Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fogantatástól számított hány nap múlva jelentkeznek a terhességi korai tünetek, és mik azok, amik legelsőnek jelentkezhetnek? fórum

A fogantatástól számított hány nap múlva jelentkeznek a terhességi korai tünetek, és mik azok, amik legelsőnek jelentkezhetnek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
111. Tyne
2009. szept. 30. 19:38
Sziasztok! Nekem a ciklusom 24. napján történt egy kis baleset még szeptember 4-én, és a 71. órában sikerült csak gyógyszerhez jutnom (közbe jött a hétvége....no comment). Ezután a normális időben megjött a havi vérzésem (11.-én még előjelek és 12-én rendes vérzés, ami erősen csak két- napig tartott, utána fokozatosan csökkent, összesen hat napig tartott. Azután rendben voltam, de pár napja tompa alhasi fájdalom jelentkezett, valamint néha kicsit (főleg este) émelygek. Nagyon enyhén tényleg, és ha eszem, akkor ez jobb lesz. Nincs mellfeszülés, hátfájás, fáradékonyság - én állandóan fáradt vagyok, mert az egyetem egy ilyen álmosító hely:) De nem vészes... azon kívül talán picit többet pisilek, illetve mintha hamarabb megérezném, hogy pisilnem kell, de lehet, ezt már csak bebeszélem magamnak, mert most mindenre nagyon nagyon odafigyelek. Ma reggel még egy furcsa kis göböt is kitapintottam az alhasamnál, de mostanra eltűnt... annyi mindent olvastam ,teljesen össze vagyok zavarodva. Akinek tabletta után megjött, az fellélegzik, de én nem tudok... megtehetem? Mindenesetre holnap reggel elvégzek egy tesztet. Arra azt írják, hogy a várt menstruáció első napján vagy max előtte két nappal teszteljek, de nekem az okt. 11-12, azt pedig nem várnám meg... tehát szept. 4-e óta csak lenne annyi hormon bennem, hogy a teszt, ami már 10 napos terhességet is kimutat, megmutassa, terhes lettem-e vagy sem... Ki mit gondol?
2009. jún. 11. 13:05
???
109. k.tünde78 (válaszként erre: 108. - Drnéni)
2009. ápr. 5. 20:04

Nyugodj meg,ha pisilsz ha nem előtte,akkor is ugyan azt látta volna,én is Jázminommal az első 5 hétben hetente jártam,mert sosem látott a doki eleget,na aztán bepótoltuk növekedésileg.:-))

Sajnálom a barátnőd,hatalmas tragédia ez az életükben,de most nem szabad engedned,hogy kihasson rád,ne keress indokokat,hogy miből kifolyólag történhet veled is esetleg hasonló.

Pozitívan,minden jól fog menni,és legyél jókedvű boldog mosolygós!!!!

108. drnéni (válaszként erre: 107. - K.tünde78)
2009. ápr. 5. 19:58
Köszi, egy kicsit megnyugtattál. Nagyon mérges vagyok magamra, amiért elszúrtam ezt az UH-t. Sajnos 1 hete csúnyán megfáztam, és gyógyszert is szedtem rá (egyeltalán nem számítottam arra, hogy terhes leszek). Ráadásul a múlt héten a legjobb barátnőm elvetélte a babáját 20 hetesen, biztos ez is dolgozik bennem.
107. k.tünde78 (válaszként erre: 106. - Drnéni)
2009. ápr. 5. 19:47
Az első terhességem tünetei a 8.hét táján jelentkeztek,azok is 1 hétig tartottak.A második babánál azonnal rosszul vóltam 4 hónapon keresztül.Ha látszódott a petezsák tuti babás vagy,nem kötelező a rosszullét.Ne légy ideges,az nem tesz jót.Vegyél és szedjél magzatvédő vitamint,mert most 9 hónapon keresztül erre lesz a babódnak szüksége.:-)))
106. drnéni
2009. ápr. 5. 19:38
Sziasztok! Van köztetek olyan, akinek nem nagyon voltak tünetei? Nekem kedd óta volt 2 poz. tesztem, ma voltam UH-on, a petezsák látszódott, de sajna olyan hülye voltam, hogy elmentem előtte pisilni, és nem látszott rendesen. A doki azt mondta, több, mint valószínű, hogy megbabásodtam. De egyszerűen szinte semmi tünetem nincs! Emlékszem, hogy mikor a kislányommal lettem terhes, ilyenkor már mellfeszülésem volt, lehet, hogy már hányingerem is. Igaz, sokat kell pisilnem és olyan kis elérzékenyülős vagyok. De különösebben fáradt se. 5 hete és 3 napja jött meg utoljára. Volt már így valaki? Nagyon-nagyon szeretném ezt a babát, olyan ideges vagyok.
105. Rowina (válaszként erre: 104. - K.tünde78)
2009. márc. 30. 20:11
Tündi!Valami ilyesmi.De most elöbb kezdte mint félidő,na mindegy,majd lesz valahogy.Egyébként mára mérséklödött a fájdalom néha volt csak,hányinger sem sok.
104. k.tünde78 (válaszként erre: 103. - Rowina)
2009. márc. 30. 19:40
Te ,múlt hónapban is hasonló képp voltál így félidő előtt pár nappal.
103. Rowina (válaszként erre: 102. - K.tünde78)
2009. márc. 30. 07:33
Mondjuk az tulzás,hogy az agyamra mennek,de néha nagyon rosszak a srácok és ezt nehéz elviselni,szombat vasárnap délután éreztem ezt a síros hangulatot.Szerencsére viszketést,égést nem érzek!Ma még nem tapasztaltam,illetve nem éreztem,hogy fájna a petefészkem,fennt vagyok jó ideje,kis hányingerem az van.
102. k.tünde78 (válaszként erre: 100. - Rowina)
2009. márc. 29. 20:41

Ovuláciokor is van olyan nyúlós sárga ám!!!!!!!!Aztán kissé hígabb.

Viszketés,égés a hüvelyben???

Az idő is olyan sírós levert.Mióta vagy depis???Család az agyadra megy??Gyorsan felkapod a vizet a semmin???

101. Rowina
2009. márc. 29. 20:25
Szóval muszáj volt megkérdeznem és segítséget kérnem mert egyedül nem sokra jutottam,de kivárom,mi lesz a vége!De eddig nem volt semmi bajom,mult hó és ez most,amugy azért a ciklus közepe felé szoktam néha fájdalmat érezni.Jó lenne nem ezen agyalni folyton:)
100. Rowina (válaszként erre: 98. - K.tünde78)
2009. márc. 29. 20:18
Köszi!Most kicsit megijesztettél,ráadásul most is érzem,hogy fáj a hasam alja,olvastam a méhnyaknyák állapotát hogyan kell ellenörizni,és szombaton reggel olyan nyulos és sárgás volt,valami ilyesmit írt a cikluson is.Szóval nagyon reménykedem,most olyan hígabb,folyékonyabb,de nem sok.Hát minden esetre bizakodom,hogy baba,vagy legalábbis semmi komoly ne legyen!!A másik ma is olyan síros a hangulatom:(
99. k.tünde78 (válaszként erre: 97. - Rowina)
2009. márc. 29. 20:03

Hopsz Én 17-től számoltam,mert akkor már írtad a pecsételést.

Bekavarni nem hiszem,hogy bekavart,csak a petesejtek erősebbek "jobbak" lesznek.

98. k.tünde78 (válaszként erre: 95. - Rowina)
2009. márc. 29. 20:01

Na,megtaláltam.Tehát azt mondod,hogy átlag 26 napos a ciklusod,tehát akkor az ovuláció norm esetben 30.-a lesz.Az ovuláció előtti 3.naptól érdemes orvosilag próbálkozni,mert ugyebár 72 óráig él a spermium álltalában.Ettől függetlenül peteérés lehet egy hónapban többször is ,akár egy orgazmus hatására is(ez halál komoly).Megnéztem ,25-26-27-28-ra írt kislányt,onnantól két esélyes,majd 31-től fiú.Ritka,de van aki a fogantatás pillanatától tudja és érzi,hogy új élet van a testében.

Nem akarlak,elkeseríteni,de szerintem menny el orvoshoz a következő mensid után,mert ezek a tünetek annyira pcos tünetnek tünnek,főleg,akkor merem majd 100% rá mondani,ha a ciklus végére,már nagyon rosszul leszel,pl:szédülés,émelygés,derék leszakadás,hasfájás stb.

Mivel előzőleg a nyakamat mertem volna feltenni,hogy sikerült,és sajnos mégsem,most tuti,hogy poz lesz a teszt majd,mivel tök másra gondolok.:-)))))

Egyébként nem tapasztalod,hogy van egy kis folyásod vagy hasonló???Mert a bacik,ha feljutnak a méhbe,vagy a petefészekbe,tudnak hasonló tüneteket okozni.Ha rosszabbodik,ne várd meg a ciklus végét,nehogy gyulladásod legyen,mert ezek meddőséghez is vezethetnek.

97. Rowina (válaszként erre: 96. - K.tünde78)
2009. márc. 29. 19:41
Jajj de jó!Tehát márc.19.én jött meg,és aznap el is kezdtem inni a cickafark teát,mert állitólag segíti a peteérést,lehet ez kavart be nekem?Majd 27.én már elkezdtem inni a palástfűvet.
96. k.tünde78 (válaszként erre: 95. - Rowina)
2009. márc. 29. 19:28

Itt vagyok!Most végeztem az itthoni és anyumnál melókkal.

Szóval mikor is volt utoljára meg(nekem áttekinthetőbb ha tudom).Asszem írtad a másik fórumon,majd megnézem és számolgatok.

95. Rowina
2009. márc. 29. 17:55
Tündikém!A Te segítségedet kérném!Tehát a ciklus.hu-n vezetem a menstruációmat,és 26.ra jelölte a lehetséges kislányt,a ciklusaim olyan átlag 26 naposak,de van,28 napos is,26.án már volt hányingerem és fájt a petefészkem,4 napja már ez megy,hozzá teszem 26.án együtt voltunk,persze elötte no szex,az ovulációt 31.re jelölte.Szóval most fogalmam sincs mi játszódik le bennem,lehet elöbb van peteérésem?De ilyen hosszan csak nem huzodik el,ma már a derekem is fájt.Mondj kérlek nekem valami okosat!!!
2009. márc. 27. 16:56
belara-t szedem és egy éve!!!jó akkor elmegyek jövöhéten dokihoz!!!köszönöm szépen mindent!!!
93. k.tünde78 (válaszként erre: 91. - Édescsaj17)
2009. márc. 25. 11:39

Milyen gyogyszert szedsz,mert én azt tapasztaltam mikor szedtem ,hogy egyre kevesebb volt a vérzésem tőle(hiába is kis hormontartalmúak),a végén már csak egy barna kis pötty jelentette a mensit.Ekkor a doki új gyógyszert adott.

Tehát a gyógyszer is némely esetben megszüntetheti a mensit.Nézesd meg magad.

92. Borsa (válaszként erre: 91. - Édescsaj17)
2009. márc. 25. 10:06
Ha még mindig nem jött meg, irány a doki!
2009. márc. 24. 20:40
nem felejtettem el!!!nincs rosszulétem!azsem volt!!ma csináltam terheségi tesztet és negativ lett!!!ugyhogy nemtudom mivan vagy mikor fog megjönni!!
90. k.tünde78 (válaszként erre: 89. - Édescsaj17)
2009. márc. 23. 20:08
Nem volt elfelejtve a tabi???Ha terhes vagy az tuti nem a 14 akciótól.Rosszulléted van???Pecsételő vérzés sem volt??
2009. márc. 23. 18:41

sziasztok!!!március 14 én voltunk utoljára együtt és most 20án kellett volna megjönnie!de nem jött meg!Másfél éve szedem a fogamzásgátlót!És most mitől késik???lehetek terhes vagy nem??

kérek válaszokat mihamarabb!!!Előre is köszönöm!!!

88. Adri005 (válaszként erre: 87. - K.tünde78)
2009. márc. 21. 19:55

Köszi szépen a választ, most már megnyugodtam :)

Igen eddig én is azért nem voltam ideges mivel rendben megjött előző hónapba a mensim és csak ez a barnázás idegesített mert ez még nem fordult elő.

De még egyszer köszi!

87. k.tünde78 (válaszként erre: 86. - Adri005)
2009. márc. 21. 19:47
A gyógyszer mellett is előfordulhat pecsételő közti vérzés,ami sokszor csak egy kis barnás folt.Nyugodj meg,biztos nem vagy terhes.Pláne ha 9 hete volt az aktus,azóta már 1 * meg is volt.Gyógyszernél azért másképp van,mert pont az a célja,hogy a méhnyálkahártya vastagodását megakadályozza ezáltal a megtermékenyített petesejt nem tud hova beágyazódni.Ha még is bekövetkezik a beágyazódás gyógyszer mellett akkor nem jön meg a mensi.
2009. márc. 21. 17:52

Sziasztok!


Olyan problémám van hogy 9 hete voltam együtt egy sráccal. Fogamzásgátlót szedek ezért óvszerrel nem védekeztünk, eddig soha nem volt semmi probléma hál isten. Úgy nem igazán vettem észre, hogy van esély arra hogy terhes vagyok, nem voltam rosszul semmi ilyesmi, csak tegnap és ma volt egy kis barnázás, és nem rég olvastam itt, hogy ez jelentheti azt hogy terhes az ember. Még egy hetem van a mensiig, és nem szokott így előre jelentkezni mióta gyógyszert szedek. Szóval a kérdésem, hogy a barnázás csak jelenheti hogy terhes vagyok, vagy majdnem biztos is? Orvoshoz mindenképp megyek, de addig se szeretnék ezen stresszelni:) Előre is köszi!

2009. márc. 20. 18:44
köszi a válaszokat!:( időközben tesztet is csináltam és meg is jött..halleluja.
84. k.tünde78 (válaszként erre: 82. - Bogyeszkó)
2009. márc. 16. 16:24

Szóval a mensit 6 napja késik és ezidő alatt esetleg közben aktus nélkül is történhetett valami elmondásod szerint.A mensit jeln pillanatban tuti nem ezért késik.A stressz a fogyás,a nagy szerelem(hisz ez is érzeli stressz még ha pozitív is)stb...ez mind okozhat menses késést.Tesztet a vélt akció után 12-14 nappal érdemes legkorábban csinálni.

Hallottunk már szűz terhességről,de nagyon-nagyon ritka.Nem hinném,hogy ennyire sikerült beletrafálnotok.Nyugodj meg szépen

83. Borsa (válaszként erre: 82. - Bogyeszkó)
2009. márc. 16. 09:31
Szia, túl sok esélye nincs, hogy terhes legyél (bár az ördög nem alszik), de hogy megnyugodj, csinálj gyorsan egy tesztet, vagy irány az orvos.
2009. márc. 15. 21:27

Sziasztok!

Azért írok, mert kezdek percről percre egyre jobban beparázni. 18 éves vagyok, még szűz, de 6 napja késik a menszeszem (mostanában 2 napot késett maximum). A héten együtt voltam a barátommal - aktus nem volt -, de tudom, hogy ha ujjal bekerült valami, akkor is lehet gáz...Abban bízom, hogy ennyire a sors sem lehet kegyetlen, hogy hónapok óta várjuk a megfelelő pillanatot, hogy lefeküdjünk egymással, és még azelőtt....Másrészt érettségizek idén, és talán a stressztől is késhet..

Azt hiszem, valami biztatást várok:)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook