Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8hós baba ehet meggyet?Ha igen kell valami extrát csinálni vele (pl. mint a borsóval passzírozni) vagy csak simán adható? fórum

8hós baba ehet meggyet?Ha igen kell valami extrát csinálni vele (pl. mint a borsóval passzírozni) vagy csak simán adható? (tudásbázis kérdés)


23. Serry (válaszként erre: 22. - Ee50b7c391)
2009. márc. 4. 16:40

Amikor már tud fogni ügyesen és mellette tudsaz lenni. Gergőmnek pl nem lehet odaadni egy kiflicsücsköt mert azonnal betömi az egészet. Pedig 13 hónapos.

Egyébként glutént tartalmazó ételt szoptatott csecsemőnél 8 hónapos kortól lehet bevezetni, Tápszeres babánál inkább később 10 hónapos kor körül.

Az anyatej véd ha kevés az enzim ami bontsa a gliadint.


Narancs, ma már vannak vitamin készítmények stb azzal ehet pótolni a vitamint. DE ha a hozzátáplálást anyatejes babánál csinálják és az anya elegendő vitamint fogyaszt akkor azért, ha tápszeres baba akkor meg a tápszerben benne van a szükséglet akkor azért nem kell.

DE csuklásra szoktak adni kis citromlevet. Én nem mondom meg mit csinálj vagy ne csinálj a fiaddal, és azt sem, csak azt írtam le ide ami az aktuális ajánlás. Ha nincs allergia a családban akkor sok mindenel nem lehet gond és van ami túlzott óvatosságnak tűnik. S nem is fogok veled vitatkozni azon,hogy most hogyan csináljuk és,hogy csináljuk úgy ahogy anyáink, mert nem lett semmi bajunk. Nekem erről van egy meggyőződésem és már a vitákat végig csináltam az első fiamnál, és eléggé belereteszeltem. Ennek most isszuk a levét. Na mindegy csak az ajánlásokat és a véleményem írom le a döntés a tiéd ,mert a te gyereked.

22. ee50b7c391 (válaszként erre: 21. - Serry)
2009. márc. 4. 16:23

Magamnak is ugy csinálom,mint neki,hogy megfőzöm a zöldséget csak a magamét berántom és akkor természetesen olajon csinálom a rántást.De neki megfőzöm a zldséget, kis főzőlével összepürésitem és enniy. Vagy szoktam nkei eltenni huslevest és a zöldséget azzal pépesitem és abból lesz a főzelék.

Én igy csinálom.Ezért nem értettem hogy kerül bele az olaj.

A citrus félékkel azomban nem értek egyet,hisz amikor én baba voltam már akkor is egy egy kiskanál narancslé volt a vitaminpótlás, sőt még nagyanyám korában is.Hisz van olyan gyerek aki nem birja az almát és helyett valami kell.

Sose hallottam még ilyet,hogy ne lehet narancslevet adni a gyereknek.De lehet igy van, én azomban adom nkei :)


Na és a kifli? mikortól lehet neki adni hogy majszolgassa??

21. Serry (válaszként erre: 18. - Ee50b7c391)
2009. márc. 3. 18:29

Magadnak rogyna szoktad a főzeléket csinálni? Mert én kevés olajon megdinsztelem a zöldséget. S már ott is az olaj. A másik olajon sütöm neki a csirke húst. Ott is ott az olaj. Igen én a fűszereket kipróbáltam ár, olajos fűszerkeverékben sütöttem a húst és így adtam a főzelékéhez. Minek? Hogy ismerje a természetes zöld fűszereket. S azért,hogy ne sózzuk cukrozzuk az ételeit.

Még az olajról a főzelékeit készítheted rántással is ahhoz is kell olaj, kukorica, vagy rozs lisztel, vagy rizsliszttel.


Citrus félékkel vigyázni, mert főleg allergiás hajlamú családban allergizál. Tehát ha van a családban allergiás oda kell figyelni.

2009. márc. 3. 17:49

Nekem anno a meggyet elsők között mondta a védőnő. Már a gyermek három hónapos korában javasolta (akkor érett nálunk a meggy), hogy kipréselve és vízzel higítva ihat meggylét.

Ha magát a gyümölcsöt szeretnéd adni neki, szerintem mindenképpen paszírozd át.

2009. márc. 3. 17:21

ja és még valami:bazsalik ..stb többi adható fűszer mega petrezselyem(szóval az az oszlop amiben ezek vannak) Minek adjak neki ezekből?????

Ti adtok?

2009. márc. 3. 17:20

Tényleg ugyan az a kettő.

Érdekes mert a citrusféléket 12 hó után irja de én már legalább 2 hónapja egy narancs,vagy gréfrut kifacsart levét adom nkei,pohárból issza szépen és imádja.Sőt a tv ben is hallottam,hogy főleg igy télen fontos a vitamin bevitel és a narancs tökéletes erre.


Viszont kérdés:étolaj...

Mibe tegyem?Mármint ugy értem,hogy pl amikor főzöm nkei a zöldséget akkor tegyem a vizbe?Vagy ti hogyan csináljátok?

17. szebinora (válaszként erre: 13. - Serry)
2009. márc. 3. 11:26

Most néztem meg az oldalt!

Ugyanaz, mint amit én írtam, csak az enyém színesebb!

:D

16. ALLICS (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2009. márc. 3. 11:19
A bébiételekben azért van aprómagvas is,mert olyan technológiával készülnek amivel pont az aprómagvakat távolítják el.Viszont ezt a kertben szedett gyümölccsel mi otthon nem tudjuk megcsinálni.
2009. márc. 3. 11:18
Igen mag és héj nélkül .
14. ALLICS (válaszként erre: 6. - Fortuna79)
2009. márc. 3. 11:17
Igen ehet.
13. Serry (válaszként erre: 5. - Ee50b7c391)
2009. márc. 3. 11:10

Nagyon sok minden van mait már adhatsz neki: k betűsök, brokkoli, retek, uborka, hagymát is tehetsz a az ételeibe. De itt találsz egy jó kis táblázatot biztosan sokat segít:)

Dietetikus anyukaként én is ezt használton, használtam:))

[link]

12. anbene (válaszként erre: 6. - Fortuna79)
2009. márc. 3. 09:56
2,5 éves gyerek már mindent ehet.
2009. márc. 3. 09:53
Sziasztok!Az én babám is 8 hónapos:)Céklát már ehet,a meggy az elsö gyümik között van amit kaphatnak....aprómagvasat 1 év után ehetnek csak,viszont nem értem,mert bébiételben mint desszert,van málna 4 hónapos kortól ezt még 6 éve láttam a boltok polcain az elsö csemetémnél:)
2009. márc. 3. 09:47

[link]


Erre az oldalra menjetek rá, ezen minden rajta van!

Én is erről puskázom!

9. szebinora (válaszként erre: 7. - Ee50b7c391)
2009. márc. 3. 09:46
Céklát ehet!
8. szebinora (válaszként erre: 6. - Fortuna79)
2009. márc. 3. 09:46
Ezeket nem eheti csak 1 éves kor után!
2009. márc. 3. 09:40
tejterméken kivül,azt sajnos nem.Pl céklát ehet?
2009. márc. 3. 09:40

Bocsánatot kérek, hogy bepofátlankodok, sajnos én nem tudom a választ, viszont azt szeretném kérdezni, hogy 2.5 éves gyerek ehet e már aprómagvas gyümit, pl. málna, szeder, szőlő, eper stb.


Köszönöm

2009. márc. 3. 09:40

Elég ...a védőnőm és nem mond sose semmit.Ezért fogalmam sincs mi újat ehet.

Miket ehet még?Eszik almát körtét szilvát banánt barackot krumplit répát rizst májat hust.

Mi olyan vana mit még ehetne?

2009. márc. 3. 09:32

De azért ne felejtsd el kimagozni:)))

Nyugodtan eheti egyébként, hiszen már az első gyümölcsök közt szerepel az adhatók listáján.

2009. márc. 3. 09:31

Ehet meggyet! Nekem nem eszi meg a gyerek, csak ha összekeverem almával, vagy teszek bele egy kis szőlőcukrtot!

Elég savanyú.

Nem kell passzírozni, de turmixold le!

2009. márc. 3. 09:30
Szerintem nyugodtan adhatod neki. Az, hogy pépesíted e, attól függ egyébként adsz e már darabos ételt neki. Ha adsz, akkor nem kell paszírozni, nem olyan a héja mint a borsónak, mert az kemény és nehezen emészthető. A meggyé puha.
2009. márc. 3. 09:27
8hós baba ehet meggyet?Ha igen kell valami extrát csinálni vele(pl mint a borsóval paszitozni) vagy csak simán adható?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook