Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Költözés fórum

Költözés (beszélgetős fórum)


2009. febr. 28. 11:41
:):):)
8. Marjann (válaszként erre: 7. - Aszta)
2009. febr. 28. 11:39

Köszi szépen!


Tud segíteni, de ma éppen meglepi ebédet főz nekem, ezért kellett itthon maradnom és ezért megyek hozzá egyedül. Úgy volt, hogy holnap együtt hozzuk a cuccokat, de egy bőrönddel elboldogulok:)

Mondtam is anyunak, hogy ma elköltözök, de jövő hétvégén úgyis itthon alszok, mert párom elutazik én meg nem akarok egyedül ülni az üres lakásban.

Apu közölte, hogy legyek kedves és jelentkezzek ki, hogy beadhassa a gázár-támogatást :D:D

7. aszta (válaszként erre: 6. - Marjann)
2009. febr. 28. 11:25

És Párod nem tud segíteni? Ha egyszerre két-három bőrönddel vagy utazótáskával pakolsz be, hamarabb haladtok sokkal!

Amúgy ha azt választod, hogy minden nap egy bőrönddel jössz-mész annak csak örülnek majd a szüleid! Az első két hétben én is minden nap mentem (mondjuk meg kellett várnom a párom míg hazaér, vagy útközben talizzunk, mert egy kulcsunk volt és karácsonykor nem tudtunk elmenni másolni), utána (mikor már lett kulcsom) már csak heti 2x3x, most már csak 1x-2x! Mondom is anyunak mindig, ha akar adni valamit, hogy vigyem el, akkor ne egyszerre adja, mert az azt jelenti, hogy majd jövök még! :-)

Sok boldogságot!

6. Marjann (válaszként erre: 4. - Aszta)
2009. febr. 28. 11:18

Nem lehet rossz sötétben pakolni:) Még szerencse, hogy üres volt a mélyhűtőtök:)


Apu is felajánlotta, hogy segít kocsival, de szerintem megoldom busszal. Ma elviszek egy bőröndnyi ruhát, holnap vissza a bőrönddel (szülinapi ebéd lesz), akkor újra bele egy adag cucc, plusz a táskáim. Elleszek pár napig így:D

2009. febr. 28. 11:15
Ja és a költözésünk első napján áramszünet volt :D
2009. febr. 28. 11:14

Én is nemrég költöztem igazán össze a párommal, vettünk egy lakást. Előtte a szüleimnél laktunk, szóval nekünk 2 ember holmiját kellett költöztetni. Először a ruhákból a legfontosabbat pakoltam össze + konyhai cuccokat (pár tányér, pohár, pár edény, evőeszköz), mosogatószert, továbbá tusfürdőt, fogmosós cuccokat, fésűt, porszívót meg olyan dolgokat, amiket kézben nehéz elvinni, nehogy megsérüljön, meg a legfontosabbak egyikét takaró, párna, huzatok, törölköző, meg természetesen a kajákkal stb. Neked könnyebb lesz, mert a párodnak már van egy berendezett lakása, szóval a ruhákkal, fontos papírjaiddal kezd szerintem, olyanokkal, amit a párod nem tud "kölcsönadni"...

Mi megkértünk két kocsival rendelkező rokont, hogy segítsen. 1-1x fordultak. Mondjuk én is max fél órára költöztem a régi lakhelyemtől.

Utána egy-két hétig minden nap hazajártunk és amit kézben tudtunk elvittünk... (úgy néztünk ki mint egy karácsonyfa, amúgy karácsony előtt költöztünk 1 héttel) még mindig van anyuéknál cuccom, amikor meglátogatom őket felkapok pár dolgot.

2009. febr. 28. 11:04
Oda, de egyszerre nehéz elvinni 24évnyi cuccot a buszon:D A ruhák mennek persze, használati sorrendben (szerintem egyenlőre felesleges a nyári holmikat odabőröndözni). Pipereholmikból szerencsére mindenhol van.
2009. febr. 28. 10:59
Hát ez érdekes kérdés. Ha a párodhoz költözöl, én a helyedben mindent vinnék. Vagy ő nem akarja? Most akkor vagy összeköltöztök vagy nem. Az, hogy visszajársz a szüleidhez, nem jelenti azt, hogy ott is kell lennie cuccaidnak.
2009. febr. 28. 10:53
Elvileg most költözök el otthonról (bár eddig is kétlaki életet éltem). Párom lakása sincs messze (úgy fél óra), de gondban vagyok az egésszel. Miket vigyek elöször magammal? (gondolom a munkába járós ruháimat). Úgyis sokat fogok visszajárni a szüleimhez. De kiváncsi lennél, Nálatok hogy zajlott ez anno.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook