Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan álltok a fogyatékkal élőkhöz? fórum

Hogyan álltok a fogyatékkal élőkhöz? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. máj. 18. 13:22
Az enyém is az. Autista. Hamar megszoktam őket.Főleg az óvodába ahova viszem a gyerekemet.
2009. máj. 15. 20:52

jó téma :))) de inkább maradjunk az eredetinél :)

annyit tudok, hogy az autisták nagyon szeretetreméltó emberek, sokkal több szeretet szorult beléjük, mint egyes egészséges "emberekbe", az meg hogy valaki nem lát, nem hall... segíteni kell neki, persze csak ha igénylik, sokan közülük nagyon önállóak, a helyükben én is kiakadnék, ha állandóan segíteni akarna mindenki :)))) viszont sokkal többet tudnak az életről, mint mi, tisztelem őket, hogy ebben a világban is képesek emberként élni!

31. SF
2009. ápr. 16. 18:00

Nem értitek ti ezt! Fel volt dúlva, amikor ezt írta. Mert azt ismerjétek el, hogy egy ilyen ember mint én, csakis arra jó, hogy kihozza a szegény embert a béketűrésből! Habár mások azt szokták írni, hogy kifekszenek rajtam, de mit akarok tulajdonképpen? Ilyen idegesítő stílussal, mint az enyém...:-DDD

Itt egy topik, amihez hozzá merészelek szólni, ez tényleg hallatlan!!!

30. 78826dc958 (válaszként erre: 29. - Haaeen)
2009. ápr. 16. 17:42
Ebben igazad lehet.Ez elég gáz nem?
29. haaeen (válaszként erre: 24. - 78826dc958)
2009. ápr. 16. 17:28
sokan nem tudnak helyesen írni, tény. de ha megnézed a két bemásolt mondatot, 3 olyan hiba is van benne, amelyet nem "szokás" véletlenül eltéveszteni, még akkor sem, ha valaki tudatlan.
2009. ápr. 16. 16:26
Na ja.Még tudnék irni,de felesleges.Még a 8 általánosa sincs meg a csajnak.
27. SF (válaszként erre: 26. - 78826dc958)
2009. ápr. 16. 16:19
Elütötte, na! Nem értesz te ehhez! Meg én se...
2009. ápr. 16. 16:18
Dúgó akart lenni.De én is csak a mondat szöveg környezetből értettem.
25. SF (válaszként erre: 24. - 78826dc958)
2009. ápr. 16. 16:13
Az mi a megveszekedett nyavalya???
24. 78826dc958 (válaszként erre: 22. - Haaeen)
2009. ápr. 16. 16:10

Hidd el vannak ilyen primitív emberek akik még irni sem tudnak.De arra én is kiváncsi lennék mi az a göcsög?

És mit szólsz a "dugu" szóhoz?Én ilyen levelet kaptam.

23. SF (válaszként erre: 22. - Haaeen)
2009. ápr. 16. 16:09

Nem véletlen, hogy beemeltem a levelet.

Hogy mi az a göcsög? Hát... :-DDD Valószínűleg helyesírási hiba.


Különben meg szerintem jellemzi a levélírót, hogy ő hogy áll hozzá a fogyatékosokhoz. Nyíltan a mellét veri, de a gatyájába csinálna, ha egy napra megkapná a lányomat! Főleg, ha rossz napja van!

22. haaeen (válaszként erre: 21. - SF)
2009. ápr. 16. 16:04

most komolyan, nem kell ilyen emberekkel foglalkozni, ilyen helyesírási hibákat csak szándékosan lehet véteni, amivel a cél a provokálás, ugyanúgy, mint a privi tartalmával.


(amúgy meg mi az a göcsög?!)

:DD

21. SF
2009. ápr. 16. 15:54

Elnézést kérek mindenkitől, aki csak nézelődni tért be ide.

Off:

Három napja igen érdekes üzenetet kaptam az egyik tagunktól, akivel mindössze ebben az egy topikban futottam össze. Az üzenet az egyik hozzászólásbeli mondatomat tartalmazta kicsit átalakítva, amit különben csak tréfának szántam: "Szerintem igen nállad komóly bajok vannak!"

Azt hiszem, nagyon diplomatikus voltam, amikor arra kértem a levélírót, hogy ezt fejtse ki bővebben.

Erre ma megkaptam a választ, ezt is idézem: "Tudod göcsögögkell nem vitázóm!!!!!!!!!!"

Erre természetesen ismét válaszoltam, a lényege röviden: nincs annál jobb dolga az illetőnek, mint velem szórakozni?


Közben rájöttem, hogy talán valamit félreértett. Nekifutottam még egyszer a hozzászólásaimnak, hogy legalább utólag ki tudjam javítani magam, ha hibáztam. Csakhogy nem látom, hol a baj.


Talán hihetetlen, hogy valóban van egy autista lányom? Hogy miatta főleg fogyatékosok körében mozgok? Hogy gyakran hozzám szólnak és én válaszolok nekik? És hogy ők a tisztességes bánásmód miatt a barátjuknak tekintenek? És én is őket?

Hihetelen, hogy a neten megismert barátaim között vannak mozgássérültek, hallássérültek, látássérültek? Mindannyian fantasztikus emberek, akikkel jó együtt lógni. Sőt, együtt lenni, mert még össze is járunk!


Furcsa, hogy eddig még nem csináltam számvetést a fogyatékos ismerőseimről, azóta viszont, mióta a hsz-ket írtam, igen. És kiderült, hogy jóval többen vannak, mint gondoltam.

Ez talán baj?


No igen, megemlítettem, hogy a macskám is süket. És valóban az, meg lehet nézni az adatlapomon, a fehér cica az. Azóta felnőtt, és tündéri. Imádom. Hihetetlen talán, hogy egy süket macskát szeretni lehet?

Vagy talán az a baj, hogy nem vagyok hajlandó folyton azon nyafogni, milyen rossz nekem, mert van egy autista gyerekem? Na és? Másnak meg asztmás van!


És ha van is, megérdemlem érte, hogy egy olyan ember, aki nem is ismer, csak úgy leköcsögözzön???

:On

2009. márc. 28. 20:15
Egyszer, mikor munkából hazafelé sétáltam, egy down kóros kislány jött velem szemben az anyukájával. Mondanom sem kell, hulla fáradt voltam, és a fejemben cikáztak a problémáim... A kislány rámnézett, elmosolyodott, és annyit mondott, hogy "hű, de szép a hajad!". Teljesen feldobta a napom, és egyből jó kedvem lett, a hátralévő úton mindenkire mosolyogtam :D
19. SF
2009. márc. 8. 09:11

Most jut eszembe, hogy az egyik macskám is süket.

Szerintem nálam nagyon komoly a baj:-))

2009. márc. 5. 15:31
Sziasztok! Én szociálpedagógusnak készülök, és nem egy olyan gyakorlati helyen voltam, ahol ilyen emberekkel találkoztam. Voltam egy olyan intézményben, ahol kizárólag down-szindrómás emberek éltek (már idősebbek), és nagyon aranyosak voltak. Aztán van egy vak évfolyamtársam, neki meg mindenki próbál segíteni amiben csak tudunk (pl. felolvassuk neki a tananyagot, átnézzük azokat a beadandókat amiket begépelt - helyesírási hibákra gondolok itt). szóval semmi negatív vélemény
17. SF (válaszként erre: 11. - Jutka77)
2009. márc. 5. 15:26
Ha őket nézzük, akkor igen. A többiekről inkább nem beszélnék.
16. 15434774e9 (válaszként erre: 2. - Dancingqueen)
2009. márc. 5. 13:14
Szia de sajnós rengeteg ilyen van,sőt még ettől is rosszabb.Elmentem vásárólni,de nem értem el az árút amit akartam.Megkértem aki pakolta ki az árúkat,legyenszíves segitsen,mire ő hát ő nem azértt van itt hogy tólókocsisokat kiszólgáljon.
15. 15434774e9 (válaszként erre: 11. - Jutka77)
2009. márc. 5. 13:06
Szia ne hogy asztt hidd hogy duskálok a szeretetben,mert igen is vannak olyanok akik lenéznek.És az a tábor a több,igen a gyerekem és a páromtól csak szeretetet kapok.
14. haaeen
2009. márc. 3. 15:24

volt egy kerekesszékes tanítványom, aki mindig összerezzent, ha leesett egy könyv, vagy megszólalt a csengő - miután a bizalmába fogadott, elmesélte, hogy régebben egy kimondottan testi fogyatékosok számára fentartott suliba járt, ahol az ápolók állandóan testileg - lelkileg bántotték őt és társait, egyszer pedig úgy megverték, hogy kiesett a kocsiból és eltörte a lábát.

no comment.

2009. márc. 3. 14:46
egy szempontból teljesen úgy mint bárki ép emberhez, más szempontból főleg segítségkérés során figyelembe veszem az állapotból fakadó spec. szükségleteiket, viselkedésüket.
2009. márc. 3. 14:27
Hogy állnék? Ők is ugyanolyan emberek, mint mi vagyunk. Gyógypedagógiai asszisztensként sok időt töltöttem fogyatékkal élő fiatalok között, akik mind külön egyéniségek, figyelemreméltó kis emberkék voltak. Arra nevelem a most kilenc éves fiamat is, hogy természetes legyen számára a másság, a szokványostól eltérő elfogadása. Járt hozzájuk az oviba egy értelmileg sérült kislány, akit egy-két gyerek kifogott magának. Az én gyerekem eléjük állt, és azt mondta, hagyják békén a klislányt, mert attól, hogy beteg a fejecskéje, még ugyanolyan értékes kis ember, mint ők. Mindezt az óvónő könnyes szemmel mesélte el. Nagyon büszke voltam az akkor alig hat éves gyerekemre!
11. Jutka77 (válaszként erre: 9. - SF)
2009. márc. 3. 14:26
Hát igen! Gratulálok! Szerintem akkor dúskálsz a szeretetben, nem?!
10. otis
2009. márc. 3. 14:24
Sokféle ember van. A jellem nem a sérülés következtében kategorzálható.
9. SF
2009. márc. 3. 14:23

Egy autistát nevelek, egy autisztikus, két nagyothalló, egy látássérült, és vagy tíz értelmi fogyatékos barátom, barátnőm van.

Így könnyű elfogadni őket, nem?


Jutka77! Találkoztam olyannal, aki a vaksága okán mindenkibe belekötött, és úgy sértegette az egészségeseket, hogy inkább kihagytam a vele való ismeretséget:-)

2009. márc. 3. 14:19
Nekem semmi problémám velük. Sőt szerintem nagyon sok fogyatékkal élő emberben jóval több a szeretet. Persze itt is vannak kivételek. Ismerek olyat is, aki visszaél vele, hogy mozgássérült. Bár szerintem ez a ritkább.
7. otis
2009. márc. 3. 14:18

Szerintem nem a lakossággal van gond, hanem az állami hozzáállással. Amíg nem kapnak mozgássegítő eszközöket a rászorulók, nem kapnak tömegközlekedési lehetőséget, nem kapnak olyan parkolóhelyet, ahol ki is lehet szállni, nem pedig csak felfestett jelek utalgatnak a rokkantságra, amíg nem tudnak integrálódni a társadalomba, mert bizonyos segédeszközök nélkül erre képtelenek, addig a lakosság UFO-ként fogja kezelni a fogyatékkal élőket. Hiszen nem is látja őket az utcán, munkahelyen...sehol sem.


És ez csak romlani fog, épp tegnap jelentette be az OEP a közgyógyellátás reformját. Megszűnnek a 100%-ban támogatott eszközök stb.


Szóval nem a lakossággal van itt a gond!!!

2009. márc. 3. 14:15
Én nekem nem egy mozgás sérült ismerősöm van. Van olyan is aki Dankoros. Én ugyan úgy tekintek rájuk, mint ha egészségesek lennének. Ők is emberek. Nekik is vannak érzéseik. Tegnap ép egy vak ember állt velünk a buszmegállóban egy vakvezető kutyussal. A kutyus, ha jót csinált kapott egy jutalom falatot. Ez nagyon édi. De amin csodálkoztam az az volt, hogy fiatal suttyó srácok, is normálisak voltak, és még azt is megkérdezték töle, hogy nem e arra a buszra akar felszállni ami éppen beállt a megállóba. Szóval sokan emberin bánnak velük.
2009. márc. 3. 14:12

Aki átmegy a másik oldalra csak saját magát minösiti!!

AZ én keresztszüleimnek mindegyiknek hiányzott a lába.Velük nöttem fel imádtam öket.../a suliba annak idelyén még dicsekedtem is hogy bi bi bi az én mamim letudja venni a lábát...:)

4. otis
2009. márc. 3. 14:11
A férjem tolószékes. Egyáltalán nem tapasztalok ellenszenvet az emberek részéről. A parkolásnál akadnak gondok...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook