Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
3688. csikil4ny (válaszként erre: 3685. - Kriszta 68)
2016. jan. 16. 19:06

:) Most pont nem a lelki oldalra gondoltam (egyébként egyetértek, a mikéntet én is keresem, de azt hiszem most már jó úton járok), hanem arra, hogy amikor egészségesek vagyunk nem törődünk magunkkal - mert azt hisszük, hogy a végtelenségig erősek vagyunk, aztán meg sem érjük az időskort, nemhogy élveznénk is. A nyugat-európaiaknak már egészen más a mentalitásuk, ők nagyrészt megelőzik a betegségeket.


Valami egészen fura dolog történt velem: hosszú unszolásra elmentem pszichológushoz - eddig csak egyszer voltam, de utána éjjel arra ébredtem, hogy valami hiányzik.... gondolkodtam, hogy mi is az, míg nagy nehezen rájöttem, hogy nem fáj a nyakcsigolyám (tavaly április óta csak akkor nem fájt, ha egy adott gyógyszert kaptam, de abból összesen két darabot adtak). Ez volt kedden. Azóta sem fáj, igaz fáj máshol, jól lestrapálhattam a hátizmaimat, hogy nem akarják a gerincem tartani - ezen dolgozok most: tornával (is).


Szerintetek a pilates vagy gerinctorna jobb?

3687. Kriszta 68 (válaszként erre: 3686. - 2bd524f3c7)
2016. jan. 16. 18:48

Görcsökhöz nem tudok hozzászólni. Olyan mint amikor konkrétan begörcsöl a lábad? Nem lehetne rá magnéziumot szedni, vagy valami sportkrémmel bekenni? A gyomrod hogy van?

Neked egyébként "csak" a dereked fáj vagy a lábadba is lesugárzik?

2016. jan. 16. 17:21
Jó estét mindeninek!Mielött megyek a sebész-hezzzz vissza,valakinek nem ismerős e:bal lábujjak (a kicsitől kezdve az első 3)görcsöl,bal vádlim is de nem állandóan mi lesz ez már ismét?A derék-övi kínokért megyek vissza valamikor a torna-masszír után.Lehet valami jövő-menő és nem állandó probléma,vagy vajon jött egy nem lelki eredetü discus..Bár amit Kriszta68 kérdett arra a válaszra igen igen kíváncsi lennék ,hogy na most akkor azon kívűl hogy le megyek "alfába"még az ides-kevés a boldogsághoz.
3685. Kriszta 68 (válaszként erre: 3683. - Csikil4ny)
2016. jan. 16. 11:59

Csikilánynak igaza van. Ha nem fizikai oldalról közelítjük meg a problémát akkor mindenhol azt lehet olvasni hogy ennek a mi bajunknak az az oka hogy túl sok terhet cipelünk, túl sok terhet veszünk a nyakunkba amit egyszer aztán már nem bír el a gerincünk. Itt a fórumokat olvasgatva is azt láttam hogy szinte mindegyikőnk a családjának él. Mindig fontosabb a gyerek a férj\assszony mint mi. Én hiszek benne hogy a gyógyuláshoz az is kell hogy ezeken a rossz beidegzőségeken változtatni kell. ( erre próbáltak utalni a múltkori "látogatóink" is, csak a stílus volt kissé tenyérbemászó ). A nagy kérdés csak az hogy hogyan. Na ha ezt megmondja valaki akkor leborulok elé Allahot üvöltve. Hogyan lehet egy önfeláldozó abszolút családcentrikus emberből kicsikarni némi önzést? Hogyan csináljam hogy ha a tini tróger kölyköm nem tanul akkor megvonjam a vállam ést azt mondjam hogy a " te életed úgy cseszed el ahogy akarod?

Persze próbálkozom vele hogy ne én oldják meg mindig mindent de marha nehéz...

3684. Tulli (válaszként erre: 3683. - Csikil4ny)
2016. jan. 16. 11:14
Igen.:) Ma már voltam reggel egy órát - sétálni! Délután meg csinálom a tornát, ami szintén 40+20 perc lesz. Ma nem kaptam még munkát bentről, úgyhogy szuper ez a mai nap.
3683. csikil4ny (válaszként erre: 3681. - Tulli)
2016. jan. 16. 07:16
Lehet, hogy most az üt ki?! Én is ezt csináltam egy ideje, de azért szükségünk van saját kényeztetésre is.
3682. Tulli (válaszként erre: 3680. - Bubu32)
2016. jan. 15. 23:09

Bubu!

Nekem a tens használ a görcsre/zsibbadásra. Ahogy alább írtam, napi 30 perc az izom-ideg stimulátorral.

És a mozgás. Lehet, hogy beképzelem, de ha változik az időjárás, akkor kicsit mindig rosszabb.

3681. Tulli (válaszként erre: 3651. - Kriszta 68)
2016. jan. 15. 23:05

Kriszta!

Elfelejtettem írni, h a tens tappancsait az első 15 percben a külső lábszáramra teszem hosszábban. A második 15 percben a lábfejre, az ujjak tövéhez és a talpra átellenben. Nekem ott béna, azért oda. Nyakra még nem merem, mert hétfőn lesz meg az mri.


A vicces az, hogy soha életemben nem törődtem magammal így. Fodrászhoz nem sokat jártam, mert mindig hosszú hajam volt, kozmetikus nem kellett, manikűr-pedikűrben egyszer voltam az esküvőm előtt... minden ilyesmit megoldottam magam körül gyorsan. Most pedig egész nap magammal kell vacakolni. Nagyon fura. Engem fáraszt. Eddig mindig a gyerekeim és a férjem körül forogtam. Amikor pl. jól megetettem őket, már én sem voltam éhes, mert ugye, jól beettünk:) vagy az állandó munka volt/van. És most hirtelen... a gyógyszerek, a vitaminok, a hegkezelő kenőcsök, a torna, a tens, a diéta, a séta stb. Elfáradok, ha végigondolom.:)))

3680. Bubu32 (válaszként erre: 3678. - Tulli)
2016. jan. 15. 19:21

Tulli


különböző pozícióba àllítgattak pl előre hajlâs hàtra hajlàs oldalra dőlès


10 % lenne az ideàlis


Kriszta


sajnos a jobb bokàm terhelésre görcsöl és a jobb oldala a talpamnak valamint a kis làbujjam és a mellette levő zsibbad

3679. csikil4ny (válaszként erre: 3677. - Kriszta 68)
2016. jan. 15. 15:31

Köszi szépen! Remélem én is, a gallér hatásos?


Nem, nem lehet beállítani, de van egy lehetőség, ami csak akkor működik, ha az a valaki csak egy adott fórumhoz szokott hozzászólni: az adatlapján rámész az interaktivitására és a fórumhozzászólásainál követheted.

3678. Tulli (válaszként erre: 3672. - Bubu32)
2016. jan. 15. 15:20

Mi az a mozgásos röntgen? Vigyázz magadra! A 4% helyett mennyi lenne az optimális?


Én magamon azt érzem, ha nem tornázom és nem sétálok, egyből xarul vagyok. Rögtön fáj a nyakam, a derekam, sőt a hátam is...


Vettem fitnesszlabdát, meg jógapárnát, olyat, ami felfújhatós. Van nektek ilyen? Milyen keményre kell fújni? A gyógytornász fog ezeken is tornáztatni. Jógaszalaggal is tornásztam, azzal "kötötte meg" a lábamat, hogy ellenállásnál látszódjon, h mennyi az izomerő.


Ma nem vagyok jól, és megint van egy határidős melóm, alig bírom csinálni.


Vigyázzatok magatokra!

2016. jan. 15. 14:35

Utolsó hozzászólás, aztán abbahagyom, megígérem.

Szerintetek itt lehet valahogy olyar csinálni, hogy csak egyvalakinek a hozzászólásait lássam?

3676. Kriszta 68 (válaszként erre: 3672. - Bubu32)
2016. jan. 15. 14:32

Bubu!

Én még biztos nem emelgetnék. Bocsi, nem mintha felül akarnám bírálni a dokidat. Bubu, neked maradt vissza fájdalom, vagy bénulás?

3675. Kriszta 68 (válaszként erre: 3665. - Csikil4ny)
2016. jan. 15. 14:28
Ez nálam is így volt. Előbb utóbb az ember lánya kitapasztalja hogy mi a jó. A nyakamban nekem is vannak dolgok szép számmal, de ott megúsztam a műtétet. Pontosan tudom hogy mikor kell kenegetni, schanz garrért feltenni. Érdekes, hogy a nyakamnál teljesen határozottan akkor van gáz, ha felhúzom magam nagyon valamin. Kilábalsz majd szépen.
3674. Kriszta 68 (válaszként erre: 3663. - Tulli)
2016. jan. 15. 14:22
Tulli! De ügyi vagy! Jó hallani az ilyesmit.
3673. Kriszta 68 (válaszként erre: 3668. - NemOxi)
2016. jan. 15. 14:20
Hát ez nem jó hír. Basszus! Gondolom már rákészültél. Bár még mindig jobb ez mintha a kórházból küldenének haza. Nálunk olyan is volt, szerencsére nem velem.
3672. Bubu32
2016. jan. 15. 12:31

Sziasztok


tegnap voltam 9 hetesen kontrollon


csinàltak mozgàsos rőntgent ez alajàn az érintett gerinc szegmentum 4%-ot mozog ami kevés de azt mondta a doki amilyen àllapotban voltam és van a csigolya nekem ez pozitív



Most kaptam egy hónapot hogy elkezdjem terhelni a gerincet a kicsi lànyomat aki 11 kg kezdjem emelni és csinâljam a mélyizom erősítést


ez utàn dönti el kell- a stabilizàció


ő is megerősítette ha egyet becsvaroznak sajnos idővel jön a fölötte levő. Én 33 éves vagyok azt mondta kb 5 év de minél idòsebb az ember annàl előbb jön a következő


napról napra jobban vagyok szòval nagyon bízom megùszom a csavarokat


NemOxi neked szurkolok minden jo legyen

Trulli ügyes vagy

Többieknek mielőbbi gyógyulàst

3671. Tulli (válaszként erre: 3670. - NemOxi)
2016. jan. 15. 08:08

Nagyon sajnálom, gondolom, már rákészültél.:(

Fájdalmaid bírhatóak?

3670. NemOxi (válaszként erre: 3669. - Tulli)
2016. jan. 14. 14:14

Én hívtam, de épp előtte volt a lapom, épp akkor akart hívni.

Valami nagyműtétet kellett akkorra tenni, ami sürgős, és a jövő hét már tele van.

3669. Tulli (válaszként erre: 3668. - NemOxi)
2016. jan. 14. 13:35
Hogy-hogy? Hívtak a diszpécserek?
3668. NemOxi
2016. jan. 14. 13:31
Elhalasztották egy héttel a műtétem :(
3667. NemOxi (válaszként erre: 3666. - Tulli)
2016. jan. 14. 11:18
kicsit irigyellek ezért a távmunka dologért... :)
3666. Tulli (válaszként erre: 3664. - NemOxi)
2016. jan. 14. 08:01

:)

Nem habostorta, max vizespiskóta az élet, de ugye a piskóta a tortaalap....:) huuu de pozitív vagyok ma. Le kell adnom egy melót estig, jól felszívom magam előtte.:)))


Neked változatlanul erőt és kitartást lélekben és testben!

3665. csikil4ny (válaszként erre: 3663. - Tulli)
2016. jan. 14. 07:58

Drukkolok neked!


Az egyenesen ülés nekem sem megy, fáj. Nem tudom mikor fog egyszer már az lenni a megszokott! Mindig azon kapom magam, hogy görnyedek....


De rájöttem, hogy ha felteszem a csuklyám nem gyullad be a gerincem. :)

3664. NemOxi (válaszként erre: 3663. - Tulli)
2016. jan. 14. 07:23

Tulli: A fb-n az ilyen bejegyzéseket szoktam "lájkolni"!

Hurráhajrá! Én drukkolok!

3663. Tulli
2016. jan. 14. 06:58

A csüggedőknek, biztatásul:

Valahogy a műtét után 5 héttel átlendítettem magamat egy valamiféle holtponton. Tegnap 1 órát sétáltam, majd 40 percet tornáztam (ez a napi adag) és jobban vagyok. A diétát is csinálom, jövő héten kezdem az úszást. Naponta használom a már csak kicsit béna lábamra a tenset, 30 percet.

Mindenkinek sok erőt és kitartást! Baromi nehéz, de meg kell csinálni. Veszek ülő egyensúly párnát, meg fitnessz labdát, hogy a helyes ülés is menjen, mert közben dolgoznom kell távban ugye, a gépnél. A középső gyerekem lebetegedett, az ápolás is megy egész jól. Mindenkinek hajrá!

Nem áltatom magam, hogy megúszom a stabilizációs műtétet, de remélem, nyerek 10 évet...:) Jó esetben az idő nekünk dolgozik!

3662. NemOxi (válaszként erre: 3661. - Tulli)
2016. jan. 12. 07:45
Köszi az infót, akkor nem izgulok. :)
3661. Tulli (válaszként erre: 3660. - NemOxi)
2016. jan. 11. 15:54

Szia,

engem csütörtökön hívtak, hogy hétfőn be kell feküdnöm. Kedden, dec. 8-án meg is műtöttek.

3660. NemOxi
2016. jan. 11. 12:23
Akit az OGK-ben tervezetten műtöttek, mennyivel korábban telefonált a koordinátor? Kezdek izgulni, engem a dokim hívott, hogy melyik nap lesz a műtét, de a koordinátor azóta sem...
3659. Bubu32 (válaszként erre: 3650. - Kriszta 68)
2016. jan. 7. 17:36

Kriszta


tervezték a sérvműtéttel egyszerre de miután befeküdtem vàrva a műtétre sajnos a vesém elkezdett rendetlenkedni nem tudtam pisilni igy sos műtöttek és ezért nem csavaroztak mert nem volt előkèszítve :(


Mélyizom a has izom derék izom és hàt izom. Elvileg ezek àtvehetik a porckorong tartó szerepét

Nehéz így leìrni mert minden mozdulatnàl be kell kapcsolni az izmokat először ezt kell megtanulni


idővel ezek az izmok maguktól aktivizâlódnak


van làbnyújtàs

làbdöntès

hàton fekve lépegetés

hàtizommal màszâs (ez olyan mintha az alsó részed béna lenne a csipőt sem emeled )

négykézlàb làbemelés

oldalt fekve làbemelés

kobra (erre keress rà a neten) annyi hogy nem egyből nyomo fel magam hanem a könyökkel csuszik

térdelés vàltott làbbal


eddig ennyi de az àllapothoz képest bővül folyamatosan nehezedik


némelyik könnyünek tűnik leirva de pl a làbat is ugy ell kinyujtani hasizomból és hàtizombol visszahuzni


a lényeg a derék sosem dolgozik a csipő nem mozdul!

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook