Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Méhnyakrákszűrés fórum

Méhnyakrákszűrés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
272. zsike88
2022. ápr. 2. 08:17
Sziasztok! Van még itt valaki?
2021. máj. 14. 14:12

Sokat olvastam a méhnyakrákról, videókat néztem, orvosokkal beszéltem stb de még mindig nem világos valami. Több történetet is lehet hallani, miszerint a rendszeres szűrés ellenére lett súlyos rákjuk. Hogy lehet kiszűrni a rákot, ha:

- a citológia vizsgálat jelentős része álnegatív eredményt mutat

- a méhszájseb könnyen összekeverhető a méhnyakrákkal

- a HPV laboreredményen feltűntetik, hogy manifeszt daganatok esetén álnegatív eredmény előfordulhat

?


Szóval negatív citológia, HPV teszt és ultrahangos vizsgálat esetén is lehet valakinek méhnyakrákja? Ez hogy van? Az ultrahangon nem látszana a daganat?

270. 032b6d3bda (válaszként erre: 266. - 14d3c0283f)
2015. máj. 14. 22:18
Fogalmam sincs, mi ez...
269. töprengő (válaszként erre: 266. - 14d3c0283f)
2015. máj. 14. 22:17
Van. és szinte mindig azt kérik....
2015. máj. 11. 17:01

Sziasztok!

I-es Női Klinikán (Baross utca) hogy csinálják a konizációt? Van itt esetleg valaki, akinek ott volt ilyen műtétje? Leírná a részleteket, hogy mire számíthatok (ha lehet részletesen)? KÖSZI előre is!

267. era1974 (válaszként erre: 266. - 14d3c0283f)
2015. márc. 30. 10:39
Nekem még sosem adtak
2015. márc. 16. 09:28
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy első rákszűrés után mindenesetben ad cytologiaikiskönyvet az orvos?
265. vacus (válaszként erre: 259. - Kicsibéka)
2015. febr. 4. 20:28
Szia!Teljesen ugyan ez a gondom,mint neked,szó szerint! Azóta mi történt?
264. @IviBaba@ (válaszként erre: 262. - T.Andi84)
2015. jan. 14. 12:03

Asszem nekem is Cin 2 lett, konizációs műtétem háromnegyed éve volt, most kell megint rákszűrésre mennem, picit van bennem egy félsz.. hogy újra pozitív lesz a vizsgálat. :(


Egy biztos! HA lélek rendben, akkor semmi baj, de ha lelkileg nem vagyunk jól, az minden betegség forrása. Pozitívan kell hozzáállni és minden rendben lesz!!! :)

263. @IviBaba@ (válaszként erre: 260. - Danika2010)
2015. jan. 14. 12:00
ÉS mi a következő lépés? p5-nél nem tudom, milyen kezelés/műtéti eljárást javasolt az orvosod. Ha van kedved írj :)
2014. dec. 19. 22:44

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Rákszűrésen vettem részt és a citológiai vizsgálatom HSIL CIN 2 lett. 3 napja konizációs műtéten estem át és most várom a szövettant és a HPV tipizálás eredményét. Nagyon félek tőle, jönnek az ünnepek én meg csak erre tudok gondolni. Esetleg volt itt valaki, akinek hasonló citológiai eredménye volt? Mire számíthatok?

2014. nov. 19. 20:00

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: a citológiai eredményem ma lett kész, asszisztensnő kiadta a leletet, be se kellett mennem a rendelőbe, azzal, hogy minden rendben van, egy év múlva újabb rákszűrés. Itthon elolvastam, de ezek kicsit aggasztanak: "A kenet általános minősítése résznél ez van "be-ixelve": "Egyéb: jóindulatú sejtelváltozások (neoplasztikus hámelváltozásokra negatív). A másik résznél pedig: Kórokozók:"Egyéb: Kóros baktérium flóra.

Valaki tudna segíteni, hogy mit jelent? Régebbi eredményeimet megnéztem, és nem így nézett ki egy negatív lelet......

Előre is köszönöm.

2014. okt. 9. 19:05

Sziasztok!

34 éves vagyok

3 gyerkőc

P5

2014. szept. 27. 01:14

Helló lányok!

Bocsi, hogy így eltűntem innen... Sokminden történt velem.

Ti hogy vagytok műtét óta a nemi életetekkel? Én 10 héttel műtét után vérezgettem szex után!

Voltam 3 hónapos kontrollon, mondtam a dokinak, de azt mondta, hogy semmi különös, nem kell vele foglalkoznom. Vettek megint citót meg hpv-t, majd október 27.én kell visszamennem az eredményekért. De most meg csak úgy vérezgetek... Nem nagyon, csak épp hogy nagyon halványan, de szerintem akkor sem normális.

Nektek felajánlották a méhnyakrák elleni védőoltást? Ha igen, beadatjátok??? Hallani róla jót is, rosszat is...

258. @IviBaba@ (válaszként erre: 238. - Keira777)
2014. szept. 22. 14:46

Én is túl vagyok ezen már, nem volt vészes, nem féltem a műtéttől... de utána nem akart elállni a vérzés...vissza kerültem 4 napra, a műtét után 2héttel... :( azóta már semmi gondom, csupán hogy fogalmam sincs milyen fogamzásgátlót használjak... spirált nem akarok, hormont nem akarok...akkor meg mi??? :(

Negyedévente kell szűrésre mennem, nemsokára jön a féléves... de félek vmi nincs rendben, mert tele a fejem pattanással. ÉS a HPV előtt kezdődött, nekem sosem volt pattanásos az arcom. Szóval most megint :( :(

257. nevada12 (válaszként erre: 256. - Keira777)
2014. júl. 17. 09:57
Szia!Ennek nagyon örülök!Én is jol vagyok köszi megyek dolgozni vasárnaptol már aztán oktoberben ismét szűrés....addig megy az élet tovább ...kevesebbet tudok jönni de azért amikor csak lehet felnézek...Vigyázz magadra !!!
2014. júl. 12. 07:06

Nah, vegre en is megnyugodhatok :)

Nem vagyok es nem is volta rakos.... (Az elozo dokimnal akik csinaltak a citopatogiat sztem csak beneztek) Jol ramijesztettek 😨

"Csak" high grade dysplasiam volt, ami egy rakmegelozo allapot. Viszont nem vagtak ki teljesen jol, ezert osszel mennem kell rekonizaciora. Viszont gyogykaparas mar nem lesz hozza...

Huhhh.... Hat ennyi ️

Te hogy vagy, Nevada?

255. Keira777 (válaszként erre: 254. - Nevada12)
2014. júl. 11. 08:59

Szia Nevada, még nem tudok semmi biztosat... Ma megyek délután a dokimhoz, meglátjuk mit mond...

Megkaptam emailben a szövettani leletemet, jó hosszú, nem értek belőle mindent, csak annyit, hogy nem vágták ki teljesen jól :( szóval lehet h újabb műtét lesz...Vagyis kivágták, de továbbterjedés nem zárható ki :( Ez van a lelet végén:

Bár pozitív resectiós felszínt nem láttunk, de discontinuitás nem zárható ki, ezért legalább további szoros gynecooncologiai kontroll javasolható - esetleges további sebészi ellátás is felmerül.


Ez a koninak a szövettana, a gyógykaparásét egyáltalán nem érte. Este már okosabb leszek ...

254. nevada12 (válaszként erre: 252. - Keira777)
2014. júl. 10. 17:28
Van már valami eredmény Keira?
253. nevada12 (válaszként erre: 252. - Keira777)
2014. júl. 6. 08:47
Persze,hogy jó lesz!! :)
252. Keira777 (válaszként erre: 250. - Nevada12)
2014. júl. 6. 08:10

Köszi neked is Nevada :)

Úgy eltűntél, már azt hittem baj van. De szívből örülök, hogy jó lett az eredméyned, és nagyon remélem, hogy az enyém is jó lesz :)

251. Keira777 (válaszként erre: 249. - Kicsibéka)
2014. júl. 6. 08:06
Köszi kicsibéka :) remélem rendben leszünk mindannyian :)
250. nevada12 (válaszként erre: 248. - Keira777)
2014. júl. 5. 14:44
Nah!!!! Már vártalak!!Örülök hogy minden rendben ment mondtam hogy ne parázz..... :) A lényeg hogy túl vagy rajta és mostmár minden oké lesz biztos!Nekem is megvolt a varratszedés..igaz vártam rá három órat mert a doktornönek sürgös műtétet kellett megcsinálnia de kibirtam..kicsit fájt csak!DE az eredményem alapján csak ép szövetek maradtak...jelenleg semmi további tennivaló nincs minthogy sűrű kontrollra szűrésre kell járnom..háromhavonta....és ha ismét rossz eredmény lesz akkor sajnos ki kell pakolni ..de addig megnyugodhatok nincs semmi gáz....ugyhogy októberben kell mennem megint rákszűrésre onnan két hét az eredmény de addig nem idegeskedek....Minden megy tovább mint eddig és reménykeek hogy minden rendben lesz....szoritok az eredményedért!!!
249. kicsibéka (válaszként erre: 248. - Keira777)
2014. júl. 5. 13:48

De jó, akkor túlvagy az egészen! :)

Remélem minél hamarabb kész lesz a szövettanod és olyan eredménye lesz amilyet szeretnél! :)

2014. júl. 3. 16:06

Szia nevada, újra itt :)

Nálad mik a hírek??? Remélem minden rendben zajlott nálad!!!!!!


Tegnap reggel mentem be a kórházba, éhgyomorra, nem is ittam már reggel sem, de sajna csak este 7 körül került rám a sor. A dokimnak volt 2 nagy műtéte előttem...

Csakis emiatt kellett bent éjszakáznom, akikkel reggel együtt befeküdtem kisműtétesek, azok mind hazamentek még aznap...

Nem volt se beöntés, se kúp, se semmiylen más hashajtó, se katéter. Nem volt vészes, de azért végigparáztam az egész napot... A legrosszabb a műtőben volt, amikor kezdtek előkészíteni, de még nem aludtam... De ahogy kihoztak, bevettem egy kataflámot (vittem magammal), mert kicsit fájt a hasam, és aludtam este 10ig. Akkor ettem egy kicsit, majd visszafeküdtem. Hát ennyi volt kb. Mostmár itthon, szerencsére.

Nekem nem lesz varratszedésem se... És most megint csak a várakozás a szövettanig... Állítólag 1 hét...


A szobámban volt 2 tök aranyos csajszi, 1 hete volt a nagyműtétük, nyirokcsomókkal együtt mindent kivettek nekik... Durva műtét nagyon, csak reménykedem, hogy megúszom.

Nem tudom, hogy máshol mi a szokás, de itt ha vkiben van egy pici rákos sejt, tokától bokáig felvágják az embert, hogy mindent átnézzenek, és a nyirokcsomókat is kiveszik...


Jah és a dokim nagyon jó fej volt :) Látta, h tiszta para vagyok, és csak nyugtatgatott... Bejött hozzám koradélután, mondta, hogy megcsinálja a másik nagy műtétet, bejött az én műtétem előtt is a szobába, és a műtét után is...

Azt mondta, hogy abban amit kivett, nem látott semmi rosszat...

Dehát az UHval sem látott semmit, meg sehogyse, a kenet mégis rossz volt :(

247. Keira777 (válaszként erre: 246. - Nevada12)
2014. jún. 29. 18:11

Igen, nagyon sokat segitesz :) KOSZONOM!!!

Engem nem fektetnek be elozo este, reggel kell mennem.

De akkor nem iszom mar semmit reggel!

Es azt sem tudom mikor mutenek, biztos h nem reggel, azt mondta a doki, h lesz 2 nagy mutete, es vagy a ketto kozott, vagy a masodik utan tesz be... Neked ezek szerint reggel volt? Az a legjobb :) hany percig tartott a muteted, azt tudod?

Megirnad meg esetleg lecci lecci priviben h mennyi penzt adtal a dokinak?

Es te hogy vagy? Izgulsz a varratszedes miatt?

246. nevada12 (válaszként erre: 245. - Keira777)
2014. jún. 29. 16:56
Igen kaptam beöntést kettöt is egyet este egyet pedig reggel a műtét elött.Ennem nem volt szabad mütét elötti este hat órától...inni pedig éjféltöl. regge is csak egy korty vizzel vehettem be a gyógyszert de ezt lehet hogy kórháza válogatja.Katéterem nem volt...vizet se igyál ha csak nem muszály mert az altatás utáni hányinger miatt nem elönyös,bár nekem nem volt de volt aki úgy ébredt fel hogy hányt.És persze ne stresszelj mert amiyen idegállapotba mész a műtöbe olyanban fogsz ébredni......remélem tudtam valamennyit segiteni .Szoritok neked hogy minden rendben legyen!!!!!
2014. jún. 28. 20:07

Jól emlékszem, nevada, te kaptál beöntést, ugye? (vagy nem, bocsánat, tudom hogy már írtad, de már nem elékszem:(

és a katéterrel mi a helyzet? volt nektek vagy ilyen kicsi műtéteknél nem kell?

úgy izgulok...

ráadásul lisztérzékeny vagyok, úgyhogy némi kaját is viszek be, bár nem tudom, mikor ehetek előszőr...

jah és még egy kérdés... reggel ok, hogy éhgyomorra, de inni sem szabad? vagy csak vizet? kávét pl?

kösziiii h segítetek!!! :)

244. kicsibéka (válaszként erre: 243. - Keira777)
2014. jún. 26. 14:44
Nekem is rövid szokott lenni a menzeszem, max 2 nap! Nekem azt hiszem a hideg késes eljárást csinálták, de nem volt bennem se cső, se varrattok... mármint csak felszívódó varratok voltak!
243. Keira777 (válaszként erre: 242. - Kicsibéka)
2014. jún. 26. 14:41

kösziiiii!!! nem nagyon voltam kórházban, kicsit össze kell szednem magam :)

Ahogy írtam lentebb, sztem a műtéti eljárástól is függ, ki mennyire vérzik. Neked milyen konid volt, tudod? A loop-pal kevésbé vérzik az ember, azt írják...

Én amúgy sem vagyok egy vérzős típus, a menszeszem is 1 napos (na jó, ha mindent beleszémolok, 1,5 :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook