Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit foglal magába a szociológia? fórum

Mit foglal magába a szociológia? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 20. 19:13
Jaj, hogy én ezt mennyire szeretem... :-))))
22. 236fe2f68e (válaszként erre: 21. - 236fe2f68e)
2009. márc. 4. 14:34
infókat... már írni se tudok
21. 236fe2f68e (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2009. márc. 4. 14:34
ma megtudtam, hogy sajnos itt ahol lakom nincs ilyen szak..igy más városba kell menjek és ott csak román szak van...hmmn... magyarul jobban szerettem volna. Keresgélek hátha kapok valakit aki tudni pontos infokkat mondani.
20. emagdi (válaszként erre: 17. - 236fe2f68e)
2009. márc. 3. 19:19

nincs nekik valami előkészítő tanfolyamuk, vagy valami olyan esemény, ahol tudnál találkozni az ott tanuló hallgatókkal?

csakcsak velük kellene beszélgetned ahhoz, hogy megtudd milyen is az az egyetem, és konkrétan miket tanulnak, milyen projektekben van esélyük részt venni...

19. vvicus (válaszként erre: 17. - 236fe2f68e)
2009. márc. 3. 18:48

Ez tényleg nagyon sokszor van így! Én is jártam így, kétszer is. Először otthagytam egy év után az egyetemet, mert teljesen más volt a szak, mint aminek én elképzeltem, aztán pótfelvivel bekerültem egy másikra, ahol most fogok államvizsgázni. Igazából nagyon érdekel, amit tanulok, és nagyon tetszik (ellenben az elsővel), csak fogalmam nincs, mit fogok vele kezdeni. Szóval én úgy érzem, nem csak az számít, szereted-e tanulni, hanem a piaci értéke is.

Ja, és ahogy írtam már egyszer, egészen biztos lehetsz benne, hogy az első 1-2 félévben egy csomó olyan dolgot is fogsz tanulni, ami az általános ismeretekhez kell, de nem biztos, hogy érdekel. Ez mindenhol így van.

18. spinneli (válaszként erre: 8. - 236fe2f68e)
2009. márc. 3. 18:08
attól függ mire gondolsz ember alatt, szociológiában pont nem az egyéni embert vizsgálgatod,
17. 236fe2f68e (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2009. márc. 3. 17:53

igazad van, pont erröl beszélek én is hogy konkrétan arra vagyok kiváncsi milyen ugy igazán... sok olyan esetről hallottam, hogy számitott egyre s mikor bejutott a bizonyos "szakra" akkor nem az volt aminek ő hitte.

Amugy voltunk egyetem látogatni, de nem volt idő belemenni ezekbe adolgokba konkrétabban.

Mindenkép jol megakarom ismerni, mielött belekezdek.

16. emagdi (válaszként erre: 14. - 236fe2f68e)
2009. márc. 3. 16:31

nincsen az egyetemen nyílt nap, ahol tudnál beszélni az ott tanuló diákokkal, vagy tanárokkal? esetleg ahol elmondanák, hogy jelenleg milyen témákban folynak kutatások náluk (gondolom később ha oda jelentkezel kb ilyenekbe tudnál te is bekapcsolódni).


én a helyedben mindenképpen valamiféle személyes benyomást próbálnék szerezni, mielőtt oda jelentkeznék.

15. 236fe2f68e (válaszként erre: 14. - 236fe2f68e)
2009. márc. 3. 16:19
ez csak egy bizonyos szmély miatt, akinek kötekedhetnéke van és "csufoljunk ki mindenkit betegségben" szenved
14. 236fe2f68e (válaszként erre: 2. - 236fe2f68e)
2009. márc. 3. 16:19
Amugy meg tévedés ne essék!!!...az, hogy keveset tudok róla nem azt jelenti, hogy semmit se tudok a szociológiáról és, hogy csak azért akarok szociologiára menni mert "jol hangzik" . Egyszeren biztos akarok lenni a döntésemben mert nem szertnék 3 évet az életemből csak ugy kidobnni valamire ami talán nem is az aminek én ismertem meg...ugyhogy "kedves felhasznéló" olvasgass bele a többi bejegyzésembe is mielött prédikálsz, kedves kis "jopofizzunk felhasználó" :D LOL
13. 236fe2f68e (válaszként erre: 12. - Rheni)
2009. márc. 3. 16:13
szia, köszike, meg is nézem rögtön :D
12. rheni (válaszként erre: 9. - 236fe2f68e)
2009. márc. 2. 19:46
szia, küldtem egy kis "kóstolót". Majd szólj ha kérsz még :-)
11. 236fe2f68e (válaszként erre: 10. - Vvicus)
2009. márc. 2. 16:12
hát igen megértlek, sok olyan egyetemi diploma van amit dobhatsz a szemétbe mert nem tudod felhasználni...sajnos...
10. vvicus (válaszként erre: 8. - 236fe2f68e)
2009. márc. 2. 16:03
Szia, igen hallottam már róla! És tényleg nem kukacoskodás miatt írtam, amit írta, csak segítő szándékból. :-) Ha ennyire ez minden álmod, akkor csak hajrá! Szerintem is nagyon érdekes a szoc., imádtam a két félévet belőle, sőt, még írtam egy hosszabb dolgozatot is a párkapcsolatok alakulása a rendszerváltozás után címmel, már sajnálom, hogy nem ezt választottam szakdolgozati témának, de mindegy, ez már veszett fejsze nyele. És az Andorka féle könyv tényleg nagyon érdekes és hasznos dolgokat tartalmaz.
9. 236fe2f68e (válaszként erre: 5. - Rheni)
2009. márc. 2. 14:30
küldtem neked privit.
8. 236fe2f68e (válaszként erre: 3. - Vvicus)
2009. márc. 2. 14:24

Nos mivel én Erdélyben lakok, valahol itt probálok a Babes Bolyaira bejutni...nem tudom esetleg hallottále rola..


Éngem nagyon érdekel minden ami az emberrel kapcsolatos.... tehát ugy gondolom ha nem is érek vele semmit tanulhatok valami olyant amit nagyon szeretek.

2009. márc. 2. 14:04

A szociológia tárgyterületei többek között a család, a kisebbségek, az oktatás, a vallás, a politika, a lakóhely, a bűnözés, a szellemi és egészségi környezet társadalmi kérdéseivel foglalkoznak.

üsd be a wikipediába, hogy szociológia, egész jól leírja azt, amit az imént akartam mondani...

2009. márc. 2. 14:02
A társadalomról, a társadalomban végbemenő változásokról, folyamatokról tanulhatsz. Olyan mint népesség változása, munkanélküliség, öngyilkosság, gyermekvállalás stb. stb. Ha megtalálom az Andorka-féle szoci könyvemet, többet tudok róla írni.
2009. márc. 2. 13:59
szia! Ha kell tudok róla anyagot külden ha írsz egy e-mail címet. Én szocpedes vagyok és tanultunk pár félév szociológiát.Szívesen küldök.
2009. márc. 2. 13:58

Ezt találtam:

A szociológia szak olyan gyakorlati tudással rendelkező szakembereket képez, akik szerepet tudnak vállalni az EU-integrációs törekvések megvalósításában, illetve az ország előtt álló gazdasági szerkezetváltási folyamatban. A cél olyan szakemberek képzése, akik alkalmasak a térségek társadalmi, gazdasági, kulturális, természeti értékeinek és érdekeinek szakmai feltárására, helyi és vidékfejlesztési programok kidolgozására és menedzselésére.

3. vvicus (válaszként erre: 2. - 236fe2f68e)
2009. márc. 2. 13:58

Szia. Sokat nem tudok segíteni, én két félévet tanultam szociológiát, barmi érdekes, nagyon tetszett, de milyen piaci értéke lenne szerinted ennek a diplomának? Csak azért kérdem, mert én most júniusban fogok államvizsgázni, és már tudom, hogy teljesen értéktelen, értelmetlen a diplomám, elszúrtam 3 évet az életemből, és rengeteg pénzt, mert fizetős volt. El is kezdtem mellette mást tanulni, amivel talán fogok majd tudni boldogulni a későbbiekben.

Ja, még annyi, hogy tuti lesznek ezen a szakon is olyan általános tárgyak, mint 20.sz-i töri, pszichológia, politológia, stb. az első félévekben, és csak utána lesznek sokkal konkrétabban a szociológiára vonatkozó tárgyak.

Amúgy melyik egyetem szoc. szakára mennél?

2009. márc. 2. 13:52

Szeretnék tovább tanulni szociológiát, mármint szociológia egyetemre mennék, sajnos keveset tudok róla.

Valaki tudna segiteni?

2009. márc. 2. 13:51
Mit foglal magába a szociológia?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook