Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
3598. Tulli (válaszként erre: 3589. - 2bd524f3c7)
2016. jan. 6. 11:02

Szia!

Szerintem minden fórumon feltűnik egy-egy ilyen már-már ezoterikus, családfaállításos fazon, aki azt bizonygatja, hogy Te most azért szenvedsz, mert az ükapád egyszer úgy leszólta a dédanyádat, amikor az nem ért időben haza egy esős nyári vasárnap délutánon, hogy az a Te gerincedbe kerül most.:-)


Szerintem ezzel ne is törődj. Az ilyen emberek azok, akik simán elküldik csontkovácshoz a kiszakadt sérvest, látóhoz a rákost, és telefonos gyógyítóhoz a vesedialízisest... Az orvosok, akik évtizedekig képzik magukat, és hát finoman is szólva nem hülyegyerekek, a gyógyszerészek, akik hosszú évek munkájával fejlesztenek ki olyan készítményeket, amivel milliók életét mentik meg vagy enyhítik a szenvedéseiket mind-mind hazug, nyerészkedő kóklerek...

Amúgy találtam egy szuper kis fantomműtétet a BP TV-ről, ki kéne próbálni így stream-ban. Hát így is kell működnie, bár most nem kerül méregdrága sms-be. Hátha segít...:-)) Gyorsan meg is nézem párszor!

[link]


Amúgy azt nem kétli szerintem senki, hogy a pszichoszomatikus rendszer befolyással van a szervezetre, ahogyan olvasni lehetett a Természet Világában, ami ugye nem a Blikk vagy a Bors. De nem ilyen parttalan ostobaságokat írnak össze azok sem, akik ezen a területen kutatnak szintén hosszú évtizedek óta. Mert van kiválasztórendszer: hipotalamusz-hipofízis tengely stb. És ez még csak nem is érettségi anyag, hanem a sima középsulis tankönyvben benne van, úgyhogy nem a magastudomány még. Még én is emlékszem rá, pedig 40 éves leszek, mérnök vagyok és bölcsész nem pedig agykutató.:))) És igen jó családból jövök. De jó lenne tényleg szólni apukáméknak, hogy ők a hibásak azért, h most itt fekszem. És nem a genetikai meghatározottságok miatt, hanem mert "olyan csúnyán viselkedtek velem"....:-))

A hozzászóló úr pedig örülhet, hogy nem lett következménye az elképzeléseinek és hogy megúszta! Jó egészséget neki: lélekben és testben!

3597. 9345b11ecc (válaszként erre: 3596. - 9345b11ecc)
2016. jan. 6. 09:23
Ott is alap volt, ha valakinek gerinc bántalmai vannak, a kamaszkori szülőgyerek viszony feltárása.
2016. jan. 6. 09:20
Amúgy később voltam co-terapeuta az OPNI egyik terápiás osztályán.
3595. 9345b11ecc (válaszként erre: 3594. - NemOxi)
2016. jan. 6. 09:11

Besétáltam a reumatológiára huszonévesen pontos diagnózissal. - anyám orvosi könyvekből tanult, mint az első generációs intenzívek szakápolók, - amit én szinte kívülről tudtam.

A hátamban a deréktájon erős fájdalom, ami a jobb lábszáramba kisugároz. Mondom isiászom van.

Erre az amúgy, jó orvos azt mondja az nem lehetséges, és a szakirodalom szerint is valami 35-36 éves legfiatalabb ilyen beteget említett.

Erre felírt izom lazított. Ami mint sokan tudják ilyenkor a legveszélyesebb, mert a csont vagy porc szilánk, az ellazult és így gerincet nem támasztó izmok miatt, átvághatja az idegek bármelyikét ott ahol van. És esetemben akkor deréktól lefele béna lettem volna. Két hétig beszedtem is az izom lazított, majd féllábon ugrálva visszamentem.

Akkor csináltak két röntgenfelvételt, egyet szemből és egyet oldalról. Meg is néztem felfelé menet a röntgenből.

A felvételek nagyobb méretű lencsényi csontszilánkot mutattak ki a gerincsastornában - a csigolyáktól 2mm-re, és igazolták a diagnózisom.

Azonnal mondta, nehogy tovább szedjem a gyógyszert amit előzőleg felírt, és valami erős fájdalom csillapított akart felírni. Adott gyógyszer helyet Cataflamot kértem, mivel azt már szedtem, és jól bevált nálam. Mondta mivel hibázott, és a gerincfeltáró műtétnél komoly kockázata van a bénulásnak, járjak hozzá soron kívül két heti kontrollra.

Félévig közel félóra alatt tudtam felkelni az ágyból, onnan kigurulva és feltápászkodva.

De önkéntelenül is eszembe jutott, apám halála előtti félelmében mondott, kétségbe eset leszóló szavai.

Lényeg a lényeg, másfél év alatt felszívódott a csontszilánk, mára a gerincem is ép. (Milyen szerencse, hogy nem porcleválás volt. Még nagyobb szerencse, hogy nem lettem béna.)

Mára 98%-os a hátam.

3594. NemOxi (válaszként erre: 3587. - 9345b11ecc)
2016. jan. 6. 08:23

Kedves Uram!

Önnek igaza van. Csak a stílus... Én lehet, hogy borzasztó konzervatív és bizonyítottan szkeptikus természetű vagyok. Így sokkal inkább elfogadom azon emberek hozzászólásait, akik legalábbis bemutatkoznak. Ha kicsit ír a hátteréről - és mivel ez egy spec betegség fóruma - a betegségéről akkor könnyeben befogadják azok is, akik már "ismerik" egymás problémáját.

Én várom a történetet.

3593. NemOxi (válaszként erre: 3585. - Kriszta 68)
2016. jan. 6. 08:18

Kriszta: Sacroileitis. Gyulladás a keresztcsont-medencecsont közti majdnem merev ízületben. Rosszabb esetben "megeszi" az ízületet.

Azért mondták, hogy talán ott lehet a gond, amit a CRP érték mutat a véremből.

A piriformist tudom, nekem is masszírozták már, de sajnos már annyira le van tapadva, hogy nem mernek konzervetívan hozzányúlni. Ott lesz az egyik idegfelszabadításom. tulajdonképpen alagút szindróma.

A műtét... januárban egyszercsak. Pénteken megyek az aneszteshez, utána sorolnak be.

2016. jan. 6. 07:33
Engem a reumatológusom nem küldőt gerincműtétre, mert így elkerültük a végleges bénulás kockázatát.
3591. 9345b11ecc (válaszként erre: 3589. - 2bd524f3c7)
2016. jan. 6. 07:31
Off: A profilomban ott van, hogy férfi vagyok.
3590. 9345b11ecc (válaszként erre: 3589. - 2bd524f3c7)
2016. jan. 6. 07:30

A pszichoanalitikusok szerint minden baj, amit nem fertőzés okoz lelki eredetű.

Amúgy pedig a sebész elősegíti a gyorsabb gyógyulást, de ha nincs rendben a psziché akkor kiszokott újulni. :(

3589. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3587. - 9345b11ecc)
2016. jan. 6. 06:41
Már megbocsásson tisztelt uram-hölgyem-asszonyom DE ön hogyan gyógyitana "lelkileg"egy "kiszakadt"gerinc sérvet?Azért ne keverjük már össze a "ki-boltosulást"a "kompresszióval"az a gond amivel mi itt "fórumozók"küszködünk az nem lelki probéma hanem igen komoly fizikai probléma.Gondolom akkor az idegsebészek is teljesen feleslegesen vagdosnak minket ......
3588. 9345b11ecc (válaszként erre: 3587. - 9345b11ecc)
2016. jan. 6. 01:58
p.s.: Elnézést a vesszőhibákért!
2016. jan. 6. 01:55

Keresse a múltjában, melyik szülő szólta le kamaszkorában! A legtöbb betegségnek és ilyetén zavarnak vannak pszichés okai a múltban.

Nekem másféle gerinc bajom volt, 98% volt az esélyem az elején a megbénulásra, ma meg 98%-os egészségű a hátam. Félévig kb. félóra volt az ágyból kikelés az is gurulva és feltápászkodva. Volt időm emlékezni és feldolgozni a múltat javarészt, és mindenféle beavatkozás nélkül, gyógyultam meg.

3586. Kriszta 68 (válaszként erre: 3576. - NemOxi)
2016. jan. 6. 00:50

NemOxi

Mikor műtenek?

2016. jan. 5. 22:43
Mi az az SI gyulladás?
2016. jan. 5. 22:38

Piriformis:

Ez egy izom a fenekedben. Kb vízszintesen helyezkedik el. Kis szemét izomka, alatta fut az ideg ami kilép a gerincedből és lefut a lábadba. Ha ez az izom begörcsöl, akkor az alatta futó idegköteget nyomhatja. Ez szinte pontosan olyan tüneteket tud okozni mint a gerincsérv. Egy jó masszőr vagy manuálterapeuta meg tudja állapítani hogy gond van e. Nekem volt olyan hogy a manuálterapeuta kimaszírozta ( mondjuk majd beszartam) és utána napokig kutya bajom sem volt. Gázos estben műtéttel kezelik. A neten találsz videókat higy holyan lehet lazítani.

3583. NemOxi (válaszként erre: 3582. - Csikil4ny)
2016. jan. 5. 13:59
Ez egy nagyon jó oldal egyébként, én nagyon sok kérdésemre adott már választ.
3582. csikil4ny (válaszként erre: 3581. - NemOxi)
2016. jan. 5. 13:42

Még adok egy kis időt magamnak, aztán ha nem megy, nem erőltetem tovább.


Elolvastam a másikat is a műtétest, köszönöm, így legalább tudom, hogy hogyan zajlik le.

3581. NemOxi (válaszként erre: 3580. - Csikil4ny)
2016. jan. 5. 13:31

Biztos, hogy megéri?

[link]

3580. csikil4ny (válaszként erre: 3578. - NemOxi)
2016. jan. 5. 12:24
Köszönöm, feljegyeztem, hogy amikor megyek az orvoshoz akkor rákérdezhessek. Ez viszont nem mostanában lesz, most tudom, hogy gyulladás van, elég fél óra séta a hidegben és már nem látok tisztán.
3579. NemOxi
2016. jan. 5. 12:13
Ha sikerül, belinkelem: [link]
3578. NemOxi (válaszként erre: 3577. - Csikil4ny)
2016. jan. 5. 12:11

Szia!


Nekem elég sűrűn mérnek az asztmám és a gerincem miatt is. Ez a neve, hogy CRP.

Ha jól tudom, hogy ha süllyedéssel együtt magas, akkor akut a gyulladás, ha a süllyedés normális, de a CRP magas, akkor krónikus a gyulladás. De nem vagyok orvos.

3577. csikil4ny (válaszként erre: 3576. - NemOxi)
2016. jan. 5. 11:54

Szia! Neked is hasonló jókat!


Mérnek ilyen gyulladás faktort is? Ezt műtét előtt, vagy máskor is szoktak? (Bocs a naiv kérdések miatt, de itt ahol élek én kell mondjam, hogy mit szeretnék a szakorvosnál is. :( )

3576. NemOxi
2016. jan. 5. 08:30

Sziasztok!


Mindenkinek Iszonyat gyors gyógyulásos Új Évet kívánok ! :)


Majd megpróbálok visszaolvasni is, kicsit eltűntem, a karácsonyi időszak a családé...


tegnap voltam szakvizsgálatokon, minden eredményem jó, csak a CRP (gyulladás faktor) van az egekben. De ezen nem csodálkozom. Amit most még hallottam, hogy lehet, hogy SI gyulladásom van, ezt a műtét előtt még meg kellene nézetnem. Közben persze dolgoznom is kell, nem tudom, hogy jutok el bárhová is... majd pénteken megkeresem a dokimat, akkor megyek Pestre az aneszteshez. Hátha mond valami okosat.

Tud valaki erről valamit? Vagy a piriformis szindómáról? Mindkettőt emlegették tegnap.

3575. csikil4ny (válaszként erre: 3574. - Tulli)
2016. jan. 4. 19:08

Tényleg nem jó hírek... A fáradékonyság nem kellene lassan elmúljon? (Ebben teljesen tapasztalatlan vagyok.)



Alaposan megdolgoztat, még nem tudom, hogy ez most jó, vagy nem, de jól átmozgat: [link]


A rossz tartásom miatt van, azon próbálok javítgatni, ez megy a legnehezebben, mert állandó odafigyelés kell hozzá....

3574. Tulli (válaszként erre: 3573. - Csikil4ny)
2016. jan. 4. 18:48

Szia,


kivették a varrataimat, de beutaltak MRI-re, mert úgy néz ki, h a lumbális után a nyaki szakaszon is kijött a sérvem.:(

Tegnap annyira fájt a karom, hogy majd leszakadt, most jobb kicsit. Elkezdem a nyaktornát is, ha minden igaz, a héten jön már a gyógytornász hozzánk. Azt mondta az orvosom, h most arra kell hajtani, h ne kelljen stabilizációs műtétet csinálni, mert nagyon kopott a volt sérv feletti csigolya:(((

Úgyhogy összességében nem jól... Holnap lesz 4 hete, h műtöttek, enyhe fájdalmaim vannak, és iszonyúan fáradékony vagyok. A hévízi rehabra nem adott beutalót, mert azt mondta, az nekem nem lesz jó. Úsznom kell, (szoba)bicikliznem és tornáznom, ha letelik a 6 hét.


És Te? Milyen tornát csinálsz?

3573. csikil4ny (válaszként erre: 3572. - Tulli)
2016. jan. 4. 13:23

Szia. Épp akartam írni, hogy merre vagy, amikor megpillantottam a neved. Hogy vagy?


Mindenki jól van a fórumozók közül?


Én új gerinctornát választottam magamnak, kitartóan csinálom. Csak elmegyek a denevérpadra, megnézem milyen. :)

3572. Tulli (válaszként erre: 3570. - Kriszta 68)
2016. jan. 4. 11:06

Szia!

Köszönöm, ma hívtam őket. Kikérem a szakorvosit ma (mert megyek varratszedésre már harmadszor :S), és elpostázom nekik. Ha ezt nem tudom meg Tőled, erről lemaradtam volna az biztos.

Még egyszer köszönöm!

Tulli

2015. dec. 31. 23:45
Nagyon boldog és fájdalommentes új évet kívánok mindannyiótoknak!
3570. Kriszta 68 (válaszként erre: 3569. - Tulli)
2015. dec. 30. 16:59
Szakorvos adhat. Vagy az idegsebész vagy reumatológus (azt hiszen). Nekem a hathetes (ami a nyolcadik héten volt) kontrollon adott a sebeszem. De azt mindenképpen meg kell várni hogy begyógyulj. Szerintem hívd fel az AEK-t és varratszedéskor beszélj a dokiddal. Ha jól emlékszem azt mondták hogy háromhónapon belül minősül valaki Frissen műtöttnek. Ne hagyd magad lerázni.
3569. Tulli (válaszként erre: 3568. - Kriszta 68)
2015. dec. 30. 13:22

Köszi, hogy mondtad, hétfőn hívom őket. Engem 3 hete műtöttek, de még bennem vannak a varratok, mert sebgyógyulási zavarom van és antibiotikumot kapok. Hétfőn beszélek a műtőorvosommal is, remélem, lesz varratszedés is már végre.

Neked ki adott beutalót? A kórház vagy a háziorvos?

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook