Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érettségiről élményeket, tapasztalatokat szeretnék, és szerintetek van értelme valami agyserkentőt használni a tanuláshoz? fórum

Érettségiről élményeket, tapasztalatokat szeretnék, és szerintetek van értelme valami agyserkentőt használni a tanuláshoz? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 4. 12:57
élmény:3 évvel utána is rémálmaim voltak:(
12. c82ca0b957 (válaszként erre: 1. - Bigyusz)
2009. máj. 20. 13:32

Amikor én érettségiztem állandóan döntöttem magamba a kávét, meg az energiaitalt! Nekem bevállt. Igaz eléggé kicsináltam magam arra az időszakra, de megérte jól sikerült levizsgázni :)

Hajrá!

11. ritha
2009. máj. 20. 13:21

Sziasztok!


UP, mert aktuális a napokban ez a topic újra. :)


Bocsi, hogy csak idebökök pár jó szót, de itt is főleg "magolási"-pihenési tippek vannak, ami elég jó, de nem ez a lényeg. _Előadni_ kell tudni érettségin, és akkor könnyebben készülsz fel sok tételből is.


Priviben írok tippeket még, ha kell, úgyhogy keressetek! :)

2009. febr. 28. 14:35

Nekem az egyik kedves tanáromtól kapott tanács sokat segített. Neki 5 diplomája van és rengeteg vizsga, amit elvégzett.

Ezt mondta: Az első nap még 10 tételt simán meg lehet tanulni, de az utolsó 10-et már lehet, hogy 4 nap alatt, mert elfárad az agyunk, "megtelik és szelektál". Mindig kell magunknak elég időt hagyni a tanulásra. A vizsga előtti napon este 7-kor fejezzük be a tanulást és tegyük el jó mélyre a tételeket. Tegyünk be egy jó filmet a dvd-be és nézzük meg, lazítsunk. A vizsga napján ne nézzük már át az anyagot és ne is vigyük magunkkal.

Kisérettségin 50 tételt tanultam meg 5 nap alatt (éjszaka is), úgy tettem vizsga előtt, ahogy mondta. Mindenből 5ösre feleltem, mert hagytam pihenni az agyam. Nem voltam stresszes, pedig régebben mindig hatalmas lámpalázzal küszködtem.

Próba-cseresznye:)


Nem tudom, hogy nálatok hogy van, de itthon már az a legjobb, ha írásbeli érettségikre tudjuk a tételek nagy részét.


Jó tanulást.

2009. febr. 28. 14:21
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen...a korai lefekvést ki is fogom próbálni, mert én egyszerűen nem tudok este 11 után már tanulni. Azt gondoltam, hogy az a "normális" ha éjjel tanul az ember, ugye ezt hallom egyfolytában az osztálytársaimtól, de nekem valahogy nem vált be. Örülök, hogy mások is úgy gondolják, hogy a kipihentség a legfontosabb:)
2009. febr. 28. 12:38

Szia!

Én azt tanácsolnám, hogy korán feküdj le aludni. Hidd el, meg kell tenned, mert úgy is nehezen fogsz elaludni, és a legfontosabb, hogy pihent legyél! Reggel pedig ha korábban felkelsz, még lesz időd a nehezebb tételeket még egyszer átfutni.

Egyetemistaként én csak ennyit tudok tanácsolni. :)

Anno én is nagyon féltem, és amikor kijöttem, arra gondoltam: Ja, csak ennyi volt? Ettől féltem annyira! Úgy is csak arra lesznek kíváncsiak, hogy mit tudsz, nem pedig arra, hogy mit nem! :)

Jó felkészülést!

7. Masször (válaszként erre: 1. - Bigyusz)
2009. febr. 28. 12:37

Nem biztos, hogy beválik, de hallottam egy esetet valamikor a hetvenes évek végén történt:

A nebuló vagy mert ellazsálta az időt, vagy mert rosszul osztotta be. Matekból csak a 13. tételt tanulta meg, de azt oda-vissza.

Szóbelin, kiment, húzott, visszatette, Bizottság elképedve, Elnők kérdezte: Fiam, ezt hogyan gondolta? Tudja Tanár úr, én nagyon babonás vagyok, és a 13. tételt húztam, volt a válasz.

Elnök, felforgatja a tételeket és a nebuló kezébe nyomja a 13. tételt.

A vizsga végén így szól az Elnök - gondolhatod, oda-vissza nyaggatták - Látja Fiam?! Ha ezt elsőre megcsinálja most ötöst kaphatna, így csak négyes....

2009. febr. 28. 12:32

Én se használtam semmit, most, főiskolán se használok.


Én a helyedben nem aggódnék, fog az menni! Most fogod látni az elmúlt pár év tanulásának eredményét :)

5. 8565183eb5 (válaszként erre: 1. - Bigyusz)
2009. febr. 28. 12:29
Én nem használtam semmi szert. Nem olyan nehéz ne izgulj. Ügyes leszel és menni fog. :-)
4. csutkababa (válaszként erre: 2. - Csutkababa)
2009. febr. 28. 12:25

aloe vera

azt akartam irni,

3. e2add1f84e (válaszként erre: 1. - Bigyusz)
2009. febr. 28. 12:25
Szerintem 18 évesen még nem kell agyserkentőhöz fordulnod! 300 tétel nem sok az egy kicsit? Ne izgulj! Oszd be az idődet, folyamatosan tanulj, dolgozd ki a tételeket. Egy osztály második tanulójának ez nem lehet gond!
2009. febr. 28. 12:25
aloe vara
2009. febr. 28. 12:21
Rohamosan közeleg az érettségim, és nagyon be vagyok tojva...különben második tanuló vagyok az osztályban, és mindenkitől hallom, hogy ne legyek ideges meg minden jó lesz, de amikor ma megláttam a tételeket (itt Romániában előre megvannak a feladatsorok, tantárgyként háromszáz darab, szóval lehetetlen mindet megoldani) azt hittem, elájulok...nagyon sokat jelentene, ha bíztatnátok azzal, hogy elmesélitek az élményeiteket, tapasztalataitokat! Milyen "agyserkentőhöz" fordultatok a vizsga és a felkészülés alatt? Előre is köszönöm!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook