Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4978. Sziszike3
2018. máj. 6. 14:58
Sziasztok!Meglett a valadek minta eredmenye amit vettek a sebbol,staphylococcus aureus,penteken vettek meg vert hogy megnezzek van e a verembe is ez a baci.Gennyes a sebem,nem vagyok.jol,raz a hideg ,allando hoemelkedesem van .Antibiotikumot nem irtak fel,holnap megyek vissza.De a dokim azt mondta hogy o a szervezetre bizza ,na ezt most nem.ertem.Ez a fertozes egy friss mutott sebnel eleg durva tud lenni.Kicsit ideges vagyok,mindenki azt mondja erre kel antibiotikum.Nem igazan ertem a dokimat.Crp ,vvt sullyedes mind joval emelkedett erteku.Holnap rafogok kerdezni erre azt hiszem.
4977. Foltci
2018. máj. 3. 13:12

Tudtok segíteni!?


Anyukám 70 éves 7 hónapja nagy fájdalmakkal él láb, derék, fenék, zsibbadás is van. 6 hete műtötték a gerincsérvét, a műtét óta is erős fájdalmai vannak! Fájdalomcsillapítóról leállt mert tönkretette az emésztőrendszerét. Van esetleg valaki aki tudja miért lehet műtét őta is nagy fájdalma? És mi lehetne tenni ebben az esetben? Köszönöm: Foltci

4976. Sziszike3 (válaszként erre: 4975. - D0d8909694)
2018. máj. 2. 13:47
Probalok vigyazni magamra amennyire tudok.Penteken megyek vissza a korhazba akkor lesz meg a kenet eredmeny amit levettek a sebbol,meg kel a laborvizsgalat gyulladas miatt.Remelem ha ezek meglesznek kezelik a sebet .
4975. d0d8909694 (válaszként erre: 4973. - Sziszike3)
2018. máj. 1. 21:52
Sziszike, pihenj, vigyázz magadra, ha lehet ne nagyon mászkálj. Tudom, a gyerekek mellett ez nem igazán megy, de biztos van segítséged. Jobbulást kívánok neked.
4974. d0d8909694 (válaszként erre: 4969. - Taylor_swift)
2018. máj. 1. 21:51
Tényleg borzasztó, hogy a tornaórákon milyen felesleges gyakorlatokkal terhelik a gyerekeket. Ott van pl a szekrényugrás, kötélre mászás stb. Ezt osztályozták, ahelyett, hogy gimnasztikai gyakorlatokat, egy átmozgatásos gyakorlatsor csináltatnának a gyerekekkel. A (legalább) heti 2 gerinctornát én is támogatnám az iskolákban. Ja, és a fiatalokat eltiltanám az energia italoktól, mert rettenetesen sokat árt a csontoknak ízületeknek.
4973. Sziszike3
2018. ápr. 30. 21:01
Nem vagyok til szerencses sajnos meg mutet utan sem,begyulladt a sebem ,gyenge vagyok ,hoemelkedesem van,ket napja voltam bent a korhazban akkor atkotoztek a sebemet,ma megint bekelett mennem.mert atazott a tapasz a valadektol,szerdan vervetel.neznek.crp stb .gyulladast ,meg vettek kenetet a valadekbol,penteken kell visszamennem reggel 8 ra.Penteken mar tobbet tudok mondani majd akkor meglesz az eredmeny
4972. csikil4ny (válaszként erre: 4969. - Taylor_swift)
2018. ápr. 27. 23:42

Így, ebben a formában kellemetlenek, de mozgás szempontjából sokat számítanak. Akár gerinctorna is lehetne...

Basszus itt a szép idő, s még szünetben is bent ülnek a diákjaink. Napi 8 órát ülnek a nem hozzájuk méretezett székeken.

2018. ápr. 27. 17:54
Tanácsot kérnék: Nektek van ékpárnátok? Érdemes vennem? Mi a tapasztalatotok ha van?
4970. taylor_swift (válaszként erre: 4966. - Sziszike3)
2018. ápr. 23. 23:38
Én a varratszedésig nem sétáltam, csak a lakásban. 6 hétig pedig csak 1-2 alkalommal vittek kocsival. Ha megoldható túl sokat ne sétálj. Javaslok egy könyvet: Gerinckontroll. A kórház büféjében lehet kapni, nagyon sok hasznos dolog van benne. A kórház állította össze, adta ki. Vannak benne tanácsok, helyes mozdulatok bemutása stb.
4969. taylor_swift (válaszként erre: 4965. - Csikil4ny)
2018. ápr. 23. 23:32
Az oktatásnak ez a része, mármint a tornaórák, semmit sem érnek. Nem az, hogy nem hasznosak, de még a teljesítmény kényszerre / megfelelésre is nevelik a gyerekeket. Fuss gyorsan. Nyomjad a fekvőtámaszt. Ugorj jó távolra. Légy ügyes a magasugrásnál. Ezeknek mi haszna? Nem nézik a gyerek testi adottságait. Ugyanazt várják el az atléta alkattól, meg a kis ducitól is. A gerinctorna senkinek eszébe sem jut sajnos...
4968. taylor_swift (válaszként erre: 4964. - D0d8909694)
2018. ápr. 23. 23:27
Szatyrok cipelése, tényleg. Meg a féloldalas táska. Volt hogy bal vállra raktam a szatyrot + még a bal kezembe is egy jó nehezet, a jobb oldalam meg üres volt, hogy szabad legyen a kezem. Így visszagondolva kicsit sem kíméltem magam. Egyedül emeltem fel az íróasztalt, az ágyakat. Nem hittem, hogy itt kötök ki, 20-on évesen műtétre szorulok.
4967. pzs39
2018. ápr. 23. 23:14
Sziasztok! Szerintem, mi egy olyan generáció vagyunk, aki gerincserves és allergiás betegségben fog szenvedni és szenved már nagy számban. Egészségügyi alkalmazottként döbbenten tapasztalom, hogy a gyerekeink közül sokan már 10- 15 éves korban súlyos gerincferdulessel küszködnek. Az ők generaciojuk nem 30- 40 év között fog szembesülni a gerincservvel, hanem hamarabb. Én akár holnap reggel 8- tol minden óvodában és iskolában kötelező gerinctornat tartanék, legalább hetente kétszer. 7 éves koromtól naponta 5- 10 órát ültem széken. Ez a 30 év pont elég volt a gerincemnek, hogy sérv alakuljon ki. Mivel töltjük a szabadidőnket? Utazunk, vezetünk, tevezunk, mozizunk, vásárolunk, olyan fizikai munkát végzünk, sportolunk... amihez nem alkalmazkodott a gerincunk, izomzatunk... Közben oregedunk is. Kész a gerincserves egyenlet... Erre nem jöttem rá mindaddig, amíg gerincservem nem lett. Számomra késő, de a gyerekeink megérdemelnek egy esélyt. Rajtunk múlik. Két testvérem van, ugyanaz a probléma náluk is mint nálam. Genetikai okai is lehetnek, de az életmódnak szerintem nagyobb szerepe van. Ami a jövőt illeti, a gyógyszertárak mellett szükségünk lesz kinetoterapias központokra, de nagyon sürgősen. Csodálom a műtéten átesett társaink bátorságát és kitartását... Gyógyulást kívánok!
4966. Sziszike3
2018. ápr. 23. 16:30

En is azt mondom ,hogy a cipekedes,allas tulterheltseg ,noknel a gyermekek kihordasa stb ez mind kozrrjatszik,na mrg genetika is lehet.En 5 gyereket szultem keves korkulombseggel nalam a sok cipekedes emeles ,sokszor testverbabakocsit gyerekkel emeltem ,igy egyre jobban romlott a gerincem allapota.Jelzett a szervezetem ezzel.tul sokat valaltam,persze most sem konnyu igy mutet utan sem,foleg gyerekek melett.

Nalunk van a nagyobbik lanyom o sokat segit ,most a ferjem megy a gyerekert oviba ,en reggel elvittem oket oviba de nehez volt odaig elsetalnom ,hat erzem meg a fajdalmat ha tobbet setalok.

4965. csikil4ny (válaszként erre: 4963. - Taylor_swift)
2018. ápr. 22. 21:09

Nekem a rossz tartás, meg talán az intenzív edzések. Sokáig nem tornásztam semmit, aztán egyet kattant az agyam és heti hat edzésem volt. Le is fogytam, de kaptam cserébe egy jó kis sérvet, azóta meg omlik össze a gerincem. Vagy a korom, de azért nem tetszik, hogy 36 sem vagyok. Na de van aki egész fiatalon kezd küzdeni.


Ha rajtam múlna tartásjavító torna lenne az iskolában is.

4964. d0d8909694 (válaszként erre: 4963. - Taylor_swift)
2018. ápr. 22. 20:35

Szerintem ez mind együtt. A cipekedés, ülés emelések mind mind gerincgyilkos tevékenységek.

Persze ki gondol erre, amikor ül a munkahelyén olyan székben, amit a főnökség rendel, vagy gyorsan ki kell emelni a gyereket a járókából, vagy felvenni a földről stb.... a szatyrok cipeléséről már ne is beszéljünk.

Nekem is már fiatal koromban elkezdődött a derék fájdalom, eleinte segítettek a kezelések, tornára nem volt idő, nem is szorgalmazták annyira, mint mostanában. Később elkezdődött a kopás, majd a ferdülés, de még nem láttak sérvet. Tavaly derült ki, hogy 4 sérvem van, amiből a 2 a lumbális szakaszon az ideggyököt nyomja. Ez volt a legrosszabb, gyöki blokád segített, most pedig a vízi torna. Operálni MÁR nem lehet, mert olyan nagyfokú a fedülés (görbület). Mióta hetente 2-szer vízi fitnessre járok nagyban csökkentek a fájdalmaim.

2018. ápr. 22. 16:59
Nekem az a kérdésem hozzátok, hogy nektek mi volt az oka, hogy kialakult a sérv? Illetve milyen előzményei voltak? Gondolok itt arra, hogy tini koromban is fájt már a derekam, 14-15 évesen. De nem hittek nekem. Aztán később sokszor emeltem nehezet: építkezés, bútorok átrendezése. Vagy a sok ülőmunka. Nem tudom mi lehetett az ok. Ezért kérdezem, hogy nálatok mi volt, ti tudjátok-e?
4962. taylor_swift (válaszként erre: 4956. - Szivárványfelhő)
2018. ápr. 22. 16:55
Jól alakult úgy érzem igen. A műtét után kb 1,5 hónapig fájt a bokám, de azóta elmúlt. Nem mondom, hogy néha nem érzem, de inkább görcsnek mondanám. A séta + gyógytorna sokat segít! Ha 1 nap kimarad, már érzem a hiányát. Az ülést nem igazán szeretem, kényelmetlen. Inkább fekszem.
4961. Sziszike3 (válaszként erre: 4960. - D0d8909694)
2018. ápr. 22. 12:26
Akit nyakkal mutenek azt meg hamarabb kiengedik,most idaig anyueknal voltam tapiogyorgyen hogy kicsit felerosodjek valamennyire .
4960. d0d8909694 (válaszként erre: 4959. - Sziszike3)
2018. ápr. 22. 12:12
Hat eleg hamar kiengedtek. A gyerekek mellett van segitseged? Csak ovatosan az ulessel, a gyogytorna pedig nagyon fontos. Most mar egyre jobb lesz.
4959. Sziszike3 (válaszként erre: 4958. - D0d8909694)
2018. ápr. 22. 09:17
Szia!A heten jottem ki kedden ,meg nehez egyenlore ,setalgatok neha neha mert kel a mozgas,meg fekszem,ulni nem jo ,amigveszek vagy wc en vagyok,veralvadasgatlotbadom szuriba minden este ,neha van hogy nyilalgat a labam ,de ez meg normalis allitolag,de meg csak egy hete mutottek .
4958. d0d8909694 (válaszként erre: 4948. - Sziszike3)
2018. ápr. 21. 21:51
Mit mondanak az orvosok, meddig kell bent maradnod?
4957. szivárványfelhő (válaszként erre: 4955. - Sziszike3)
2018. ápr. 21. 21:19
Szia! Nekem is van lesugárzo fájdalom, leginkább a combcsontban de az sikkal elviselhetőbb mint az eredeti fajdalmak. 3 nappal a műtét után még nem tudom hogy mi lesz, de nagyon bízok😊
4956. szivárványfelhő (válaszként erre: 4954. - Taylor_swift)
2018. ápr. 21. 21:18
Szia, és most hogy érzed magad? Jol alakult a műtét?
4955. Sziszike3 (válaszként erre: 4953. - Szivárványfelhő)
2018. ápr. 21. 10:48
Szia!Engem is csavaroztak OGK ba agyeki reszen,6 csavart kaptam,12 en csutortokon volt a muretem,Engem Dr.Agocs Miklos mutott.Nekem meg elofordul lesugarzo fajdalom a labamba,meg derekfajdalom .De en is bizok benne ez elmulik.
4954. taylor_swift (válaszként erre: 4953. - Szivárványfelhő)
2018. ápr. 20. 20:47
Szia! Engem novemberben műtöttek ezzel. Engem is az OGK-ban.
2018. ápr. 20. 19:03
Sziasztok! Szerdán megvolt a gerincstabilizáló, fúziós műtétem. 4 platina csavar egy implantátum bent van. 4 óras műtét volt, és most már itthon vagyok. Nyak fájdalmam, medencébe sugárzó fájdalmam, és a porckorong sérv helye körüli fáfdalmam szinte teljesen megszűnt. A műtét helyi és a sebfájdalom az azért elég vészes. De az el fog múlni. Országos gerincgyógyászati központban voltam, dr. Hoffer azoltán operált, egyenlőre úgy erzem hogy megérte a műtétbe belevágni, de még messze a teljes gyógyulás! Hasonló műtöttek vannak itt a csoportban?
4952. csikil4ny (válaszként erre: 4949. - Sziszike3)
2018. ápr. 20. 17:16
Valami változás van-e? Vagy még túl korai?
4951. taylor_swift (válaszként erre: 4950. - Andbabai1976)
2018. ápr. 20. 13:17
Szia! Nekem nincs még, de attól tartok nem bírnám. Felmerült a 12 órás munka és tartok tőle.
2018. ápr. 19. 16:39

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy gerincsérv műtét után na pi 12 óra állás munkába kinek van tapasztalata?

4949. Sziszike3 (válaszként erre: 4947. - Csikil4ny)
2018. ápr. 18. 15:35
Koszonom,azon vagyok hogy gyogyuljak,gyogytorna felveve telefonra ,csinalom,fajdogal a labam neha ,de fajdalomcsillapitot kaptam azt szedem minden nap ,diclacot kaptam,most azert egesz jo mikor kicsit setalok nem erzem azt a fajdalmat ami lesugarzott mutet elott,igy remelem.bizhatok a mutet sikeressegebe.Van persze fekves kozbe is hogy bele bele nyilal de friss mutott vagyok igy ez meg belefer.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook