Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Torkos csütörtök fórum

Torkos csütörtök (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Torkos csütörtök

7. Mandula71 (válaszként erre: 5. - Évike007)
2009. márc. 3. 18:31

Ezt jelezni kell a Magyar Turizmus Zrt felé, ugyanis a csatlakozás feltétele volt, hogy nem változtatnak, nem szűkítenek az étlapon, ugyanazokat az ételeket és italokat kellett volna kínálniuk, mint amit az előtte, vagy utána levő héten.

Mi az idén harmadszor vettünk részt ebben az akcióban. 2007-ben négyen, tavaly 10-en, az idén már 18 fős társasággal mentünk. Az előző két évben nagyon jó tapasztalatunk volt, kedves, gyors kiszolgálás, kitűnő ételek, minden a megbeszéltek szerint. Mindkét helyen (Szada Borostyán étterem, Jászberény Arizona Steakhouse) teltház volt. Sajnos az idei évben a kiválasztott étterem minősíthetetlen volt...1/2 7-re foglaltunk asztalt (jó egy hónappal korábban) 19 főre, plusz egy gyermek, akinek kértem az etetőszéket. Érkezésünkkor az etetőszék nem volt odakészítve, bár rögtön megkérdezték, hogy kérünk-e. Ennek ellenére csak kb.1 -1 1/2 órával később, többszöri kérés után kaptuk meg, a tálcán ott voltak a nyomok (konkrétan tele volt ételmaradékkal)az előző babától... Az italrendelést kb. 10 perccel az érkezésünk után felvették, de csak 1/2 8 előtt 5 perccel értek ki vele. Az előételeket 8 óra után (érkezésünk után 1 1/2 órával!!!) 4 részletben hozták ki a társaságnak (a megrendelés egyszerre történt), az utolsó kör miatt külön szólni kellett, mert halvány fogalmuk sem volt róla, hogy nem hoztak ki mindent. A főételt rendben kihozták, bár a savanyúság csak később került asztalra, miközben a csapat egy része már majdnem be is fejezte a vacsorát. Így is volt olyan, amit ki sem hoztak. Látva a gyorsaságot, én 8 óra magasságában kértem még egy pohár üdítőt, ami este 9-ig nem érkezett meg az asztalhoz, annak ellenére, hogy minimum háromszor szóltunk érte... Végül magam mentem a pulthoz, gyanítom lila fejjel, mire a pincér azonnal felszolgálta a kért italt.A többiek sem jártak jobban a később kikért italokkal, emlékeim szerint egyetlen egyet sem kaptunk meg az első kérés után...Ilyen előzmények miatt természetesen se desszerthez, se kávézáshoz nem volt már hangulata senkinek, lehet, hogy akkor még most is ott kellene ülnünk. Az éttermet este 10 óra után 5 perccel tudtuk elhagyni, amivel nem lett volna gond, ha önszántunkból töltünk ott 3 és 1/2 órát.

Sajnálatos módon a kutyát sem érdekelte, hogy ízlett-e az étel, meg voltunk-e elégedve a kiszolgálással, stb. Elhozatalra is kértünk egy adag ételt, amiről persze csak itthon derült ki, hogy nem azt kaptuk, amit rendeltünk. Mindehhez hozzátartozik, hogy ráadásul csak az ételek árából járt az 50%-os engedmény, az italfogyasztásra ez nem vonatkozott, pedig a Turizmus Zrt. erre külön felhívta a figyelmet.


A fentiekről természetesen tájékoztatjuk a Torkos Csütörtök szervezőit, és ha már erre személyesen nem volt módunk, akkor e-mailben az étterem vezetőjét is. Gödöllőn a Napsugár étteremben történt mindez.

2009. febr. 27. 17:40
Idén mi sem mentünk, de jövőre elterveztük, hogy már januárban lefoglaljuk a helyet. Nem járok étterembe, de ezen a napon elfogok menni és a legdrágább, legkülönlegesebb kaját fogom megkóstolni. És csak is olyan étterembe megyek, ahol nem sajnálják az ételt a vendégek elöl!
5. Évike007 (válaszként erre: 4. - Winny)
2009. febr. 27. 16:32
Sziasztok mi nem maradtunk le, de ahova mentünk megnyírbálták az étlapot, marhát (amiből eredetileg 8-9 féle volt) csak pörköltet ehetünk volna, mert állítólag a szakács csak így tud teltházat ellátni, jó tény, hogy amit ettünk finom volt, de oda többet nem megyünk, ja és jövőre mindenképpen rákérdezek, hogy változtatnak-e az eredeti étlpon!!!!!!!
2009. febr. 27. 15:39

Megint lemaradtam.

Nem baj jövőre bepótolom:)

Köszi mert nagyon sok mindent megismertem a cikkedből.

3. syria (válaszként erre: 2. - Gummy)
2009. febr. 27. 14:56
Annál is inkább, mivel 02.26-án volt torkos csütörtök.
2009. febr. 27. 11:56
Ezzel egy kis gond van. Ha valaki ma gondolta, hogy szeretne elmenni, szerintem már sehol nincs hely. Jóval előtte lefoglaltak minden helyet.
2009. febr. 27. 11:03
A magyar néphagyomány egyik kiemelt jelentőségű időszaka a farsang. Vízkereszttől hamvazószerdáig tart, amely változó hosszúságú időszak, mivel a hamvazószerda mozgó ünnep, minden évben más napra esik. A farsangnak számos érdekes népszokása van, bár ebből mára már sokat el is felejtettünk.
A farsang farkán: farsangvasárnap, farsanghétfőn (asszonyfarsangkor) és húshagyókedden volt a legtöbb mulatság. Ezekben a napokban tartották a legtöbb lakodalmat.
Hamvazószerdán megkezdődött a negyvennapos böjt, ami egészen másnapig, torkos csütörtökig tartott.

Ugrás a teljes írásra: Torkos csütörtök

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook