Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
3448. NemOxi (válaszként erre: 3446. - Bubu32)
2015. nov. 23. 08:55

Szia Bubu!


Ki műtött? :) Én is oda járok (most csütörtökön megint, műtéti előkészítésre)


Ha hoszasan voltak panaszaid, a gyógyulás is hosszasabb, az idegek nehezebben gyógyulnak.

A görcsszerű érzés is múlik majd, az tornát csinálni kell, hogy azidegek ne tapadjanak le és ne zsugorodjanak.


Feküdni pedig sajnos muszáj. Az én lányom is egy éves volt az első műtétemnél, tudom, nem egyszerű, de hosszú távon jövedelmező. :)

Ha adhatok tanácsot, inkább az öledbe másszon fel (1-2 nap alatt megtanulja) vagy az ágyon melletted legyen, ha szükséges, de ne kapkodd fel.

Sem hajolni nem jó, sem emelni és sajnos a guggolás sem ideális most (még). Én sokszor letérdeltem, ha vigasztalni, ölelni, stb. kellett.

2015. nov. 21. 17:30

Üdv a csapatban Bubu!

A zsibbadás témához nem tudok hozzászólni. A pihenést viszont vedd komolyan. Ülni a lehető legkevesebbet, sétálgass és csináld az előírt gyógytornát. Emelni még gondolatban se😁

Remélem hamar felgyógyulsz!

3446. Bubu32
2015. nov. 20. 14:06

Sziasztok

Hosszú fàjdalmas szenvedés utân egy hete kiszakdt sérvvelműtöttek. IV-V csigolya között.

Szerencsére jo kezekbe kerültem a budai gerincklinikàra.


Segítségetsket tapasztalatokat kérném


a làbfejem még zsibbad ez valoban normàlis?


a vàdlim is sokszor fàj olyan mint ha izomgörcs lenne ( műtét előtt egy hétig pokoli làbfàjâsom volt mintha folyamatos görcsbe lettsk volna az izmaim)


Most màr sétàlgatok de igyekszsm feküdni bàr van egy 1 éves és 9 éves gyermekem így nagy a kìsértés ellàssam őket. Szerencsémre van segìtség így tudok pihenni?


Mennyire lehet mâr "aktiv" az ember? Emelni nem akarok csak ez a fekvès semmittevès nem nekem való:(


Köszönöm előre is :)

2015. nov. 19. 15:24
Filcike jobbulást! Vigyázz magadra! Nincs semmi olyan sürgős teendő ami ne várná meg hogy felépülj. Addig majd a család helytáll.
3444. NemOxi (válaszként erre: 3443. - F8db0709b8)
2015. nov. 19. 10:37

Filcike, akkor kitartás, pihenj sokat!

9-e még jó messze van, addig szedned kell valamit? Hogy vagy?

2015. nov. 18. 09:42

Sziasztok!

Újra itthon :)

Infúzió,gyógyszer,injekció...60 óra mozgásképtelenség után lábra álltam.Annyira tettek rendbe,hogy Miskolcra feljussak..

A derekam fájt annyira,hogy nem tartott meg...nem voltam még így...fekvés közben ha a karom mozdítottam is benyilalt a derekam..inkább szültem volna,az a fájdalom elviselhetőbb....de ez..sírtam....párom vitt ki a mosdóba....jött a doki egyből diklofenák szuri,mentő,..hát túl éltem.

Pihennem kell,nem szabad emelnem,sokat mennem,stb....kímélő üzemmódba tettek.Párom kapott szabit,sokat segít,most így jó.

Vigyázzatok magatokra!puszi

3442. NemOxi (válaszként erre: 3437. - F8db0709b8)
2015. nov. 18. 08:02
Hát ez nem hangzik jól. Nekem is ugyanazok a kérdéseim, mint Krisztának. Jobb a helyzet a kezelésektől?
3441. Kriszta 68 (válaszként erre: 3437. - F8db0709b8)
2015. nov. 17. 16:11

Filcike!

Drukkolunk neked!

9-ig bent kell maradnod a kórházban? Most nem tudok visszaolvasni. Hol van a sérv? Már műtötték egyszer, vagy egy újabb? Remélem mióta írtál már kicsit jobban vagy! A fájdalomtól nem tudtál lábra állni, vagy nem tartott meg a lábad? Írj ha tudsz, izgulunk!

3440. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3438. - Inf3rno)
2015. nov. 15. 19:55
Ahozz hogy az emberfia a máját és a "cukrát" le amortizálja elég egy masszív 6-9 hónapos állandó "flektor és társai"kúra napi szinten és máris úgy néz ki a májad mint egy idült alkesznak.A többi meg jön magától ,tapasztaltam saját káromon.
3439. inf3rno (válaszként erre: 3437. - F8db0709b8)
2015. nov. 15. 18:53
Jobbulást!
3438. inf3rno (válaszként erre: 3436. - Ancsi25)
2015. nov. 15. 18:52
Nem igazán tudok nyilatkozni, mert engem nem műtöttek, de gondoltam írok, ha már más nem válaszol. Az éhgyomri 7.4-es cukrot mindenképp érdemes kivizsgáltatni. Ha inzulin rezisztencia, azt még vissza lehet fordítani megfelelő életmóddal és metformin kezeléssel mielőtt tovább fajulna és cukorbetegség lenne a vége. Érdemes egy 3 pontos orális glükóz tolerancia tesztet csináltatni és mellé még TSH, T4 és T3 értékeket is méretni, hogy kiderüljön mi a helyzet a pajzsmiriggyel. Az IR és a pajzsmirigy betegségek összefüggenek.
2015. nov. 14. 18:16

Sziasztok!engem csütörtökön mentővel hoztak be a korhàzba...nem tudtam lábra állni...gyogyszereznek,szurnak es infuziot is kapok.9en megyek Miskolra ttuti mutenek.nem vagyok valami fenyesen.

Ti vigyazzatok magatokra!puszi

3436. Ancsi25
2015. nov. 14. 16:56

Sziasztok!

Nagyon köszi a sporttal kapcsolatos válaszokat!

Képzeljétek el, hogy tegnap este 120-154 között mozgott a pulzusom, nagyon gyenge voltam, be is lázasodtam (kicsit megfáztam, elkaptam a tesómtól)... Ma reggel elmentünk az ügyeletre, ott is 122-es volt, megnézték a vércukromat - 7,4 -, ami kicsit magas... Azt mondták, hogy a sok gyógyszer is lehet az oka, amit a műtét előtt és után szedtem, de érdemes kivizsgálni.

Járt így valaki közületek (remélem nem) vagy hallottatok ilyen panaszokról műtét után?

3435. Kriszta 68 (válaszként erre: 3433. - Koko1027)
2015. nov. 14. 13:28
Ilyenkor lehet ödémásodás. Az eltarthat 1-3 hétig. Jelezd a sebészednek szerintem.
3434. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3433. - Koko1027)
2015. nov. 13. 21:20
Szia Koko1027.Nekem LV.S1műtétemvolt ,az első 3 paradicsomi nap utån kezdett a bal lábfejem fájni.Mondjuk ez enyhe kifejezés mert röpke 3 hétig nap 1-3 órát tudtam aludni a kínjaimtól.Ha csa a lepedő hozzáért a szemem kiült az orrom hegyére.Nekem akkor hegesedett sajna.
3433. Koko1027
2015. nov. 13. 20:53

Sziasztok.Köszi válaszokat

Ma arra ébredtem hogy nagyon fáj a lábam alig bírtam felkelni.mondjuk hallottam már olyat hogy műtét után pár nappal visszatér a fájdalom.volt ilyen valakinek?

3432. csikil4ny (válaszként erre: 3426. - Ancsi25)
2015. nov. 13. 15:39
Nem vagyunk egyformák. Ülőéletmód után már egy éve heti hatszor edzettem amikor kiderült, hogy baj van a gerincemmel (nyaki porckorong kitüremkedés). Szerencsére azóta egész jól kordában tudom tartani - csak a gyulladásától félek - a cél elkerülni a műtétet, ha csak egy mód van rá. Azóta sikerült annyira helyrehozni, hogy ha nem gyullad be gyakorlatilag bármilyen sportot űzhetek, kivéve az úszást.
3431. inf3rno (válaszként erre: 3426. - Ancsi25)
2015. nov. 13. 14:19

Én annak idején kb. mindent kipróbáltam, amit lehetett a helyi fitness teremben. A pilates olyan, ami kimondottan jót tesz a törzs izmainak, szóval azt tudom ajánlani. Jelezni kell előtte az edzőnek, hogy gerinc problémáid vannak.


Utánanéztem tegnap egy kicsit a témának. Felüléseket nem szabad csinálni, csak hasprést. A gyertyát, vagy ahhoz hasonló dolgokat sem jó, illetve, a futást is érdemes kerülni, kivéve, ha tudsz füvön vagy rugós futópadon futni, és nem fáj közben. Egyelőre ennyi. Nekem sem az igazi a hátam a sok üléstől, de hálistennek még nem járok közelében a sérvnek vagy bármi hasonlónak. Gondoltam azért a megelőzésre odafigyelek.

3430. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3428. - Ancsi25)
2015. nov. 13. 06:50
Jó reggelt!Nem Nyíregyi vagyok hanem ûjfehértôi(a kisbetű nem véletlen) engem is itt kezdek el barkácsolni de csak annyit értem ell,hogy szórtuk a pėnzt mind bolond a lisztet és csak rosszabbbbúl lettem?Åt menentünk Debrecenbe ott aztán a egyik naprôl a másikra,sebész,MR-i,sebész,befekvés,műtő sajnos utána a rehabbbbbb megint Nyiregy.Na itt oszt visssza küldtek a kőkorszakba.
3429. Ancsi25
2015. nov. 12. 22:04
Bocsi az elirasokert - mobilon nehez atlatni a szoveget :)
3428. Ancsi25
2015. nov. 12. 22:02

Jo estet Magnum! :)

Czurko Sandor operalt! :) Az uszasra azt mondta a gyogytornaszom (Pesten jartam hozza), hogy szerinte nem er sokat, a torna fontosabb, de artani nem art, en pedig mindenkepp szeretnel valami kevesbe gerinc terhelo sportot! A sebesz azt mondta, hogy a gerinc tehermentesitese celjabol es erosites szempontjabol az uszas jo valasztas, de varjak meg vele, amig a sebem meg nem gyogyul!

Nyiregyhazi vagy? :)

3427. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3426. - Ancsi25)
2015. nov. 12. 21:08
Jó estét neked Ancsi25!A hátúszást a sebészed vagy a tornászod ajánlotta neked?Ki műtött Nyiregyen?
3426. Ancsi25
2015. nov. 12. 19:06

Nagyon köszönöm a válaszaitokat! :)

Nekem akkor jött ki két sérvem, amikor a meglévő töri szakom mellett elkezdtem a jogot, és rögtön az első párhuzamos félévben lebetegedtem, de manuálterápiával sokat javítottunk az állapotomon. Most pedig egyik reggel úgy ébredtem, hogy te jó ég nem bírok felállni annyira fáj... a fenekem, a vádlim külső oldala és a lábfejem annyira hasított, mintha késekkel szurkálnának, akár fekve, akár ülve.....

Szóval nekem azt mondták, hogy a rengeteg ülés és stressz miatt alakult ki, és persze nagyon sokat rontott a helyzeten, hogy nem sportoltam semmit, mert arra fogtam, hogy nincs időm. Az akkori gondolkodásommal tényleg nem volt időm, de ha most teljesen felépülök, megígértem magamnak, hogy rendszeresen fogok sportolni, csak még ki kell találni, hogy a hátúszás mellé mi lenne gerincbarát sport... Van ötletetek? :)

Ti hogy vagytok? Mikor volt a műtétetek? Teljesen rendbe jöttetek? :)

3425. inf3rno
2015. nov. 12. 13:35
(remélkül = reméljük, néha nem megy a vakon gépelés.)
3424. inf3rno (válaszként erre: 3418. - NemOxi)
2015. nov. 12. 13:34
Hát sok szerencsét, remélkül tényleg "csak" 2 órás műtét kell! :-)
3423. inf3rno (válaszként erre: 3420. - NemOxi)
2015. nov. 12. 13:32
Szerintem kibírja. Állandóan dolgozik, dolgozna így is, ha nem fájna neki. 1000nm-t kapál fel minden évben. Nem az az otthon ülős tv nézős típus. Látszik is rajta, 20 évet simán letagadhatna, alig őszül.
3422. Kriszta 68 (válaszként erre: 3418. - NemOxi)
2015. nov. 12. 11:38
Hát ezt nem kapkodják el ( nem nekik fáj). Kitartást!
3421. Kriszta 68 (válaszként erre: 3416. - Ancsi25)
2015. nov. 12. 11:36
Dudor nekem is volt, be is voltam szarva, de a varratszedésnél megnyugtattak, hogy ez teljesen normális. Azért vigyázz magadra, még ha jól is érzed magad, nehogy túlterheld. 6 hétig tuti gerinskímélet. 6 hét kell, hogy annyira begyógyuljon, hogy már ne a szalagok nyúljanak, ha terheled. Jobbulást!
3420. NemOxi (válaszként erre: 3417. - Inf3rno)
2015. nov. 12. 07:23

Szia!

Ne is mondd, valami rettenetes. Egy 80 évesnek már bármilye fájhat, ráfogják a korára. Hogy a csontritkulás, meg ilyenek.

Nekem is a korom miatt nem hitték el először, hogy baj van (akkor még csak 14 voltam)

Egyébként vitálisan milyen állapotban van? Bírni fogja, ha műtik?

3419. NemOxi (válaszként erre: 3416. - Ancsi25)
2015. nov. 12. 07:20

Ancsi! Üdv itt! Sajnos :(

Remélem mindig ilyen rendben lesz minden. Hogyhogy neked is ilyen fiatalon? Volt valami kiváltó oka?

Tanulni fekve is lehet, nekem elhiheted :) Én profin írtam, gépeltem fekve. Billentyűzet a térdre, monitor az ágy mellé... :)

Komolyra fordítva, 6 hétnek mindenképpen el kell telnie, hogy a hegek jól gyógyuljanak. De ez függ a súlyodtól és a fizikai erőnlétedtől is.

Én most sokkal kevésbé félek ettől a szakasztól, az elmúlt egy évben speciális erősítő tornát csináltam, hogy a gerinc melletti izmok minél erősebbek legyenek.

❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook