Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
3838. 6af8eb3b27 (válaszként erre: 3815. - C8c263a03a)
2016. febr. 26. 16:22

Sziasztok!

Hazaértem,tényleg korrekt ez a kórház,és a doki is .Dr Bánknál voltam,megnyugtatott,hogy ő sem helyesli a sugarat,és elküldött MR vizsgálatra. Két MR vizsgálat lesz,egyik a nyakam,másik a derekam.

Jó,hogy megtaláltalak titeket,megnyugodtam .:)

3837. Kriszta 68 (válaszként erre: 3835. - NemOxi)
2016. febr. 26. 16:08
Hogy vagy? Pihizzél!
3836. c8c263a03a (válaszként erre: 3835. - NemOxi)
2016. febr. 26. 11:36
Nem az a lényeg, hogy igazam van-e, hanem, hogy minden fájdalmunknak megtalálják az okát a képalkotókkal.
3835. NemOxi (válaszként erre: 3834. - C8c263a03a)
2016. febr. 26. 08:47

Brigi: Biztos igazad van az MR, CT ügyben. :)

A mostani implantok bírnak mindent, én vagyon az élő példa. :)

2016. febr. 25. 23:41

Ma már a legtöbb implantátum olyan fémből készül ami nem mágneseshető.Egyébként a radiológia ezt leköveti.

Viszont a CT-nek abban van nagy jelentősége, hogy műtét után pontosan megmutatja az implantátum pozicíóját valamint a csontosodást.Ezért is csinálnak műtét után CT-t.

Ha viszont később is fennáll a fájdalom, akkor a lágyrészeket is mutató MR-t használják.

3833. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3832. - Kriszta 68)
2016. febr. 25. 20:23
Bocsi de volt egy fél délelőttöm amikor nem fájt és a kertben értetlenkedtem egy sort.De ez is elmúlt és megint fáj.Ebből gondolom ,hogy az időjárás nem vagy nem sokat szól bele a "dógomba" már jelenleg mert amikor jött a nagyon hideg akkor bizony kicsi híján az őrületbe kergetett a fájdalom.Az ülés ,legyen az asztalnál vagy kamionban az 10-15 perc után elkezdi a bal lábam lábujjait görcsbe húzni (a kicsi és a nagy kivételével) majd ha utána nem fekszem oldalt hanem próbálkozom a pl járkálni,vagy bármilyen emberi mutatványra jön a derekamba nyilallás ....és vége a napnak.Pedig a munka legyen az vezetés vagy csak a hétköznapok bármely teendője a kedvemet vinné a jó irányba .Valahogyan meg kellene békélni ezzel az állapottal,de nem hiszem ,hogy ez így van rendjén.
3832. Kriszta 68 (válaszként erre: 3825. - 2bd524f3c7)
2016. febr. 25. 19:37
Magnum jobban vagy? Nem írtad mag hogy van- e olyan napod vagy heted amikor minden ok. Mennyi ideig voltál uton?
3831. Kriszta 68 (válaszként erre: 3830. - C8c263a03a)
2016. febr. 25. 19:34
Most jut eszembe. Az Mr az mágnes. Ha fémeket ültettek be akkor az nem jó kombó a mágnessel.
3830. c8c263a03a (válaszként erre: 3828. - NemOxi)
2016. febr. 24. 21:58

Bocsáss meg, de ez nem így van.Részlet a diagnoscan.hu-ról:



"Az MRI nagy előnye az igen jó kontrasztfelbontó képessége a lágyrészek területén. Kimutathatóak azok az eltérések, amelyek a szervek szöveti szerkezetét megváltoztatják, ilyenek pl. a daganatok és azok áttétei, gyulladásos folyamatok, vérellátási zavarok. Az erek MR vizsgálattal kontrasztanyag adása nélkül vagy kontrasztanyag adásával jól ábrázolhatóak, így sok információ nyerhető róluk anélkül, hogy invazív beavatkozások történnének. Az MR alapvetően tomográfiás eljárás, tehát segítségével a CT-hez hasonlóan szeletkép-sorozatok készíthetők, de az egyik lényeges különbség éppen az, hogy nemcsak keresztirányban (mint a CT-vel), hanem bármely síkban lehetséges az elsődleges adatgyűjtés."


Te is jobban járnál az MR- vel!

3829. NemOxi
2016. febr. 24. 20:22
Magnum, Kriszta: amikor 3 nap alatt 4 front megy át felettünk, ne csodálkozzatok semmin.
3828. NemOxi (válaszként erre: 3822. - Kriszta 68)
2016. febr. 24. 20:20

Kriszta: Az MR a csontos részleteket mutatja jobban, a CT az ideg-izom cuccot, szóval az ödémára az a jobb.

2 gyógytorna után ma már azt is tudom, mi az, ami még nem működik, mi az ami sorvadt, de visszahozható, mit vesztettem el végleg... hiába a 3. műtét volt ugyanott...

A doki kivárja a 10 alkalmas gyógytornát - március közepe - és ha nem lesz jobb, akkor CT, hisz még nincs egy hónapos a műtét most.

Csak a pihenés nem megy szinte egyedül a két gyerekkel, állatokkal, de igyekszem.

2016. febr. 24. 19:03

Sziasztok!

Holnap gépről írok...talán segíthet nektek!vigyázzatok magatokra!:)

3826. Kriszta 68 (válaszként erre: 3825. - 2bd524f3c7)
2016. febr. 24. 19:00

Én is próbálok valami rendszert találni a jobb megg a rosszabb periódusok váltakozására. Hiába. Mostanában már a légnyomást nézem. Van egy ilyen kütyünk ami mutatja. Lehet hogy ez lesz a nyerő. Nekem sajna folyamatosan fáj. A különbség csak annyi hogy kicsit vagy nagyon. Nálad van olyan hogy egyáltalán nem érzel semmit? Nekemm két mr volt a műtét után

A második azt mutatta (szeptemberben) hogy Ugyanott van egy sérv csak kisebb. Na hogy az hogyan joött oda? Semmit nem csináltam. Feküdtem 6 hétig, utána meg sétálgattam meg Hévízen voltam. A porszívót sem vettem a kezembe azóta. A többi csigolyánál nem írnak semmit.

Az a helyzet hogy ez a folyamatos fájdalom(még akkor is ha éppen nem annyira gáz) kikészíti az ember lányát. Megmutattam a leleteket a dr. Veresnek, ő is azt mondta hogy ez nem sebészeti eset, lát reményt, csak csináljam szépen a gyógytornát. Az a baj hogy mindig máshol és máshogy fáj. Ma pl a másik hátsó combom. Na az ilyenektől tudok frászt kapni úgy igazán.

Lehet hogy mégis el kéne menned dokihoz. Hátha csinálna egy új mr-t és akkor talán tisztábban látnál.

3825. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3824. - Kriszta 68)
2016. febr. 24. 16:22

Csináltak "MR"-it a műtét után,annak a leleteit +a cd-jét lobogtattam a nyiregyi fizikón,ahol sikerűlt is nekik vissza vágni a műtét előtti állapotba :(. Azon sajna látszik a 4-5-6-dik csigolya meszesedése,kopás,porckorong nedv hiány,hegesedés.Akkor a fúzióval ijesztgetett a sebész (mondjuk sikeresen),de erre a kínra nem számoltam .Már ami a derekamba sugárzik,az L-5 alatti rész körbe fáj.Mikor hol,annyira intenzíven,hogy egyszerűen képtelen vagyok olyankor megfigyelni,hogy hová sugárzik pontosan(pedig reflex szerűen figyeli az ilyet az emberfia)elég olyankor valamilyen kapaszkodót találnom,ha nincs térdre ereszkedek.Igazad van lehet hogy "filcike" volt ilyen gondban,majd vissza olvasom.

Ahogyan te nevezted a "rohadékot" sajna joggal ,egyszerűen nem érem fel épppp ésszel ,hogy mivel érdemeltem-érdemeltük ki ebben a formában azt hogy egyszer semmi gond aztán derült égből jön az "áldás" megint kezdődik elölről minden.Azt hittem az időjárás,jön a hideg-meleg de ez sem jött be.

3824. Kriszta 68 (válaszként erre: 3823. - 2bd524f3c7)
2016. febr. 24. 15:42

Szia Magnum!

Na csakhogy előjöttél! Nem tudom, hogy engem kérdeztél-e. Nekem nem ilyenek a gondjaim. Nem fáj a derekem, nekem a lábamba sugárzik a rohadék. Talán NemOxi, vagy Filcike.

Rossz politika a struccos. Szerintem erről jobb beszélgetni. Míg nem találtam ide már kezdtem tényleg elhinni, hogy szimplán bolond vagyok és nem is fáj a lábam, csak úgy érzem. Nem lehetne inkább, hogy fájjon, de ne érezzem? 😊

Mit jelent hogy derékövi? Körbe fáj vagy csak egy területen? Van amikor semmit nem érzel? Csináltak már neked mr- a műtét óta? Részleteket kérünk. És nem eltűnni!

3823. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3819. - Kriszta 68)
2016. febr. 24. 14:23

Jelentkezem alásan!Lapítok,próbáltam azt a struccos dolgot,hogy ha nem veszek tudomást ,nem olvasok,nem,nem szólok ,nem kínlódom HÁTHA "cihológiailag" lennék ilyen bajban DE sajna nem.Dokihoz egyszerűen nem merek elmenni,szedem a fájdalom csillapító poromat,aztán húzom amíg húzom.Csináltam egy rövid Ro-Hu kanyart az eredmény elkeserítő,ha állok az a baj ha ülök az a baj ha emelek egy picit az a baj....ezért kérdezném tőled ismét ,hogy mivel úgy sejtem egy korábbi írásodból ,hogy neked is a "derék öved"körül vannak kínjaid(mert ott az tényleg kín) és te voltál dokinál ,szóval te mit próbálsz ki reá?Nekem is meszesedés és kopás van a műtött csigolyámnál és az alatta lévőnél,ha rájön a happáré (bár nem tudom mitől vagy miért) akkor annyi kaput ,mozdulni sem bírok a kíntól,ha a kezem,fejem lábom,vagy a törzsem próbálnám mozdítani hát kicsi kell hozzá ,hogy be ne pi....


"NemoXi" hát neked sem egyszerű sajnos ahogyan olvaslak.Mielőbbi sokkal-jobbulást neked,meg persze sok sok erőt hozzá.

3822. Kriszta 68 (válaszként erre: 3820. - NemOxi)
2016. febr. 23. 22:40

Jaj jaj

Vigyázz magadra!

Miért ct- t csinálnak? Nekem, amikor műtét után felerősödött a fájdalom mr volt. Meddig várnak?

3821. NemOxi
2016. febr. 23. 19:33
Bubu?
3820. NemOxi (válaszként erre: 3818. - Kriszta 68)
2016. febr. 23. 19:33

Fel van ödémásodva a műtéti terület. Most ennyit tudnak, 2 naponta gyógytornász, 10 alkalom. Ha nem javul, CT. Vigyázzak magamra, pihenjek többet.

A tuti... úgy néz ki, allergiás vagyok a Diclofenac származékokra (Flector, Diclac, Voltaren, stb.)

2016. febr. 22. 20:42
Magnum, Tulli! Merre vagytok?
3818. Kriszta 68 (válaszként erre: 3817. - NemOxi)
2016. febr. 22. 20:41
Remélem csak átmeneti! Ilyen csavarozós szegecselős történeteknél úgy tudom ilyenkor még simán lehet fájdalom. Írj hogy mit mondott a doki
3817. NemOxi
2016. febr. 22. 20:07

Pirosmami: Nem tudom azt mondani, hogy csináld és azt sem, hogy ne. Nem ismerem a tüneteid, nem láttam a leleteid... szóval rád bíznám inkább. :)

Dr. Bánk nagyon jó szakorvos, szerintem kérdezd meg őt. Ha jól olvastam előbb mész hozzá, mint sugarazásra.

Megkérdezhetem, mennyibe kerül most a magánrendelése?


Holnap megyek egy hónapos vizsgálatra. Elkezdet fájni mindenem, ma már tornázni sem bírtam, szóval pont jókor. :)

2016. febr. 21. 13:41
Ígérem,hogy a vizsgálat után elmesélem itt,hogy mit mondott a doki,mert én is kíváncsi vagyok.
3815. c8c263a03a (válaszként erre: 3814. - 6af8eb3b27)
2016. febr. 21. 13:23

Megértem!


Kiváncsi vagyok mit mond erre a doki, mert nekem is meszes a nyakam,bár ilyen csőrök nincsenek,de ezt a sugarat még senki nem kínálta fel.

3814. 6af8eb3b27 (válaszként erre: 3813. - C8c263a03a)
2016. febr. 21. 13:04
Ezt nem,itt fizetnem kell a vizsgálatért,de most nekem fontos,hogy másik orvos is lásson a sugárra kapott időpont előtt.
3813. c8c263a03a (válaszként erre: 3812. - 6af8eb3b27)
2016. febr. 21. 12:41

Ez nagyon gyorsan ment.

Akkor ezt nem állja a TB?

3812. 6af8eb3b27 (válaszként erre: 3809. - NemOxi)
2016. febr. 21. 10:07

NemOxi!

Megint én. Köszönöm a tanácsodat,sikerült a magánegészségügyi intézményben időpontot kérnem online Dr. Bánk hoz, febr.26-ára. Legalább hallani fogom a véleményét egy másik orvosnak is. A sugárra márc. 9-ére van időpontom. Húú,egy kicsit megnyugodtam most. :)

3811. 6af8eb3b27 (válaszként erre: 3809. - NemOxi)
2016. febr. 21. 08:38
NemOxi! Köszi,hogy nekem is írtál. Engem erre a sugárra állítólag azért küld a doki,mert nagyon nagy a meszesedés,meg a kinövés.Én legalábbis így értettem. A sérv egy külön dolog. Akkor szerinted vállaljam be a sugarazást? Én mindent elfogadok a gyógyulásom érdekében,de ha meghallom,hogy sugarazás,kiráz a hideg. Neked jobbulást kívánok!
2016. febr. 20. 23:00

Szia Nemoxi!


Örömmel olvasom, hogy TB alapon is működik a konzervatív kezelés.

A testvérem beutalóval ment és az egy heti bentfekvést fizetnie kellett.Nem tudom miért,talán mert ő nem budai.

Örülök, hogy megemlítettél egy, két nyakban jó sebészt, mert aki a legjobb volt ebben (Dr Veres) a másik fórumos sorstársak szerint külföldre ment.

Bár jó lenne megúszni a műtétet.


Mielőbbi gyógyulást!

3809. NemOxi
2016. febr. 20. 20:09

Sziasztok!

Itt vagyok, itt vagyok, csak kicsit kiütött a 2 influenzás gyerek+berobbant asztma. Most már sokkal jobb, már csak én "ugatok", a gyerekek szuperek. :)


Hp2015: Szerintem én írtam neked a múltkor is választ, hogy ha érzékeny és ez zavar a mindennapjaidban, menj vissza kontrollra. A mély varratok miatt akár egy évig is okozhat tüneteket a dolog, a szervezet igyekszik felvenni az új egyensúlyi helyzetet.


Kriszta: Nem tudok a gyerekek miatt annyit távol lenni... majd ha nagy lovak lesznek, ilyen helyekre fogok járni vakációzni :) A munka jó. Elfoglal, nem csak magával törődik az ember lánya.


Pirosmami: Üdv itt. A terápiás besugárzás nem az, ami a rákosoké, de ebben az esetben nem ez lenne nekem sem az első tippem.

Az OGK-t én csak dícsérni tudom, az én orvosom Dr. Bánk, de őt csak akkor ajánlom, ha nagyon ráérsz (ha most bejelentkezel, júliusra kapsz időpontot), vagy van pénzed a magánrendelésre (Budai Egészségközpont). Én ott nagyon sok orvos ismerek (sajnos), rosszat egyikről sem tudok mondani. Rónai doktor is nagyon jó. Nyakasnak inkább Szőllősi doktort ajánlanám. Vagy Bozsódit.

És konzervatív kezelés is van TB-re. Csak nem a kórházi hotel részen. Ahhoz is volt már szerencsém.

Bármilyen kérdésben állok rendelkezésedre. :)


Magamról: 3,5 hete műtöttek. Sokkal jobban vagyok. :) A zsibbadás szinte megszűnt, kb combközépig tart csak a lesugárzó fájdalom és az is csökken. Sokat edzem magam, sétálok, lépcsőzök is. Hajolni egyáltalán nem bírok (zokni nem megy egyedül) és a csavarás nagyon érzékeny, ezeket kihagyom, amennyire lehet. Futni még nem tudok és az ugrást nem merem kipróbálni.

Egy helyben állni nem tudok, olyan, mint ha "összecsúszna" a műtött szakasz, ülni pedig keveset tudok, utána "nagyasszonyosan" félfekvőben nyomom. :)

Szépen lassan "lejövök a szerekről" elkezdtem az összes gyógyszer mennyiségének csökkentését, most vagy soha alapon. Még megy. :)

A frontok nagyon érzékenyítenek, nagyjából mindegy milyen.

Azt hiszem nem tudok mást... :) Jövő héttől gyógytornász kínoz, ha addig rendbe jönnek a hörgőim.

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook