Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
3628. Tulli (válaszként erre: 3621. - Dokantu)
2016. jan. 6. 16:21

Bocs, de én spec többdiplomás nő vagyok és nem napszámba járok. Sőt, még leszázalékolni sem kívánom magamat. Betegállományban 2 hetet voltam mindössze. Mert nem "maszek" vagyok, és a munkáltatóm még így is számít rám . Amúgy azért azt a maszek világot sem kell félteni, h annyi számlát állít ki, hogy a sok irkálástól kap íngyulladást. Ha már a csalásnál tartunk....

Mindezekkel együtt nem is ítélkezem és általánosítok ilyen ostoba módon. Ennyi. Magam részéről lezártam ezt. Nem is érdemel többet.

3627. 9345b11ecc (válaszként erre: 3625. - NemOxi)
2016. jan. 6. 16:15
Ebben teljesen igazat adok neked.
3626. Tulli (válaszként erre: 3624. - 2bd524f3c7)
2016. jan. 6. 16:11

Teljesen igazad van.

Én már több(!) 100ezer forintot költöttem arra, hogy megyógyuljak. Csak a magán MRI 35 rugó. Most ment el tőlem a magán gyógytornász. Ez most csak 10 rugó volt, de hetente jön, ami akkor havi 40. Megvettem a fizikoterápiás tens készüléket most, az is 30 volt...

Magánorvosokhoz jártam, és nem azért mert nekem büdös a tb-s rendszer, hanem, mert olyan sokára kaptam volna időpontokat, h akkor már esélyem nem lenne teljes embernek lenni, mert lebénultam volna. Minden erőmmel azon vagyok, h meggyógyuljak, mert itt a családom, akiknek tartozom ezzel, mert fel kell nevelni a gyerekeimet.

Mellesleg versenyszerűen sportoltam évtizedeken át, azaz én sem ilyen életre készültem.

Sajnos, a sok megmondó emberke szétoffolja ezt a normális topikot a baromságaival. Sok frusztrált #@&#*.

3625. NemOxi (válaszként erre: 3616. - 9345b11ecc)
2016. jan. 6. 14:23
Nem. De ismeretlennel levelezni nehéz. Hiányzik a mimika, a gesztus. könnyen félresiklik minden.
3624. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3621. - Dokantu)
2016. jan. 6. 14:19
Csak hogy legyen egy kis érdemleges is :3 műtét és 3 csigolya tele csavarokkal 41%(sógornőm) akkor miről is beszélünk?Senki nem büszke itt arra ,hogy gondja van a gerincével!Arról viszont beszélgethetnénk ,hogy miért nem érdemlek meg 25 év munka után annyit ,hogy munkára képes állapotba hozzanak!Nagy többségünk a mai napig dolgozik itt ,tehát mielőtt vádaskodnánk vissza kellene olvasni a fórum korábbi hozzá szólásaiban.Az az irónia amivel ön itt minket vagy engem vagy a másikat megszólítja több mint sértő és meg alázó!!Eddig eszembe sem jutott ,hogy én csak azért zabálom a különféle fájdalom csillapítókat és járom a NEM TB-s gyógykezeléseket mert táppénz csaló lennék-Azt hiszem ,hogy mivel itt egyikőnk sem dicsekedett azzal hogy milyen jól fizet a gerincsérves állapot és ,hogy ki mennyire hibás vagy nem hibás jelenlegi állapotában HA ILLIK HA NEM A "KIRÁLYI TÖBBES"HASZNÁLATA KI KÉRHETEM MAGAM ÉS AZ ITT FÓRUMOZÓK NEVÉBEN AZ igen megalázó és sértő véleményét.Tessék akkor talán a NAV-hoz ,TB-herz fordulni...
3623. Tulli (válaszként erre: 3621. - Dokantu)
2016. jan. 6. 13:46
Én is meg vagyok döbbenve. Nem képzeled, hogy itt a leszázalékolás a tét? Azokat az embereket nem itt fogod megtalálni! Senki nem állította, hogy a helytelen életmód nem jàrul hozzá a megbetegedésekhez. És képzeld én most is dolgozom, mert meg tudom oldani távmunkában. Sőt a 3 terhességem idején is dolgoztam.
2016. jan. 6. 13:21
Orvosnál is, itthon "Szép lehetsz, de okos nem." ;)
3621. dokantu
2016. jan. 6. 13:20

Olvasgatom ezt a fórumot és meg vagyok döbbenve!Sokan szinte büszkék arra, hogy hány sérvük van, és ezért mindenki hibás csak ők nem.

Rá kellene már végre jönni, hogy a betegségeinkért elsősorban saját magunkat hibáztassuk!

Igaz most a gerincsérv az egyik legjobb leszázalékolási megoldás, sokan nem, hogy gyógyulni szeretnének, hanem még egy kicsit rá is játszanak. Láttam már néhány embert aki a százalékolás előtt görbe bottal jár, utána pedig "csoda" történik vele és már fát is tud metszeni napszámba. Mielőtt bárki is megkövezne én is rokkant vagyok de már nem sokáig. Annó nekem is volt gerincsérvem, csak időm nem volt foglalkozni vele, betettem a gerincemhez egy tekercs gumi pólyát elszorítottam egy övvel és dolgoztam mert maszeknak nincs ideje betegnek lenni. Rendszeres tornával, helyes testtartással jó súly emelési technikával a sérv megelőzhető, és megszüntethető.Ismerjük már fel végre, hogy az orvos nem azért van, hogy meggyógyítson bennünket, hanem azért, hogy segítsen meggyógyítani magunkat, vagy súlyos esetben megmentse az életünket, mint az enyémet is amikor perforált vakbélgyulladás miatt éjfélkor fogott hozzá a műtéthez.

2016. jan. 6. 13:19
És vizsgálat is volt elsőre is, csak külső és tapintásos.
3619. 9345b11ecc (válaszként erre: 3614. - NemOxi)
2016. jan. 6. 13:17

Nem szó szerint azt mondta izomhúzódás lesz ez.

Amúgy meg volt a gyulladás is, ahogy íród a kiváltó ok pedig a csontszilánk volt szerinte is.

Meg vannak a papírjaim szép stócban.

3618. 9345b11ecc (válaszként erre: 3614. - NemOxi)
2016. jan. 6. 13:11

Csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit. Ő mondta, hogy véletlenül se szedjem az izom lazított. És amikor már jobban voltam ő mondta el a lehetséges következményeket, amiket okozhatott volna.

Azért huszonéves isiászos, még a szakirodalomban sem volt, legalábbis abban nem amit ő olvasott.

Túlzottan magabiztosan mentem be a valós diagnózissal. És ő szólt rám, a röntgen után, hogy még véletlenül se szedjem az izom lazított.

Ennek okát már csak később árulta el, amikor jóban voltunk, és jobban voltam.

3617. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3614. - NemOxi)
2016. jan. 6. 13:11
Mint ahogyan ha már egyszer valami igen súlyos "compressio" -nyomásnak van kitéve akkor sajna hiába próbálod "fejben "össze rakni ott már csak a műtét segít.Szerintem (szerintem mert az én sebészem gondolatait idézve) ami sajnos én rám nézve 1000x-esen igaz:ha időben megműtik mint ahogyan lettek ketten is én is lehetnék akár olimpiai bajnok MÁR a műtétet követő évben is akár, DE ha csak húzzuk halasszuk vagy "csont-kovácsozunk,gyógy-tornászozunk ,denevér-padozunk MRI és sebészeti javallat nélkül CSAK csupán mindenféle közvetett megoldással-magyarázattal IGAZOLVA (HAMISAN)az csak további károkat okoz,vagy súlyosbítja egyébként sem rózsás állapotunkat.Az a közhiedelemben elterjedt mondás miszerint a sebészek csak vagdosnak eleve hammis hiszen az egyébként ilyenkor általános protokoll mindenkire kötelező érvényű mint pl az én esetemben:magán rendelés-vizsgálat,CT-MRI,eredménnyel ismét vizsgálat(közben ugye a sebész javallatainak lett e eredménye,pihenés,kímélet,fel ülés módja,fekvés módja stb),a vizsgálat után VAGY műtét VAGY egyéb konzervatív javallat.Attól függően ,hogy kinél miről beszélünk.NA ezért kaptam fel a vizet mert ez a betegség az amelyről egyáltalán nem lehet általánosságban beszélni,vagy határozottan lelki bajokra utalni.
3616. 9345b11ecc (válaszként erre: 3615. - NemOxi)
2016. jan. 6. 13:04
Na mégse vagyunk olyan távol egymástól. ;)
3615. NemOxi (válaszként erre: 3608. - 9345b11ecc)
2016. jan. 6. 12:26

Az OGK-ban automatikusan küldenek pszichológushoz, 2. műtéttől. Nem csak emiatt, hanem a krónikus fájdalom szindróma miatt is.


Dr. Spockkal pedig elég sokat foglalkoztam, talán ezért is ütöttem véletlenül félre.

3614. NemOxi (válaszként erre: 3607. - 9345b11ecc)
2016. jan. 6. 12:22

Nálam itt ez nem tiszta:

Azt írod: "Mondom, isziászom van". A doki nem küldött röntgenre. az isiász konzervatív terápiájában benne van az izomlatzító. A lencsényi csontszilánk nem isiász. az isiász, vagy ülőidegzsába gyulladásos betegség.

Kezelése: "Gyógyszeres kezelés: fájdalomcsillapítás (nemszteroid gyulladáscsökkentők - pl. diclofenac, indomethacinum, ibuprofen stb.), izomlazítók (a fájdalmat sokszor fokozó kóros izom-összehúzódás oldása révén fejti ki fájdalomcsillapító hatását). A gyógyszereket szájon át, infúzióban, a fájdalom helyére adott lokális, illetve izomba adott injekcióval, valamint bőrön keresztül felszívódó tapasz formájában juttathatjuk a szervezetbe. Fizikoterápia - nem annyira az akut, mint a krónikus fájdalom kezelésében lehet létjogosultsága."


ez az én olvasatomban annyit jelentett, hogy elhitte neked, hogy isiászod volt, majd -mivel az izomlazító nem segített - mégis megvizsgált, ahol más problémát talált.


És mindezt nem támadásból írtam, csak számomra félrevezető volt a megfogalmazásod.


Egy jó orvos az én véleményem szerint nem ír fel gyógyszert vizsgálat nélkül.

2016. jan. 6. 12:02
Egy biztos, a múltunk elkísér halálunk órájáig.
2016. jan. 6. 12:00
"Jó szóért cserébe, jót ne várj!"
3611. 9345b11ecc (válaszként erre: 3608. - 9345b11ecc)
2016. jan. 6. 11:59
*ahogy neki tetszik*
3610. 9345b11ecc (válaszként erre: 3604. - 9345b11ecc)
2016. jan. 6. 11:58

Dr. Spock amúgy az egyik leghíresebb huszadik századi szakértő a témában.


"A Spock által kifejtett nevelési elvek a könyv megjelenése idején forradalminak számítottak, és manapság is a gyereknevelés alapvető eszköztárába tartoznak."


Mellesleg Dr. Ranschburg Jenő is sokat hivatkozott rá.

2016. jan. 6. 11:54
Itt maradtam a tudomány talaján, mert láttam ez itt az elfogadott világnézet.
3608. 9345b11ecc (válaszként erre: 3606. - NemOxi)
2016. jan. 6. 11:52

Szerintem, nem árt elbeszélgetni egy pszichológussal. Maradjunk ennyiben!


Mindenki kezelje úgy a hozzászólásaim, ahogy naki tetszik. Hisz vélemény szabadság van. És mindenki a saját életében, maga dönt az egészségügyi kérdésekről. - még a műtéthez is hozzá kell járulni.

3607. 9345b11ecc (válaszként erre: 3601. - NemOxi)
2016. jan. 6. 11:49

"Az a nemsemmi, mikor valaki megmondja a dokinak, hogy mi a baja, az meg elhiszi. :)"


Nekem nem hitte el, röntgenre se küldött először, mégis nekem volt igazam, és adott igazat is a két héttel későbbi félre kezelés után, a röntgen után. Még jó, hogy ezért nem bénultam le.

3606. NemOxi (válaszként erre: 3604. - 9345b11ecc)
2016. jan. 6. 11:48

Bocs a neved miatt, elütöttem.


Mivel nekem a 3. gerincműtétem lesz ebben a hónapban, beszélhetünk-e kiújulásról? Vagy ez a helyzet fokozódása? :)

3605. 9345b11ecc (válaszként erre: 3601. - NemOxi)
2016. jan. 6. 11:46
Én sem írtam kizárólagosságot. Sőt azt írtam, ha nincs rendezve a psziché, a testi bajok rendre visszatérnek. Kiújulnak.
3604. 9345b11ecc (válaszként erre: 3601. - NemOxi)
2016. jan. 6. 11:43
Akkor inkább legyen Dr. Spock.
2016. jan. 6. 11:40
*Pszichoanalízist és orvostudományt hoztam fel, de világnézetet sem kevertem bele.*
3602. 9345b11ecc (válaszként erre: 3600. - 9345b11ecc)
2016. jan. 6. 11:39
*Tény nálam is volt genetikai és más kockázati faktor is,*
3601. NemOxi
2016. jan. 6. 11:38

Az a nemsemmi, mikor valaki megmondja a dokinak, hogy mi a baja, az meg elhiszi. :) Én is ingyen kezelnék utána, csak nehogy a diplomámat vissza kelljen adnom...


BTW, azt gondolom, hogy nyilvan van összefüggés a bajaink és az életünk, a minket ért sérelmek (vélt, vagy valós) között. Ehhez azonban nagyon hozzájárul a hajlam, a testi adottságok is. Ha ez nem így lenne, a testvéremmel közös kórteremben feküdnénk.


Lényegében nálam bebizonyosodott, hoyg születéskori sérülés miatt van a gerincpanaszom, itt dől is a feltételezés. Sokat rontott a helyzeten a versenysport, amit én választottam magamnak, bár a szüleim támogattak. Nem burokban nőttem fel, az igaz, de a szüleim biztos nem "ártottak nekem" ennyit.


MrSpock-nak szerencséje volt. És én örülök neki, hogy nem kell a mi, néha keserű életünket élni (bár én egész jól szórakozom magamon az esetek 99%-ában). De a szerencsétlenségemet nem tudom és nem is akarom másra fogni. A saját életemnek én vagyok a "szerencsekovácsa".

3600. 9345b11ecc (válaszként erre: 3598. - Tulli)
2016. jan. 6. 11:37

Se a családfa állításról nincs jó véleményem, és csak magas tudományt hoztam elő.

Pszichoanalízist és orvostudományt, világnézetet sem kevertem bele. Mind amit mondtam a SOTE-n oktatják.

Sőt még ortodox pszichoanalízis pártját sem fogom, mert a epekövem is stresszre fogták, és meg is emeltem magam.

Tény nálam is volt genetikai és kockázati faktor is, de nehéz lenne azt felfogni, hogy én a pszichét hoztam fel, ami mindig közre játszik? (Tulti is írja, és nem távgyógyításos marhaságokat írtam.) Az epekövem okozta görcs is stresszre jött elő akkor.

Amúgy nem dicsekvés de én is jó családból származom. Hozzá teszem a szociális és pszichés problémák (ez már szociológia - Kopp Mária-féle), sőt még a családon belüli erőszak is a felső húsz százalékban pont annyira gyakori, mint az alsó 20%-ban.

Szóval nem kekec vagyok, hanem csak egy jó szándékú széles tájékozottságú ember. Sőt még anyagi vagy más hasznom sincs belőle.

3599. Tulli
2016. jan. 6. 11:10

Tényleg nézzétek már meg, tök jól csinálja.

Csak nem tudom, mi az a melegszendvicslapát vagy nem tudom, h honnan szedte eszköz, amivel beméri a cuccost. A műtét az szenzációs. Kettőt teker és már meg is van. És így még a durazsákot is kíméli, nincs nagy kockázat, se altatás, se intubálás, se semmi.

És legalább annyit keres, mint egy adjunktus az OGK-ban, ha nem többet...:S

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook