Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi toxémia. Megelőzhető valahogy? Ha már benne vagy, mivel lehet csökkenteni a vérnyomást, fórum

Terhességi toxémia. Megelőzhető valahogy? Ha már benne vagy, mivel lehet csökkenteni a vérnyomást, (tudásbázis kérdés)


10. Rea69
2009. máj. 17. 21:30

Szia!

Én 16 éves korom óta magas vérnyomásban szenvedek.Mikor terhes lettem a lányommal, 38 évesen, az orvosom másik gyógyszert irt fel,amit terhesen is lehet szedni, de hetente mentem ellenőrzésre,bár én nem voltam vizes.

Ettől a gyógyszertól ugy lement, hogy teljesen elhagyhattam, és a mai napig nem kell szednem.

2009. márc. 10. 21:38
anyukák. ha valakinek szüksége lenne nagyon szép kisfius babaholmira irjon nekem... hazahozos-keresztelös ruhát féláron...télibabáknak bundazsákot, overált megkimélten alig használtan...ha érdekel irj
8. Banocska (válaszként erre: 7. - 8f453e64f1)
2009. márc. 10. 21:35

hát ezek szerint tényleg nem válogat ez a toxémia... akkor csak imátkozni lehet h elkerülje az embert... a vizesedés egy dolog, de ha már tényleg az forog kockán hogy megindítják a szülést...na az már nem vicc...


sok sikert nektek!!!!!

2009. márc. 10. 18:25

Szió!


Én 37 hetes pocis vagyok, de sajnos nálam is erős a hajlam a toxémiára. A 20. héttől vizesedek rendesen, a vérnyomásom 25 hetes korom óta folyamatosan ingadozik, 2 hete majdnem megindították a szülést, az volt a szerencsém, hogy utána visszament a vérnyomásom, meg hogy nem volt fehérje a vizeletemben. De ha megint magas lesz a vérnyomásom, akkor indítják. :( Én egyébként ez a vérnyomásprobléma miatt kórházban is voltam 2 hetet (megfigyelésen), és ott a toxémiások között semmi hasonlóságot nem találtam. Voltak vékonyak, ducibbak, de nem mondanám, hogy valamelyik jellemzőbb lett volna.


Ja, még annyi, én már 2 hónapja tartom ezt a sósegény étrendet, de nem megy lejjebb a víz a lábamról sajnos. :(

6. csacsa (válaszként erre: 5. - Banocska)
2009. márc. 4. 13:31

Ez a gond sajna nem alkatfuggo. Ez az elso babanal gyakori. Vagyis ha egy ferfi es egy no osszekerul az elso gyereknel ez benne van a pakliban. Mert ugye az anya szervezete egy idegen DNS-t hordoz es ez ellen vedekezik. Ezert fordul elo hogy viszont a masodik babanal ez altalaban mar nem fordul elo. Az anya szervezete felismeri az elozo babaval valo hasonlo DNS-t es nem tiltakozik ellene. Ezert van az hogy ha valakinek uj ferje van es gyerekuk lesz a problema ujra elojohet. Vagyis megelozni nem lehet.

A jelei a gyors sulygyarapodas es vizesedes, kesobb a magas vernyomas. Es nekem azt tanacsoltak hogy igenis igyak annyit amenyi jolesik.


En vagyok az ello pelda egyebkent erre. A lanyommal meg korhazba is kerultem a magas vernyomas miatt es ugy neztem ki mint a lufi. A fiamnal viszont mar egyaltalan nem volt semmi ilyen. Akkor magyarazta el a doki hogy ez miert van.

2009. márc. 3. 15:37

köszi,

mik az első tünetek? sokat igyunk vagy keveset?

esetleg lehet hogy az akinek alapvetően alacsony volt a vérnyomása egész életében, nem volt túlsúlyos, az kevésbé fogékony rá?

2009. márc. 3. 15:34
Nalam a lanyommal volt ilyen gondom. Vele meg vernyomascsokkentot is kellet szedni egy nagyon eros dieta es fuszertelenseg mellet. Sajnos ezt megelozni nem lehet, de mikor kezdi eszrevenni valaki hogy gond van , le kell csokkenteni a so hasznalatat es a fuszeres kajakat is mellozni kell. Majd ha erre sem stagnal vagy nem fordul vissza, akkor jon a dieta, majd a gyogyszeres kezeles.
2009. márc. 3. 15:32

Helló!


Mindkét gyerekemnél toxémiás lettem, a vérnyomásom pedig az első perctől kezdve magas volt. Nekem Dopegyt-et írtak fel a dokik. Először 2x1 a végére 3x2 és még egy Adalat. Ezzel így mindig szinten lehetett tartani. Egy dologra figyelj oda: fehérje a vizeletben. Az már gáz. Megelőzni szerintem nem lehet. Segíthet még a fokhagyma :)

2009. márc. 3. 15:31

sziasztok!

Meg lehet valahogy előzni a terhességi magasvérnyomást?

ha igen, hogyan?

hallottam már olyat is az egyik tünettel kapcs.ban (vizesedés), hogy sokat kell inni, meg olyat is hogy keveset...

egyáltalán ki fogékony erre? alapvetően a genetikán múlik vagy az életmódon?

előre is köszi a válaszokat! :)

2009. márc. 3. 15:29
Terhességi toxémia. Megelőzhető valahogy? Ha már benne vagy, mivel lehet csökkenteni a vérnyomást,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook