Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meg nem született kisdedek fórum

Meg nem született kisdedek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Meg nem született kisdedek

1 2
33. Viic
2011. jan. 15. 09:52
29 eves lany vagyok. Az elso (eszrevett) terhesseg 10 honap probalkozas utan jott ossze, gondolom a rendkivul rendszertelen ciklusaimnak koszonhetoen. Mire eljutottam a meddosegi kozpontba, az orvos megerositette, hogy 8 hetes terhes vagyok. Viszont ikreim voltak es az egyik mar nem elt. A masikat 3 nappal kesobb, tegnap vesztettem el spontan vetelessel. Mindez edesanyam halala utan 3 honappal....
32. 8559ed0e1b (válaszként erre: 31. - Annamari 03)
2009. okt. 15. 13:52
na látod:)
31. annamari 03 (válaszként erre: 30. - 8559ed0e1b)
2009. okt. 15. 09:11
Örülök,hogy írtál!Szerencsére a család is sokat segít!Jó,hogy van ez az oldal!:)
30. 8559ed0e1b (válaszként erre: 29. - Annamari 03)
2009. okt. 14. 17:36

Egyszer majd neked is lesz gyereked!:)

Hiszem,hogy az élet majd kárpótol!

Próbálj meg erős lenni,és ha akarsz akkor írj nyugodtan!

29. annamari 03 (válaszként erre: 28. - 8559ed0e1b)
2009. okt. 14. 09:35

Köszönöm,hogy írtál!Neked sem lehet könnyű!De az biztos ,hogy nagy szíved van!

Nekem 3 testvérem van és nekik már van gyermekük!Most,hogy pár napja egyedül vagyok többet gondolok rá!Bár tudom nem kéne!Próbálom elfoglalani magam!

28. 8559ed0e1b (válaszként erre: 27. - Annamari 03)
2009. okt. 13. 14:15

Bíztatót sajnos nem tudok neked mondani...

Valahogy "túl kell tenni magad" a történteken.

Nem lesz könnyű... fogadj el minden segítséget!

És még valami(amit már nekem is meg kéne tennem ha lenne hozzá erőm)

Pakolj el minden baba cuccot és ami rá emlékeztet.

És ne gondolj arra "mi lett volna ha..."

2009. okt. 13. 09:01

Sziasztok!

Nekem a múthét hétfőn volt a műtétem!

Sajnos méhen kívüli terhesség volt!Ráadásul nem tudtam,hogy az csak az volt!Sima ultrahangos vizsgálat lett volna mert az orvosom nem mindig vagy egyáltalán nem látta!Kiderült,hogy a magzat a bal petefészkemben van!Mire a korházba jutottam már belső vérzésem volt iszonyú fájdalmakkal!

Szerencsére még éppen ídőben kiderült!Elvégezték az életmentő műtétet!Egy darabig felsem fogtam igazán,hogy ez velem történik!Most,hogy egyedül vagyok itthon törnek rám az emlékek!Nem tudom mikor próbálkozhatunk újra de én már most nagyon félek!Ha tudtok valami bíztatót mondani örülnék neki!

26. one85
2009. szept. 19. 16:56
Nekem 4 babám van az angyalkákkal , de nem akarok elcsüggedni teljesen , mert lesz még babám nekem is és nektek is!Rögös az út amit ki kell járni odáig de megéri !
2009. szept. 19. 16:13

Nekem terhességem 6. hónapjában halt meg a kisfiam.Nem tudni mi történt.Másfél-két évet kell várnunk hogy újra terhes lehessek.

De Őt nem fogom elfelejteni sosem:(

Ez volt a 3. császárom(egy élő gyerekem van)

ezek után nem hiszem hogy újra fogunk próbálkozni.

2009. ápr. 28. 13:08
Azt még nem írtam, hogy 1 év próbálkozás után lettem terhes, nagyon örültünk neki, erre 2 nap múlva megműtenek.
2009. ápr. 28. 13:06

Sziasztok !


Ma meg volt a műtétre való előkészítés, beszéltem az altató orvossal is, azután voltam megint Uh-on , és a másik orvos se látott sajnos semmit. Megállt a babánk a fejlődésben 7 hetesen és 4 naposan. Pedig ha minden rendben lett volna , akkor a héten lettünk volna 10 hetesek.

Így most úgy néz ki, hogy holnap este be kell feküldjek és Csüt délelőtt megműtenek.(Missed ab.)

Szőrnyű. De majd feldolgozzuk. :'(


Mindenkinek sok erőt és kitartás kívánok.

2009. ápr. 27. 13:44

Sziasztok.

Párom most van a műtőben..azt hittem nem fog megviselni, de mégiscsak..

Pedig olyan boldogok voltunk, hogy jön a pici..Aztán jött egy telefon..irány a kórház. 4 nap fekvés, de ma reggelre már csak 2 en voltunk..

Azt mondják jobb ez így, meg jobb hogy most..stb..De én akkor is szomorú vagyok..ilyen cefet érzésem még nem volt, pedig megcibált az élet párszor.

Nem adjuk fel, hála égnek erős a párom és nagyon akarjuk, hogy legyen egy egészséges, és azt sem bánom ha olyan rossz lesz mint az ördög, kis picurkánk...

2009. jan. 20. 10:36

sziasztok ismét,tegnap elvették a baám,missed ab.

sajnos ez van

2009. jan. 14. 16:49

sziasztok,olvastam a forumot,és talán itt tudtok segiteni.

Jan 5 én voltam orvosnál,ahol bebizonyosodott terhes vagyok.

rá 2 napra Uh.petezsák látszodott.

ma voltam Uh-on,és a petezsákban nem látszik semmi :(

nagyon elvagyok keseredve,

ez lett volna a 2 terhességem.

szerintetek van még esély??

19. Mandula71 (válaszként erre: 18. - Mandula71)
2008. jún. 12. 21:54
csodál.)= csodák:)
2008. jún. 12. 21:54

Sziasztok!


Nekem is volt két vetélésem, az egyik kb. 6 hetesen spontán vetéléssel végződött még 1998-ban. A másik baba 2001-ben kb. 10 hetesen halt meg bennem, miközben nekem semmilyen tünetem nem volt, egy ultrahangnál derült ki. A terhességet műszeresen fejezték be, pont a páromszületésnapján kellett kórházba mennem. Ez csak egy plusz adalék, amiért SOHA nem felejthetem őt el.

Miután már lemondtam a babáról, tavaly két csík jelent meg a terhességi teszten. A várandósságom teljesen problémamentes volt, a szülésnél ugyan adódtak komplikációk, de ma már egy gyönyörű 5 hónapos kisfiú anyukája lehetek. Úgyhogy fel a fejjel,mindenkivel történhetnek még csodál.)

17. NDKS
2008. jún. 12. 19:41
Rosszul mondtam, a férjek sem tudják igazán kiheverni.
16. NDKS (válaszként erre: 14. - Suzylee)
2008. jún. 12. 19:38
Sziasztok! Én október óta 2 babát vesztettem el. Az elsőt októberben, 5-6 hetesen, a másodikat januárban 6-7 hetesen. Azért nem tudok pontos heteket mondani, mert egyik terhességemet sem találták meg. Az első alkalommal a HCGM 5-6 hetes terhességre utalt, de nem látta senki, hogy hol a terhesség. Ez a terhesség spontán vetéléssel zárult, nem csináltak befejező műtétet, ami furcs volt. Meg is szenvedtem vele rendesen. Másodszorra januárban estem teherbe, ezzel a terhességgel már vérezgettem is időnként, de a hcg emelkedett rendesen tovább. Mindkét alkalommal korházba kellett mennem, mert fent állt a méhen kívüli terhesség gynuja, bár fájdalmaim nem voltak. a januári terhesség végén elkezdtem rettenetesen vérezni és görcsölni, így este emg is műtöttek, másnap teljesen elkeseredetten mehettem is haza. Azóta kiderült, hogy valószínűleg azért volt minkét vetélésem, mert kétszarvú a méhem, ami azt jelenti, hogy kb fele akkora helye van egy baby-nek a fejlődésre, és nem is tud megtapadni. Júliusban úgy néz ki műtenek is, a volt Nyírő Gyula korházban, ami azóta magánklinika lett. laporoszkóposan és hiszteroszkóposan műtenek, ami azt jelenti, hogy a hüvelyen keresztül is, és a hasamon keresztül is bemennek ici-pici lyukakon, és azon keresztül vágják ki a falat (falakat) a méhemből. Remélem addigra sikerül előteremtenünk a pénzt a műtétre, mert nem tb támogatottés így 190EFT. Van erre a régi megoldás is, aminél felvágják a hasat és úgy műtenek. Ennél 1 hét kórházi kezelés, és 6 hét lábadozás az átlag. A másiknál 2-3 korházi nap és 10 nap lábadozás! Remélem sikerül...Mindenkinek azt üzenem, hogy fel a fejjel és minden vizsgálatra menjetek el, mert bármikor kiderülhet, hogy mi az ok, és könnyen meg is oldható!!! Azt hiszem lelkileg a vetélést egy nő soha életében nem heveri ki. Enyhül majd a fájdalom, ha már az első, vagy a második baba meglesz, de végleg nem tűnik el. Én 5 hónapja küzdök vele és még most is úgy érzem, mintha tegnap történt volna! Hajrá nekünk!!!
15. wria
2008. jún. 10. 00:43

Sziasztok!

Én is csak azt tudom mondani, hogy nem szabad feladni! Most gondolkozom egy kisbabán, s bár két gyönyörű iker fiam van, nem volt egyszerű. Az első kisfiunk a 33 héten halt meg, aztán a srácok megszülettek a 27-en. Egyikük 610g, a másik 870g volt. De most már 6 évesek és jól vannak. Persze mindenki fél; én is...

2008. ápr. 5. 16:36

Sziasztok!

Nagyon szomorú vagyok,a héten,11 hetesen vesztetem el a kisbabámat.Nem vagyok fiatal, de nagyon szerettem volna ezt a babát, lelkileg rettenetesen megvisel. Bízom benne azért sikerülni fog és szülhetek még egy kisbabát!

2008. ápr. 1. 15:52
a hugomnak is ket veszitese volt 11 es 12 hetesen, az elso ket terhesseg, es az a szomoru h ez a ket veszites ugy megviselte a csaladunkat, roluk nem is beszelve, h azota tabu a csaladban a gyerekvallalas, szerintem nagyon felnek, teljesen megborzadok meg most is , pedig annyira szeretnem ha lenne gyerekuk, imadjak a kicsiket, olyan jo szulok lenenek, most mar konnyezem is, de bizom abba titokba hogy lesz boldog anyuka os is
12. kobagabi (válaszként erre: 11. - A5e77950a3)
2007. szept. 27. 19:47
Én is így vagyok ezzel két vetélés után. Egyik 6 hetesen ment el, a másik 10 hetesen. Mindkettő szörnyű volt. Van igaz 3 gyermekem, de én is szeretnék majd még egyet, de most várok, hiszen az utolsó vetélésem még csak februárban volt!
2007. szept. 25. 11:46
Sziasztok!Mindenkinek sok kitartást kívánok a lehetetlen feldolgozásához.Nekem eddig 2 gyerekem van és egy aki sajnos nem születhetett meg a 2 gyerek között.Borzalmas volt.Nagyon nehezen tettem túl magam rajta.Kb 8 hetesen egy kicsit véreztem bementünk a kórházba ahol nem látták a babánál a szívhangot.Ráadásil én angyon nehezen leszek terhes 1 évbe telet mire ez a baba összejött.Utána rögtön szerettem volna babát de megint nem sikerült csak jó 1 év múlva.Szerencsére ő egészségesen megszületett.Még szeretnék 1 babát ha sikerül de fálek is hogy semmi gond ne legyen.Bár az is lehet hogy soha nem sikerül.
2007. szept. 25. 11:29

Sziasztok!

Mindenkinek nagyon nehéz feldolgozni ami vele történik, azt hiszi az ember mással ez nem történhet meg.Én a 70 es években voltam fiatal és akkor még nem volt ultrahang csak béka vizsgálat ami kimutatta a terhességet kb a 8-10 hét után .

Nekem az első 12 hétre ment el a második sikerült ,Ő ma 30 éves asszony ,a harmadik megint elment a 16 ik hétre , a negyedikre született

megint egy lány és az ötödikre is egy lány .

Most már nagymama korban újra végig kell élnem az egészet mert a lányoknak sem adják ingyen a gyerekeket . Még nincs unokám ,pedig majd meghalok ,hogy legyen , csak a lányoknak is végig kell küzdeni a lehetetlent. Én naív azt hittem majd nekik könnyebben megy ,de nem .A középső lányom éppen a mult héten veszítette el a babáját 6-8 hetes volt.Bocsi ,hogy sokat írtam pusz Tyukanyó.

9. kobagabi (válaszként erre: 8. - Dee7182d35)
2007. szept. 24. 14:15
Persze, hogy nehéz! Minden, ami baba elvesztéssel jár! Neked is nehéz volt ugyanúgy, hisz valamilyen értelemben te is elveszítetted őket! Úgyhogy ha úgy vesszük te is elvetéltél, csak éppen az orvosok által! Fel a fejjel, majd lesz jobb is. Magamnak is kívánom!
2007. szept. 23. 14:55
Sziasztok!Nekem ugyan nem volt vetélésem,de két kicsit én is elvesztettem.Méhen kívül tapadtak meg.Ezt is nagyon nehéz feldolgozni,bár nyilván nem ugyanaz.
7. kobagabi (válaszként erre: 6. - Kristof2003)
2007. szept. 23. 14:15
Sajnálom amin keresztül mentél!!! Neked sem lehetett könnyű! Gondolj arra, még mindig jobb, mintha betegen születik időre! Nem mondták miért született meg a lányod olyan korán? Esetleg fertőzést kaptál? Vigasztaljon a kisfiad, és lehet hogy nem is sokára újra átélheted majd a gyermekvárás örömeit. Nekem 3 gyermekem van, és volt két vetélésem, de még mindig azon jár az agyam, hogy babát akarok!
2007. szept. 22. 19:00

Sziasztok!


Nekem is volt 2 vetélésem:( Az első iker lett volna és kb. 5 hetesen távoztak. A második terhességem 18. hetesen fejeződött be, mert elfolyt a magzatvízem, meg kellett szülnöm a kislányomat:( Ez szörnyű volt:( A mai napig nem tettem túl magam rajta, pedig már 5,5 év telt azóta. A 3. terhességem sem volt éppen nyugodt, de legalább van már egy 4 éves fiam. Most szeretnék még vállalni egy babát, de bennem is benne van azért a félsz, de a férjemben jobban:(

5. dus
2007. szept. 11. 22:21

Sziasztok!

Nekem is volt egy vetélésem, az első, nagyon-nagyon várt bébi, akit annyira akartunk. Ő 7 hetes korig élt, de csak 11 hetesen vették észre, hogy már halva pang a méhemben!

Bevéreztem, irány a kórház, ahol a felvételtől egyenesen a műtőbe vittek! Rengeteget sírtunk a párommal, meghalt a mi kisbabánk! Nagyon nehezen dolgoztuk fel a történteket!

Aztán fél év múlva ismét terhes lettem, azóta eltelt pár év. A nagyfiam 6 éves, a kicsi pedig 5 hónapos! Nem egy orvosnál szültem a két fiút, de azt mondták, hogy a vetélés -és a maga után vont műtét- után örüljek, hogy sikerült a babáknak megfoganniuk!

Szerencsésnek érzem magam, van két gyönyörű fiam!

De azt is tudom, milyen tragédia elveszteni valakit, akit nagyon vártunk és szerettünk volna!


Aki így járt, tanácsolom, ne adja fel a reményt!

2007. szept. 1. 16:43
Sztázi! Ne csüggedj! Nekem három gyerkőcöm van, és közben volt két vetélésem. Az első gyermek és a második simán meglett, a terhességgel, szüléssel nem volt gond. A 3. terhességemet 10 hetes korában veszítettem el. A vetélés után azonban rötön terhes lettem, és az a baba meg is született, hál' istennek egészségesen. De azóta újra terhes voltam, de őt is elveszítettem ez év februárjában. Igaz van már 3 gyermekem, mégis fáj ami történt. Vállalnék még gyermeket, de az előzőek miatt félek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook