Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Igaz, hogy a BP-i MÁV kórházban légzésvizsgálatkor simán elkaphatod a TBC-t, mert nem használnak betegenként külön légszűrőt? fórum

Igaz, hogy a BP-i MÁV kórházban légzésvizsgálatkor simán elkaphatod a TBC-t, mert nem használnak betegenként külön légszűrőt? (beszélgetős fórum)


2009. febr. 27. 16:17
Konzekvenciaként annyit mondanék, ragaszkodni kell a szénszűrős toldalékhoz. Van nekik, ma is tudtak kérésre adni.
2009. febr. 27. 15:43

Minden betegnek adnak jobb hlyen egy ilyen toldalékot, és ezt magával hozza minden alkalommal, amíg le nem jár a szénszűrő szavatossága.


Tehát jobb helyen:


fertőzött levegő, szénszűrős toldalék, szád a sorrend


MÁV-ban:

géphez rögzített szénszűrő, fertőzött levegő, szűrő nélküli toldalék, szád a sorrend.

2009. febr. 27. 15:40

Igen, jól tudod, a levegőt a szobából kell szívni. Viszont ahogy a szádba veszed a cső végét, aminek a folytatásába egy TBC-s fújt, 3 cm választja el a nyitott szádat ettől a fertőzött levegőtől. Azt tudjuk, hogy a levegő ilyen kis területen könnyen átáramlik. És így, kész a cseppfertőzés.


Ezért fejlesztették ki azt a toldalékot, aminek a végén, mielőtt ehhez a csőhöz csatlakozna, egy szénszűrő van.

2009. febr. 27. 15:40

A csőböl kell szívni a levegőt?

Nem kötekszem én is oda járok ráadásul mikor legutóbb voltam épp terhes voltam!

Szóval nekem a helységBEN kellet nagy levegőt vennem,nem a csőböl!

Abba csak tüdőböl be fújnom kellett!

Nem lehet hogy magában a toldásban van a szűrő?

ÉN nem értek hozzá!

DE ez azért elég sújos!

2009. febr. 27. 15:34

Sziasztok,

Én még csak olyan légzésvizsgáló berendezést láttam (vitálkapacitás mérő), amibe bele kell fújni, s abból elemez a computer, de beszívni a levegőt nem a csőből kell, hanem az adott szobából, ahol a vizsgálat történik.

Nem jól tudom?

Travels

2009. febr. 27. 15:31
Én csak azért írtam ide, hátha ezzel is segítek, de cseszhetem, még engem néznek hülyének. Ilyen országban élünk.
2009. febr. 27. 15:30
Erre a nővér válasza csak annyi volt: Itt nem járnak gyakran TBC-sek! (Tüdőgondozó)
2009. febr. 27. 15:29
Minden beteg után egy üres új toldalék-csövet raknak rá. De az eredeti, a készülékhez csatlakozó csövet nem cserélik le. Ergó az előző beteg nyállal keveredett levegője benne van. Amit szépen beszívsz.
2009. febr. 27. 15:28
Ez az eszköz úgy néz ki, mint egy cső. Bele kell fújni, valamint nagy levegőt kell szívni. Ezután mérik, hogy mennyi oxigén van a kifújt levegőben.
2009. febr. 27. 15:26
Egészségügyi végzetségem van, tudom mit beszélek.
2009. febr. 27. 15:25

Tehát, Te most azt állitod,hogy TBC-t kapsz mert egy levegöt szívsz a többi vizsgált emberkével.

Na jó,picit azért gondolkodj.

2009. febr. 27. 15:24
Hétfőn megpróbálunk ellene valahogy fellépni (hivatalos úton) , mert ez egyszerűen felelőtlen. Mondhatnám gondatlan veszélyeztetés.
2009. febr. 27. 15:20
Tapasztalat, szomorú tapasztalat. Csak kapsz egy kis műanyag szájbavehető toldatot, de ugyanazt a levegőt szívod be, mint amit az előző száz beteg. Van már erre modernebb toldat, nekik is van, a szekrényben, de valószínű csak azért, hogy ha jön egy ellenőrzés, fel tudják mutatni.
2009. febr. 27. 15:19

Ezt nem mondhatod komolyan.

Olyan mintha egy szikével műtenének egész nap:(

2009. febr. 27. 15:18
Hm, hallodtad vagy tapasztaltad?
2009. febr. 27. 15:18
ezt tapasztalatból mondod?
2009. febr. 27. 15:16
Tudtad, hogy a BP-i MÁV kórházban légzésvizsgálatkor simán elkaphatod a pl TBC-t, mert nem használnak betegenként külön légszűrőt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook