Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyerekeknek zene kell fórum

A gyerekeknek zene kell (beszélgetős fórum)


2008. aug. 31. 14:29

Sziasztok!

Az én kislányom 22 hónapos. Sokféle zenét hallgatunk, bár mostanság inkább a babazenét kedveli (Raimond Lap).

Szóba jöhet még: Halász Judit, Kaláka, Kolmpos, Ghymes, ovisok dalai (amiket az óvodás gyerekek tanulnak az oviban), de újdonság a Lily baba, amit rongyosra hallgattunk, épp ezért már unja kicsit.

Még nem beszél, de ettől függetlenül mindig tudom, mit hallgatna szívesen, sokat éneklek én is neki, a dalocskák dallamát már egész jól dúdolja (bár már énekelné). :)

Jah, és rengeteget táncolunk.

2007. jún. 26. 00:41
Bocs!Kétszer kattintottam.
2007. jún. 26. 00:40
Nox és Ákos a favorit.Vannak kedvenc U2,Coldplay számai.Egynap max 1szer nézhet tévét,ilyenkor koncert videót néz.Nagyon szeret dobolni,tetszik neki a "Nox-népitánc".Lehet még kicsi ehhez(2,5múlt),de a minimaxnál többet ér szerintem.Csecsemőkorában is már a Noxra dobódott fel.letöltöttem a Nox mese cdjét igen jó.Azon kívül a "meseovi" és a "zeneovi" CDk is nagyon szupik
2007. jún. 26. 00:40
Nox és Ákos a favorit.Vannak kedvenc U2,Coldplay számai.Egynap max 1szer nézhet tévét,ilyenkor koncert videót néz.Nagyon szeret dobolni,tetszik neki a "Nox-népitánc".Lehet még kicsi ehhez(2,5múlt),de a minimaxnál többet ér szerintem.Csecsemőkorában is már a Noxra dobódott fel.letöltöttem a Nox mese cdjét igen jó.Azon kívül a "meseovi" és a "zeneovi" CDk is nagyon szupik
24. KIRA7
2007. jún. 1. 18:22
ÉN HALLOTTAM EGYFAJTA BABAZENÉRŐL AMI A DELFIN HANGJA ÉS A TENGER ZÚGÁSA.ÁLLÍTÓLAG NAGYON JÓ HATÁSSAL VAN A BABÁKRA ÉS GYERMEKEKRE IS EGYARÁNT.CSAK NEM TUDOM HONNAN TÖLTSEM LE.
2007. ápr. 29. 17:52
Változatos zenét,hát ha valamelyikről kiderül,hogy tehetsége van valamelyik műfajhoz.
22. aebal
2007. ápr. 27. 13:55
ezért irattam az enyémet zenei suliba
21. c6b27363e5 (válaszként erre: 20. - 6e0371b13e)
2007. ápr. 11. 16:20

kedves gini 2 ügye jok én gyerekeim imágyák öket

sziveseben halgatatok velük akár zenét cdén vagy kazetán akár mesét mint tévézenek

20. 6e0371b13e (válaszként erre: 19. - C6b27363e5)
2007. ápr. 11. 15:05
köszike ezek mind megvannak,meg még más egyebekis!
19. c6b27363e5 (válaszként erre: 16. - 6e0371b13e)
2007. ápr. 2. 16:14

kedves gini2

az én gyerekeim is imágyák a zenét töbet halgatnak zenét vagy mesét cdén mint tévéznek imégyék

ajálom neked a

NAGY MESE MONDÓ 1-2 zenés mese kazeta

nagyon jo Szabo Gyula a mesél

MESE-HÁZ zenék mesés kazeta mindenkinek ajálom nagyom jo ezek a kazeták

2007. ápr. 2. 14:49
Nálunk is menő a zene ezek a mai rádióadók nagyon jó számokat nyomnak .Az esti kívánságműsorok meg pláne,a lányom meg tiszta zene és táncőrült ahogy tudja magát csavarni azt látni kellene.Jár moderntáncra is nagyon szereti.Mostanában az interneten népdalokat fedezett fel arra kopog a fapapucsában.
2007. jan. 23. 10:51

Az én gyerkőceim is imádják a zenét! Nálunk a Rock&Roll a menő! :-))) A kocsiba csak Marót Viki szólhat. A fiam még alig tudott beszélni, de hátulról már jött a kórus, hogy a Majót Mikit!!!

Most a Judit és a Zenemanókra tombolnak az alsószomszéd legnagyobb örömére! :-))) Imádom, ahogy a lányom tekeri a fenekét, ahogy a nagyok! :-DDD

2007. jan. 23. 00:51

Helló lányok!


Mindenképp jó hatással van a zene a gyerekekre és kell is nekik, úgyanúgy mint nekünk.


Nekem van két lányom 4,5 éves és 2 éves,imádják a zenét,a mai menő diszkóslágereket is nagyon szeretik, és minden gyerekalbumot megszerzek nekik mert hihetetlen hogy mit hoz ki belőlük.

Alapból nagyon sokat is tanulnak és egy ember életébe akár gyerek akár felnőtt kell a zene.

Legújabb szerzeményem a lányoknak.

mesemusicalek-Musicalmesék gyerekeknek (vagy valami ilyesmi a címe)

És temészetesen az összes Halász Judit és minden egyéb mondókás körjátékos dolgokat szeretik és kérik is.


szóval zene nélkül nem lehet élni!

15. nayloon (válaszként erre: 14. - DODICA)
2007. jan. 9. 19:40
Köszönöm!! :)
14. DODICA (válaszként erre: 13. - Nayloon)
2007. jan. 9. 19:39
Látatlanba is azt mondom, hogy igen, mindenképp nagyon jó hatással vagy rájuk! :))
13. nayloon (válaszként erre: 12. - DODICA)
2007. jan. 9. 19:06

hozzá vannak szokva a tingli tanglihoz, deee saját tapasztalatom, hogy alakíthatóak, az előző csoportom, annyira fogékony volt akomolyzenére , hogy én magam meglepődtem, olyan ötleteik voltak, hogy hallgassunk diótörőt, karácsonykor lerajzolták mit éreznek a zene hatására, majd a szünetről visswzajöttekl és kérték játszunk iylet, rajzoltak, alkottak, aztán raktam más zenét, arra is, táncoltunk, mozogtunk.

De ők kis koruk óta hallgattak folyamatosan, komolyzenét, kiscsoporttól keztdve, mi relaxációs zenéáre és komolyzenére alszunk.

nos, érdekes, mire képesek, és hiszem , hogy felnőtt korukban, önkéntelenül, is értékelni fogják az igényes zenét.

remélem, jó hatással voltam rájuk.

12. DODICA (válaszként erre: 11. - Nayloon)
2007. jan. 9. 19:00

:)) Nagyon szeretem ezt a Kodály idézetet.


Sajnos tény, hogy a nagy többség ahhoz a "stílushoz" van hozzászokva.


Érdekes, egyre többet találkozok olyanokkal, akik nem szeretik Halász Juditot.

Elfogadom, hogy néha bugyuta, node bármelyik zenekarnál találni félresikerült számot.:)


Én pl. Zorántól kaptam mindig frászt, pedig az ő munkássága is értékes, tudom. Szeretni mégse tudtam soha. Se Cseh Tamást, se Dinnyés Józsefet, pedig, ha ésszel közelítem a dolgot, akkor elismerem őket.

11. nayloon (válaszként erre: 10. - DODICA)
2007. jan. 9. 18:52

Hát igenm a te példád a legjobb erre , kis korod óta a zene körülvett, és beléd ívódott az zene szeretetet, az igényes zene további átadása gyeremekednek, csak így tovább,gratulálok.

ide illő Kodály idézete, ami valójában igaz, de másnak is értékelnie kéne:

" A gyermek zenei nevelését már születése előtt kilenc hónappal kell elkezdeni, sőt, az édesanya születése előtt kilnec hónappal."


Nos, óvónő létemre, én sem minden zenét engedek be, holmi gumomaci, meg hasonló idiótaságokat nem vagyok hajlandó meghallgatni, de a gyerek ehhez van hozzászokva, otthon ezt hallja, így farsangkor mi is diszkózunk, de én válogatom össze a dalokat.

Nos, én Gryllus párti vagyok, a Hangoló dalok is nagyon jók, és természetesen népzene, ami fő a komolyzene, az a zenei nevelésemben,a fő alap, és a zeneoviban is!!!Hát be kel valljam, Halász juditopt én sem szeretem, de és kis koromban sem szerettem, nem mindig tudom őt értékelni, a vers feldolgozásai jók, de néha bugyuta kicsit. sajnálom, ez nem ívódott belém!

10. DODICA
2007. jan. 7. 21:18

Nekem szerencsém van. Volt egy fantasztikus édesanyám, aki belémültette a zene iránti (meg a könyvek, meg a... sorolhatnám:) szeretetet. Aztán feleségül mentem egy gitároshoz.:) Így már meg se lepődöm azon, mikor a 2 éves lányom is kívülről fújja pl. a Bóbitát, vagy egyéb megzenésített gyerekverseket (párom klasszikus gitáron játszik, nagyon sok gyerekverset zenésített már meg, de leszedett gitárra már Bach-ot, Vivaldit is..., meg még írogat is:).

Hiszem én is, hogy a zenei nevelést már a pocakban el lehet, s el is kell kezdeni!


Arra viszont nagyon haragszom, ami a mi városunkban a bölcsikben-ovikban megy: zenehallgatás címén a szokásos Lagzi Lajcsi stílus, vagy Szandi, vagy valami fel*zott "püftütü" förmedvény. Mikor kértek kazettát, s Kalákát, Halász Juditot, stb. vittem be, csak pislogtak az óvónők, s finomam elutasították, hogy ők ezt nem szeretik. :( Pedig nagyon nem mindegy, hogy értékes zenét hall-e egy kisgyerek, vagy valami zenének nem is nevezhető korunk moslékját?!


Zohori, egyet értek veled. Bizony a népzene, komolyzene legalább olyan fontos, mint a könnyedebb műfajok. Mi is nagyon szeretjük! :)

2007. jan. 7. 20:29
4 éves koromtól jártam balettra, ahol balettdarabok zenéjére táncoltunk, mozogtunk.Később fantasztikus örömet okozott a ráismerés, mikor a színházban meghallottam az ismerős dallamokat.Óvónőként dolgozom, és rengeteg zenehallgatási lehetőséget biztosítok a gyerekeknek, főleg a torna az, ami ritkán zajlik zene nélkül.Igenis fontos, hogy ne csak az un. gyerekkazettákat hallhassa a gyerek, hanem népzenéből is halljon, ill. a komoly kategóriából is kapjon ízelítőt- persze nem a drámai fajtából.
2006. dec. 4. 16:57
Saját tapasztalatom, hogy még ha nagyobb korban ismerkednek is meg a zenével hihetetlen jó hatással tud lenni a gyerekekre. Minden évben adventtől kezdve, az iskolai osztályommal minden reggelt zenehallgatással kezdünk.Kb 10 perc jut rá, sajnos többet nem tudok "ellopni" a napból.A gyerköcök egyre inkább hozzászoknak és igénylik.Eleinte mindig van 1-2 gyerk akit nem érdekel,mert nem hallottak még ilyen zenét, de lassan ők is megszokják.Lekapcsoljuk a villanyt meggyújtunk az adventi koszorún egy gyertyát és hallgatjuk a muzsikát.Utána sokkal könnyebb velük-megynyugszanak.
2006. nov. 30. 14:44
Szerintem is jó a komolyzene,de a gyerekek mindennél többre értékelik,ha anyu vagy apu énekel nekik.Nem kell szuper hallás és operaénekesi tehetség hozzá,a gyerekeknek mégis nagyon tetszik.
2006. nov. 28. 20:09
Megvettem a vivaldi babamuzyikát is, az is nagyon jóóóó
2006. okt. 30. 19:48
Mozart babamuzsikát kimondottan erre adták ki, a gyerekeim nagyon szeretik az oviban hallgatni alvás alatt.
2006. okt. 30. 19:47
Mozart zenéje állítólag fejleszti a babák agyát, már a mama pocakjában is. Az én kisfiam szerette, s most is megnyugtatja (egy ideig :))
2006. okt. 30. 19:34

Én mikor a kisfiammal terhes voltam a crystal egyik dalát sokat hallgattam!

Mikor megszületett ezzel (ha mással nem is)mindig el bírtam altatni ! Ha sírt erre megnyugodott!

2006. okt. 30. 18:37
Szerintetek a komoyl zene milyen hatással van a fejlődő gyermekre?
2006. okt. 29. 12:44

Szerintetek a gyermekeknek milyen zenét kellene hallgatniuk?Mennyire van hatással a zene érzelmeikre és fejlődésükre?

Ti milyen zenét hallgattok gyermeketekkel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook