Angyalok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Angyalok

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
393. 4b6a2525df (válaszként erre: 392. - Loni)
2007. júl. 17. 14:05
És tudod mit? Az a baba két hónapon belül meg is fog foganni
392. Loni (válaszként erre: 390. - 0c97fbb607)
2007. júl. 17. 13:59

A hited az a tied. Senki másé. És senki másnak nincs is nagyon hozzá köze. Ha valakivel megosztod ezt a kérdést, az - szerintem - megtisztelő a másik számára. Aki pedig kiröhög, az tapló. Aki meg akarja változtatni a hitedet, az elvakult saját hite iránt vagy kicsit túlbuzgó. Értelmesen lehet beszélgetni, akár vitatkozni is a hitről.


És akkor egy személyes élmény egy angyalról. Lehet, egyesek majd kinevetnek érte, lehet, mások virtuálisan megköveznek. Nem mondom, hogy majd jólesik majd, de nem nagyon érdekel. Én tudom, hogy nem véletlenül történt az, ami történt. És hiszem, hogy egy angyallal találkoztam.

Szóval:

Éppen a múlt héten történt. Jöttem dolgozni, esti műszakra. Korábban elindultam otthonról, mint szoktam (ez is amolyan "jel"). Az utcánkban flfigyeltem egy emberre. Semmi különös nem volt benne. 35 körüli pasi, normál utcai ötltözékben egy bőrönddel. Csak úgy elképzeltem, hogy hova jöhet... családlátogatás, kiküldetésből jön haza stb. Nem néztem feltűnően vagy ilyesmi. Egyszer csak megszólított - angolul. Egy házszámot keresett. Néztem a papírját szegénynek, és nagyon gyorsan leesett, hogy iylen házszám ebben az utcában nincs. Jobban megnéztem a papírját, hát kiderült, hogy a XVII. kerületben van a cím, ahová mennie kell. Akkor pedig az I. kerületben álldogáltunk. Kiderült szerencsére, hogy beszél németül. Elmentünk a metróállomásra, hátha vab térkép vagy internet, hogy megmutassam, hová is kell mennie. Na, persze nem volt. Irány a Kossuth tér, mert ott tudom, hogy van ilyen. Pont foglalt volt a net. Na, akkor vegyünk egy térképet. Kisilabizáltuk, hogy hová kell mennie, nagy nehezen elmagyaráztam neki. Közben elmesélte, hogy honnan jött, és azt is: bizony 2 órájába telt, hogy a Keleti pályaudvartól eljusson a Batthyány térre. (Mert nem tudta, hogy metrófelújítás van, és nem értette, hogy mi történik.) Kb újabb egy órás út állt előtte. Amíg mentünk lefele a metróhoz, kérdeztem, hogy nem éhes-e. Mondta, hogy hát éhes, de hát hol egyen, és különben i siet, mert már fáradt. Volt nálam egy kis pogácsa, azt nekiadtam. NAgyon boldog volt. És akkor azt mondta, hogy én egy angyal vagyok, akit Isten vezérelt az ő útjába. És a pasiról kiderült, hogy pap (helyesebben papnövendék). Mondta, hogy majd imádkozik értem. Kérdezte, mit szeretnék az életben? Mondtam neki, hogy egy babát. Ő pedig mondta, hogy imádkozik azért, hogy legyen nekem babám. És adott nekem egy medált is, ami az ő rendjének a jelképét tartalmazza. (Nagyon szép.) A rend a betegek, az elesett emberek megsegítését végzi.

Ezt most így leírva elég triviálisan hangzik. De nekem valahogy visszaadta a "lelki békémet". (Tudni kell, hogy ez előtti nap előtt derült ki, hogy ebben a hónapban sem sikerült a baba, és ez eléggé elszomorított.) Ez amolyan égi jel volt, hogy nyugi. Azóta már nincs is bennem az a nagyon görcsös akarás (ami többek szerint kicsit visszavetetette a baba-kérdést). Ez persze nem azt jelenti, hog innentől kezdve akkor nem is "dolgozunk" a "projekten"... :)

Szóval nekem ez egy angyali találkozás volt, és így is fogok rá emlékezni. Másnak nem több, mint hogy egy nő útbaigazítást adott egy külföldinek. Csak értelmezés kérdése.

391. Loni (válaszként erre: 388. - 4b6a2525df)
2007. júl. 17. 13:39

Nem vagyok túl profi angelológiából. Most tanulmányozom a témát - azért is voltam ennyire marha okos az előző hozzászólásaimban. :)

Ha találok majd még valamiérdekeset, akkor azt megosztom veletek.

2007. júl. 17. 12:42

Na,nekifutok mégegyszer:))))

Szóval szerintem ebben a témában senki nem mer majd nyilatkozni,azok után,hogy páran azt hiszik,hogy csak az ő hitük lehet igaz,másé nem.

2007. júl. 17. 12:41

Ezt csak azt tudhatja aki már látott angyalt.

Szerinted azok után,ahogy egyesek lebolndondozták,vagy vigyorgóba kültrk pár embert,mert még valaki ebben a témában nyilatkozni?

388. 4b6a2525df (válaszként erre: 387. - Loni)
2007. júl. 17. 10:03
Akkor talán folytathatnád egy egy angyal jellemzőivel:)
387. Loni
2007. júl. 17. 06:59
Kicsit elkanyarodtunk az angyaloktól. Bár én nem bánom.
386. 0c97fbb607 (válaszként erre: 384. - Wowbagger)
2007. júl. 16. 23:21
De evvel mit is akartál mondani?
385. 0c97fbb607 (válaszként erre: 384. - Wowbagger)
2007. júl. 16. 22:18
Nem.Természetesen az ember,aki hibázik.
2007. júl. 16. 21:09

Ha Józsi megöli Gizit, mert féltékeny, akkor azért a szerelem hibás vagy az ember?


Ha x- edik Richárd lerohanja a közel- keletet, mert gyarmatosítani akar, meg téríteni, akkor azért az Újszövetség a felelős (ahol egy sor ilyesmire buzdító szöveget sem találsz), vagy az ember?


Ha Néró császár karóba húzatta, és felgyújtotta a keresztényeket hitük miatt, az Zeusz bűne, vagy az emberé?

2007. júl. 16. 21:05

Azt, hogy mi az igazság, ember el nem döntheti.

De választanod kell, és ezt nem kerülheted el.

Legyen Neked hited szerint.

382. 0c97fbb607 (válaszként erre: 381. - Wowbagger)
2007. júl. 16. 20:48

Ha figyelmesen olvastál volna,pont erre akartam kilyukadni!

Azzal az átkozott hittel magyarázzák az emberek a tévelygéseiket!A boszorkány üldözés,a keresztesháborúk,a vallási háborúk....stb.stb....mind mind egy ember által leírt,átírt,megmagyarázott valamik.Rosszabb volt Hitler?Mint pl Bin Laden?Ki rosszabb kinél?Ki gondol jót és ki rosszat?

Ki dönti el,mi az IGAZSÁG?

.

381. Wowbagger (válaszként erre: 377. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 20:43

"Hogy miben hiszünk az más nem lényeg,csak a hit az?Nem?"


Hitler meg abban hitt, hogy a nem árja az alsóbrrendű faj, és az árjáknak uralkodniuk kell felettük. Osama Bin Laden abban hisz, hogy a romlott nyugati kultúrát pokolgépekkel kell "megváltani".

Tényleg csak a "hit" lenne a lényeg, annak tartalma, és főleg gyümölcse nem?

2007. júl. 16. 20:12
egyszóval ,ti tudhatok valamit amit én nem!
2007. júl. 16. 20:06
kijelenteni*
2007. júl. 16. 20:06
buddhizmus,hinduizmus,kereszténység?Ki mondja meg melyik az igaz?Egyáltalán van esély kilyelenteni azt ,hogy mi IGAZ és mi nem?
2007. júl. 16. 20:03
Az életeddel kapcsolatban és az enyémmel ,meg az összes többi emberrel kaőpcsolatban.....a hit az ami közös bennünk,nem?Hogy miben hiszünk az más nem lényeg,csak a hit az?Nem?
376. Wowbagger (válaszként erre: 375. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 19:55
Mivel kapcsolatban?
375. 0c97fbb607 (válaszként erre: 374. - Wowbagger)
2007. júl. 16. 19:51

Áhá.Lassan kibújik a szög a zsákból...

Az alap a hit,nem?

374. Wowbagger (válaszként erre: 369. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 19:42

Valahogy nem látom, hogy a hétköznapi problémák megoldására és saját hülyeségeink kiküszöbölésére buzdítana...

Ha valaki nem talál válaszokat a vallásban, tudományban, filozófiában, az BIZTOS, hogy a vallás, tudomány, filozófia hibája? Aki nem hajlandó önmaga hibáit megvizsgálni, annak biztos...

Akkor teremthet új kultúrát ez a dolog, ha van alapja. Pl. vallási, tudományos, filozófiai...

373. 0c97fbb607 (válaszként erre: 372. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 19:30
Válaszolok!Nem!Nem az volt a célja,hanem pontosan az ami történt!
372. 0c97fbb607 (válaszként erre: 367. - Wowbagger)
2007. júl. 16. 19:28
Jól van ,no.Szerinted a kíváncsiság ,a tudás iránti vágy ,bűn lehet Isten szemében?Szerinted az volt a célja Istennek,hogy a paradicsomban vigyorogjanak tudatlanul?
371. 0c97fbb607 (válaszként erre: 370. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 16. 19:22

Ejnye!Most aztán lehúztad rólam a vizes lepedőt!:)

Na de mindegy,megbeszéljük!

Kell az a biblia,külömben hitelemet vesztem!:)

370. ec63a7fc29 (válaszként erre: 368. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 19:13

Nem engeded, hogy kimenjek hozzád, te nem akarsz bejönni, így aztán nehéz.

Szánd rá magad egy találkozásra, s a kezedbe nyomom a Bibliát.

Tehát: Mikor?

2007. júl. 16. 19:03

"Immár fél évszázad óta újfajta tudatosság kezd behatolni az emberi világba: egy új típusú, amelyet csak ezzel a jelzővel illethetünk: transzcendens, spirituális. Ha ezt a könyvet olvasod, legbelül talán magad is érzed már, hogy mi történik.

Úgy kezdődik, hogy az ember magasabb szinten kezdi érzékelni élete folyamatát. Felfigyelünk a véletlen esetekre, amelyek mindig épp a legmegfelelőbb pillanatban következnek be, mindig épp a legmegfelelőbb embereket hozzák elénk, hogy életünkben fontos változást idézzenek elő, új irányba tereljék. A mai ember hajlamos mélyebb jelentőséget tulajdonítani az ilyen eseményeknek, mint a megelőző korok emberei.

Tudjuk, hogy az élet lényegében személyes és elbűvölő spirituális kibontakozás - olyan kibontakozás, amelyet mindmáig sem a tudománynak, sem a filozófiának, sem a vallásnak nem sikerült teljesen tisztáznia. És tudunk még valamit: ha egyszer megértjük majd, mi történik, ha bekapcsolódunk ebbe a fontos folyamatba és hatását a lehető legerősebben érvényesítjük életünkben, akkor a társadalom minőségi ugrást hajt végre - megvalósítva legjobb hagyományainkat -, és megteremti azt a kultúrát, amelyre az emberiség egész történelme során törekedett.

A következő történet ezt az új típusú megértést szolgálja. Ha megérint, ha segít kikristályosítani benned valamit, amit magad is tapasztaltál az életben, akkor felismerésedet add tovább másoknak - azt hiszem ugyanis, hogy az újfajta, spirituális tudatosság épp ezen a módon terjed: nem úgy, hogy reklámozzák, nem úgy, hogy tömegesen terjesztik, hanem a személyes kapcsolatokban, az emberek közötti, pozitív hatású "fertőzés" által.

Mindannyiunknak csak annyi a tennivalónk, hogy függesszük fel kételyeinket, szétszórtságunkat... és csodálatosképpen miénk lesz ez a valóság."

368. 0c97fbb607 (válaszként erre: 367. - Wowbagger)
2007. júl. 16. 19:02

Oké!Neked is igérem!

KLECA!!!!Add már költsön azt a bibliát??!!!!:)))))

367. Wowbagger (válaszként erre: 365. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 18:36

Nem a sokasodás vágya, hanem a kíváncsiság (milyen lehet "tudni") és az egyértelmű parancs megszegése miatt kellett távozniuk.

KÉRLEK, legalább az első pár oldalt...!

2007. júl. 16. 18:28
döncccccssssse*
365. 0c97fbb607 (válaszként erre: 364. - Wowbagger)
2007. júl. 16. 18:28

Höhöhö....

Sokasodjatok...mondá az úr!

Bűnbe estetek,mert sokasodni vágytatok,ezért kiűzettetek a paradicsomból....


na most akkor döncse már el mit is akart?!

364. Wowbagger (válaszként erre: 362. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 18:27
Addig lehettek a paradicsomban, amíg bűntelenek voltak.
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook