Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
3658. Tulli (válaszként erre: 3651. - Kriszta 68)
2016. jan. 7. 16:56

Szia,

azt mondta, hogy az ottani terápiát nem javasolj nekem. A vizes terápia nálam az úszás kell, hogy legyen. Szivesen elmentem volna, de sehogy sem akart beutalót adni. Az OORI-ba azért elmegyek viszont mert oda jó a háziorvosi javaslat is.

Omron Tens E4-et vettem. Konzultálok a jövő héten a magán reumatológusommal a rendszeres használatról, mert a lábfejem idegének intenzívebb újjászületését remélem ettől a napi ,most még fél- 2 hét múlva már egyórás torna mellett. A nyakamra is akarom használni, de azt is megbeszélem az orvossal, hányszor, hogyan....

Tb-re csak egyféle készülék írható fel, megnéztem az oepes listát. Hát, nekem az nem volt túl meggyőző. Amúgy az teljes áron is csak 10e forint körül van.

3657. NemOxi (válaszként erre: 3654. - Kriszta 68)
2016. jan. 7. 15:25
LV-SI és az SI ízület
3656. NemOxi (válaszként erre: 3649. - Bubu32)
2016. jan. 7. 15:24

Nem mondom, hogy nem lehet baj. Mindennel lehet baj.

És az is igaz, hogy tönkremennek a közvetlen mellette lévő csigolyák, de ez normál esetben, a mi korunkban kb 15 év. Nekem is az egyik felette lévő csigolyán van egy kicsi sérv, de az kezelhető, panaszt nem okoz.

De számomra sokkal tervezhetőbb, ha tudom, hogy 15 évig kontrollra járok és utána lesz még egy műtétem, nem? :)

2016. jan. 7. 15:22
Nagyon drukkolunk neked! De még jobban a dokinak hogy egy szép új kis gerincet varázsoljon neked oda, most már véglegesen.
3654. Kriszta 68 (válaszként erre: 3653. - NemOxi)
2016. jan. 7. 15:20
Azt akartam kérdezni hogy melyik csogolyánál lesz?
3653. NemOxi (válaszként erre: 3648. - Kriszta 68)
2016. jan. 7. 15:18

Szia!


Igen, OGK, restabilizáció, dekompresszió, idegfelszabadítás, hegeltávolítás. Remélem csak ennyi :)

7 nap kb., ha minden rendben lesz.

2016. jan. 7. 15:02
Filcikeeeeeeeeee!
2016. jan. 7. 14:57
Tulli! Szépen javulgatsz! Ügyi vagy! Hogy vált be a tens? Én is játszom a gondolattal. Milyet vettél? Csak ideg vagy izomstimulátor is? Itt a gyógyászati boltban egy corposano nevezetűt alánlgatnak de az nagyon drága 50 körül van azt nem tudom megvenni. És hová teszed a tappancsokat? Szóval minden érdekel. Ja és az is hogy a dokid szerint miért nem jó neked Hévíz?
3650. Kriszta 68 (válaszként erre: 3644. - Bubu32)
2016. jan. 7. 14:51
Bubu! Én azt hallottam hogy a zsibbadás nem múlik azonnal, hónapokig is eltarthat. Azt nem is értem hogy miért nem csinálták meg azonnal. Ha már úgy látják hogy kell. Milyen gyakorlatuk vannak a mélyizom erősítésre?
3649. Bubu32 (válaszként erre: 3646. - NemOxi)
2016. jan. 7. 14:48

Szorìtok érted


Az a bajom félek nem lesz 100% és utàna a csavarokkal baj is lehet. Ma hallottam olyat akinek ugyanúgy alul csavaroztak most 1 év mulva a felette levő porckorong is magadni làtszik magàt. Neki azt mondta a doki ez ördögi kör mert a csavarozott porckoron szerepét mindig a többi veszi àt ìgy azok fokozottabban terhelődnek. Most megint csavarozni akarjàk

3648. Kriszta 68 (válaszként erre: 3646. - NemOxi)
2016. jan. 7. 14:46
Írd már meg hhhogy pontosan hol és mit fognak csinálni mert én már elfelejtettem. Meddig kell bent maradni? Ha jól emlékszem ogk.
3647. NemOxi
2016. jan. 7. 14:18
Filcike, veled mi van?
3646. NemOxi
2016. jan. 7. 14:18

Jelentem, nekem 19-e befekvés, 20-a műtét... az egyik szemem sír...félek, no.


Bubu: nekem van stabilizációm, ugyan nehezebben gyógyult, mint a másik, de az eredmény jobb lett. Csak akkor még több türelem kell.


Holnap megyek az aneszteshez.

3645. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3641. - Kriszta 68)
2016. jan. 7. 13:58
Még nem volt időm (dehogynem csak a zasszony még nem engedett a konyhájába),SAJNOS én személy szerint az igen gyarló ember kategóriájába tartozom ,amíg fáj mindent megtennék ,hogy ne fájjon de amint enyhül rögtön egészségesnek és fiatalnak hiszem magamat.De most próbálom magam a gyógytornász elé erőltetni gyógyszer mentesen magam,csak irtóra be vagyok tojva,sem a lábfejem sem a derék övem nem akar nyugodni.Amúgy köszönöm ,kifogom próbálni.
3644. Bubu32
2016. jan. 7. 13:47

Sziasztok


9 hete volt a sérvműtétem akkor azt mondtàk stabilizàlni is kell.


naprol napra többet tudok terhelni de a làbfejem talpam sajnos tovàbbra sem jó. Elnehezedik zsibbad csípő érzés is van



6 hét utàn elkezdtem a gyogytornàt mélyizom erősítéssel


nagyon nem szeretném az ujabb műtétet de nyugtalanít a làbfejem


Jövő héten megyek vissza az orvoshoz


van tapasztalatotok a stabilizàlàsra?


Köszönöm



remélem mindenki javul és jol van :)

3643. Tulli (válaszként erre: 3637. - NemOxi)
2016. jan. 7. 13:43

Köszönöm, màr nincsenek varratok, ugyan nem sík a felülete a hegnek, hanem van egy dudor és alatta így lukasnak látszik a hátam, de már jó. Tegnap főzögettem kicsit, de az állás fáraszó, a séta kevésbé. Nagyon szép idő van nálunk, úgyhogy a hálószoba teraszán sétálok, mert ide süt a nap...

És te?

3642. NemOxi (válaszként erre: 3640. - 2bd524f3c7)
2016. jan. 7. 13:28
Magnum, ne légy cinikus, mi nyalogatjuk a sebeid, vél és valós sérelmeid, enyhítjük panaszaid. :)
2016. jan. 7. 13:17
Magnum! Kipróbáltad a 8 órás rizst?
2016. jan. 7. 12:32
Istenkém én úúúúúgy szeretném ha "nyalogatná "valaki a sebeimet.:)
3639. NemOxi (válaszként erre: 3638. - Dokantu)
2016. jan. 7. 11:24

És ha ezt elsőre megírod, nem nagyokosnak, hanem segítőkésznek mutatkozol, nem táppénzcsalónak titulálsz, haenm visszaolvasol, akkor hitelesebb is lettél volna.

Nem hiszem, hogy evvel a stílussal bárhol bármit elérsz az ellenszenven kívül.

További szép életet!

3638. dokantu
2016. jan. 7. 10:42

Kedves megsértődött fórumozók!

Mielőtt bárki is megkövezne elnézést kérek ha nem jól fogalmaztam, lehet az az oka, hogy nincs három diplomám.A példát saját környezetemből merítettem és nem sértegetésnek szántam.

Nem megalázni és sértegetni akartam a fórumozókat, hanem ráébreszteni arra, hogy saját testükért kizárólag ők a felelősök,mégegyszer elnézést ha nem úgy jött le de akinek nem inge nem veszi magára.

Azért azt hittem, hogy majd valaki megkérdezi, hogy ha már ilyen nagyokos vagyok tudok-e adni valamilyen tanácsot.

Tudtam volna, mivel már három éve napi másfél órát tornázok, és elértem, hogy száz százalékos rokkantból c1-es rehabos lettem orvosi segítség nélkül mivel ők lemondtak rólam, a 13-ik műtét után és biztosan állították, hogy sérvem lesz, igaz nem gerinc hanem hasi.Elő is írták, hogy öt kilónál többet nem emelhetek, de én ma már akár 50 kilót is elviszek.

Egyebet nem is írok végleg elhagyom ezt a fórumot nyalogassátok csak tovább sebeiteket.

3637. NemOxi (válaszként erre: 3636. - Tulli)
2016. jan. 7. 09:37

Azért van a 6 hetes új torna, mert ez a nyámnyiláknak is kitart 6 hétig. :)

Nekem most azt mondták, kérjek majd otthoni ápolást, akkor házhoz jön TB-re a gyógyornász. Akárhogy számolom, nem tudok rehabra menni, ez valamennyire kiváltja.


Sebed hogy van?

3636. Tulli
2016. jan. 6. 21:24
Vissza a topik címéhez és témájához. Ma volt nálam először a gyógytornász és szuper gyakorlatokat mutatott. Első körben átnézte a leleteimet átmozgatott, megnézte azt a gyakorlatsort, amit eddig csináltam. Szerinte az kevés a műtét utáni 4. héten már. Szerintem is. Azt az OGK-ban javasolták. Kb. 2 hétig elég is volt, de már most jobban vagyok az újabb gyakorlatok után. Önbizalmat és erőt adott. 2 hét múlva kezdem az úszást. Aztán lassan előszedem a lábuszonyjaimat és a tenyérellenállásaimat a régi, edzett időszakom kellékeit és újra jól leszek! Ha nem jön közbe semmi rossz... Mindenkinek kitartást, türelmet és fájdalommentes napokat kívánok.
3635. Tulli (válaszként erre: 3631. - 9345b11ecc)
2016. jan. 6. 21:13

Ez most hogy jön ide? Nem is neked írtam, hanem a leszázalékolós kollégának. Szerintem egy másik fórumra tartozik, amit leírtál. Itt a betegségünkről beszélgetünk. Ide találtatok Ti ketten és szétoffoltatok mindent. Remélem, hogy hagytok minket "szenvelegni, sebeinket nyalogatni" stb. Nekünk ez jó, még akkor is ha titkon sem!! àlmodozunk a leszázalékolásról, a tb csalásról , sőt apáink-anyáink valamikori vélt vagy valós tévedéseiről és hibáiról.... ami miatt ugye harmadíziglen büntettetünk az atyák bűnei által, ha már a zsidóságot hozod példaként, ala tízparancsolat...:)

Pszichikus örökségem engem arra predesztinál, hogy

Veled is lezárjam a meg sem kezdett vitát. All the best!

2016. jan. 6. 20:25

Felhívnám a kedves újonnan érkezett fórumozók figyelmét a fórum címére: Akiket gerincsérvvel műtöttek, vagy még nem můtötöttek, de TANÁCSOKAT TUDNAK ADNI.


Azt kell kogy mondjam, hogy sem MrStock sem dokantu hozzászólása nem igazán minősíthető tanács adásnak, sokkal inkább kioktatásnak.

2016. jan. 6. 20:10
Hűha! Zajlik az élet. Ez igen! Nem járok erre egy napig már vissza kell lapoznom!
3632. 9345b11ecc (válaszként erre: 3631. - 9345b11ecc)
2016. jan. 6. 18:19
*mentett*
3631. 9345b11ecc (válaszként erre: 3628. - Tulli)
2016. jan. 6. 18:18

Off: Az ember a legrosszabb főnöke magának, nincs aki annyira hajtson mint saját magát az ember.


Maszek és önfoglalkoztató voltam világ életemben - immáron 23 éve - (utóbbi Angliában kb. ugyanaz), apám is az volt. Édesapám 22 évvel a családilag várható élettartalma előtt halt meg, végkimerülésben, és nem egész két év nyugdíjjal a háta mögött.


Mindig mondták neki a zsidó kollégái, ha ennyit dolgozik mikor van ideje pénz keresni?


Amúgy filoszemita vagyok - nulla zsidó őssel, - keresztapám meg mentet meg zsidót a háború alatt.

Három komoly kapcsolatomban mind a három lány egyik oldalról zsidó volt.


A galíciai zsidók teremtették meg a magyar ipart, néhány úttörőn kívül (mint Ganz Ábrahám), a hazai ipart és ők fizették a legjobb béreket.

3630. csikil4ny (válaszként erre: 3587. - 9345b11ecc)
2016. jan. 6. 17:48

Volt itt már szó róla, hogy amikor a neurológus (nálunk az foglalkozik a gerincbetegségekkel) pszichológust említett nekem azt hittem elment a józan esze. Azóta sok mindenben nyitottam, mondjuk a rossz tartásnak is köze van a betegségemhez (hogy miért a rossz tartás az meg úgy-e megint elgondolkodtató).


A történet egészen motiváló számomra!

3629. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3626. - Tulli)
2016. jan. 6. 16:43
Magam részéről nem is veszek többet tudomást az ilyenekről,egyszerűen át fogok nézni az ő félén.Lassan 5 hónapja talán ,hogy gyógyultnak vagyok nyilvánítva,holott még a cipőmet sem tudom felvenni.Járom a tartalék-tartalékából a gyógytornász-fiziko vonalat tovább hiszen 45 évesen még sokat kell dolgoznom a nyugdíjig mint ahogyan ezer és ezer emberkének.Ezért felesleges ide "offolnia"bárkinek is merthogy ő milyen kitartó meg ügyi!Jobbulást neked-nektek és JUSZT is itt fogok kérdezni ha büszke vagyok ha nem a "discus-hernia-ámra":)
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook