Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ismerjük meg a licsit fórum

Ismerjük meg a licsit (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ismerjük meg a licsit

1 2
2009. márc. 11. 08:31
én már ettem nagyon fini!!!!!
2009. márc. 3. 19:01

A licsi Dél- Kínából származik és valószínűleg már 3000 éve termeszik Kelet- Ázsiában. Mivel a gyümölcs csak nagyon későn terjedt át Ázsiából más földrészekre, a legtöbb európai csak konzerv formájában ismerte. Csak mindössze 25 évvel ezelőtt kezdtek el más kontinenseken is licsit termeszteni.Termesztés


Ma licsit számtalan szubtrópusi országban termesztenek, Kína mellett Japánban, a Hawaii- szigeteken, Madagaszkár és Réunion szigetein, Dél- Afrikában, Kenyában, Braziliában, Ausztráliában és Floridában. A licsi nem utóérő gyümölcs, ezért érett állapotában szüretelik, és repülőn szállítják. Faládákban kell tárolni, és elég levegőt kell eljuttatni hozzájuk; zárt papírdobozban ugyanis könnyen megpenészedhet.

Import


Októberben Mauritius szigetéről, november és december között Madagaszkárról. Novembertől februárig Dél- Afrikából, márciustól májusig Tájföldről, szeptembertől novemberig Izraelből.

Termés


Ehető:

a gyümölcshús.

Élvezhetetlen:

a héja és a magok.

Illat:

mint a rózsáé.

Íz:

lágy, édes, enyhén savanykás.

Mérete:

2,5 - 4 cm nagyságú.

Forma:

oválistól kerekig.

Héja:

zsenge, de kemény; cseresznyepirostól pirosas- barnáig; egy vékony réteg apró, tompa tüskével.

Gyümölcshús:

mint a gyöngy, tejfehér színű, nagyon lédús, a gyümölcs belsejében egy kb. 2 cm nagyságú, nagyon kemény mag található.

Érett állapotban:

a héj egyenletesen pirosas színezetű.

Túlérett gyümölcs:

a héja sötétes színű lesz, majdnem feketés- barnás, a gyümölcs kezd erjedni.

Éretlen gyümölcs:

savanyú, vagy egyáltalán nincs íze.

Licsis fagylalttorta


Hozzávalók:

1 liter egyszerű fagylaltkrém

20 ml cukor

130 g vaj

0,5 liter aprított gabonapehely

0,5 l magozott, hámozott licsi


A fagylalt legyen majdnem folyékony, ezért vedd ki 1-2 órára a hűtőből.

Keverd össze a cukrot, az olvasztott vajat és a gabonapelyhet egy nagy edénybe.

Oszd szét három részre. Az első részt helyezd 22 cm-es tortaformába.

Keverd össze a fagylaltkrémet a licsivel.

A fele licsis keveréket kapard a formába, majd erre kerüljön a második rész gabonapelyhes keverék.

Tetejére a maradék fagylatkrém és gabonapelyhes keverék kerüljön.

Takard le sütőfóliával és fagyaszd meg.


A magyaros ízek kedvelőinek


Licsi sertéskarajjal


Hozzávalók:

4 szelet kicsontozozz karaj, olaj, só, paprika, 1 evőkanál citromlé, 2 evőkanál tejföl, 1-2 evőkanál konyak, vaj, 1 konzerv licsi


Egy ovális tálra burgonyapürét helyezünk. A húst kevés olajban kisütjük, a burgonyára tesszük. A serpenyőben csipetnyi pirospaprikát, citromlét tejfölt, konyakot, vajat és annyi licsiszirupot hevítünk, hogy híg mártást kapjunk. Ebben a gyümölcsöt megforrósítjuk és az egészet a húsra öntjük.


A [link] címen egzotikus növényekről, termesztésükről, receptjeikről kapunk tájékoztatót gazdag linkanyaggal.

2009. márc. 3. 18:57
Felhasználása: az érett termés ízletes húsát a könnyen felszakítható héj leválasztása után nyers gyümölcsként fogyasztják. Hámozott és kimagozott, cukorral megfőzött vagy eltett termését salátákhoz, desszertekhez és süteményekhez használják. Kelet-Ázsiában zselé, jégkrém és más édesség készül licsiből. Kínában és Indiában napon vagy kályhákban megszárítva megaszalják, teához eszegetik. A leve ízletes ital; licsibort is erjesztenek belőle, vagy likőrnek dolgozzák fel. a főtt licsikonzerveket exportálják. A licsi virágját, termését, levelét, kérgét, gyökerét sokféle módon használják a gyógyászatban. A fája nagyon tartós.
2009. márc. 3. 18:55
Majd megnézem mit tehetek :)
29. cc9f604208 (válaszként erre: 27. - Franc22)
2009. márc. 3. 18:55
az az élelmes :) :)
28. coline (válaszként erre: 27. - Franc22)
2009. márc. 3. 14:58

:DDDDDD

Te kis élelmes!;D

27. Franc22 (válaszként erre: 25. - Cc9f604208)
2009. márc. 3. 14:06
Mond az ismerősödnek, hogy írja meg mikor mennek és hozzon nekem egy pár kilót. És kifizetem:D
26. Marjann (válaszként erre: 24. - Tinendo)
2009. márc. 1. 19:20

Na, akkor a páromat ráuszítom, hogy nézegesse a Plusban. Lidl sajnos messze van, de azt meg atyámra bízom :D


Szerintem tök jó lehet olyan helyen élni, ahol annyi féle és olyan árú gyümölcs van, h el lehet rajta hetekig éldegélni. Nekem csak banán, narancs,alma jut, de ez is rohadt drága olyan mennyiségben, ahogy én eszem:S Én kezdem is unni. (kivéve a gyümisalit azt nem lehet megunni)

2009. márc. 1. 19:15

Képzeljétek egy ismerősöm mesélte, hogy amikor hónapokat töltenek Sri Lankán ott nyers halon, és gyümölcsön élnek a két gyermekkel együtt... általában.... ( a mama ezt tartja helyesnek!)

Ott a licsit fillérekért meg lehet venni.. az ára itthon tényleg húzós... enyi lenne a szállítási költség???

24. tinendo (válaszként erre: 19. - Marjann)
2009. márc. 1. 17:31

Pedig a Plus-ban szokott lenni. +a Lidl-ben is.

Kapható konzerv formájában, másnem próbáld ki azt.

2009. márc. 1. 14:14
Én nagyon szeretem, de az árat tényleg kicsit húzos. Bár nem tart ez sem sokszor attól, hogy egyek. A konzervet azt nem szeretem. Inkább, amit a boltban megveszek és magam bontom ki!!
22. varga.nora (válaszként erre: 19. - Marjann)
2009. márc. 1. 14:10
Lidl-ben is szokott lenni licsi! Én is vettem a múltkor, hát nekem nem igazán nyerte el a tetszésemet!
21. judittus (válaszként erre: 10. - Marjann)
2009. márc. 1. 12:18
Akkor nem én vagyok vele egyedül, kár hogy nem ehetek belőle
20. cc9f604208 (válaszként erre: 19. - Marjann)
2009. márc. 1. 09:19
a plusban szokott lenni, kérdezz utána mikor hozznak! Ha meg nem próbálj konzervet nézni... Egyébként már a neten is lehet különleges gyümiket rendelni...
2009. márc. 1. 09:15
Én sajnos Pécsen sosem botlok bele,pedig mindig megnézem az Interspárban :( (az van közel, meg a Plus)
2009. márc. 1. 09:03
Szerintem is nagyon finom gyümölcs, és lehet, hogy a rcepteket is kipróbálom, mert én eddig csak a la nature ettem a gyümölcsöt
2009. febr. 28. 22:29
Nekem is ízlett,nagyon szeretem:)sajnos a boltban ahol veszem,ritkán van,mert úgy látszik sokan szeretik:D Azt mondják,több benne a C-vitamin,mint bármely gyümölcsben...
2009. febr. 28. 22:26
Nekem ízlett ,szőlőhöz hasonlít és nagyon különleges az állaga.10-12 db-ot veszek egyszerre .Férj természetesen elsőre ráharapott a magjára, megúszta.Ha egy szem mag akad a meggyes sütibe, azt biztos ő találja meg.
15. Magdi8
2009. febr. 28. 22:25
Engem az íze a muskotályos szőlő és az édes limonádé keverékére emlékeztet. Érdemes elültetni a magját. Nekem kikelt és szépen nőtt egészen tavaly nyárig, amikor festés miatt kiraktam az udvarra. Két nap múlva egy szál levele sem volt, a csigák lezabálták.
2009. febr. 28. 18:37
Sziasztok!Nálunk tavaly volt nagy sláger,kisfiam(akkor 3 éves volt)rengeteget evett,40 dkg szoktam venni neki,(igaz marha drága,de ilyenre nem sajnálom a pénzt),persze hámozva magtalanul nem 40 dkg,de együlő helyében betörölte az egészet.Amúgy szőlő ize van,nekem nem tetszik a formája olyan mint egy szem.
2009. febr. 28. 18:11
Én csak azért vetten anno pár szem licsit, mert a volt pincérismeret tanárom azt állította, hogy olyan az íze, mint a cseresznyének. Hát nagyon meglepődtem mikor rájöttem, hogy szőlő ízű :( Ez annyira kiábrándított, hogy 2-3 szem után feladtam. Végül megromlott és ki lett dobva.
12. nunu
2009. febr. 28. 17:34
Nekem is a bodza ízére hasonlít!Most olvastam a meglepetésbe hogy lehet próbálkozni a mag elültetésével.Na én csak a próba kedvéért fogok venni egy pár szemet!
2009. febr. 28. 17:31
engem taszított már a külseje is, hogy lehet egy gyümölcs szürke???
10. Marjann (válaszként erre: 7. - Judittus)
2009. febr. 28. 17:30
Most kérdeztem egy barátnőmet, szerinte is bodza :D
2009. febr. 28. 17:15
Nekem izlett! Csak hát az ára!!!
2009. febr. 28. 15:42

Hát én is meg kóstoltam, de egyáltalán nem hasonlított a bodzára, de semmi más gyümölcsre sem! Állaga olyan, mint a szőlő de az íze...:(

a csigáim szeretik! Így nem veszett kárba amit vettem!:)

2009. febr. 28. 15:25

Sziasztok!


Érdekes, hogy mindenki más ízét érzi, én pl. megesküdtem volna arra, hogy olyan az íze mint a bodzának! :) Igaz csak egyszer ettem, mert kiderült allergiás vagyok rá, rettenetesen fájt a hasam és majdnem megfulladtam tőle!:( Jó nagy szuri lett a vége! Pedig nagyon finom !!

6. 6ebf587766 (válaszként erre: 5. - Marjann)
2009. febr. 28. 11:36

Hát lehet,nem lenne jo kifogni pl es hanyasizut :))fúj...

én szeretem a kivit,ugyhogy nekem izlett.De inkább szőlőre hasonlit.

5. Marjann (válaszként erre: 4. - 6ebf587766)
2009. febr. 28. 11:19
Lehet, hogy a licsi olyan, mint a Harry Potterben a mindenízű cukor? Én nem szeretem a kivit, jó, hogy nem azt éreztem benne. :D
2009. febr. 28. 11:17
Inkább szolo mint dinnye.Van benne egy kis kiwi beutes is.Én meg ahany licsit ettem az mind mas izu volt.Kár hogy olyan kicsi és hogy nagy magja van...de nem rossz amugy.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook