Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Életem legcsodálatosabb napja, amikor Dorka megérkezett hozzánk! fórum

Életem legcsodálatosabb napja, amikor Dorka megérkezett hozzánk! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életem legcsodálatosabb napja, amikor Dorka megérkezett hozzánk!

14. Dorottya84 (válaszként erre: 13. - Cc9f604208)
2009. márc. 7. 15:25

Ne is mondd,már sajnos ebből adódóan többszőr is előfordúlt hogy a légzésfigyelő besípolt.............borzalmas érzés.Hála a jó Istennek nem kellett lélegeztetni csak kihagy a légzése.A gyerekorvos azt mondta majd ez az idő múlásával eltűnik.

Az már tuti hogy nem ennél az orvosnál fogom szűlni a második babát.És az is biztos hogy kész szülési tervel fogok az új dokink elé állni!!!!

2009. márc. 5. 21:07

szóval a baba védelme miatt inkább császárral szülhetnének a nők..... tudom tudom ez nem olyan---



egyébként, ha a baba nem sír fel azonnal, vagy lusta és segítség kell az önálló légzéshez, akkor is ugyanez történik vele...

A fájdalom miatt amit a szülőcsatornában átélnek nem olyan éberek....

12. cc9f604208 (válaszként erre: 7. - Dorottya84)
2009. márc. 5. 21:04

sajnos nem szólhatunk bele, de már éppen a múltkor láttam a Babavilág műsorban egy riportot arról, hogy a magánklinikán már választhatnak a nők.....

mint ahogy arról is, hogy szoptatni akarnak e nők, ezt is saját maguk dönthetik, el, vagy hogyan akarnak vajúdni....



Én mindenesetre, ha már "megfizetünk egy orvost a szolgálataiért", akkor szeretném tőle kérni, hogy ne hagyja kifáradni a kisbabámat.... és ezzel veszélybe sodorni....

Ugyanis a szülőcsatornában ahogy préselődik a baba feje, a kutacsok összenyomódnak... ez akkora fájdalommal járhat , hogy a baba elájul és leállhat vagy lassulhat a légzése... Ekkor jön a fogó és a vakum.....

Ez főként akkor fordul elő amikor hosszú idő a vajúdás és a baba és a mama is fáradt...

Ezért a magánklinikákon, már császármetszést is választhatnak az anyukák...

11. Dorottya84 (válaszként erre: 9. - C066a749d7)
2009. márc. 3. 11:35
Már el sem hiszed hogy várom azt a "gólyát" :0).
2009. márc. 2. 22:37
Gratulálok a kslányotokhoz nagyon szépen leírtad a történetedet:-)))Te egy hős vagy:-))
2009. márc. 2. 22:13
gratulálok Dorkához, tüneményes kislány! Gyönyörű, kívánom, hogy mielőbb repüljön felétek a gólya! :)
8. 6c5f346e46 (válaszként erre: 7. - Dorottya84)
2009. márc. 2. 18:57
nagyon lent van a méhlepény,rálóg a belső méhszájra,már önmagában ez is elég lenne,de ott van még az is,hogy császáros voltam elsőre is...ezért a doki már most megigérte a császárt...tovább nem részletezte,elég volt ez is...még lehet,hogy be is kell feküdnünk és augusztusig bent is kell maradni,pénteken kiderűl...
2009. márc. 2. 13:55

Köszönöm szépen mindenkinek :0) !


meezy: gratulálok neked,bár kiváncsivá tettél hogy miért valószínű hogy császárral kell megint szülnöd?


Marjann:neked is köszönöm a gartulációt,az hogy ismerős votl lehet azért van mert már jó néhány más fórumon kicsit rövidebben már leírtam a szülésem,no meg látod mint meezynek is hasnonló volt a szülése.


Gbriell80:drukkolok neked hogy egészséges babád legyen és én is gratulálok a te gyerkőcödhöz!


mercy:látod ezzel én is így vagyok hogy nagyon vigyáz ránk odafentről valaki........a másik hogy sajnos nem rajtunk múlik hogy hogy akarjuk világra hozni a babánk,és ha esetleg megkérdőjelezed az orvosod akkor még te vagy lepocskondiázva......... a vakbélműtétnél azt mondtam hogy a következő babánál már azzal tuti nem műtenek :0) de azért megjegyeztem viccesen hogy már csak középről egy császáros heg hiányzik balról meg egy sérv no eddig 3-ból 2 megvan,remélem nem lesz a következő várandósságomnál sérvem mert akkor egy boszorkány vagyok......:0)


ice kuszi:neked is köszönöm a gratulációt,és mint Anyuka szerintem is gyönyörű baba Dorka e lehet hogy elfogúlt vagyok mint a legtöbb anyuka).Nem akarok szentimántálisnak tűnni de ahogy meglátod azt a csöpp kis embert aki belőled és a szerelmedből van akkor az olyan földöntúli érzést vált ki hogy leírhatatlan.....én meg vagyok annyira "önző" hogy ezt az érzést akár többszőr is átéljem :0)

2009. márc. 1. 21:52
Gratulálok a babádhoz, gyönyörű!!! Nem semmi amin keresztülmentél, nekem ezek után biztos elment volna a kedvem a második babától! Minden jót Nektek!
2009. márc. 1. 19:39

Rátok nagyon vigyáznak odaföntről! Azt hiszem nem volt véletlen a dátum sem amikor megtudtátok, hogy baba lesz!

Nagyon bátor voltál! Gratulálok!

Komolyan mondom, én nem tudtam volna helytállni. Ha 15-20 óráig vajúdnék, biztosan követelném a császárt, nem szeretném, hogy az amúgy is fáradt kisbabám a szülőcsatornában elájuljon a fájdalomtól, és kimaradjon a légzése!

És egy vakbélműtét

Az orvosról már megsem írom a véleményem!

2009. márc. 1. 19:08

Gratulálok a kicsihez, gyönyörű! :)

Én is császárral szültem, és remélem egy év múlva újra nagy lesz a pocim. :)

2009. márc. 1. 19:03

Hű, dezsavűm volt most (sosem tudom, hogy írják, ezért írom le fonetikusan), mintha egyszer már hozzászóltam volna ehhez a cikkhez.

Gratulálok a Kislányodhoz, tényleg nagyon aranyos!


Nekem 15éve műtötték a lábam, azóta is érzéketlen a bokám. Gondolom a vágás hatása, jobb ha megszokod:)

2009. márc. 1. 18:57

szia...

gratulálok a Dorka babához,gyögyörű kislány...a te történeted kisértetiessen hasonlit az enyémhez...a mi születésünk is iyesmi volt...és tényleg igaz,hogy 2 napos műtéttel mát törökülésban lehet ülni...a hasam még nekem is érzéketlen ott a vágás környékén 7 év után is,de azért nekem a teljess felépülésem 1 évig tartott,mire már nem volta fáradékony...most a második kislányommal vagyok várandós és valószinű,hogy ismét császárosak leszünk..amit nagyon sajnálnék...

nektek pedig jó egészséget kivánok,babának is mamának is...

meezy

2009. márc. 1. 11:03
Már sokszor eljátszottam a gondolattal, hogy én is megosztom veletek a szülésem történetét. Ugyanis én imádom mások történetét olvasgatni, ilyenkor szinte mindig befátyolosodik a szemem, mert eszembe jut, én hogyan is hoztam világra a kislányomat, Dorkát!

Ugrás a teljes írásra: Életem legcsodálatosabb napja, amikor Dorka megérkezett hozzánk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook