Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
2015. dec. 30. 12:05
Mindenképpen hangsúsolyd hogy Frissen műtött vagy. És szerintem hívd fel Mégegyszer a kórházat is.
3567. Kriszta 68 (válaszként erre: 3565. - Tulli)
2015. dec. 30. 12:01
Próbáld meg felhívni a honvéd rehabot. AEK rehabilitációs központ, az Ady Endre úton van. Voltak ott pl. Tanárok is. Nem tudom mi a feltétele a bekerülésnek. Nagyon rendes és segítőkész ott mindenki. A beutaló elküldésétől számított két hét múlva ott voltam. De érdekes, hogy nekem azt mondták a nyár elején a szent andrásban hogy a frissen műtötteket ott is előreveszik. Nekem nagyon jó volt igaz hogy 5 hétig tartottak ott annyira rozoga voltam. Áprilisman műtötték, de nekem a műtét után szarabb volt mint előtte, Hévízen rendbe tettek nagyjából de több mint egy éve nem volt olyan napom hogy ne fjt volna. Azt reméltem hogy szépen lassan rendbe jövök de az utóbbi két hét ...
3566. csikil4ny
2015. dec. 30. 08:22
Nem vagyok normális! A tegnap "kicsit" elméreteztem a bevásárlást, kb. 15 kg-ot cipeltem haza (1 km). Most meg persze, hogy fájdalmaim vannak. :(
3565. Tulli (válaszként erre: 3564. - Kriszta 68)
2015. dec. 29. 21:04

Szia!

A Hévíz nem nagyon működik, sajna. Beszéltem velük másfél hete. TB-sen a 2012 januáriak vannak most soron. Fizetősbe fogok menni, de csak 10 napra, mert ugye az is 120e lesz... + némi költőpénz, + útiköltség.:(

Jó egyébként? Használ rehabként? Téged már műtöttek?

2015. dec. 29. 18:59

Sziasztok! Kicsit elvesztem. Sajnos kb két hete egyre szarabbul vagyok. A neurológus már belmszúrt két szteroidot, de egyenlőre semmi.

Tulli!

Hévízre szakorvos beutalóval tudsz bekerülni. Ha három hónapon belül műtötték, akkor nagyon gyorsan behívnak. Három hét a kezelés. Én nem a Szent András kórházban voltam, hanem a honvéd rahabilitáción. De azt mondják a kórházi is nagyon jó. A kórház honlapján megtalálom a részleteket.

Magnum!

Gyomorra 8 órás rizs. Barna rizst felteszel főni 6-10 szeres vízben. Főzöd 8 órát, vagy kuktában 3-4-t. A végén kevergetni kell mert leég. Keress rá az interneten. Nekem jó volt. Lehet sósan vagy édesen kakaóval vagy fahéjjal.

2015. dec. 28. 23:22
Valakinek valami tuti tipje,hogy hogyan tudnám agyomromat védeni az állandó fájalomcsilapítók ellen?Gyümölcsözök,ivólevezek,savlekötőzök(bár ez szerintem nem erről szóló tőrténet)de a mozgásom enyhén szólv is hagy kivetnivalót.....az alvásom az + kriminális.
3562. Tulli (válaszként erre: 3561. - Bubu32)
2015. dec. 28. 14:12

Szia!

Még messze vagyok attól, hogy használjam, mert ma se vették ki a varratot, sőt kaptam egy iszonyú erős antibiotikumot is. Jövő hétfőn - harmadszorra! - neki fogunk futni a varratszedésnek. Szinte tudtam, hogy így lesz.

Nekem már nincsenek igazából fájdalmaim, csak egy picit a bal lábam fáj. És nagyon hamar elfáradok, kellemetlen az ülés, még ha csak néhány perces is... Fekve társasozom és kártyázom a két nagy gyerekemmel, olyan béna vagyok így, kezdem úgy érezni magam, mint Stephen Hawking, csak nem vagyok olyan okos....:)))))

3561. Bubu32
2015. dec. 28. 14:02

Tulli


vettünk mi is tens készüléket nekem a doki azt mondta most még ne hasznàljam


A jobb talpam külső éle és a kislàbujjam meg a mellette levő nem béna de érzéketlen még mindig és tiszta görcs


Màr ez a 7. Hét de a làbfej talp mindig rossz :(


Remélem hamar rendbejön a sebed

3560. f8db0709b8 (válaszként erre: 3551. - Tulli)
2015. dec. 27. 09:14
Én ezekre allergiás vagyok :( movalis-t szoktam kapni..bár már az sem hat...szóval én tűröm a fájdalmat,más választásom nincs...
3559. Tulli (válaszként erre: 3558. - Csikil4ny)
2015. dec. 26. 23:08

Írok róla mindenképpen. Jó lenne, ha hasznos lenne, mert a 3 gyerek mellől nehéz lenne naponta, kétnaponta fizikoterápiára járni, ui. a falumban megszűnt - pedig tavalyig volt! - a fizikoterápia. Ha ez nem is helyettesíti teljesen, de mégis jóval több, mint a semmi.

Azt álmodom rendszeresen, hogy úszom. Már alig várom, hogy mehessek. Hosszú évek óta nem voltam úszni, pedig egyetemista koromig versenyszerűen úsztam. Csak akkor még -20 kilóval könnyebben. Végül is minden vízbe mártott test, a súlyából annyit veszt...:)))

3558. csikil4ny (válaszként erre: 3556. - Tulli)
2015. dec. 26. 22:55
Majd mondd el, hogy mennyire vagy elégedett vele. Remélem, hogy használ! Itt csak magánrendelés van, de az orvosok szakértelme hagy némi kívánni valót. Van egy jó idegsebész, de ő azzal foglalkozik, hogy küldi a pácienseket más városokba kés alá...
3557. Tulli (válaszként erre: 3555. - Csikil4ny)
2015. dec. 26. 22:54
Hogy miért nem gyógyul, azt nem tudom és nem is mondtak semmit. Mondjuk, múltkor még kiborultam, most már ki sem.:))) Mindent meg lehet szokni.:)))
3556. Tulli (válaszként erre: 3555. - Csikil4ny)
2015. dec. 26. 22:49

Engem is idegsebész kezelt, de a rehab és a konzervatív neurológiai kezelést megelőző terápia az gyógytornászi és reumatológiai terület, éppen a fizikoterápia miatt. Én magánorvoshoz járok, aki egy szuper szakember. Ő mondta nekem, h ez a készülék típus nagyon hasznos. Nem tudom, lehet-e ide linkelni ilyesmit, de pl. itt vannak az én készülékemről dolgok:

[link] vagy itt:

[link]

3555. csikil4ny (válaszként erre: 3554. - Tulli)
2015. dec. 26. 22:43

Nem gyógyul rendesen, vagy mitől van?


Fura, hogy engem itt nem reumatológus, hanem neurológus kezel(t). Kellene fogjam a papírjaimat és elmenjek az idegsebészhez, de félek. Gondolom addig húzom amíg csak reményem van megúszni a mütétet.


Májusban amikor megszületett a diagnózis júliusra kaptam időpontot a fizikoterápián, aztán jól elfelejtkeztem a költözés során erről, csak a gyógytornára jártam.


Utánanézek ennek az izom-ideg stimulátornak, még nem hallottam ilyenről.

3554. Tulli (válaszként erre: 3553. - Csikil4ny)
2015. dec. 26. 22:37

Hát ez az a betegség, aminek úgy látom nem nagyon van vége, csak időszakos tünetmentessége. Ma ismét átvérzett a kötésem, be kellett mennem a kórházba, h lekezeljék a sebet, mert még mindig nem tudták a varratot kivenni.:(((

A sok fekvéstől pedig újraéledni látszik a nyaki gerincsérvem is, mert kezd zsibbadni a kezem.

Ma vettem neten egy izom-ideg stimulátort (Omron E4), és fogok orvosi iránymutatással "fizikoterápiát" csinálni magamnak. A lábam külseje ui. tök béna, érzéketlen. Majd írok arról, milyen hatása van. Csak előbb el kellene jutnom a reumatológusomhoz. Magyarban vényre csak egyféle készüléket lehet íratni, a többi nem támogatott, az meg olyan sz@rnak nézett ki, h vettem egy csilli-villit.:)))

3553. csikil4ny (válaszként erre: 3551. - Tulli)
2015. dec. 26. 22:31
Jaj, persze, nem is rá gondoltam. Csak eszembe jutott, hogy mennyire örültem neki amikor annyira fájt. Ne rémiszgess! Mindig azzal vígasztalom magam, hogy majd az segít, ha nagyon nagy baj lesz. Most szerencsére megúsztam, a gyulladás eltűnt. Tornázok is, de tudom, hogy ezzel még nincs vége a történetnek.
3552. Tulli
2015. dec. 26. 22:26
morfint akartam írni...
3551. Tulli (válaszként erre: 3550. - Csikil4ny)
2015. dec. 26. 22:25

Igen, az az a bizonyos morniszármazék, az opioid, amiről írtam lentebb. Magyarban Contramal vagy Tramadol néven fut. Azért is, mert konkrétan egy tramadol nevű hatóanyagot tartalmaz, amely a központi idegrendszerre hat, valóban kikapcsolja a fájdalomérzetet. De azt neki nem fogják felírni. Csak nagyon indokolt esetben írják ki, pl. rákbetegeknek. Komoly addiktív kockázata van. (Én naponta az 50-esből szedtem 6 darabot, de nem segített, sajnos. Egyáltalán nem hatott rám, mert már olyan fokú volt a fájdalom.)

Ma beszélt a férjem egy ismerős férfival, akinek ugyanott volt ugyanolyan kiszakadt sérve, ahol nekem. Szenvedett, mint a kutya és bizonygatta a feleségének, h ez jobban fáj, mint a szülés, az biztos. Én igazoltam neki, h ez így van.:)

3550. csikil4ny
2015. dec. 26. 22:20
Tulli! Nem akartam a másik fórumon off-olni. Nekem az a gyógyszer tetszett, amelyik az agyban kapcsolja ki a fájdalom érzetet, az nagyon ütős volt, de az használt. Persze veszélyes is. Amikor váltottam ki a gyógyszertárban, akkor mondta a gyógyszerész, hogy ez "magának nagyon fájhat".
3549. Bubu32
2015. dec. 25. 11:31
Boldog karàcsonyt mindenkinek és mielőbbi jobbulàst!
2015. dec. 25. 09:09
Boldog karácsonyt Mindenkinek! :)
3547. Tulli (válaszként erre: 3546. - NemOxi)
2015. dec. 22. 11:31
Dolgozol? Le a kalappal így 22-én! Köszi a bíztatást.
3546. NemOxi (válaszként erre: 3545. - Tulli)
2015. dec. 22. 11:17

Ez csak annyit jelent, hogy seb van. Ezen nem szabad elkeseredni. Egyid[sek vagyunk, sajnos tudomasul kell vennunk, hogy 35 folott mar nem ugy regeneralodunk.


Nekem altalanos kotoszoveti gyengesegem van, igy serv tulajdonkeppen barhol lehet, a nyakamban van 3, a derekszakaszon is van meg. Amig nem muszaj nem mutjuk.


Az ekezethianyokert bocs, valamit piszkalnak ay informatikusok, eltunt a magyar billentyuzetem.

3545. Tulli (válaszként erre: 3534. - NemOxi)
2015. dec. 22. 05:44
Több sérved is van? Stabilizációs műtét lesz? Nekem az ágyékin túl van egy nyaki gerincsérvem is, de az most még "alszik". Ha jól leszek, csináltatok egy teljes gerinc mri-t, h tisztán lássak....
3544. Tulli
2015. dec. 22. 05:40
Nem is tudtam nagyon aludni, ki vagyok bukva. Már nem is annyira a sebtől, mint inkább egy kicsit belefáradtam az elmúlt hónapok gyötrelmeibe. :(
3543. Tulli (válaszként erre: 3542. - NemOxi)
2015. dec. 21. 15:53

Szia,

39 vagyok. Hoffer szóban nem mondott semmit, csak azt, h a levett mintát elküldik tenyésztésre, h szükséges-e antibiotikum (gondolom, szükséges, csak a kérdés, h milyen spektrumú). A papíron ez áll: "a seb caudális felén 1 cm hosszú és 1 cm mély dehistencia észlelhető." Hát, ez nagyon gázul hangzik, de lényegileg csak ennyi.:(((

3542. NemOxi (válaszként erre: 3539. - Tulli)
2015. dec. 21. 13:39

Mit mondtak, melyik zavar? Vannak rá trükkök... keloidos, seromás? Vagy másmilyen jellengű? Mondjuk, ha váladákos, akkor inkább ez utóbbi.

Ne izgulj, ezek nem olyan nagy gondok, általában szépen bezáródnak, csak kicsit hosszadalmasabb a folyamat. Hány éves vagy?

3541. Tulli (válaszként erre: 3540. - Csikil4ny)
2015. dec. 21. 13:11
Eddig is azt tettem. Még soha életemben nem pihentem ennyit...
3540. csikil4ny (válaszként erre: 3539. - Tulli)
2015. dec. 21. 13:02
Reméljük a legjobbakat! Pihenj amennyit csak bírsz!
3539. Tulli (válaszként erre: 3538. - Csikil4ny)
2015. dec. 21. 12:50
Váladékos, véres, mosogatta, nyomkodta. Mintát vett. Bent is hagyta a varratokat. :(((( Most kibuktam, bár nem szoktam. Fáradok.
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook