor, 1873-1944 /



Nagyon fontos felismerni, hogy az ember háromdimenziós lény, akinek ezenkívül még erkölcsi tulajdonságai is vannak. Az ember testből, lélekből és szellemből áll. Ha harmóniába akarunk kerülni önmagunkkal és a természettel, akkor a maga teljességében kell foglalkoznunk az emberi testtel. A három szintnek optimális állapotban kell lennie:


1. A helyes testi táplálék

- ne rosszul, rossz időben és hibás öntudattal együnk, mert „Az étel, amit elfogyasztunk, a végzetünkké válhat!”

- „Nem ami a testbe megy be, tisztátalanítja el az embert, hanem ami a helytelen összeállítás és elkészítés által abból lesz az emésztési folyamat alatt. Ami nem helyesen és teljesen emésztődik, az megromlik s megfertőzi a testünket.”

- PÁL 1. LEVELE A KORINTHUSBELIEKHEZ

11. RÉSZ

29. Mert aki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.

30. Ezért van tiköztetek sok erőtlen és beteg, és alusznak sokan.


2. A helyes lelki táplálék

- ne békétlenkedjünk, kerüljük a stresszhelyzeteket, ne tegyük egymást kölcsönösen „beteggé”,

- tisztán, igaz hittel, felszabadultan éljük az életet.


3. A helyes szellemi táplálék

- gondolkodásunk, beszédünk és cselekedetünk legyen pozitív, hiszen ha teljes tudatunkat erre összpontosítjuk, ilyenné is válunk, GONDOLJ JÓT! BESZÉLJ JÓT! CSELEKEDJ JÓT!

- hasonlóan fontos, hogy jól válasszuk meg mit olvasunk, hallgatunk és nézünk.

Helyes beállítottsággal képes lesz az ember megerősíteni „Testi-lelki-szellemi immun-rendszerét”, s éppen ebben rejlik a harmónia, a töretlen egészség titka. Hiszen ma olyan vagyok, ahogyan tegnap gondolkodtam, cselekedtem, s holnap olyan leszek, ahogyan ma gondolkodom, cselekszem. Amire tehát szükségünk van, az a helyes beállítottság révén elért megújulás.


Aki ismeri az egészség feltételeit, az nem követ el törvényszegést ellene, aki ismeri a lélek törvényeit (mert ezek is vannak) nem vét ellene, mert tudja, hogy minden visszahat, úgy a rossz, mint a jó. Éppen ezért akkor is hibát követünk el magunk ellen, mikor csak a testet ápoljuk lélek nélkül, de akkor is, mikor a lelket ápoljuk test nélkül, mert egy bizonyos viszonylatban a test már majdnem lélek…és a lélek már majdnem test…Mert oly összefontak, minek folytán, ha az egyiket elhanyagoljuk, vele romlik a másik is.

2007. febr. 3. 19:09
Van egy-két jó tippem az ön számára. Úgy, hogy az anyagi gondok ne okozzanak problémát. Ne féljenek új ízeket kipróbálni! Gondolok itt a halra, pulykára, mert fehérjében gazdag tábanyagokat tartalmaz. Próbálja meg úgy elkészíteni, hogy a család is meg legyen elégedve. A sok gyümölcs-zöldség is fontos. Hanyagolják a cukrot, sót és a lisztet. Ezek nélkül is lehet finomságokat készíteni, csak kitartás kell hozzá és egy kis kutatómunka a neten. P.l.: csokikrémet csokinélkül kakaóporral édesítőszerrel. Én már próbáltam úgy is nagyon finom! És biciklizzenek vagy sétáljanak naponta legalább egy órát, télen hógolyózzanak! Később gyorsulhat a séta futássá, bár ez már hosszú folyamat. Fontos a napi testmozgás. Ha a fiát nem is tudja rábeszélni...Hajrá! Remélem segíthettem..
2007. febr. 3. 19:09
Van egy-két jó tippem az ön számára. Úgy, hogy az anyagi gondok ne okozzanak problémát. Ne féljenek új ízeket kipróbálni! Gondolok itt a halra, pulykára, mert fehérjében gazdag tábanyagokat tartalmaz. Próbálja meg úgy elkészíteni, hogy a család is meg legyen elégedve. A sok gyümölcs-zöldség is fontos. Hanyagolják a cukrot, sót és a lisztet. Ezek nélkül is lehet finomságokat készíteni, csak kitartás kell hozzá és egy kis kutatómunka a neten. P.l.: csokikrémet csokinélkül kakaóporral édesítőszerrel. Én már próbáltam úgy is nagyon finom! És biciklizzenek vagy sétáljanak naponta legalább egy órát, télen hógolyózzanak! Később gyorsulhat a séta futássá, bár ez már hosszú folyamat. Fontos a napi testmozgás. Ha a fiát nem is tudja rábeszélni...Hajrá! Remélem segíthettem..
2006. okt. 30. 14:56

Sziasztok!

Már annyiszor felmerül ez a téma, de igazából nem tudom mit is takar ez. Ill. gondolom a táplálkozás és a mozgás megváltoztatása, de hogyan? Leírom, hogy mi hogyan csináljuk:

Reggelire kenyér, vagy valamilyen péksütemény, és felvágott (gyerekeim, anyukám), kefír (ez én vagyok). Tudom, hogy teljeskiörlésű kellene, de nem kapok, pedig már több boltba is mentem. Lehet, hogy du. van valahol, de képtelenség minden nap utána járkálni. Néha szoktam sütni, de nem rendszeresen.

Ebéd, amit otthon főzünk.Általában a legolcsóbbat próbáljuk kihozni, így is elég sokba kerül. Zöldség szerencsére terem a kertben. Egy héten 1-szer 2-szer husi is van, csirke és disznó, néha marha, de ez ritkán. A többi fajtát nem szeretjük, tehát pulyka hal kilőve. Olajjal főzünk otthon, a szokásos ételeket, nem nagy mennyiséget, 4-en nem eszünk meg egy csirkét ebédre, vacsorára. Hétvégén szoktunk néha sütit sütni, de nem rendszeresen.

Vacsora, hétvégén az ebéd maradéka, hétközben az ebéd a vacsora, mert kb. 1/2 6 felé érek haza, és akkor eszem.

Mozgás az semmi nincs, részemről fájnak az ízületeim, úgyhogy nem is tudok. A gyerekeim régen jártak külön erra-arra, de nem tudom megfizetni, úgyhogy ők sem mozognak, ill. a tornaórán.

Ennél többet nem tudnék költeni, már ez is nagyon sok. Valamit nagyon rosszul csinálunk, mert elég sok egészségügyi problémám van, és a fiam kivételével kövérek vagyunk.

2006. okt. 30. 14:39
Életmód váltás a családnak - de hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook