Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2018. márc. 20. 07:53
Szerintetek a gerincsérv műtét mennyire komoly? Valamelyik nap egy ismerősöm azt mondta százalékoltassam le magam. Mert én rokkantnak számítok szerinte. Hát mint akit leforráztak, úgy éreztem magam. Én normális életet akarok élni, olyan munkákat is nézegetek, nem 20-on évesen rokkant nyugdíjas lenni. Múltkor néztem, hogy adókedvezményt sem kapok. Ellenben egy tejcukor érzékeny pl kap. Szóval én nem gondolnám annyira súlyosnak ezt hogy nyugdíjas legyek.
4917. d0d8909694 (válaszként erre: 4913. - Sziszike3)
2018. márc. 9. 22:02
Örülök, hogy végre legalább időpontod van. Most már csak visszafelé kell számolni. Borzasztó, hogy ilyen fájdalommal ennyit kell várni egy műtétre, de legalább túl leszel rajta. Nagyon drukkolok neked, majd írj, ha többet tudsz.
4916. Sziszike3 (válaszként erre: 4915. - Csikil4ny)
2018. márc. 8. 20:43
Igen,en is orulok,december ota varoristan vagyok,de ha ezt a vedo oltast most nem kapom meg akkor az is lehet tobb mint fel evet vartam volna.Meg igy is idegorlo ez a varakozas.
4915. csikil4ny (válaszként erre: 4913. - Sziszike3)
2018. márc. 8. 06:16
Végre van időpontod, juhééé!
4914. csikil4ny (válaszként erre: 4912. - Dobimaci)
2018. márc. 8. 06:16
Van amikor elkerülhetetlen a műtét. Konzultálj szakemberekkel és ha inkább műtétet javasolnak, akkor jobb túlesni rajta minél előbb.
4913. Sziszike3 (válaszként erre: 4911. - D0d8909694)
2018. márc. 7. 13:50

Na az viszont jo ha jobban vagy ,vegre valami jot is hall az ember.

Ma voltam delelott az OGK ba ,vedo oltas miatt.Rengeteg kerdes volt,vizsgalat,vervetel stb..Itthonra kaptam okostelefont amiben van aplikacio es minden nap valaszolni kel kerdesekre,hogy vagyok 10 napon keresztul.Vagyis milyen hatassal van a szervezetemre a vedo oltas.Kaptam egy lazmerot is .Nem fogok unatkozni mostanaban .Ha azt nezzuk viszont ha bevallik ez az oltas nagyon szuper lenne,ugyanis elmondtak hogy ez vedelmet nyujt a mutet utani staphylococcus fertozesek ellen.

Kerdeztem ott a korhazban amugy mennyi a legtobb varakozasi ido ezekre a mutetetkre ,mondtak hogy van aki egy evet is var .Hat ez elkeserito azert,ennyit kel szenvednie egy embernek mire mutetre kerul Igy viszont hogy ezt az oltast megkaptam van hatarido amig megkel lenni a mutetnek a hatasosag miatt,vagyis 10 es 60 nap kozott az oltastol szamitva .Engem aprilis.3 a irtak be mutetre.Hat orulnek ha mar tul lennek rajta az biztos.Addig varakozok meg .

4912. dobimaci
2018. márc. 7. 09:37
Szeretném megkérdezni, hogy milyen gyógytorna gyakorlatokat csináltok? Ugyanis én elkezdtem gyógytornásszal a mckenzie tornát és a 6.alkalom után azt mondta nem tud segíteni. Amiket próbáltunk, szinte minden fájt. Véleménye: műtét.
4911. d0d8909694 (válaszként erre: 4908. - Sziszike3)
2018. márc. 6. 19:20

Szia,

én most aránylag jól vagyok, járok vizitornára és csinálom itthon a gyógytornát. Nem mondom, hogy reggel nem fáj, de kibírható, nem szedek semmilyen gyógyszert.

Veled mi van? Még mindig nem szóltak, hogy mikor műtenek?

4910. szivárványfelhő (válaszként erre: 4906. - Sziszike3)
2018. febr. 28. 22:30
Nagyon köszönöm az információkat😊
4909. szivárványfelhő (válaszként erre: 4905. - Taylor_swift)
2018. febr. 28. 22:29
Köszönöm szépen a választ😊
4908. Sziszike3 (válaszként erre: 4903. - D0d8909694)
2018. febr. 28. 12:48
Te hogy vagy ,mi ujsag veled?Azota javult nalad a helyzet?
4907. Sziszike3 (válaszként erre: 4903. - D0d8909694)
2018. febr. 28. 12:43
Hivtak mar a korhazbol,de nem azert hogy bekel fekudnom,hanem van egy lehetoseg mutet elott ,valami vedo oltast tudnak adni ami vedelmet nyujt a fertozesek ellen mutet utan,streptococus stb.Kerdeztek elfogadom e a lehetoseget,en elfogadtam ezt is,jovoheten szerdan kel bemennem reggel 9 re OGK ba ,ha megkapom a szurit utanna viszont azt hiszem 10 napon belul megkel lennie a mutetnek,igy modnta a doki ,nem lehet huzni.Igy remelem hamaraosan tul leszek rajta.
4906. Sziszike3 (válaszként erre: 4904. - Szivárványfelhő)
2018. febr. 28. 11:45

Szia,en meg nem vagyok tul a muteten ,engem is az OGK ba fognak muteni.Nekem servem van ,meg gerinccsatorna szukulet.Vegig jartam en is a konzervativ kezelest mar,de nekem is rosszabb lett a helyzet,zsibbad a bal labam,es iszoonyatos fajdalom van a derekamba a labamba lesugarzik a fajdalom,egyre kevesebbet tudok menni,en elfogatam a mutet.En is halottam olyat akinek nem lett jobb a mutet utan,viszont az ovodaba ketto ovono is van ahova jarnak a gyerekeim es oket uyganugy megmutottek ,csavaroztak es teljesen jol vannak.

Termeszetesen ez nehez dontes ,en is 40 eves vagyok,es 5 gyermeket neveleket.De en a mutet melett dontottem ,mert igy sem tudok elni.Nehez .

4905. taylor_swift (válaszként erre: 4904. - Szivárványfelhő)
2018. febr. 28. 11:41
Szia! Nekem ilyen műtétem vol novemberben. Nálam nem volt választási lehetőség, mert nagyon súlyos állapotban voltam. A műtét egy csütörtöki napon délután volt, mikor betoltak a műtőbe, a hordágyon is fetrengtem annyira fájt. Másnap már sétáltam. Persze kaptam fájdalomcsillapítót, de sokkal jobb volt utána. Ennek 3 hónapja és (lekopogom) jól vagyok. 30 év alatti vagyok.
2018. febr. 28. 10:03
Sziasztok! Gerinc-stabilizáló műtétet javasolt nekem Dr. Hoffer Zoltán, az Országos Gerincgyógyászati Központban, 3 vagy 4 fém csavarral, és két csigolya közötti implantátummal, ami be fog csontosodni. 45 éves nő vagyok, több mint 25 éve van meg a gerincsérvem, amivel megtanultam élni, de kb. 1 éve fokozatosan romlik a helyzet, nagy fájdalmaim vannak az LIV-V. csigolyák körül, emiatt mozgás lehetőségeim jelentősen korlátozódtak, beszűkültek, a normál hétköznapi fizikai aktivitás is gondot okoz már. Zsibbadás, érzéketlenség szerencsére nincs. Van esetleg közöttetek, akiknek hasonló műtéte volt? Nem tudom hogy belemenjek-e a műtétbe, mert olyan sokaktól hallottam azt, hogy nem lett jobb a műtét után sem. Előre is köszönöm az információkat.
4903. d0d8909694 (válaszként erre: 4902. - Sziszike3)
2018. febr. 26. 19:54
Ne add fel, addig hívt a számot, amíg nem tudod meg, hogy mit akartak.
4902. Sziszike3 (válaszként erre: 4901. - D0d8909694)
2018. febr. 26. 14:00
Ma reggel vasarolni votlam 9 ora fele,volt egy hivasom a mobilon amit en nem halottam ,30 as szamrol,itthon visszahivtam ,az ogk volt ,beszeltem egy diszpecserrel akinek mondtam errol a szamrol hivtak ,de nem tudom ki volt es miert hivott,azt modnta nem tud segiteni,igy nem tudtam kideriteni ,azota nem hivtak onnan,en gondolom mutettel kapcsolatban kerestek.Azota tobbszor probaltam elerni a korhazat,szol a zene egy ideig aztan kicsong es szetkapcsol.Hat most aztan abszolut nem vagyok nyugodt.Legalabb tudnam miert hivtak.
4901. d0d8909694 (válaszként erre: 4899. - Sziszike3)
2018. febr. 25. 21:47

Szia!

Nem gondoltam volna, hogy ilyen hosszú ideig kell várakozni....

Ez borzasztó.

4900. taylor_swift (válaszként erre: 4898. - Csikil4ny)
2018. febr. 24. 21:56

Mert a pesszimizmus könnyebb :D

De ezen változtatnom kellene. :)

4899. Sziszike3 (válaszként erre: 4894. - D0d8909694)
2018. febr. 24. 19:41
Szia Nori ,aranyos vag hogy erdeklodsz de sehol nem tartok itthon varom a hivast megindig.Kuborulas hataran vagyok,hetfon ha tudok.beszelek a dokival,mert nagyon szenvedek,egyre nehezebben teszek meg par lepest.Nem tudom meddig tart meg ez a varakozas.
4898. csikil4ny (válaszként erre: 4897. - Taylor_swift)
2018. febr. 24. 17:41
Ugyan már, más folytatja a sportolást gerincműtét után, majd akkor aggódj, ha tényleg nem vesznek fel, minek előre remegni valamitől, ami nem biztos, hogy bekövetkezik?
4897. taylor_swift (válaszként erre: 4896. - Channa*)
2018. febr. 24. 17:32
A kolléganőm megsúgta, hogy a főnöknek jó cimborája az akit helyettem felvett. És inkább őt akarja mint engem. Mint már régen írtam, a közelben van egy szupermarket. Lehet jelentkezem oda. A gyógytornász azt javasolta, hogy ülő munkát ne csináljak. Inkább mozgalmasat. Hát eléggé letört lettem. Az a baj, hogy van ahol orvosi vizsgálatot csinálnak. És a seb meglátszik. Lehet fel sem vesznek. Nem elég a műtét, még ez is. Nagyon magam alatt vagyok, hova kapkodjak. Kilátástalannak érzem a helyzetet.
4896. Channa* (válaszként erre: 4895. - Taylor_swift)
2018. febr. 24. 12:50

Engem alig vártak vissza a műtét után. Nem értem a munkáltatókat! Én ha jól sejtem kétszer annyi idős vagyok, mint te és igen van egy-két problémám, de soha nem zavarta a munkáltatómat és nem arra gondolt, hogy majd jó sokat fogok betegeskedni. Nincs is így.


Állás interjún nem hinném, hogy az orrukra kell kötni, hogy volt ilyen műtéted!

2018. febr. 24. 12:20

Kicsit offolok.

Viszonylag jól vagyok. A fájdalmaim elmúltak, kicsit a bokám néha fáj, de a gyógytorna segít. Naponta sétálok kb 2 km-t + a torna. Október óta vagyok táppénzen. A munkahelyemen persze ez nagy kiesés volt. Vettek fel új embert helyettem. Pár napja beszéltem a főnökömmel, hogy visszamennék, jól vagyok. Szó-szó... Azt mondta sajnos nem tud visszavenni, tekintettel arra, hogy ezentúl majd mindig beteges leszek. Hát ez van. Friss műtéttel állás keresés.

4894. d0d8909694 (válaszként erre: 4890. - Sziszike3)
2018. febr. 23. 17:11

Sziszike, hol tartasz?

Nagyon drukkolok neked.

4893. pzs39 (válaszként erre: 4891. - Dobimaci)
2018. febr. 21. 23:27
Szia! Nem szabad hajolni, csak terdbol leggugolni. Emelni tilos, meg a kézitáska tartalma is sokat számít, ha csökkented. Ágyból felkelni és lefeküdni, oldalra tamaszkodva. Köhögés, tusszentes során jobb megtámaszkodni. Egyhelyben állni tilos, foleg az egyik lábra támaszkodva,inkább séta, járkálas. Hosszu ülés szintén fájdalmas. Nem minden szék kényelmes meg 2 perc ülésre sem. Saját magad kell kitapasztalnod, hogy melyik széken tudsz a legkenyelmesebben ülni. Oltozzel vastagabban, mert a hideg hatására az izmok osszehuzodnak és a fajdalom erősebb. Kényelmes cipot kell választani. A legfontosabb a pihenés: a térd alá tegyél egy vagy két párnát, hogy fekvő helyzetben tehermentesitsed a gerincet. Az én disgnozisom is 90%- van azonos a tieddel. Amíg nagy fajdalmaid vannak, nem segítenek a gyógyszereket kívül, csak ezek a felsorolt apró dolgok. A fájdalmak enyhülése után, úgy érzed visszateroben van a labadba az erő, jöhet torna. Az autóvezetés sem nagyon ment nekem, de a torna után most már azt is fajdalom mentesen és jol működő reflexekkel tudom csinálni. Persze max egy óra vezetés, mert utána jön a zsibbadás... Még van nekem is amiért dolgozni és harcolni. Gyógyulást kivanok!
4892. pzs39
2018. febr. 21. 23:10
Sziasztok! Második hete tornára járok. A gyógyszereket már az első torna után kihagytam. Javult a gerincem stabilitása, fájdalmaim elviselhető, enyhe szintre csökkentek. Minden reggel első vagyok a gyógytornan, mert az a nap, amikor nincs torna, az nem igazi. Úgy döntöttem, hogy kipróbálom a Bowen terápiát is. Nehezebbnek tűnik mint a torna, de úgy érzem sokat segít a gyógyulásban. Az izmokat sikerült ellazitani,így a fajdalom is csökkent valamint a tornat is jobban fogadta a testem. Egy hét torna után annyit javultam, amennyit nem sikerült 4 hét fájdalomcsillapítóval. Nagyon köszönöm a tanácsokat. Kitartást kívánok mindenkinek, mert rajottem, hogy ez egy olyan betegség, amitől nem fogunk megszabadulni soha, minden lepesunket kíséri. A fajdalom lesz az úr az életünkben, az határozza meg mit érzünk, látunk, hallunk és hogy élhetjük életünket.
4891. dobimaci
2018. febr. 21. 09:01
Sziasztok! Én új lennék itt. Nekem tavaly augusztustól fáj a lábam és mostanra derült ki MR vizsgálaton, hogy a IV korong enyhén elődomborodik. Az V korong kissé laposabb, jobb oldali az S1 gyököt jelentősen comprimáló discus hernia ábrázolódik. A durazsák szintén comprimált. Kaptam infúziót, fizioterápiát, de a lábam még mindig nagyon fáj. Menni alig tudok, illetve az állás is megterhelő. A fájdalomcsillapítót napi szinten szedem, többször. Tanácsot szeretnék tőletek kérni, hogy mi az ami segíthet a fájdalmat elviselni. Köszönöm, ha válaszoltok.
4890. Sziszike3
2018. febr. 15. 14:32

Felhivtam a korhazat erdeklodtem a mutet idopontjarol,visszafognak hivni ,a muteti koordinatorral beszeltem ,mondta felhivja majd a dokit es ha megtud valamit visszahiv .

Van itt esetleg olyan valaki akit az Orszagos Gerincgyogyaszati kozpontban mutottek ,mennyit kelett varnia aneszteziologiai vizsgalat utan ,mik a tapasztalatok a fuzios mutettel kapcsolatban .

4889. f8db0709b8 (válaszként erre: 4874. - Csikil4ny)
2018. febr. 15. 11:19

Szia:)

Futást nem mondták h nem lehet.

Uszásról mondták,h háton ne.

Meg van pár gyakorlat amit nem csinálhatok.

Amugy is addig és azt tervezem csinálni amig és ami jól esik :)

Örülök,h jól vagy:)😘

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook