Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt-e már körömbenövésetek? Valami jó tanács? Mit tehetek, újra visszatér! fórum

Volt-e már körömbenövésetek? Valami jó tanács? Mit tehetek, újra visszatér! (tudásbázis kérdés)


19. Tina87
2010. márc. 24. 20:39
nekem 3szor vágták már ki a körmöm, helyi érzéstelenítés mellett.azóta egyenesen vágom inkább ha már eléri azt a részt, és most kb. egy éve már jó.
2009. márc. 24. 21:52

Hello,


Nekem is visszatérő problémát jelentett a nagylábujjamon a körömbenővés, kipróbáltam sok mindent, de semmi sem használt.

Megműtettem vagyis levágták a fél nagylábujjkörmömet és néhány hónap alatt visszanőtt, azóta pedig kizárólag pedikürős nyúlhat hozzá, nehogy megint megtörténjen...

17. Dorottya84 (válaszként erre: 15. - 8a8125e283)
2009. márc. 24. 20:55

Szia!

Már túl vagyok a műtéten,nem volt annyira durva mint ahogy a doki előadta(a szüléshez képest kismiska hehehe )Majd most pénteken kell mennem megint a varratok majd 2 hétig voltak benn,szóval szép,teljesen más lett a köröm.Remélem hogy az idő előrehaladtával ha nőni fog akkor minden rendben lesz. Ja de nem vette le az egész körmöt csaka szélét.

Szerintem keres más dokit aki normálisan lekezeli,megműti.

2009. márc. 24. 17:50
Egyszer már írtam a B/S spange eljárásról, csak a capslock miatt törölték.Én most járok kéz és lábápoló tanfolyamra ott hallottam erről.Az oktató szerint nagyon jó mind a fájdalom csillapításra, és ha egy teljes körömlenövést (1-1,5 év) megvártok illetve addig fenn van a körmön ez a bizonyos spange, a köröm nem befelé, hanem szép egyenesen fog nőni.
15. 8a8125e283 (válaszként erre: 9. - Dorottya84)
2009. márc. 24. 12:17

Sziasztok!

Nemtudom megoldódott e ez a problémád idő közben. Csak hozzászólni szeretnék, én is ezzel küzdöttem sőt még most is nyögöm az utóhatásait, pedig eltelt jópár év. Nekem is ráadásul mindkét lábam begyulladt egy rosszul megválasztott cipő miatt. Először leesett mindkét nagykörmöm, a sok nyomás miatt. Aztán ami visszanőtt, mindíg benőtt és begyulladt. Odáig fajult a helyzet, hogy vadhús is nőtt mellé. Jártam lelkiismeretesen a dokihoz aki kitisztítgatta, meg kötözgette meg adott rá valamilyen átlátszó fertőtlenítő lötyit, a nevére már nem emlékszem de valami s betűs volt. Aztán csak nem javult, sőt... Otthagytam a dokit, felkerestem egy másikat ő meg kapásból aztmondta ezt ki kell vágni műtéti úton mert már csak úgy fog heylre jönni. Aztán tényleg helyrejött igaz lett egy eldeformálódott körmöm főleg az egyik lábamon. Mert ilyenkor a körömnek teljesen az ágyáig levágnak, nekem legalábbis ezt tették.

Aztán úgye mivel sérült volt a köröm lett utánna egy jó kis gombás fertőzés. Hát nem egy leányálom ezt a folyamatot végigzongorázni.

2009. márc. 24. 10:58
nemigazán értem!!
13. m.gery
2009. febr. 27. 20:22

Nekem az vált be, hogy hagyom megnőni kicsit, túllógjon a kritikus részen. És nem lekerekítve vágd, hanem egyenesre. Kell kb 1,5 hónap türelem, és fájdalom elviselés, mert nehéz megállni, hogy ne piszkáld, ne vágd ki..

De nekem kb 10 éve ez működik, azóta nem gyulladt be. Előtte meg 2 havonta gennyes, dagadt, gyulladt volt.

2009. febr. 27. 20:05
szia igen hasonlóan de nekem a vadhúst kivágta a körzeti egy pillanat alatt most megint jön a tavasz és kezdődik előröl 13 éve mindíg ezt csinálom pont nyáron még szandált sem tudok hordani pedig imádom a csini darabolat
2009. febr. 27. 20:05

Lézeres eljárással vágasd ki.Nem nő viossza.

Ezt azért néha ellenőrizd.

2009. febr. 27. 20:03
voltam sebészeten és aztán újra visszanőtt ..álltalába pedikűrös rakja rendbe de sokat szenvedek vele meg undorítóan is néz ki
2009. febr. 27. 20:03

Szia! Igen nekem még most is van sőőőőőőőőt!Kb. 5-6 éve már levették de folyamatosan visszanőtt mivel vadhús is van a körmöm mellett,ez az elmúlt fél évbe odáig fajúlt hogy már lassan 1.5 hónapja 2 naponta járok kötözésre mert úgy be van gyulladva.Mivel a gyulladás miatt nem lehet levenni ezért van szükség erre a tortúrára.A sebész azt mondta hogy ha akarom akkor egy plasztikai műtéttel megtudja úgy csinálni hogy soha többet nem nő be,de ehhez le kell vágni a vadhúst és újra csinálja a köröm mentét ,bár 1 hétig nem szabad mennem sőt egyszerre a kettőt nem tudja megcsinálni így még hónapok míg a végére érek de MEGÉRI!!!!98%-os az eredmény hogy soha életembe nem lesz vele gondom!

Ha a te esetedbe nem ennyire durva akkor talán egy jó pedikűrös is segíthet!

8. anya83 (válaszként erre: 6. - Cbc7d5fe99)
2009. febr. 27. 20:01
Én azt hallottam ha a sebészeten teszik rendbe többet nincs gond vele ha megfelelően vágod!
2009. febr. 27. 20:01
Úgy oldották meg hogy "megcsikozták" vagyis géz darabokat tömködtek a köröm alá, ezzel kényszerítve a körmöt a kifelé növésre. Elég fájdalmas volt.
2009. febr. 27. 19:59
13 éve szenvedek vele...minden évben tavasszal és őszre jön rendbe..
2009. febr. 27. 19:59
Én gyerekkoromban sokat küzdöttem vele. Azt tanácsolták hogy a körmöt egyenesen kell vágni. Nekem anyukám okosan mindig lekerekítette és ezért nőtt be.
2009. febr. 27. 19:58
igen ott!!sajnos,,,
2009. febr. 27. 19:57
Konkrétan hol van? Lábkörmön?
2009. febr. 27. 19:57
Van egy vendégem, akinek ilyen gondja volt, és ő lézerrel megcsináltatta, és így soha többet nem nő vissza...
2009. febr. 27. 19:54
Volt-e már körömbenővésetek?valami jótanács?mit tehetek ujra visszatér!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook