Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Normális az hogy 4éves kisfiam bepisil?(éjszaka.) fórum

Normális az hogy 4éves kisfiam bepisil?(éjszaka.) (tudásbázis kérdés)


26. eracica (válaszként erre: 25. - Zebra25)
2012. nov. 1. 10:00
Ezt tőlem kérdezed? Igen még mindig bepisil, volt bölcsis és most ovis.
2012. okt. 13. 23:32

Ezelőtt is bepisilt? vagy arra vagy kíváncsi, hogy normális e még, hogy még 4 évesen bepisil éjszaka?

Gyakran elő fordul, hogy a gyerekek újra elkezdenek bepisilni amikor elkezdik az ovit. Ti nem most kezdtétek?

2012. okt. 13. 19:47
Sziasztok! Most kicsit megnyugodtam....a kisebbik fiam júli végén volt 4 éves, de éjszaka még pelusozunk. A nagyobbik 2 héttel a 4. születésnapja előtt kérte, hogy hagyjuk el a pelust. Mindkettő normál időben lett nappal szobatiszta, sőt a kicsinél könnyebben és gyorsabban ment. Járt bölcsibe, most oviba, a nappali alvásnál már rég elhagytuk a pelust, persze ritkán még bepisil. Nem zavarja még este a pelenka ès mindig tele van reggelre. Reménykedem, hogy hamarosan nála is megoldódik.
23. bnedora (válaszként erre: 13. - 471f3bbb7a)
2012. márc. 9. 09:57
Ez így nem fedi a valóságot.
22. Wenszy
2012. márc. 9. 09:50

sziasztok. a páros kisfia júliusban lesz 5 éves. nappal is bepisil sokszor, mindig szólni kell, hogy menjen el, de napi min. 2x így is nadrágot kell cserélni. éjszaka MINDIG bepisil. mostanában az éjszakai ébresztéssel próbálkozik az apja amikor itt alszik nálunk, de az anyja nem csinálja ezt. vsz, hogy az is benne van, hogy szétmentek a szülei, ráadásul nálunk jön a baba is nem sokára, úgyhogy viszonylag sok változással kell a szegény kis lelkének megbirkóznia. így a kérdésem nem az, hogy normális-e, mert korát tekintve nem, de a körülményeket tekintve meg érthető - szerintem. hanem az, hogy mit lehetne tenni ezzel? szerintem az éjszakai ébresztés nem hatásos, ráadásul kipihenni se tudja magát se ő se mi, és mivel az anyja nem csinálja, így a rendszeresség is elmarad...

esetleg térjünk vissza az éjszakai pelusra? vagy a jutalmazás segíthet? amennyire ismerem, nem hiszem, hogy hosszú távon motiválná egy matrica, vagy ilyesmi... köszönöm előre is.

21. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - D0b7178f40)
2011. jan. 15. 15:53
Talán pont igy tiltakozik hogy bepisil éjszaka a kistesó ellen...nem lehetséges?
20. d0b7178f40 (válaszként erre: 17. - Cikicakk)
2011. jan. 14. 09:50
no ezt megpróbálm.mert ha 2 hétig megállta, hogy nem pisilt be, akkor szerintem ez az Ő lustaságán múlik. Mert a nappalit 2 éves kora magasságában elhagytuk. És jóval előtte már szólt, ha kakilnia kellett, és ennek meg borzasztóan örültem. De az éjjeli bepisilés nme akar elmúlni az istennek sem. És már teljesen reményvesztett lettem. Nemsokára 4 éves lesz, jön addigra a kistesó. Most szinkronban kel venni a pelustnekik? De nem engedi feladni megára.De ezt a táblázatot megpróbálom.
2010. nov. 19. 02:49
ha egy kisgyerek még 4 évesen is bepisil, valami bántja a kis lelkét.. saját példa, a szülők közötti nem egyet értés, még ha nem is mutatják,a gyerek érzi.... :-)
18. Zsu77
2010. jan. 15. 13:23

A kislányom 2 és fél éves korától nappal 3 éves korától éjjel is szobatiszta. Sajnos nagyon könnyen felfázik, így egy-két "baleset" előfordul. Ősszel voltam vele hasi uh-on , mivel a vizeletből kiderült, hogy fel van fázva, kiderült vesehomokja van. Más szervi elváltozás nincs. Ez is és a felfázás is okozhat bepisilést.

Szegény nem tudja, hogy ez csak egy inger, vagy tényleg kell pisilni, főleg álmában.

Előbb utóbb minden csöppség szobatiszta lesz.

2010. jan. 15. 13:14
Az én fiamnak is pont 4 éves korában volt egy ilyen időszaka.Elvittem orvoshoz, és egy nagyon jó módszert javasolt.Csinálni kellett egy havi táblázatot, és amelyik nap nem pisilt be a gyerek, azon a reggelen egy napocskát kellett ahhoz a naphoz rajzolni.Mikor bepisilt akkor semmit,mert ha viharfelhőt rajzolsz, akkor a gyerek valamiért megijed tőle.Tehát csak napocskát.Engedd, hogy ő rajzolja be.Nálunk 1 hónap alatt talán ha 5x bepisilt a gyerek, és azóta egyszer sem.Igaz,ma már 13 éves.
2010. jan. 15. 11:17

Szerintem mindenkinek változó a nagyfiam 4.5 éves volt mikor éjszaka szobatiszta lett doki mondta 6 óra után kevés folyadékot igyon éjszaka ha esetleg iszik csak pár kortyot adjunk meg esetleg keltsük fel megpisiltetni (megjegyzem egy veséje van nem erőltettük az éjszakai szobatisztaságot de dokival igy beszéltük meg) le is szokott 1-2 hét alatt .

A kisebbik fiam szinta egyszerre szokott le a nappali és éjszakai pelusrol 2 éve korában elkezdtem a nappalit rá fél év se kellett az éjszakait is elhagyta persze éjszaka vittem a bilit fél álomba pisilt visszafektetem aludni most már felkell ha pisilnie kell esetleg de végigaluszza az éjszakát ja 4 éves lesz

15. mimmo33 (válaszként erre: 5. - F8db0709b8)
2010. jan. 15. 11:04
A fiúk később érnek meg a szobatisztaságra,mint a lányok;)
14. g1977g
2010. jan. 15. 10:52
Az én fiam 3 volt mikor leszokott nappalra,de azért néha történtek még balesetek. 4,5 volt amikor éjjelre is szobatiszta lett, de még 5 éves korában is előfordult hogy néha bepisilt.
2010. jan. 15. 00:23
Én úgy gondolom, hogy 3 éves korára már minden gyerek érett a szobatisztaságra éjjelre is....
12. surmi5
2009. jún. 26. 07:03
nyugi az én fiam 5 volt és máról -holnpra leszokott az éjjeli pelusról.ma már nuku gond vele.
2009. febr. 28. 13:35
Bocsi rossz helyre böktem.
10. mamuci55 (válaszként erre: 9. - G1977g)
2009. febr. 28. 13:34
Sziasztok!Nekem a nagyobbik lányom 10 éves koráig is bepisilt néha éjjel.Orvosi szempontból nem volt oka,és úgy gondolom lelkileg sem volt oka rá,soha nem szidtam meg érte.A családban a fiúk voltak ilyenek,köztük az apukája is.Érdekes dolog volt ha idegen helyen aludtunk soha nem fordult elő,csak itthon,az oviban sem.Aztán egyszer csak kinőtte.Szerintem sokat ugysem lehet tenni mint várni.Hiába nem engedtem már este inni,kapott gyógyszert de az sem segített.Szerintem vannak ilyen gyerekek akiknél ez csak később alakul ki.
2009. febr. 28. 12:32
az én kisfiam 3 évesen lett nappalra szobatiszta, most 4,5 éves de még pelusban alszik, mert majdnem minden reggelre tele van. pedig lefekvés előtt kétszer mindig pisil. viszont sokat iszik. nem stresszelek rajta, sajnos én is sokáig bepisiltem éjjel.
2009. febr. 28. 09:27
Én úgy tudom, hogy fiúknál 5-6 éves korukig nem "gond", mármint orvosi szempontból. Nekünk legalább is ezt mondta a dokinőnk. Az én fiam 3.5 éves és éjjel még van pelenkája. Nappal szobatiszta és ovis. Azt monda a dokink hogy ha reggel még van pisi a pelusba, ne vegyem le róla pelust. A nyáron lesz 4 éves, úgyhogy a nyáron meg szeretném próbálni, hogy leveszem róla, remélem addigra már elég érett lesz hozzá.
2009. febr. 28. 09:13

Normális és kóros

Mi tekintünk normális folyamatnak? Ha a gyerek másfél és három éves kora között megválik a pelenkától, és képes visszatartani szükségleteit, amíg el nem ér a vécére. Az éjszakai bepisilés még egy-két évig "megengedett". Ha viszont még öt éves korában is rendszeresen – nappal vagy éjszaka, hetente legalább egyszer – bepisil, akkor már kóros állapotról beszélhetünk. Ezt a szakirodalom enurézisnek nevezi. Szakemberhez kell fordulni akkor is, ha gyerekünk már egyszer tartósan (hónapokig) szobatiszta volt, de visszaesett. A kutatók az első esetben – amikor a gyereknek soha nem volt szobatiszta korszaka – nem találtak lelki okot a bepisilésre, a kutatások tanulsága szerint nagy szerepet játszhat az öröklődés. A bepisilés oka lehet még hormonális probléma, vagy a kiválasztó szervek alaki vagy működési rendellenessége. Az enuretikus gyereknek tehát először orvosi kivizsgáláson kell átesnie, és, ha kizárták a szervi bajt, akkor érdemes pszichológushoz menni vele.

6. pancsosz (válaszként erre: 5. - F8db0709b8)
2009. febr. 28. 09:08
Az éjszakai szobatisztaságról van szó.
5. f8db0709b8 (válaszként erre: 3. - Pancsosz)
2009. febr. 28. 09:03
Nem hinném hogy normális,mert oviba is csak ugy veszik fel,ha szobatiszta....az én lányom 2 évesen lett non-stop szobatiszta,azóta nem pisilt be.....
2009. febr. 28. 09:02
Ha környezet változás,vagy ovodában történt valami,akkor sjnos elöfordulhat.
2009. febr. 28. 09:02
Igen.5 éves koráig teljesen normális.Az enyém 4 és fél éves és még heti 1x,2x bepisil.
2009. febr. 28. 09:02

Szia!

Igen. Az én kisfiam 3 évesen lett nappalra szobatiszta, éjszakára pedig 4 és 1/2 évesen.

2009. febr. 28. 08:59
Normális az hogy 4éves kisfiam bepisil?(éjszaka.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook