Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
3718. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3714. - Kriszta 68)
2016. jan. 25. 15:01
Szia Kriszta 69,még sajna nem volt időm odáig menni.Munkát keresek jelenleg ezerrel,hátha az segítene ,már legalább abból kifolyólag,hogy dolgozhatnék.Hátha bírnám,sajna sejtem ,hogy a 4-5 csigolyám "szaladt össze"a sebész erre hívta fel a figyelmemet,na de ember tervez isten végez.Most muszáj lenne dolgoznom legalább egy-két évet hátha bírnám.Mozogásom az a nullával egyenlő(cipő-zokni stb)ha fáj szedek bogyót ennyi.
3717. Kriszta 68 (válaszként erre: 3700. - F8db0709b8)
2016. jan. 25. 14:16
Filcike! Csakhogy megjõttél! Szerdán tájékoztass hogy mi van!
3716. Kriszta 68 (válaszként erre: 3713. - Tulli)
2016. jan. 25. 14:13
Tulli! Remélem már jobban vagy. Az ember néha elfelejti hogy vigyázni kell. Pihizz sokat!
3715. Kriszta 68 (válaszként erre: 3705. - Hp2015)
2016. jan. 25. 14:11
Nekem is van ilyen feszülés de csak ha domborítok. A gyógytornász szerint letapadt izom. Szépen lassan ki kell mozgatni.
3714. Kriszta 68 (válaszként erre: 3711. - 2bd524f3c7)
2016. jan. 25. 14:08
Magnum! Voltál dokinál? Mit mondott?
3713. Tulli
2016. jan. 24. 21:51
Képzeljétek, ma este egyedül voltam a három gyerekkel, a középső taknyos+lázas beteg, mellette voltam. A legkisebbem pedig lego tornyot épített, nem vettem észre, hogy felmászott egy székre, és le is zúgott keményen. A robajra rohantam be a szobába, ott feküdt a földön és sírt. Persze, jött az ösztön. Felkaptam a potom 15 kilójával ölbe.:( Kb. 3 másodperc múlva jöttem rá, hogy ezt nagyon nem kellett volna. Gyorsan leültem vele. No, neki semmi baja végül, de nekem úgy fáj azóta a gerincem, hogy besz@rás... :((( Ennyit a lelkes rehabomról. Erre nem voltam felkészülve. Eddig max. 1 kilót emeltem, hát most megtizenötszöröztem.
3712. Tulli (válaszként erre: 3701. - NemOxi)
2016. jan. 24. 21:43

NemOxi!


Írj majd! Várunk vissza a fórumra!

Szorítok Neked! Sok erőt a jövő héthez! Jó szobatársakat és sosem morcos nővérkéket! +++++

3711. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3704. - NemOxi)
2016. jan. 24. 21:26
Én (mint szamár elől) pont egy éve feküdtem be a Debreceni Klinikára a műtétre.Mondanom sem kell a zabszem hát....az ellenségemnek sem kívánom azt a cidrit.Kitartás!:)
2016. jan. 24. 09:55
NemOxi! Gondolok rád jövő héten! Drukkolok nagyon hogy miinden rendben Menjen! Remélem fogsz tudni írni Onnan is! Várjuk a jelentkezésedet mielőbb!
3709. Tulli (válaszként erre: 3708. - Hp2015)
2016. jan. 23. 22:29

Enyhe húzódó érzés szerintem még belefér, ha nem fáj, csak kellemetlen. Én 6,5 hetes műtött vagyok, nekem azóta nincs ilyen, amióta nagyon aktívba fordultam. Ma is úsztam egy 1 km-t kb a torna mellett. Szerintem ha nincs sebészeti probléma, akkor a fokozatos, intenzív és egyben kímélő terheléssel ezek megszüntethetőek. Az izmok használata is automatikusan megváltozik akaratlanul is a műtét után, és olyan izmok is kapnak terhelést, amikről korábban nem is tudtunk.


Engem inkább az nyugtalanít p., hogy a majd' bénult lábam, ha elfárad mondjuk estére, megint olyan lomha, hogy sántítok, mint a féllábú kutya.:( Tapasztaltatok ilyet? Kaparok én is, no...:)


Nemoxi, gondolok Rád!!! ++++++

3708. Hp2015
2016. jan. 23. 18:53
Nekem ott a csigolya kornyeken erzem mikor homoritom a derekamat negykezlab.es olyan mintha egy ponton nyomna valami .ha megnyomkodom a kezemmel akkor is erzem azt az erzest.tizes skalan 3 as fajdalomnak mondhatnam.
3707. f8db0709b8 (válaszként erre: 3701. - NemOxi)
2016. jan. 23. 15:04
Természetesen.Bár már én is szeretném tudni.
3706. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3705. - Hp2015)
2016. jan. 23. 14:27
Szia Hp2015.Nincs le-tapadva műtét környékén taláható izmok egy része?Egy kb tenyérnyi rész +az érzés,hogy a gerinc-oszlopod kiakar szakadni a helyéről?
3705. Hp2015
2016. jan. 23. 13:43
Fuzio? Az mit jelent?:-)vagtak es kiszakadt serv volt 1.5 cm.amikor felhuzom a labaimat a hasamhoz vagy pl negykezlab homoritok akkor erzek a gerincem kozepen feszulo erzest nem fajdalmat.ez mi lehet? A doki hat hetes konroll vizsgalaton azt mondta h a kisugarzo fajdalom a labakba es a zsibbadas akar fel evig normalis. De akkor meg nekem nem volt ez a gerinc kozepen valo feszulo erzes ez kb a 10 heten tunt fel tornagyakorlatok kozben.lehet csak izom feszules ?
3704. NemOxi (válaszként erre: 3702. - Hp2015)
2016. jan. 23. 12:44

Szia Hp2015!

Először is üdv köreinkben!

Ha fúziód volt, akkor kb 6 hónapig lehet ilyen, de egyre csökkenő fájdalom.

Ha csak vágták a sérvet, akkor ez már úgy tudom, nem lehet.

Tudni kellene az előzményeket és hogy mit mond az orvos.

Hol műtöttek? Milyen panaszokkal?

3703. Hp2015
2016. jan. 23. 08:51
Az ulest ugy ertem amikor az autoba beulok ill.kiszalok
3702. Hp2015
2016. jan. 23. 08:49
Sziasztok!most talaltam ra erre a forumra csak es lenne par kerdesem.3 honapja mutottek gerincservel L5 Sl nel.kerdesem az lenne, hogy labba belenyilalo fajdalmam van neha a zsibbadas pedig mutet ota megvan, gerincem kozepen fajdalmas pontok vannak bizonyos mozdulatoknal( ules.elorehajlas stb) ami mutet elott nem volt.ezek normalis jelensegek? Az elozmenyeket leirom kesobb majd.valaszaitokat elore is koszonom!
3701. NemOxi (válaszként erre: 3699. - Tulli)
2016. jan. 22. 13:38

Hétfőn támadok, kedden nyitnak. :)

Most már nagyon izgulok, hallgatom a relax anyagot(amin elalszom és hülyeségeket álmodok)

De már nagyon kell, a héten már csak esek-kelek, majdnem ráestem a legkisebbik lányomra :(


Filcike: Tudósíts majd, hogy mi ez.


Tulli: Te egy hős vagy! Csak így tovább. :)

2016. jan. 22. 13:09

Sziasztok,vagyok :)

Mr-en túl vagyok,szerdán tudok többet....de nagyon nem vagyok jól...mondjuk mr-nél furi volt,hogy nem kaptam kontraszt anyagot..

Most ugy vagyok,hogy ülni nem jó,feküdni csak hanyatt,ha meg állok,kimegy a derekam,,igy benyillal vagy mi nagyon rossz..tüsszenteni nem merek,wc-re is alig...nehéz felkelni :( Kádba bemászok,párom segít kijönni,öltözni is nehéz..zokni,cipő nadrág...hát nem tudom ti hogy vagytok,de nekem van egy olyan sanda gyanúm hogy ez nagyon nem az a sérv lesz amit tavalyelőtt diagnosztizáltak hanem egy másik..kocsiba is alig birok beülni,ha már bent vagyok alig bírok hajolni az ajtót becsukni..beülni ugy tudok mint david hasselhoff kitt-be.először a fenekem,aztán a lábam berakom...nehéz...de sajnos az élet nem áll meg..mindkét csemete itthon betegen,helyt kell állnom,de ök is rámszólnak anya fekvés...én szótfogadok.szerencsére frankó családom van segítenek.még jelentkezem!

Irjatok!Puszi :)

3699. Tulli (válaszként erre: 3698. - NemOxi)
2016. jan. 21. 21:15

Kaptál hírt, hogy mikor műtenek?

Szorítok!!!


Ma megint úsztam, és kb.4-5 km-t gyalogoltam is délelőtt a napsütéses havas időben. Estére így már sántikáltam azért...:) A héten töltöttem a 6. hetet.

Napi penzum a torna, hetente 3x úszás. Minden nap igyekszem gyalogolni is 20-60 percet, attól függ, milyen az idő, és mennyi az időm nekem.:)

Mivel a nyaki mri-m gyalázatos, ezért a gyógytornászommal csinálom a nyaki tornát is.

Tornánál ajánlom minden rehabosnak a fitnesz labdát (nekem 65cm-s van, ez passzol a magasságomhoz), az egyensúly párnát és a jógaszalagot. Nekem sokat segítenek ezek!


Mindenkinek kitartást, türelmet és mielőbbi szenvedés nélküli napokat! +++++

3698. NemOxi
2016. jan. 21. 19:07
Filcike???
3697. NemOxi (válaszként erre: 3696. - Tulli)
2016. jan. 19. 20:31

Alapvetően nem tudunk változtatni. Én tudom, hogy nagyon sokat kellett ahhoz tudatosan dolgozni, hogy ne vegyem magamra az egész család terhét (mennyire más problémáim vannak, de mégis a teher mennyisége sok). Minden családban van egy ilyen ember.

És ugye nem mellékesen nekem születésemkor elrontották... :)


Viszont a mozgás már több, mint amit eddig tettél, és én drukkolok, hogy ez így jó és elég legyen.


(Múlt héten a nagyobbik gyerek volt táppénzen. Most a kicsivel mi vagyunk dögrováson... még jó, hogy eltolták a műtétet, most hazaküldtek volna...)

3696. Tulli (válaszként erre: 3695. - NemOxi)
2016. jan. 18. 20:39

Szia!

Kitartás Neked! Ma voltam fél napot az OGK-ban hoztak egy csomó sürgős esetet, nagyon rossz volt látni szenvedést.


A lelki okok, amik inkább habitusbeli adottságok, tényleg belejátszanak az állapotunk alakulásába. Én abban nem hiszek sajnos, hogy jelentősen változtatni lehetne a magatartásunkon, hiszen az életünk sok szempontból megváltozik a betegség következtében, de ehhez a külső adottságok nem idomulnak.


(Azaz az igaz, hogy én ma az egész napos körzeti - mri lelet - gerincgyógyászati kp. stb. mászkálástól teljesen ki vagyok ütve, reggel indultam és 6-ra értem haza, de attól még a háromból két gyerekem lázas és hány, a nagyobbik gyerekem osztályában tetűjárvány van, a férjem tachikardiás, az anyám térdprotézis műtét előtt van, az apám gerincbeteg és a visszerei borzalmas állapotban vannak a lábain, nem lehet már műteni és nem sorolom, úgyhogy én ettől a helyzettől nem tudok nagyon más lenni. Azon kívül a munkahelyemen is van elég sok minden, azt sem sorolom, stb. Úgyhogy én sem mernék tanácsot adni senkinek, de én azt merem mondani magamra nézve, hogy nem nagyon tudok változtatni, max. többet mozgok és odafigyelek magamra némileg. Reméljük ez elég....:(


Szerintem erről, itt a topikban mind tudnánk írni, hogy vannak nehézségeink szép számmal. Sőt az emberek nagy többsége ugyanígy van, csak lehet, hogy nekünk másként csapódnak le a dolgok, és nem tudom, hogy ezen lehet-e változtatni.

3695. NemOxi
2016. jan. 18. 08:06

Sziasztok!


Jó volt a termés a hétvégén...


Én pénteken nagyon szenvedtem, a hidegfront előtt mindig rosszabb, nem nagyon tudtam lábra állni sem. Szombatra sokkal jobban lettem :)

Szar, hogy elhalasztották a műtétet, de így legalább nem vesztem el a színházbérletem holnapi előadását :)


Magnum: Próbáld kiharcolni, hogy meggyógyítsanak, nem állapot, hogy ennyire szenvedsz. Ha ott nem tudnak segíteni, legalább utaljanak valami olyasn helyre, ahol hátha valaki tud mondani valamit.


Bubu: Az emeléssel nagyon óvatosan! Ha a lányod az öledbe ül, akkor jobban fel tudsz vele állni. Szerintem.


Tulli: Éljen a pozitív hozzáállás! Akkor minden sebed begyógyult?


A lelki okok: Nagytudású múltkori hozzászólóinknak van igaza abban, hogy sokat veszünk magunkra, és ez a kamaszkorban indul. Sok és tudatos gondolati munka kell ahhoz, hogy ezen változtatni tudjunk. Erről nagyjából 30 oldalt tudnék írni, pro és kontra érvelni, de tanácsot adni tuti nem tudék, így nem is teszem. :)

3694. Tulli
2016. jan. 17. 20:20

Sziasztok!


Ma voltam ÚSZNI!

Hát-, gyors- és kb. 2 hossz mellúszás volt, mert azt tudom, hogy nem ajánlják.

Olyan 20 hosszt bírtam, ki vagyok cserélve.

Nem mondom, hogy nem érzem a hátam minden apró porcikáját is egyenként, de örülök, hogy ennyi sikerült.

Holnap után leszek 6 hetes, holnap megyek vissza a sebészhez...


Azt vettem észre, hogy a rendszeres és kímélő mozgás erre a betegségre nagyon jó. Reggel sétáltam 30 percet tempósan, az is nagyon jó volt.


Mindenkinek kitartást és gyógyulást!

3693. Kriszta 68 (válaszként erre: 3691. - 2bd524f3c7)
2016. jan. 17. 16:37
Magnum ne idegeskedj, talán csak egy átmeneti dolog. Múlt héten voltam a neurológusnál (aki szintén gerinces) azt mondta, hogy ő is és az összes gerinces betege kínlódik ebben az időjárásban.
3692. Tulli (válaszként erre: 3691. - 2bd524f3c7)
2016. jan. 17. 12:04
Ez kőkemény. Fura, mindig mondják, hogy még 12 hétig mindent csak fájdalomhatárig. A mozgást, a tornát, mindent.
3691. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3690. - Tulli)
2016. jan. 17. 08:53
Volt a 6 hetes kontroll után " MRI(kontraszt anyagos)az mutatta ki a hegesedést,és azt hogy melyik csigolyám fog sajna meg-roppanni,és azt hogy melyik porckorongom száraz tehát ott lesz majd gebasz.Csak az utána való (Nyiregyi) korházban kapott fizikónál nem érdekelte a tudományos emberkéket az MRI lelet tartalma.Ott szépen galyra tornáztattak-maszíroztak hiába kszóltam ,hogy nagyon fáj azt mondták "ez természetes".Az egész 5-6-7-8 hónapom azzal telt hogy a Debreceni fizikón próbáltak embert faragni belőlem.Most valszeg kezdem elölről,mint majom a világ teremtését.
3690. Tulli (válaszként erre: 3689. - 2bd524f3c7)
2016. jan. 16. 22:56
Szerintem kérjél mri-t. Műtét után, ha van komplikáció, kell, hogy csináljanak TB-re és gyorsan, nem hónapok múlva. Annyi, hogy úgy tudom, akkor csak kontrasztanyaggal csinálják, ha nem félsz tőle, vágj bele. Akkor látja a sebész, hogy nincs-e ott az eltávolított sérv mellett újból valami gikszer. Neked tettek be a sérv helyére implantátumot? Nekem nem fért hozzá a doki, pedig azt mondta, nagyon jó lett volna, mert komolyan gátolja a kiújulást. Úgy képzelem, mint a púrhabot, kitölti a sérv helyét és a metszett csigolyát...
3689. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3687. - Kriszta 68)
2016. jan. 16. 19:45
Mindeen olyan fájdalom amely műtét előtt volt megszünt.Viszont jött helyette sokkal kutyább,ez a görcs ez valami gyilkos alattomos módon jön elő a derék övivel karőltve.A derék övön kőrbe az meg törte egyébként is a mostanában a 0-hoz közel konvegáló egómat.A műtét előtt azt hittem az akkori kínjaimtól nincsenek erősebbek,na hát vannak.Minden reményem az ,hogy viszonylag rövid ideig sugárzik a ball lábamba.A gyomrom most hogy kb 2 hete tűrök inkább mint gyógyszert szedjek így elvagyok viszont a tornáhozz már majd kellene szednem.lapítok,olvaslak titeket hátha nem kellene ismét vágni.bár a sebészem azt mondta,sajna nem tud örökre búcsuzni...
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook