Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszeres csík van a fülemben. Hogy mossam meg a hajam, hogy ne menjen a fülembe a víz? fórum

Gyógyszeres csík van a fülemben. Hogy mossam meg a hajam, hogy ne menjen a fülembe a víz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
91. simple
2009. dec. 1. 15:16
Próbáld meg úgy, hogy behajolsz a kádba, akkor a zuhanyrózsával le tudod úgy öblíteni a hajad, hogy a füled nem lesz vizes.
90. danama
2009. dec. 1. 14:54
ne mosd meg inkább várj vele, ha nagyon zsíros a hajad, vannak öblítést nem igénylő balzsamok, inkább azzal spricceld a hajadat
89. correct (válaszként erre: 86. - Bajusz9)
2009. márc. 21. 14:24

Ja, mellesleg vissza kellett volna mennem, de nem értem rá, a kislányom "miatt". Pénteken voltam, most, mondom, kevesen lesznek, mivel péntek, és még pont aznap el is tudok menni.

Feltekertem, erre szerinted, mennyien voltak?!?!

37-en. Hallod, ez katasztrófa. Még időpontot sem tudtam kérni személyesen. Úgyhogy a héten majd valamelyik nap megint megyek, mert kell beutaló hallásvizsgálatra...vezetéses hallásvesztés miatt...bár már visszajött, de valami folyadékot néznének, hogy van-e még...

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :'(

Egyébként ügyeleten akkor Kli.M. drnő volt, imádom a fejét. Másnap vissza kellett menni, akkor meg Kel.É. drnő, na ő még egy csúcs aranyos.

Mert hozzám kell türelem. Biztos nézett is az előző, amikor mondtam: és nézzenek oda, ez tényleg színtelen...

88. correct (válaszként erre: 86. - Bajusz9)
2009. márc. 21. 14:18

De, az alapján mentem egyel feljebb. Igen, láttam Burow-os oldatot, és wasszus, színtelen. :(

Akkor mi volt a rozsdaszínű, jód???

2009. márc. 19. 18:25
Most hogy mondod, a burow oldat tényleg színtelen. Mert a kisfiamnak burow-testápolót használunk az atópiás bőrére. És a kenőcs maga fehér, de néha kiválik belőle ilyen átlátszó, vagy sárgás oldat.
2009. márc. 14. 20:58

Ki volt írva a régi ajtóra hogy hová költöztünk. Már nincs ott?

Láttál Burow oldatot?

2009. márc. 14. 19:05

Szeretem ezt a Kórházat, komolyan mondom.

Nem szeretnék sűrűn bejárni, de legalább normálisak az orvosok. Tegnap FOG ügyelet, elköltöztek :S Mire rájöttem...

2009. márc. 2. 13:21
Sziasztok. Ma voltam megint dokinál. Leszívatták újra a váladékot. Már nem fáj annyira, mert elkezdett folyni. Ma betadin-t cseppentett bele a doki. Sajnos már a dobhártya mögött is gennyes váladék van. Talán azt kell hogy mondjam, hogy szerencse a szerencsétlenségben, hogy ki van lyukadva, és így nem kell felszúrni. Most írtak egy másik fülcseppet, és ha nem romlik, vagyis nem leszek lázas, nem dugul nagyon be...stb, már csak a jövő héten hétfőn kell mennem. Ha romlik, akkor még a héten vissza kell mennem.
83. bared (válaszként erre: 76. - Burkuska)
2009. márc. 1. 11:10
úúú...akkor viszont kérlek írd, le, pontosan, hogyan, mert nekem még nem sikerült((
82. bared (válaszként erre: 72. - Orsóka23)
2009. márc. 1. 11:09
nekem is mondták, tojok rá...füldugóval elvesztem a tájékozódási képességem a vízben... néha bedugul ilyenkor, van, hogy pár órát icipicit lüktet, de ritka, és semmi vészes... Nekem 3 hónap alatt jött rendbe, de az enyém extrém eset volt(
81. correct (válaszként erre: 80. - Bajusz9)
2009. febr. 28. 10:21

Hát nem fogok szombaton Kórházba járkálni a Repülő-hídtól, abban biztos lehetsz.

Viszont, szerdán mennem kell, bár nem fül-orr-gégére.

80. bajusz9 (válaszként erre: 78. - Correct)
2009. febr. 28. 09:56

Állok elébe...

Ma este dolgozok, ha arra jársz gyere be, és megnézzük együtt.

79. correct (válaszként erre: 55. - Bared)
2009. febr. 27. 21:44
Akkor azt mondod, nekem nem is sikerült eddig ezt megtennem?
78. correct (válaszként erre: 68. - Bajusz9)
2009. febr. 27. 21:43
Na, akkor ha legközelebb bemegyek, keresni foglak. És elédviszem azt a pár dokit.
77. Burkuska (válaszként erre: 72. - Orsóka23)
2009. febr. 27. 21:42

Szia!

"Személyre szabott"füldugót csináltathatsz.Uszodai füldugó a neve!Kérdezz rá a dokinál.Én ezzel balcsiztam:)

76. Burkuska (válaszként erre: 55. - Bared)
2009. febr. 27. 21:37
Nagyon tévedsz!Egy éve mosok hajat úgy,hogy nem éri víz a fülemet!
2009. febr. 27. 16:37

Ezt így nehéz megmondani.

Két gyakori fülgyulladás van. Az első a hallójárat gyulladás, amikor vagy a hallójárat bőre van begyulladva (duzzadt és váladékozik), vagy egy pattanás szerű kis valami van benne. Ekkor szokták leszívni a keletkező váladékot, Burowos csíkot, és kenőcsöt rakni bele.

Van a középfül gyulladás, amikor a középfülben gyűlik fel váladék (pl. genny), ami feszíti a dobhártyát, és ez fáj. Ilyenkor vagy az orvos szúrja fel a dobhártyát, vagy a váladék nyomásától lyukad ki. Ezután ált. csökken a fájdalom. A dobhártya repedése pedig ( a nagyságától függően) begyógyul magától. Ha nagyobb, akkor fedni szokták speciális papírral, ami mentén szépen begyógyul a dobhártya. De addig, amíg a középfül gyulladása nem szűnt meg, addig nem szabad fedni, illetve ha magától begyógyul, akkor újra fel kell szúrni.

Ez a két fajta fülbetegség ÁLTALÁBAN nem szokott összefüggni.

Mind az antibiotikum, mind a Flector (ami gyulladáscsökkentő is nem csak fájdalomcsillapító) segíti a gyógyulást.

Remélem minden rendben lesz, és hamar meggyógyulsz!

74. Orsóka23 (válaszként erre: 73. - Bajusz9)
2009. febr. 27. 15:05

Nem mondta a doki hogy mekkora. Csak annyit, hogy lyukas, és ha nem forr be magától, akkor műteni kell. De a dobhártya is be van gyulladva. Azért fáj, mert be van gyulladva, vagy akkor is fájna ha nem lenne?

Kilyukadhat magától? Vagy azért mert leszívatták a váladékot?

2009. febr. 27. 14:59

Ha begyógyul a dobhártyád, utána már nem lesz gond.

Ha nem nagy a lyuk, akkor hamar beforr. Mit mondott az orvos, mekkora?

De fedéssel is viszonylag hamar gyógyul, szerintem nyárra már el is felejted.

2009. febr. 27. 13:48

Ok. Köszi a tanácsokat. Neked mennyi idő volt amíg helyrejött a füled? Tudom hogy minden ember szervezete más, csak hogy tudjak mire számítani. Hetek, hónapok?

És volna még egy kérdésem. Mondta a doki, hogy nem érheti víz ezután a fülemet. A nyáron pl. strandra hogy mész? Akkor is ezt a füldugót viseled? lehet?

71. bared
2009. febr. 27. 13:41
Én ugyanezen mentem keresztül, de végül nem kellett műtét... sajnos a fül-és fogfájásnál pokolibb nincs, tudom jól( Nézd meg a szárazsampont,hidd el, jó szolgálatot tesz! Arra pedig vigyázz, hogy ezután se menjen víz a füledbe hajmosásnál. Én javaslom a vatta helyett, hogy vegyél hab füldugót, patikákban lehet kapni...Az nem szívja meg magát vízzel véletlen sem((
2009. febr. 27. 12:48

Sziasztok. Nagyon nehezen megoldottam a hajmosást. Zacskóval leragasztottam. De nagyon macerás volt. Legközelebb megnézem ezt a port.

Szóval voltam ma a kórházban, és hétfőn mehetek megint. A gyógyszeres csíkot kivették, és tényleg nem fájt. Most tettek be egy másikat, amit holnap saját magamnak kivehetek. Írtak föl fülcseppet, amit ha kivettem a csíkot használnom kell, és marad a Zinnat.

A csomóról a külső hallójáratban, nem mondtak semmit, amit jó jelnek foghatok fel. Ezek szerint kezd elmúlni. DE, és most jön az a bizonyos de: Továbbterjedt, és most már gennyes középfülgyulladásom van. És ráadásul kilyukadt a dobhártyám is. Ha a lyuk nem forr össze magától, akkor műteni kell a doki szerint.

Hát ez van. Ilyen szarul jártam egy kis megfázástól, és torokfájástól.

69. bared (válaszként erre: 56. - Orsóka23)
2009. febr. 27. 11:53
Nem, mert ki kell kefélni hajkefével jól...nyilván amíg fehérnek látod)))
68. bajusz9 (válaszként erre: 59. - Correct)
2009. febr. 26. 19:34
Ez jó! Ott dolgozok.
67. correct (válaszként erre: 66. - Orsóka23)
2009. febr. 26. 17:22
Az majd nem jön vissza a fórumra, ennyi. Ez a te fórumod.
2009. febr. 26. 16:57

Bocsi belenyúlt a gyerek. Szóval örülök, hogy ha valakit érdekel, ne értsd félre. De biztos van olyan aki azt mondja, hogy "ez tiszta hülye, nem is ez volt a kérdés, és egyébként is kit érdekel".

Szóval, holnap délután jövök, és ha valakit érdekel, beszámolok.

Puszi.

2009. febr. 26. 16:52
Örülök, hogy valakit igen. De azért benézek, és leírom mi történt velem, és mit mondtak.
2009. febr. 26. 16:48
Hát miért ne érdekelne valakit?
2009. febr. 26. 16:46
Miért?
62. correct (válaszként erre: 61. - Orsóka23)
2009. febr. 26. 16:46
Az önbizalmaddal is gond lehet :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook