Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért van az, hogy sok gyerek csak az oviban, iskolában eszik? fórum

Miért van az, hogy sok gyerek csak az oviban, iskolában eszik? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. máj. 16. 10:03

Sajnos ezeknek az embereknek a gondolkodásmódját nem lehet megváltoztatni.

Segélyosztás után itt is tele a kocsma, a gyereknek meg kilóg a lábujja a cipőből.

2014. máj. 16. 09:54
mert lehet otthon nem tellik nekik ra,mert szegenyek.
30. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - 3f66ff7e42)
2009. márc. 27. 15:59
Szörnyű!!
29. Borsa
2009. márc. 3. 15:49
Azokat, akik ezeket a rendelkezéseket kitalálják, elküldeném egy kiskocsmába egy hónapra. Nézzék meg, hány részeg, dohányzó, segélyből élő, büszke szülő van ott, akik azt sem tudják, hogy hol a gyerek, nem hogy azt, hogy mi lesz a vacsora (tápértékről már ne is beszéljünk).
2009. márc. 3. 15:38

drnéni,gummy!

Nagyon igazatok van.Volt is egy időben,ha jól emlékszem, 1999-ben,hogy nevelési segély helyett ételjegyeket kaptak.Nem sokáig működött,kb 3-4 hónapig.Hogy miért azt sejtem,de le nem írhatom,mert a fene nagy demokráciában, szólásszabadságban nagyon meg kell gondolni, hogy mit írunk, és mit mondunk ki.Pedig csak a kormánynak kellene törvényt alkotni róla, és akkor nem lehet mit tenni,nincs ellene apelláta.Sajnos kormányunknak olyasmin nem jár az esze.Szerintem már ez a hozzászólásom is rezegteti a lécet,de sajnos ez van.Hoxa bocsánat,nem akarlak kellemetlen helyzetbe hozni.

27. Gummy
2009. márc. 2. 15:41

Ez idevág :)


Egy cigány felkerül Pestre. Odamegy az első járókelőhöz, és megszólítja:


- Köszönöm, kedves magyar úr, hogy beengedtek az városba, lakhatást, ételjegyet, ingyen orvosi ellátást és oktatást biztosítanak, és nem kell adóznom!


Erre a járókelő:


- Téved, uram, én mexikói vagyok.


Az ember továbbmegy, és megszólítja a következő járókelőt:


- Köszönöm, budapesti barátom, hogy egy ilyen szép országban lehetek!


- Ön téved, én vietnami vagyok.


Emberünk nem adja fel, a következőt is megszólítja:


- Köszönöm önnek, hogy láthatom a csodálatos Budapestet!


- Mi közöm hozzá? Én a Közel-keletről jöttem.

Végül csüggedten még odamegy egy szép hölgyhöz.


- Ön magyar?


- Nem, dél-afrikai vagyok.


Emberünk kiábrándultan:


- És hol vannak a magyarok?


A nő az órájára néz, és megszólal:


- Valószínűleg munkában.

26. Borsa
2009. márc. 2. 15:27

Megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül, csak azt nem tudom, hogyan lehetne ez ellen tenni.


Saját szűk környezetemben is kellett ilyet tapasztalnom, de csak szájtépés volt a "hegyi" beszédem.

25. Gummy (válaszként erre: 24. - E7c86bb5e3)
2009. márc. 2. 15:24

Na ezzel én is így vagyok. Amit az ember igazán gondol, nem mondhatja ki.

Persze a "mások" nyugodtan kiabálhatnak az Önkormányzatnál követelve a segélyt, vagy az orvosnál (hogy írja meg a papírt, amiért még több segélyt kap). És mennyi ilyen van....

2009. márc. 2. 15:13
nem is merek hozzászólni,tuti letiltanának..........
23. koppanya (válaszként erre: 21. - Borsa)
2009. márc. 2. 14:58
ezt mondom én is
22. Gummy (válaszként erre: 21. - Borsa)
2009. márc. 2. 14:56
Nagyon sokakat dühít, csak tűrtőztették magukat, egészen a veszprémi kézis gyilkolásáig. Ha most nem lesz változás - ennyi ember felháborodása után - akkor soha...
21. Borsa
2009. márc. 2. 14:51

Ez a probléma körbe - körbe jár.

Csak űgy látszik, tűl kevesen vagyunk, akiket dühít, és még kevesebben vannak, akik tenni is tudnak ellene.

Persze ha tennének ellene, azonnal akadna egy érdekvédő szervezet, aki megvédené ezeket az embereket. PFFFFFFF

20. Gummy (válaszként erre: 19. - Drnéni)
2009. márc. 2. 14:44

"Annyira dühítő, hogy a rengeteg befizetett adónk a kocsmapulton végzi! Komolyan, ennyi erővel mindjárt én is elihatnám!"


Vagy a WC-be lehúzni, mert úgyis ott köt ki!! :)


A névre szóló megint csak nem lenne jó, mert amilyen 1-2 boltos, piát is adna érte.

19. drnéni (válaszként erre: 16. - Cikicakk)
2009. márc. 2. 14:37

Én is így gondolom, sőt én azt mondom, hogy névre szóló élelmiszerjegyet kellene bevezetni, így nem lehetne elvenni tőlük, se eladni, mert más nem használhatná fel. Vagy gázszámla-jegyet, stb. Utazási csekknél is működik. A férjem szerint elektronikusan is meg lehetne oldani, mint az egészségpénztáraknál, bizonyos helyeken lehetne fizetni vele (élelmiszerbolt, közmű-szolgáltatók).

Nem igaz, hogy az, akinek ez a munkája, miért nem tudja ezt elérni.

Annyira dühítő, hogy a rengeteg befizetett adónk a kocsmapulton végzi! Komolyan, ennyi erővel mindjárt én is elihatnám!

18. kawaclipse (válaszként erre: 17. - Gummy)
2009. márc. 2. 14:33
Emiatt mondtam hogy a hozzászólásommal zárjuk a témát, mert félek elmegy más irányba. :)
17. Gummy (válaszként erre: 16. - Cikicakk)
2009. márc. 2. 14:32
Ez lenne a legjobb módszer, de gondolom az Önkormányzatnál is félnek, mert ha esetleg nem pénzt adnak, akkor verekedésig is elfajul a dolog. (és nem írom le milyen a bőrszínük, nehogy fajgyűlölőnek nevezzenek, mert általában ezek akik ilyenek)
2009. márc. 2. 14:27
Én az Önkormányzatokat is hibáztatom.Ha észreveszik, hogy a gyerekek éheznek, a szülők alkoholisták, nem pénzben kellene odaadni a segélyt, hanem élelmiszerjegyben.Azon nem lehet alkoholt,meg cigarettát venni,csak ennivalót,esetleg mosóport,meg tisztasági szereket.Bár amilyen rafináltak,eladnák a jegyeket, és akkor megint a kocsmában köt ki a pénz.
2009. márc. 2. 14:18

Osztályfőnökként hányszor láttam azt is, hogy a havi 300 ft osztálypénzt (amiből a 6-10 éves gyerek kirándulni ment, télapó és húsvéti csokit kapott stb) nem fizette be pénzhiányra hivatkozva a szülő, de vidáman füstölt el NAPONTA ennél többet.

És ilyenkor a tanár is bajban van. Mert nem lenne szabad a gyereket büntetni, tehát azt is el kellene vinni kirándulni, aki nem fizetett egész évben. De ez egyrészt a többi szülővel szemben nem fair, másrészt utána a szülő sose fog fizetni, mert anélkül is elment a gyerek kirándulni. Nehéz...

2009. márc. 2. 14:17

A lányom válogatós kicsit, és az oviban mindig otthagytuk az uzsit, más hazavitte a testvéreinek, legalább ettek vacsorát...

a szülők nem dolgoztak...ezért éheztek.

13. Borsa
2009. márc. 2. 14:17
Azt már csak halkan mondom, hogy a törzsvendégek segélyét a postás oda hozta.
12. Borsa
2009. márc. 2. 14:16

Egy nyáron dolgoztam egy kiskocsmában. Volt egy család (apa, anya, két gyerek), akik rendszeresen együtt jöttek. Apa: kukás, általában részeg. Anya: munkanálküli, mindig piás. Gyerekek: koszosak, mocskosak, szakadt ruhában, éhesen. A kocsma udvarán volt egy hatalmas almafa. A kisfiú behozott egy almát, hogy megeheti -e, mert éhes. Megmostam, összebágtam neki, úgy könnyebb. Meglátta az anyja, hogy mit csinál, és megverte úgy, hogy az asztalba verte a kisfiú fejét.

Nagyon keményen elbeszélgettem vele, mielőtt kidobtam. Négy évesen legalább annyi volt a gyerekben, hogy kérte az almát, és meg is köszönte.


Ne kérdezze senki, hogy mit gondoltam, és éreztem akkor.

11. Gummy
2009. márc. 2. 14:15

Szerintem azért, MERT TÚL SOK SEGÉLYT ad az állam az olyanoknak, akik alkoholisták, emiatt le vannak százalékolva, vagy nem veszik fel sehova dolgozni.


Én nem adnék egy fillért ilyeneknek, nehogy még segély, + családi pótlék + munkanélküli segély.

2009. márc. 2. 14:12
Kitty kérdésére engem is érdekelne a válasz. Gondolkodtam már ezen én is, de a válaszra még nem jöttem rá.
2009. márc. 2. 14:11
Szerintem azért, mert nem tanították meg őket, hogy hogyan kell beosztani a pénzt. Amíg van jól élnek, ha nincs akkor csak sajnálkoznak, panaszkodnak. Nem tudnak fontossági sorrendet beállítani, mert ahhoz egy kicsit magasabb intelligencia kellene, mint amilyen az ilyen embereknek van.
2009. márc. 2. 14:11
Nem, ez nem azért van. Az ilyennek azért van gyermeke, hogy legyen pénze. És természetesen nem azért kell neki a pénz, mert van gyermeke. Asszem ez a téma így le is záródik, mert át fog menni más irányba sztem. Arról meg hallottunk épp eleget az utóbbi időben...
2009. márc. 2. 14:10
hát ezt hál istennek azért nem ismerem....
2009. márc. 2. 14:10

Hát pont ezért, Kitti. Az önkormányzat kifizeti a gyerekek étkeztetését,otthon pedig majd csak kibírja azt a pár órát, míg újra iskolába-oviban tud enni... illetve még a családsegítő szolgálat, és egyéb nonprofit intézmények támogatására is számíthat.

Minek érezzen felelősséget?:S

2009. márc. 2. 14:09
Hú ez engem is érdekel!Talán ezt látta kiskorában ő is így nőtt fel!
2009. márc. 2. 14:08

jó és kényes téma- erről nem beszélünk.....


felháborít mikor az éhező gyermekeikről nyilatkoznak aztán ott a cigi a kezükban

2009. márc. 2. 14:08
mert a boltban azonnal kell fizetni, a kocsmában pedig talán felírják, vagy mi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook