Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kevés a magzatvíz, mit tehetek? fórum

Kevés a magzatvíz, mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


17. Kolibri (válaszként erre: 14. - 099c0bed40)
2009. máj. 8. 17:31
Ha keves a magzatviz, minden doki elso kerdese az anya folyadekfogyasztasa. Miutan tobbet isznak, altalaban rendezodik a keves viz dolog. Valami osszefugges biztos van, nalam is igy volt. Erdekes, de segit a sok folyadek.
16. 099c0bed40 (válaszként erre: 15. - Quenn)
2009. máj. 8. 17:12

Szia, nagyon érdekes amit írsz, nem hallottam még hogy összefüggésben lenne a kettő, de ha a Dokid mondta, biztosan így van.

Lényeg hogy most már nem kevés. :)

15. quenn (válaszként erre: 14. - 099c0bed40)
2009. máj. 8. 08:00

Szerintem sem, de amikor kiderült, hogy kevés a víz, a doki rögtön azt kérdezte: Iszik maga elé folyadékot?

Ezért gondoltam ártani nem árt, ha több vizet iszom, mint addig.

14. 099c0bed40 (válaszként erre: 13. - Quenn)
2009. máj. 8. 06:43
A magzatvíz attól nem lesz több ha Te több folyadékot iszol,ugyanis nincs összefüggésben egymással a két dolog.
13. quenn
2009. máj. 7. 15:36

Sziasztok,


Gondoltam akit érdekel, annak leírom a fejleményeket. A magzati szív UH kontrollján minden rendben találtak. Ma voltam 30. heti UH-n, most azt írták a papíromra, hogy átlagos mennyiségű magzatvíz. Úgy tűnik ez a probléma már nem áll fenn, bár azon kívül, hogy igyekszem megfelelő mennyiségű folyadékot fogyasztani mást nem tettem az ügyért.

Most viszont van más problémám, de az már egy másik forum téma.

12. quenn
2009. febr. 25. 22:04

Köszönöm a válaszokat. Sajnos nincs magán orvosom, szakrendelésre járok, legközelebb 2 hét múlva megyek.

Voltam genetikai UH-n az írták a papíromra, hogy a magzat anatómiai felépítése, a kevés magzatvíz és a vaskos hasfal miatt nem állapítható meg. Elküdtek magzati szív ultrahangra. Ott a professzor asszony azt mondta nem lát semmi olyat, ami miatt aggódnom kellene, de azért két hét múlva vissza kell mennem kontrollra. Meg is nyugodtam egy kicsit, de a mai eset miatt megint megijedtem.

11. Sena
2009. febr. 25. 21:26
Egy ismerősömnek félvállról vették a problémáját hiába ment ő időben a nőgyógyászhoz és végül rossz vége lett. Szóval ha bármi nyugtalanít kérdezz rá akár több orvosnál is!
10. rinike
2009. febr. 25. 19:55
quenn nagyon szorítok Neked! Ugye jössz még vissza majd elmesélni a fejleményeket.
2009. febr. 25. 19:23
Húha, én sem olvastam túl jókat a neten erről. Az orvosod nem mondott semmit?
2009. febr. 25. 19:19

Kérdés:

A terhesség 20 hetében "jelentősen kevés a magzatvíz az ultrahangos vizsgálat szerint Milyen kockázatokat rejt ez a leendő "KISLÁNYOMra" ?

Válasz:

Részletes ultrahangos vizsgálattal kutatni kell olyan fejlődési rendellenességet, amely oka lehet, ilyenek pl. a magzati vesék fejlődési zavarai. A 20. hét körül, ha nem volt magzatvízcsorgás (ez eset szinte mindig vetéléshez vezet...), akkor rendellenességet kell keresni. Lehet elvben olyan kóros állapot is, amely a baba elégtelen tápanyag ellátottságán alapszik, de ez inkább későbbi kor terméke.

Egyszóval: nem szabad belenyugodni, mert ártalmatlan okok garmadája mellett súlyos baj is lehet. Addig kell menni, amíg valaki kellő tapasztalattal meg nem cáfolja a hírt vagy meg nem találja a baj okát.

Dr. Nagy László


Forrás: babanet.hu

2009. febr. 25. 19:16
Nekem a 32. héten volt kevés sokat kellett innom és befektettek infuzióra is!
2009. febr. 25. 19:16
Semmi köze nincs ahhoz mennyit iszik..
5. rinike (válaszként erre: 2. - Quenn)
2009. febr. 25. 19:15
Tudomásom szerint a magzatvíz-vizsgálat előtt van genetikai UH. AZ nem mutatott semmi eltérést? Mert azért az jó jel lenne...
2009. febr. 25. 19:14
Mennyit iszol egy nap?
2009. febr. 25. 19:14
Szerintem további vizsgálatokat végeztess az orvosoddal. Állítólag a magzatvíz termelődése az egy aktív folyamat, ugyanis attól lesz magzatvíz, hogy a magzat kipisili. Ezért sajnos teaivással vagy hasonlókkal tudomásom szerint nem lehet tenni ellene, viszont sajnos utalhat valamilyen rendellenességre. Remélem a további vizsgálatok azt fogják mutatni, hogy nálad ilyen ről nincs szó. (Nálam sajnos volt.)
2009. febr. 25. 19:13

Ma voltam magzatvíz vételen, a doki alig merte levenni a magzatvizet, mert azt mondta kevés, először két hete említették az ultrahangon, de nem mondták, hogy aggódnom kéne vagy valamit kellene tennem.

Most vagyok 20 hetes terhes. A neten megpróbáltam utána nézni, azon kívül, hogy jól megijedtem, nem találtam semmi hasznos tanácsot.

2009. febr. 25. 19:10
Kevés a magzatvíz, mit tehetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook