Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szóbeli érettségin a saját tanárom érettségiztet?Vannak más tanárok is? fórum

Szóbeli érettségin a saját tanárom érettségiztet?Vannak más tanárok is? (tudásbázis kérdés)

2009. nov. 22. 19:14

Bocs, de nem hiszem el, hogy ha megkérdezed a tanáraidat, nem válaszolnak erre a kérdésedre és itt kell feltenned!

Én is érettségiztetek,s tettem már többször is, hát tudok róla egy keveset. (Most a középszintről beszélek).

A vizsgabizottságban az osztályban tanító tanárok és az érettségi elnök vannak benne

Az vizsgáztat, aki tanított, igen, hacsak valami meg nem akadályozza ebben (pl. betegség, hirtelen el kell utaznia, stb.).

Igen, jól mondták lejjebb, bármelyik vizsgabizottsági tag "beleszólhat", ill. kérdezhet a feleletbe, de nemigen szoktak. Az elnök is belekérdezhet bármikor, főleg, ha saját szakjából felel valaki(mondjuk ő történelem szakos és bele-belekérdez a történelem feleletekbe). De ő főleg arra ügyel, hogy minden törvényesen történjen, nem elsősorban vizsgáztat.

2009. febr. 28. 10:49
köszi
2009. febr. 28. 10:46
Azért örülök, hogy én megúsztam az "új" érettségi rendszert...
6. Pirosalma (válaszként erre: 2. - Marjann)
2009. febr. 28. 10:45
Igen, igazából mindenki kérdezhet.
2009. febr. 28. 10:44

Szia, Csibész!


Középszinten a saját tanárod, de igazából csak akkor, ha vállalja (pl. egy ismerősömnek a tanára két tárgyat is tanít, és csak az egyikből vállalta a szóbeliztetést). A szóbeli érettségin minden, az érettségi bizottságban lévő (szerintem gyakorlatilag azok, akik abban a viszsgaidőszakban szóbeliztetnek) tanár ott lehet. Értékelni szerintem csak az adott szak szaktanára értékelhet.


Emelt szinten pedig beosztanak egy iskolába, és ott kapsz valakit. Ha a tanárod emelt szinten is érettségiztet, akkor arra figyelnek, hogy ne kerülj hozzá.

2009. febr. 28. 10:44
Igen a saját tanárod,de vannak többen is. Van egy bizottság ,ami az iskola tanáraiból áll. Ők érettségiztetnek, de általában nem szólnak bele.
2009. febr. 28. 10:41
minket szigoruan más tanárok érettségiztetnek..semmi képpen a sajátjaink, söt más suliból jönnek majd tanárok...
2009. febr. 28. 10:41
A régi rendszerben az érettségi bizottságban ült az elnök (általában nem a te sulidból), az osztályfőnök és a többi érettségiztető tanár. Töriből pl a saját töritanárodnak kellett felelned, ő kérdezett, a többi tanár hallgatott. Ők is kérdezhettek, de általában csak ülnek és néznek. Szerintem az osztályzás is a tanár feladata volt, bár a többi (főleg az elnök) is beleszólhatott. Nem hiszem, hogy az új rendszerben ez nagyon másképp van, de ha igen cáfoljatok meg!
2009. febr. 28. 10:39
Szóbeli érettségin a saját tanárom érettségiztet?Vannak más tanárok is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook