Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most kezdtük az ovit menjen vagy ne menjen? fórum

Most kezdtük az ovit menjen vagy ne menjen? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. márc. 5. 15:53
A mai napon is jol érezte magát kisfiam sőt azért sirt mert ott akart aludni.Nem pisilt be és evett egyedül .Ugyhogy mégis jó hogy viszem a kezdetti bajok lassan helyrejönnek .
31. marcsix (válaszként erre: 30. - Smumika)
2009. márc. 4. 18:00
Na végre valami fejlemény... Örülök neki, hogy a gyerekekkel már beszélget. Szerintem sajnos elő fog fordulni az enyémnél is hogy bepisil, mert ha nagyon belemerül valamibe, volt hogy itthon is bepisilt. :) Már mondjuk ez nem most, hanem hónapokkal ezelőtt volt, de előfordul. Sőt még olyan is volt pár hónapja hgoy éjjel bepisilt. Pedig nem szokott. Tud már egyedül öltözni vetközni? Mert az enyém még nem, azaz nem nagyon. LEvetkőzni levetkőzik, de fel... hááát félig meddig sikerül. Kitartás, biztos hamarosan semmi gondod nem lesz. Én még attól is félek, hogy ott fogok záporozni, mikor ott kell őt hagynom. Iszonyatosan fog hiányozni, arra a pár órára is. Neked nem volt ilyen?
30. smumika (válaszként erre: 28. - Marcsix)
2009. márc. 4. 17:16
szia marcsix!Voltunk oviba de ugyanazzal az ovonénivel beszéltem most kedvesebb volt elmondtam mindent neki és megértette ma már evett egyedül sőt a levest is megette pedig azt nem szereti .Annyi hogy kicsit becsorgatot de legalább most átöltöztették .De amugy reggel várnom kellet kicsitaz ovonőre és a gyerekem gyerekekkel beszélgetett az lehet hogy az ovonőhőz még nem szol de neki csak idegen .
2009. márc. 4. 09:41
Sziasztok!Az én kisfiam is szeptemberbe kezdte az ovit,de nem sokat járt,mert egyfolytában beteg volt.Ő is csak ebédig van,mert volt hogy alvásoknál be-be pisilt,és inkább így gondoltam,hogy ezt elkerüljük.Na meg itthon se alszik,mert akkor este nem akar elaludni.De tudok példát,amit már olvastam,a sógoromék 5 évesen adták be oviba a kislányukat,és ő is ugyanolyan beteges,mint az én kisfiam,úgyhogy mindegy mikor kezdi el,ezen átesik úgyis.A nagyobbik fiam most elsős,és még nem volt beteg,esetleg reggel köhögött,de sokszor nagyot néztem,hogy mikor a kicsi beteg volt,én mindíg elkaptam,ő meg sose.De úgy a jó,nem lenne jó a sok hiányzás a suliból.Nálunk egyébként a koránkeléssel van probléma.
2009. márc. 4. 08:51

Szia SMUMIKA !


Csak benéztem... mi ujság? elindultatok az oviba? ha hazaértek kiváncsi leszek hogy mi volt.

2009. márc. 3. 20:40
Köszönöm hogy biztattok jolesik.De szerencsére a gyerekem akar menni mert most is mondta hogy megy holnap.Ezzel nincs gond hogy nem menne mert a teso is jár ő középsős és gondolom azért menne ő is mert látja a tesot hogy jár .A betegség nem zavar mert tudom hogy ez ezzel jár de igy erősődik az imunrendszerre a nagyobbik tavaly sokat hiányzott most az idén vagy 2-3x .holnap irok mi a fejlemény
2009. márc. 3. 20:35
Kell neki a közösség nálunk ez úgy zajlott ,hogy két hét kellet mire megszoktuk, utána betegek lettünk és újra kezdődött a be szoktatás .Azután kiscsoport de még a középső is úgy telet el hogy kéthét ovi egyhét vagy kettő otthon mert betegek voltunk .Most nagycsoportosok vagyunk és most mondhatom el ,hogy megszokta a közösséget és nem volt beteg.
25. _kleo_
2009. márc. 3. 20:25

A betegségektől kár tartani, mert ha 5 évesen adod be közösségbe, akkor is össze fog szedni mindent. Az immunrendszere úgy érik, hogy különböző vírusokkal találkozik. Emiatt ne tartsd otthon.


Mi úgy oldottuk meg, hogy az első évben csak délig maradt a fiam, most a második évben már ott alszik. Szerencsére vele nem volt különösebb gond, az elején néha bepisilt, de idő kell míg megtanulják, hogy pl. az udvaron nincs WC, és nem állhat oda egy fához pisilni, mint a nagyszülőknél a kertben. Szerintem sem szabad 1-2 nap után feladni, inkább beszélgess vele sokat az oviról, és húzzátok el a beszokatást. Ha teheted, csak akkor engedd ott aludni, ha ő is akarja.

24. wanda8
2009. márc. 3. 18:25
mi is hasonló cipőben járunk,most kell beiratnom a fiam,és nem tudom menjen vagy ne menjen majd.A társaság miatt kellene neki,de tartok tőle,hogy majd hazahozza a betegségeket és hogy hogyan fog beilleszkedni.
23. g1977g
2009. márc. 3. 17:59
mi egy kis faluban lakunk, kis óvoda, kevés gyerek, stresszmentes, kedves óvónénik, és mégis... amikor a kisfiam kezdte az ovit, az katasztrófa volt. tavaly szeptemberben kezdte, és legalább 2 hónapig minden reggel ordított, amikor otthagytam, pedig csak ebédig van. sírtam én is hazáig, de sokszor volt, hogy az ovónéni felhívott, hogy csak pár percig tartott a sírása, ne aggódjak. utána minden reggel hasmenése lett, 1x itthon, 1x az oviban. Decemberben nagyon beteg lett, és nem ment csak a karácsonyi ünnepségre, majd januárban végig itthon volt lábadozni. sokat beszéltünk ekkor az oviról, és szerintem ezalatt a 2 hónap szünet alatt érlelődött meg benne az, hogy mi is az az ovi. utána februárban kezdte megint az ovit, és azóta 1x sem sírt, sőt lelkesen ment. már középsős, és ha beteg akkor is akar menni:)
22. smumika (válaszként erre: 21. - Marcsix)
2009. márc. 3. 15:39
köszi nagyon jol esik hogy irtál meg végül is mindenkinek köszi holnap viszem és elbeszélgetek az ovonővel is majd irom a fejleményeket de az biztos hogy nagyon elkeseredtem és ti segitettetek felrázodni egy kicsit köszi mindenkinek
21. marcsix (válaszként erre: 13. - Smumika)
2009. márc. 3. 15:12

Szia.


Édes istenem. Annyira szomoru...


Én ovi előtt álok, most májusban lesz beíratás, febr. 20-án volt 3 éves. Ő is beszél, mondatokat is mond, én megértem, más nem igazán. Enni eszik egyedül, levest nem szokott enni, ha igen, akkor segítséggel, mert nagyon híg, egyébként, jó sok tésztával eszi, amit nem hiszem, hogy oviba igy fognak tálalni, sok sok zöldséggel, répával, krumlival, karfiollal eszi a levest, kicsit összetöröm, és ugy eszi meg sok tésztával. Ezért aggódom, hogy az enyém nem fogja tudni az ő híg levesüket megenni. Nem eszik husit, mert nem tud vele mit kezdeni, és ki köpi, csak a csirke mell filét eszi meg, de abból sem sokat eszik. Szobatiszta éjjel nappal, egy éve legalább. És nagyon szeret emberekkel lenni, gyerekekkel játszani, szeret középpontba lenni. Félek tőle, hogy vele is elő fog fordulni, hogy bepisil, és esetleg kinevetik. Nem az a nagyszájú fajta, inkább olyan, aki kezéből a játékot is kiszedik, és meg sem nyikkan, nem sír, csak les némán. Ugy érzem, hogy jól érezné magát a gyerekekkel, de ha nem segítik, akkor vele is előfog fordulni, hogy nem eszik, vagy nem alszik, mert ha nem fekszenek le mellé nem alszik el. Bár őt biztos nem engedik majd ottaludni, mivel van egy egy hónapos kislányom is. Ezért csak remélem hogy felveszik, ÉS MOST JÖN A LÉNYEG: mert gyerekek társaságában jobban fejlődik, és teljesen más dolokat tanul el, meg, mint amit itthon az anya tanít neki, vagy amit itthon lát. MEgtanul közösségben élni, lenni. Alkalmazkodni. ÉS képezik is őket tanítják, foglalkoznak vele. Legalábbis remélem. És ezért nagyon szeretném, ha az enyémet is felvennék. De lehet, hogy Kriszt nem fogják a hugi miatt.


Én szerintem vigyed oviba. Ne engedd, hogy hazaküldjék, ez a dolguk, hogy az ilyeneket valahogy kezeljék.

Sajnálom a gyerekedet nagyon. Az enyém szó nélkül megy, és wc-zik, bilibe.

Kitartás, ügyeskedjetek.:)


Ja és bocsi, hogy ennyire részleteztem a dolgainkat.

2009. márc. 3. 14:48
Az én fiam jan.19én kezdte,múlt 7en volt először,hogy nem sírva megy be a csopiba. utána már jól el van és már kezd itthon sztorizgatni is.:)
19. 2577cdcc12 (válaszként erre: 5. - Smumika)
2009. márc. 3. 14:46
Szerintem csak törődésre vágyik :o)
2009. márc. 3. 14:39
Sok gyereknek nehéz a beszokás, idő kell hozzá, és türelem. Az óvónők ezt nagyon jól tudják, csak néha figyelmeztetni kell őket rá.......
17. correct (válaszként erre: 14. - Lizabella)
2009. márc. 3. 14:36
Naná. Nálunk nem baj. Másfél éve vihetik a gyerekek, leszakad a polc már :D
16. correct (válaszként erre: 13. - Smumika)
2009. márc. 3. 14:35

Ehhez idő kell!!!!!!!!!!!! Ez mind normális!

Á, még nálunk is vannak bepisilősek, középsőben, nemhogy egy olyan kicsinél, aki már egy viszonylag megismerkedett csoportba kerül be, semmi baj nem lesz. Az óvónő meg ne kavarjon. Te vagy az anya, miért nem mondtad azt, hogy nem, te akkor is elhozod 10-kor? Légy talpraesett és következetes, ne hagyd, hogy kavarják a dolgokat. Ha a gyereknek az lett mondva, hogy nemsokára jössz, nem szabad csalódni hagyni!!! Nem arról volt szó, hogy anya ebéd után jön, gondolom!

2009. márc. 3. 14:35
Mondjuk nekem a nagyobbik fiam most középsős és tavaly nem beszélt és akkor nem csináltak ebből ennyire nagy ügyet most a kicsi is abba az oviba jár csak más az ovonénije és ez nagy ügyet csinál ebből nem értem ezeket pedig van a csoportba egy olyan kislány aki nem beszél egyáltalán az nem baj
2009. márc. 3. 14:33

Egyébkén én is marhára utálom,hogy az óviban elvárják,hogy ne sírjon a gyerek.


Könyörgöm 3 évig az árnyékom volt,hozzám van nőve miért gondolják,hogy 2 nap alatt megfogja szokni a helyzetet.


Nálunk pl azt se szerették,ha a gyerek visz valami kis kabalát magával,ami ad neki egy kis biztonságot.

Mondjuk én lesz..tam,hogy ki mit mond.Ha a gyerek lelkének kell akkor vigye nyugodtan a maciját.

2009. márc. 3. 14:32
Csak az a furi hogy ugy keztük volna elöször tegnap hogy 10 oráig és 9 után telefonáltak hagy maradjon ebédig belementem és akkor ma azt mondja nem beszél meg nem evett egyedül a levest nem akarta megenni de ha az ovonő adta neki evett amugy nem is nagyon eszik levest itthon de én nem ettetem meg ha nem kellett neki.Azt nem is emlitettem hogy pisis volt hogy hazajött pedig itthon szokott szolni
12. correct (válaszként erre: 10. - Lizabella)
2009. márc. 3. 14:32
Az én kislányom is csak hónapok után beszélt bent normálisan. Egyedül játszott, minden. Azóta eltelt másfél év, és most középsős csoportos év közepe van, minden a legnagyobb rendben vele, max. nem alszik, de imádja az ovit :D
2009. márc. 3. 14:29
persze hogy vigyed- meg fogja szokni, teljesen természetes ahogy viselkedik a Kicsid
2009. márc. 3. 14:28

Mi október óta járunk és az én lányom se kommunikál az oviban. De attól függetlenül szereti.


1-2 hónap múlva tudsz csak következtetést levonni,a lényeg,hogy te is segítsd a gyerkőcöt,ne légy határozatlan,mert azt megérzi a gyerek és ki is fogja használni.

2009. márc. 3. 14:28
végül is nem értem az ovonőt mert most került közössége nem fog egyből dumálni meg kell mindenkit szoknia nem mondom hogy tiszta a kiejtése de meg lehet érteni ha mond valamit
2009. márc. 3. 14:28
Én a helyedben mindenképp vinném, még ha csak fél napra is, ismerek olyan gyereket aki 2-3 hónapig is nem beszélt, és nem evett, sőt be is kakilt, pedig amúgy szoba tiszta volt már. Idővel még is megbarátkozott.
2009. márc. 3. 14:25
Én biztos, hogy próbálkoznék, főleg, ha az óvónéni is segítőkész. 1 napból nem lehet levonni következtetést. A beszoktatáson már túlvagytok?
6. correct (válaszként erre: 5. - Smumika)
2009. márc. 3. 14:24
Hát hátsón kéne billenteni azt az óvónőt, mert ez valószínű hárítás volt, ugyanis eggyel kevesebb gyerekre kell odafigyelni....tudod, ilyenkor nincs nagy kedvük ehhez! Vidd csak, az elején úgyis minden probléma előjöhet márpedig el kell kezdeni!
2009. márc. 3. 14:23
Most kezdtük tegnap az ovit nem sirt a kisfiam nem volt vele semmi gond első nap esetleg annyi hogy nem akart beszélni de ma a 2.-napon mondta ovonő hogy nem beszél és nem akart ma egyedül enni hagyjam otthon még vagy vigyem .Amugy beszél és eszik is magátol!
2009. márc. 3. 14:22

Szia!

Mi is, 1 hónapja.

Miért kérdezed?

3. otis
2009. márc. 3. 14:22
Mármint menjen-e oviba? Persze, hogy menjen! Legalább a te gyerkőcödet felvették. Nincs mindenhol ekkora szerencse.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook